Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1553 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 104  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 1:47 pm 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Sre Maj 01, 2013 2:59 pm
Zabrinuta75,

nas nekoliko koji komuniciramo ovde preko foruma imamo akutni hepatitis B, gde je izlecenje u toj fazi moguce, naravno i kada predje u hronicni ne treba odustajati vec treba na sve moguce nacine pokusati da se resi ove bede. Tako da mislim da treba da ode do infektologa ili hepatoiloga i poprica oko toga da li ga koristi neki od lekova za hepatitis B.

Ja sam poslusao savet forumasa da nakon prvog testa gde sam bio HBsAg negativan, i posle 3 meseca uradim jos jedan test kako bi proverio, bez obzira sto mi moja doktorka u Nisu to nije trazila i dobio sam rezultate:

HBsAg - negativan
anti-HBs antitela - pozitivan

Tako da je prblem kod mne eresen sada definitivno, zelim vam ovakve rezultate sto pre!!!

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 1:02 am 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Brbljivko,a ja ne žnam ni koliko dugo imam ovo,mene ta beda ceka možda. A treba da idem na vantelesnu,sta me snadje Boze moj. Kako sa ovim daa izborim se..

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 8:42 pm 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Mahida, nema na cemu..
Vidi, svi imamo taj problem, svi smo to jako tesko podneli.
Ja sam do skoro bio ubedjen da sam najzdraviji covek na svetu, od malena sam sportista, cigaretu NIKAD u zivotu nisam zapalio, jedem oduvek iskljucivo zdravu hranu, ne koristim secer, so, mast, belo brasno, ne pijem gazirano, alkohol retko itd, krupan sam i ceo u misicima...kada sam saznao da imam ovo cudo u sebi, bio sam sokiran i ja i ljudi oko mene.Isto sam pomisljao svasta od samoubistva, do bekstva negde gde nikada necu nikoga povrediti ni zaraziti ovim cudom. Premda sam vernik, i veoma jakog karaktera, malo sam se trgao i razmislio, potom razgovarao sa doktorkom Ksenijom Bojovic sa infektivne u bg-u, koja je vrlo, vrlo pre svega dobar covek i razume svakog od nas, pomogla mi je da to lakse prebolim.Kako dugo nisu mogli da ustanove moj tip virusa, tj da li cu ga nositi CELOG ZIVOTA (jer je pocetak ukazivao na to- normalne transaminaze, nikad nisam pozuteo, itd) ili cu ga IZBACITI i steci imunitet na njega, zena mi je objasnila kako i da ostane zauvek u meni, to nije veliki hendikep, ukoliko se cuvas i redovno kontrolises. Decu mozes da rodis potpuno zdravu, i zivis najnormalnije, sa malo vodjenja racuna u ishrani.
Glavu gore, zivi zdravo, cuvaj se, cuvaj druge, nemoj da odustajes, kod doktora redovno, slusaj ih, i veruj...Zelim ti pravi oporavak ;)

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 9:16 pm 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Zabrinuta,
kao sto je Brbljivko vec objasnio, postoje 2 tipa infekcije hepatitisa b, akutni i hronicni.
Ukoliko se akutni otkrije na vreme, izlecenje je gotovo sigurno, uz malu terapiju antivirusnih lekova ili bez njih, organizam coveka nakon 6 meseci uspeva da izbaci iz sebe virus, i dobija anti tela, kojima se stiti od ponovne infekcije, tako jednom prelezan virus se ne moze vratiti. Ipak neki procenat, kod ljudi bez simptoma, ili sa niskom kolicinom virusa predje u hronicne, i to, kako doktori tvrde ostaje trajno u organizmu. Ono sto je bitno, jeste terapija, zdrav zivot i odrzavanje virusa u niskoj koncentraciji. I nemas brige.
Postoji terapija sa vakcinam INTERFERONA koja se primenjuje oko godinu dana, i uspesno virus umiri. Posto je ta terapija jaaaaaako skupa (20 000e za god dana) drzva pokriva troskove samo kod ljudi kojima PCR test pokaze aktivnost vecu od 100 000 kopija po ml seruma, a utvrdi se da su hronicni, i na taj nacin obaranjem broja virusa se cuva jetra od daljeg ostecenja.
Eh sad... ipak ljudski odbrambeni mehanizam je cudo, pa tako neki uspeju posle vise godina borbe da pobede i otarase se virusa. Tako sam nedavno upoznao coveka koji se vise godina borio sa ovim cudom, i POBEDIO.
Primao je terapiju interferona, koji se malo teze podnosi, npr po dobijanju vakcine se javi temperatura, groznica, umor, mucnina...nastvio sa antivirusnim lekom ZEFFIX, i potrudio se malo da ishranom poboljsa situaciju i USPEO JE!
Dao mi je neke savete. a to su: grickao je zacin karanfilic (on u sebi ima neki sastojak koji daje efekat antibiotika), jeo je suvo grozdje koje podstice proizvodnju belih krvnih zrnca kljucnih za imunitet, pio je zeolit o kome sam vec pisao, vidi ranije postove, pio caj od biljke ruse, takodje od semena koprive, uveo mineral CINK u ishranu putem suplementa i hrane (ima ga u bundevinim semenkama, bademu) i takodje je jako bitan za imunitet, dosta je koristio sirovu IZBLENDIRANU hranu, dakle hranu je jeo iz blendera kako bi olaksao varenje, jer jetra je ta koja sve to razlaze pa je resio da joj "olaksa" posao i na taj nacin je rastereti. i Bogu hvala, uspeo je... Iako su doktori rekli da se izleciti nece i da se pomiri sa tim, kad im je odneo rezultate, naravno, bili su bez teksta.
Eto...iskreno se nadam da sam bar malo nekom pomogao i razjasnio ovu opterecujucu i konfuznu situaciju koja je zadesila nazalost mnoge!

Vrh

PostPoslato: Pon Nov 04, 2013 1:22 pm 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 11:39 am
meni samo nije jasno u vezi tih anti tela
kazu da ona znace dozivotni imunitet ali isto tako kazu da se posle par godina ona gube iz seruma
da li to znaci kad se za par godina izgube virus moze vratiti

Vrh

PostPoslato: Uto Nov 05, 2013 8:24 pm 
Novi član
Novi član

I meni te stvari nisu jasne, neki kazu da stices imunitet pomocu antitela a drugi kazu da se antitela zadrzavaju u organizmu 3-7 godina, sta se desava kada nestanu antitela? Da li si posle toga opet podlozan infekciji?

Vrh

PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 2:08 pm 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 10:26 am
jednom se stvore antitela i to ostaje celog zivota i vise necete biti hbsag pozitivni.

Vrh

PostPoslato: Čet Nov 07, 2013 3:35 pm 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Ja da javim se,virus mi nije aktivan,tj,jetra je u odlicnom stanju. Tqeba da odradim pcr i nesto na torlaku jos. Svaki sest meseci na kontrolu.. Ipak probacu om i tom nekom alojom da nekako ga oslobodim se

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 10, 2013 9:54 am 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Ned Nov 10, 2013 9:47 am
mom decku je radjen test u gradskoj bolnici gde su mu nasli da je reaktivan na hepatitis B a on je istog dana otisao na privatnu kliniku gde je dobio rezultate da je nereaktivan.Kome verovati?

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 10, 2013 12:39 pm 
Novi član
Novi član

Znam slucajeve u Nisu, gde su rezultati dve uzastopne analize u razlicitim laboratorijama bili kotradiktorni, na jednoj HbsAg pozitivan na drugoj negativan.
Kao kod tvog decka.
Kako su meni objasnili do problema dolazi zbog loseg reagensa.
Ja bi licno otisao u trecu privatnu laboratoriju i proverio, iskreno se nadam da je greska kod one gde je pozitivan.

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 10, 2013 6:27 pm 
Novi član
Novi član

U utorak ide opet u gradsku bolnicu gde ce mu uzeti krv za PRC pa ce poneti doktorki rezultate sa privante klinike,verujem da je u pitanju greska jer je njegova bivsa devojka sa kojom je bio pre mene 13 godina uradila test istog dana kada i on(javio joj je cim je dobio rezultate iz bolnice)i bio je negativan,a od mene sigurno nije mogao da dobije,jer sam i ja imala pre njega samo 2 veze od 5 i 4 godine,svakako cu i ja u petak uraditi test i javljam vam rezultate,drzite nam palceve. :)

Vrh

PostPoslato: Pon Nov 11, 2013 2:30 am 
Novi član
Novi član

Hepatitis B moze se preneti i putem krvi, tako da to moze da bude i zubar i koriscenje istog brijaca, akupunkturom, tetovazom, pirsinzima i ostale stvari koje nisu sexualni odnos.
Javi sta je bilo kod lekara!!!

Vrh

PostPoslato: Sre Nov 13, 2013 11:15 pm 
Novi član
Novi član

Bio je danas,lekarka je rekla da je bilo slucajeva da su pogresili,ali da ona uvazava samo analize koje se rade u bolnici,pa ce sacekati PRC rezultate da bi mu rekla sta dalje,transeminaze su mu spale sa 111 na 49 a ja cu sutra da uradim test u privatnoj laboratoriji.

Vrh

PostPoslato: Čet Nov 14, 2013 2:17 am 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Sre Nov 13, 2013 6:06 pm
Zna li neko da mi očita ove nalaze

HBs ES negative
Anti-HCV negative
Anti Hbc reactive
anti Hbs borderline
?

Vrh

PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 2:17 am 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Pet Nov 15, 2013 2:07 am
Da li pušenje cigareta uzrokuje puvećanju virusa kod hepatitisa B???

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1553 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 104  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata