Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
mahida, koren je najbolje da sama uberes, ali daleko od puteva i zagadjenih mesta..mozes ga i na pijaci kupiti...ali...ne savetujem..
caj koji se pije je je caj od biljke ruse, potrazi na netu..ima da se poruci kod ljudi koji ga uzgajaju...
a cajeve ne spominji doktorima jer ce da te lincuju zbog toga :))
kao sto je ksenija mene :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Mahida, da li si sigurna da je ona imala hronicni B? Nekako mi cudno zvuci, iskreno receno, uglavnom ovi sto imaju akutni B grabe sva raspoloziva sredstva za izlecenje i mahom se i izlece, a mi sa hronicnim eventualno dobijemo neku terapiju koja sprecava replikaciju virusa i guramo.
I da doktori nisu bas blagonakloni prema toj narodnoj medicini, stava su ako ne moze teska hemija da ti pomogne nece ni travcica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Milice,hronicni,kaze imala. Nece stetiti,drugarica mi nasla neke proizvode neki se decko izleció od hep c kao nilako nije mogao lekovima,ma ja cu probati sa švim pa ne skodi. Necu im ni govoriti sta korištim sta me briga :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 11:39 am
Postovi: 21
ako ste na nekim lekovima dobro se raspitajte i razmislite.
moja drugarica je na dr studijama imunologije na vma i za sve te biljke itd nije dokazano da ista znace a mnoge su studije radjene, jedino sto je 100% dokazano je ehinacea ali ona u stvari iritira imuni sistem i on onda se budi i reaguje, tako mi je drugarica objasnila. i sa ehinaceom treba biti jako obazriv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 22, 2013 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Ja sam nabavila koren maslacka i listove,da pijem caj,jedem koren sa medom i te listove u salatu.Videcu i za te proizvode posle rezultata nisu jos gotovi.Ne pijem nista ,rekli su mi da sam zdrav nosilac valjda po tim transminazama jer su ok.Sta znam vise...A ovaj doktor za vantelesnu mi rekao kao da uradim analize pa da mu posaljem mejlom kao ako mogu prvo virus da izbacim iz krvi on zna kao slucajeve da su izbacili.Tako me iznervirao znaci da idem privatno nece mi trebati nista a o trosku drzave sve to mi treba..Kakvi su to ljudi,pobogu,pa kako na tudjoj muci i video je u kakvom sam stanju bila da suza suzu ne stize i on eto nije to strasno ali kao javi se ti mejlom.Boze dragi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Ljudi su skepticni, sto je i prirodno, mada generalno malo ljudi zna o hepatitisu. Ja prvi nista nisam znao dok me nije zadesilo, sad mogu rame uz rame sa lekarima koliko sam ucio, citao, i tragao o ovome.
Ja sam jos uvek pozitivan (nije jos proslo 6 meseci od kad mi je otkrivena hbv infekcija), uskoro imam kontrolu, pa videcemo...
Postoje ljudi koji izbace HRONICNI virus iz sebe, mali je procenat (mislim oko 5%), ali nije nesto sto se ne desava. Bas na ovom forumu ima jedna devojka, pisala je o tome, nakon 3 god je uspela da izbaci, iako joj je dr Delic sa infektivne rekao da ne pokusava sa babskim travama i da se nikad nece izleciti, uspela je, po savetu neke medicinske sestre, pila je svako jutro caj od korena biljke ruse (zmijino mleko, rusopas, lastino mleko) i jela koren maslacka, nije odustala i eto..nakon 3 god bila je negativna.
Takodje i ja sam stupio u kontakt sa jednim deckom koji je takodje imao hronicni i izlecio se zdravim nacinom zivota.
Nista nije nemoguce, covekov imuni sistem je jak, bitno je da postoji jaka volja, i zelja, da se pridrzavamo zdravih navika i rezultati moraju doci.
Zelium svima HbsAg negativan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
ZAROBLJENI,ja tí ód srca zelim da budes negativan,kao í svima. Ja koren jedem,svakí dan po dva puta dnevnó,caj od susenog maslacka pijem,nacu vala i taj caj. Probacu sve necu odustajatí.óvo nam je jak test od Boga. Ja šam ízbacila sokove budjave,šamo čedjeni. Videcu sta ce po rezult reci Ksenija ali zivecu ždravo sto treba svako bež bolesti ali mi to ne žnamo dok nesto ne desi se. Šta je tacno taj dečko radio,jel bese ón blendirao hranu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 27, 2013 2:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
da...blendao sve sto je mogao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 01, 2013 3:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
sta znaci HbeAg negativan jel to dobro ili ne?Molim za odgovor :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 01, 2013 5:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Taj maker pokazuje da nema trenutno aktivne replikacije virusa, uglavnom je to tako kod hronicnih bolesnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 01, 2013 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
milica m je napisao:
Taj maker pokazuje da nema trenutno aktivne replikacije virusa, uglavnom je to tako kod hronicnih bolesnika.

Hvala na odgovoru Milice m :o ,tako sam se uplasila e Boze otisla sam da otklonim u bolnici jedno a dobila drugo,pocrkali,uh kako sam ljuta na sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 11:39 am
Postovi: 21
ja isao da radim analize opet drugi put jer sam prvi put bio u septembru pa cemo videti... 6 meseci mi istice krajem dec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Dobila sam rezultate PCR i drugarica mi isla kod Ksenije,mali procenat virusa mi je nisam kandidat zaa terapiju pa sad treba samo na kontrolu da idem redovno.Ne znam dal je istina to sto je ta devojka pricala da je izbacila hronicni iz sebe ja bi probala al me strah da ne aktiviram ovo cudo.Nek nam dragi Bog pomogne da bide kako treba sve,radila sam UZ sve je ok bilo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 02, 2013 8:18 pm
Postovi: 2
Pre desetak dana sam vadio krv, priprema za vantelesnu.Doktorka sa transfuzije me pozove i kaže da mora da ponovi test na HSV.Mislim neka jer je moja supruga dan pre mog vadjenja krvi dobila rezultat za istu stvar i sve je OK.
Iz iste krvi ponove rezultat i u propli utorak mi dr. kaže da je rezultat isto pozitivan.
Istog dana dam ponovo krv jer mi doktorka reče da su u pitanju verovatno reagensi i da se to dešava.
Ne budem lenj i izvadim krv u privatnoj lab. i isto veče su mi rekli da sam negativan.Takodje mi je rečeno u privatnoj, da su i oni radili test i slali krv u lab u Bgd koji su potvrdili da je test negativan.
Danas mi doktorka javlja da su potvrdili da je test pozitivan i da je isto to povrdjeno i u zavodu, jer imaju obavezu da ponovne analize tamo šalju.
Napominjem da smo prošle godine supruga i ja radili iste testove za prvu vantelenu i sve je bilo OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
marko1303 je napisao:
Pre desetak dana sam vadio krv, priprema za vantelesnu.Doktorka sa transfuzije me pozove i kaže da mora da ponovi test na HSV.Mislim neka jer je moja supruga dan pre mog vadjenja krvi dobila rezultat za istu stvar i sve je OK.
Iz iste krvi ponove rezultat i u propli utorak mi dr. kaže da je rezultat isto pozitivan.
Istog dana dam ponovo krv jer mi doktorka reče da su u pitanju verovatno reagensi i da se to dešava.
Ne budem lenj i izvadim krv u privatnoj lab. i isto veče su mi rekli da sam negativan.Takodje mi je rečeno u privatnoj, da su i oni radili test i slali krv u lab u Bgd koji su potvrdili da je test negativan.
Danas mi doktorka javlja da su potvrdili da je test pozitivan i da je isto to povrdjeno i u zavodu, jer imaju obavezu da ponovne analize tamo šalju.
Napominjem da smo prošle godine supruga i ja radili iste testove za prvu vantelenu i sve je bilo OK.

Ovi iz drzavnih šamo njihovo priznaju. Ja sam isto vadila za vantelesnu i otkrili mi da sam pozitivnd ma hep B. Jedino da ši se zarazio u medjuvremenu. Ja sam se zarazila kad sam imala operaciju laparaskopije. Ponovi opet u drzavnoj. Mozda si stvarno negatívan. Menu suprug je negativan na svu šrecu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: