Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
drM je napisao:
Bitno je da li je u pitanju akutni ili hronični hepatitis.
Akutni hepatitis B bude i prodje i ne dovede do hroničnog oštećenja jetre, može biti i klinički neispoljen, a hronični hepatitis je prolongiran i kod njega postoji oštećenje jetre (transaminaze visoke ALT AST itd).
Akutni traje do 6 meseci razvije se imunitet, hronični traje duže od 6 meseci i postoji oštećenje jetre.
Ako imate prepišite nalaz vašeg dečka da bi doktori na forumu mogli bilo šta blize da vam kažu. HBsAg? Anti HBs antitela? itd...

Ja sam saznala da sam hbs ag pozitivna,kada mi je dugogodisnji decko zavrsio u bolnici sa transaminazama preko 3000 alt,ast 1600. Gde su mu utvrdili akutni hepatitis b.testirala sam se i bila sam pozitivna.a alt tadasnji 58 ast 52 gama gt 51.uz povecan holesterol.posle 10 dijete parametri jetre su vraceni u normalu.kao i holesterol.i od tada su u normali.sada je dva meseca od tad.a da napomenem,da sam godinama unazad jednom godisnje radila analize krvi,i uvek je sve bilo u granicama normale.Radila sam pre 2 nedelje Uz jetre,uredan.Markere,hbe antigen negativan,antitela na hbe pozitivan,gde je doktorka u zagradi napisala (antitela protiv razmnozavanja virusa) i na osnovu svega zakljucila da sam citiram hronican tzv zdrav nosilac virusa,i da terapija nece verovatno trebati vec pracenje na 6 meseci.Ali da potvrdimo,ceka nalaz pcr.Pitanje,dali je moguce da pcr ipak bude visok broj kopija,bezobzira na ova angitela hbe i negativan hbe antigen,kao i ostale dobre nalaze?molim za misljenje i odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: Ned Feb 14, 2016 10:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Kristina11 je napisao:
drM je napisao:
Bitno je da li je u pitanju akutni ili hronični hepatitis.
Akutni hepatitis B bude i prodje i ne dovede do hroničnog oštećenja jetre, može biti i klinički neispoljen, a hronični hepatitis je prolongiran i kod njega postoji oštećenje jetre (transaminaze visoke ALT AST itd).
Akutni traje do 6 meseci razvije se imunitet, hronični traje duže od 6 meseci i postoji oštećenje jetre.
Ako imate prepišite nalaz vašeg dečka da bi doktori na forumu mogli bilo šta blize da vam kažu. HBsAg? Anti HBs antitela? itd...

Ja sam saznala da sam hbs ag pozitivna,kada mi je dugogodisnji decko zavrsio u bolnici sa transaminazama preko 3000 alt,ast 1600. Gde su mu utvrdili akutni hepatitis b.testirala sam se i bila sam pozitivna.a alt tadasnji 58 ast 52 gama gt 51.uz povecan holesterol.posle 10 dijete parametri jetre su vraceni u normalu.kao i holesterol.i od tada su u normali.sada je dva meseca od tad.a da napomenem,da sam godinama unazad jednom godisnje radila analize krvi,i uvek je sve bilo u granicama normale.Radila sam pre 2 nedelje Uz jetre,uredan.Markere,hbe antigen negativan,antitela na hbe pozitivan,gde je doktorka u zagradi napisala (antitela protiv razmnozavanja virusa) i na osnovu svega zakljucila da sam citiram hronican tzv zdrav nosilac virusa,i da terapija nece verovatno trebati vec pracenje na 6 meseci.Ali da potvrdimo,ceka nalaz pcr.Pitanje,dali je moguce da pcr ipak bude visok broj kopija,bezobzira na ova angitela hbe i negativan hbe antigen,kao i ostale dobre nalaze?molim za misljenje i odgovor

Da li bi mi neko od strucnih osoba ili stalnih clanova mogao odgovoriti na moje pitanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 18, 2016 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A pri tom osecam povremono bol u desnom desnom delu stomaka u predelu jetre.Ne jak,nekako tup,i ne stalno.Povremeno mi je i muka.Rezultati pcr testa jos nisu gotovi.Da li je moguce da ove simptome imam zbog hpb,iako su mi parametri jetre ok,i UZ?Da li taj bol i mucnina moze biti od toga,ili je moguce da je to psihosomatski?Moram da napomenem da nisam nista osecala ,dok nisam saznala da imam hepatitis b.Ono sto ja trenutno pijem je samo caj od maslacka na svoju ruku,i surutku i regulisanu ishranu.Plus silimarin,sto mi je doktorka rekla.Svega se strogo pridrzavam.Ima li neko savet jos neki da mi da,vezano za jos nesto na prirodnoj bazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Mahida, hronicni b se ne moze izbaciti, vec samo dovesti u mirovanje, sto je i cilj terapije koja se dobija. Ako ti je sve ok, idi na kontrole na 6 meseci i to je to.
Ja evo, vec vise od 10 godina idem tamo svako malo, do sada radjene dve biopsije, sve ok. Nije prijatan osecaj, cinjenica je da se covek optereti psihicki, ali sta da se radi, moramo tako da guramo, u zivotu ima i gorih stvari.

Sarajevo, postoji vakcina protiv hep.B, daje se u tri doze, ja sad ne znam tacan raspored vakcinacije, ali svaki dr zna. I deca po rodjenju je dobijaju i u kalendaru obavezne vakcinacije je.

Kristina, ako sam te shvatila ti si u akutnoj fazi? Da li ti je stigao pcr?
Ja od tih prirodnih stvari ne znam nista osim tih stvari sto si ti pobrojala. Ako si u toj akutnoj fazi mozda da dodas jos npr. maticni mlec ili tako nesto da ti podigne imunitet. I nikakve gluposti tipa komovica i beli luk, alkohol ni da pomirises.
I,realno mislim da si umislila da te boli :D , tako i mene nekad kao zigne uvece kad legnem, pa onda razmisljam o boljkama i glupostima i setim se svog hepatitisa :roll: luda glava. Inace, mene nigde nista ne boli.

Pozdrav svima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 8:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ne Milice,kažu da sam hronični :( tzv zdrav nosilac.transaminaze ok,Ultrazvuk ok,i tako godinama unazad,pošto stalno idem na sistematski.Samo je malo povećanje bilo pre 2 mesexa transaminaza to 52,51,58.al uz 10 dana dijete odmah spalo.kao i holesterol.Danas idem po pcr test pa javljam.Držite fige :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 1:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Čitala sam dosta toga po net-u, ali nikako ne mogu naći jasan podatak kada se neko prvi put može testirati na hepatitise c i b nakon (eventualnog) kontakta sa zaraženom krvlju?

6 nedelja
tri meseca
šest meseci
ili.......

???

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 10:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Milice evo mog pcr 8930 kopija.Doktorka mi je dala Zeffix da pijem 1 dnevno.Kaze iako imam antitela hbe gde je u zagradi napisala antitela protiv razmnozavanja virusa,hbe antigen neg,transaminaze u normali ALT 34 AST 29 GGT 34.UZ uredan ali virus se aktivirao.smatra da je do sad bio neaktivan i zato sam dugogodisnjem decku tek sad prenela.Nisi me predhodno razumela,moj decko je akutni bio,mesec i po dana je bio u bolnici,al Hvala Bogu on ga je izbacio,stvorio antitela,i sad je negativan.A tad sam se ja testirala i saznala da sam ja hronican,da sam ja njemu prenela.To sam saznala tad,pre 2 meseca.A sa njim sam 8 godina.Jedino sto mi pada na pamet je pirsing kad sam uradila pre 15 godina.Navodno je virus mirovao sve ove godine i sad se aktivirao.Inace svake godine sam radila sistematske preglede i transaminaze jetre nikad nisu bile povisene.Sad kaze doktorka da sam na granuci jer od 10000 kopija se lece al ja imam 9000 pa mi je odmah dala taj zeffix Kazi mi sta si ti pila i sta sad pijes?koliko ti kopija imas a koliko si imala?Kolike su ti transaminaze i jesu li ikad varirale?Kakvi su ti antigeni?I pitah u apoteci kazu ovaj zeffix samo placam 50 din participaciju.dal je moguce da je tako jeftin?u bedaku sam sad zbog broja kopija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 23, 2016 11:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Kristina, gde se lecis i kod kog dr?

Ja nikad nisam pila nikakvu terapiju, transeminaze su mi bila uvek u granicama, radjena biopsija dva puta, bez fibroza, uz uredan. Pcr mi je varirao, do duse nikad nije isao preko 10.000, nekad 300, nekad 5000, poslednji put 3000, jednom mi je bio i negativan. Meni su na infektivnoj rekli da pcr treba da bude preko 20.000 da bi krenuli sa terapijom. Mada, pre deset godina ta granica je bila preko 100.000.Tako da ta tvoja cifra i nije za neku veliku brigu, znam da su neki ljudi imali taj pcr u milionima.
Zeffix nije jeftin (mislim da je kutija oko 100 evra), ali ga zdravstveno pokriva, pa zato placas samo participaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 23, 2016 6:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Milice lecim se na infektoloskoj klinici u sastavu Klinickog centra u Bg.Doktorka Aleksandra Stanojevic.A ti?Ona meni rece,da sam tu pri granici,jer se od 10000 leci.A posto mi je zakazala kontrolu za 6 meseci,plasi se da on za 2,3 meseca ne predje tu granicu posto se aktivirao.Pa mi zato odmah rekla da pocnem.Evo uzeh ga malopre,vidim da je 7500din al ja samo platih participaciju 50 din.Nisam ocekivala da je pokriven osiguranjem.Dobro je,bar to,nisam neka bogatasica :lol: A inace meni biopsiju ni pomenula nije.Kaze mi da pijem zeffix i da za 6 meseci na kontrolu dodjem sa sledecim nalazima EHO sonografski pregled abdomena,biohemijske analize KKS ,PV-INR,AST,ALT,AF,GGT,ALBUMINI.I to je to.A reci mi jesi ti hbe pozitivna il hbe negativna?Ja sam hbe negativna a antitela hbe imam.tj pozitivna.Navodno antitela protiv razmnozavanja virusa sto je super po njoj al eto i pored antitela virus se aktivirao.I reci mi tad kad ti je pcr bio negativan jel se hbsag izgubio i on il ne?I koliko ti je dugo bila ta faza negativnog?E i ona meni rece da se manim tih prirodnih cajeva i to.Ja pitah za maslacak a ona ma ne pij samo zeffix.Al ja cu i moj maslacak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 8:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Molim vas za savet.

Da li doktor opšte prakse može dati uput za analizu na hepatitise c i b?

Imam već tri nedelje temperaturu 37.2-37.5. Odem do prodavnice i nazad i budem mokra kao da sam kopala na suncu. Imam probadanja ispod desnog rebarnog luka, a u večernjim satima to probadanje se nekako preslika na leđni deo u istom regionu. Žučnu kesu sam davno izvadila. Radila sam pregled krvi i sve je ok. Vidim da ovde često navodite alt i ast.

Iz mojih analiza od ponedeljka: alt 32 , ast 25.

Trebam da zakažem uz abdomena. Tražila sam od doktorke da uradim analize na hepatitise i ništa, nije reagovala uopšte, kaže da se prvo uradi uz. Rekla sam joj da sam išla jako često kod zubara krajem oktobra, tokom decembra i početkom januara.

Ne živim sada u Beogradu. Nezaposlena sam i veliki mi je izdatak da uradim to privatno. Da li može to ipak dati doktor opšte prakse ili se mora kod specijalste da bi se dobio uput za pregled na hepatitise c i b?

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
SanjaBeograd, нећу да се мешам у хепатитис већ само да ти скренем пажњу да провериш гвожђе, хемоглобин и еритроците. Осим тога могуће је да имаш обичан грип али и коксаки. Толико од мене.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Hvala od srca, Aco.

Gvožđe i krvna slika su u redu. Zato doktorka opšte prakse nije znala šta će. Prvo je htela da me prosledi internisti, pa je ipak dala da se zakaže uz abdomena zbog bola koji sam joj opisala, a imala sam u prošlosti operaciju u abdomenu. A taj termin uz treba dočekati zbog velikih gužvi.

Jedino da ne platim struju ovog meseca, a da odem na testiranje za hepatitise. Kako god u pretraživaču napišem svoje simptome izađu mi hepatitisi.

Da li doktorka opšte prakse može bez specijaliste da mi da da uradim analize za hepatitis c i b, samo početne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам за упут али знам да такав начин претраживања интернета не даје тачне резултате. Да би нешто правилно закључила треба да проведеш мноооооогооооо времена за рачунаром и књигама. Гугл сам по себи није решење.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 11:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Sanja, dr opste prakse ne moze da ti da taj uput, vec specijalista.Analize se ni ne rade u dz vec pri klinikama. A ti simptomi sigurno mogu da ukazuju na jos gomilu drugih stvari, tako da je bolje da se rukovodis upustvima doktora, a ne pretragom interneta, bar dok ne vidis sta ti je.


Kristina,ja se lecim isto na infektivnoj (dr.Dzonin ili dr.Katanic), ali na odeljenju hepatitisa (jer sam lezala u bolnici zbog biopsije), a ti si u ambulanti, mislim da je ta dr. i nacelnica ambulante.
Kod mene su ti marketi HbsAg poz., HBeAg neg., antiHBe poz.. Rekla bih da su nam ti marketi isti, a i broj kopija slican (moj je poslednji bio 2900) Inace kad mi je pcr bio negativan hbsag mi je i dalje bio pozitivan, a vec na sledecoj kontroli mi je pcr bio recimo 4000. Ja ne pijem nista, samo silimarin i to ne non stop, vec pijem npr 3 meseca pa napravim pauzu mesec dana i tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 12:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Hvala puno Aco i Milice.

Ostaje da pijem b vitamine, a od njih ne izlazim iz frižidera. :evil:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: