Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HEPATITIS B AKUTNI
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 4:27 pm
Postovi: 10
Lokacija: novi sad
MOLIM VAS ZA POMOC .PRE NEDELJU DANA SAM IZASAO IZ BOLNICE IMAM AKUTNI HEPATITIS B.MOLIO BI LJUDE KOJI NESTO ZNAJU O OVOJ BOLESTI DA MI SE JAVE.INTERESUJE ME NACIN LEČENJA I ISHRANA DA NE BI DOSPEO DO HRONIČNE FAZE BOLESTI.UNAPRED HVALA SVIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Pa imas bre Stole tu temu, procunjaj samo malo po forumu. Samo skrolaj nadole, nacices par vec otvorenih tema o Hep B. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 4:27 pm
Postovi: 10
Lokacija: novi sad
HVALA ALI O AKUTNOM NE MOGU DA NADJEM NISTA,INTERESUJE ME KOLIKO SE DUGO LECI I KAKO CU ZNATI DA NIJE PRESAO U HRONICAN?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 2:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Aj dok se nadje neko da ti odgovori, reci mi molim te kako si dobio tu bolestinu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 2:49 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jedna je napisao:
Aj dok se nadje neko da ti odgovori, reci mi molim te kako si dobio tu bolestinu?


Moram samo jednu stvar da ti kazem, ne zelim da budem ratoborna, ali to je jako glupo pitanje......... :oops: :cry: :cry: :cry: :cry:


Da zna, sigurno ga ne bi dobio. :cry:

Ako ikada ikome i ikako zelis da pomognes ko ima hepatitis, zapamti: nikada ne postavljaj to pitanje, jer je obolelom najmanje potrebno da slusa tudje osude.

Niko nije povlascena vrsta, tako da svakoga od nas moze da snadje!!!


Pozdrav, majja :wink:


STOLE.NS evo, pogledaj ovaj link http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A5%D0 ... %81_%D0%91


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 5:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
majja je napisao:

Ako ikada ikome i ikako zelis da pomognes ko ima hepatitis, zapamti: nikada ne postavljaj to pitanje, jer je obolelom najmanje potrebno da slusa tudje osude.





majjo, taman posla da nekoga osudjujem!!! Ja sam samo naivno pitala kako se dobija (primerice-on) da se budem ja pazila. To je isto kao ako nekoga pitas kako je dobio upalu pluca, a on kaze: Bio na vetru go!!! 8) Mislila sam da nije strasno ako to pitam. Mislim..neznam zaista od dakle si shvatila da osudjujem. Ali...ako to je bolest za koju kazes da je bolje ne pitati kako se dobija, onda ja se IZVINJAVAM na GLUPOM PITANJU.
A ustvari...neko jedan put rece: "nema glupa pitanja, ima samo glupi odgovori" :lol:

poz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jedna je napisao:
majja je napisao:

Ako ikada ikome i ikako zelis da pomognes ko ima hepatitis, zapamti: nikada ne postavljaj to pitanje, jer je obolelom najmanje potrebno da slusa tudje osude.





majjo, taman posla da nekoga osudjujem!!! Ja sam samo naivno pitala kako se dobija (primerice-on) da se budem ja pazila. To je isto kao ako nekoga pitas kako je dobio upalu pluca, a on kaze: Bio na vetru go!!! 8) Mislila sam da nije strasno ako to pitam. Mislim..neznam zaista od dakle si shvatila da osudjujem. Ali...ako to je bolest za koju kazes da je bolje ne pitati kako se dobija, onda ja se IZVINJAVAM na GLUPOM PITANJU.
A ustvari...neko jedan put rece: "nema glupa pitanja, ima samo glupi odgovori" :lol:

poz...



Ne moras se meni izvinjavati, niti biti sarkasticna.............to su bolesti koje uglavnom imaju narkomani i homoseksualci (sto ih ne cini manje ljudima), ali kad je covek suocen sa tom bolescu, najmanje sto mu treba je takvo pitanje, pa sam zato i odgovorila onako.

A taj neko bese u pravu sto ono rece, zato treba sto vise da pitamo, kako bi sto vise stvari znali da ne bi sebe dovodili u glupe i neugodne situacije. :wink:

Inace, bolest je vise opasna nego glupa, a vise o tome imas na par tema ovde, pa ako te zanima..........samo napred. Lepo od tebe sto (preventivno) razmisljas, malo je takvih (mada i ja licno kao i ti, imam frku od te vakcine i nisam je primila iako kazu da bi trebalo), a tog virusa ima oko nas mnogo vise nego sto i mozes da pomislis i mozes ga "pokupiti" bilo gde - od partnera do lekara! :(


Zaista mi nije bila namera da te vredjam, mozda sam i ja pogresno protumacila tvoje pitanje, bas mi je delovalo "napadacki"!! :oops: :cry:


Pozdrav, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 4:27 pm
Postovi: 10
Lokacija: novi sad
majjo hvala na podršci,baš imam utisak da me razumeš.Ja bi ovde napisao da se virus prenosi i kod zubara ,putem sluzokože i verovatno jos ima manje poznatih načina.Inače uglavnom svi prvo pitaju kako si to dobio ,čak i lekari.Inače virus je vrlo otporan i tesko se uništava i kad se nadje u spoljnem svetu kako su mi rekli.Da li možda znas kako mogu da ga izbacim posto mi je receno da pazim na ishranu i pijem vitamine da bi imunitet ojačao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
STOLE.NS je napisao:
majjo hvala na podršci,baš imam utisak da me razumeš.Ja bi ovde napisao da se virus prenosi i kod zubara ,putem sluzokože i verovatno jos ima manje poznatih načina.Inače uglavnom svi prvo pitaju kako si to dobio ,čak i lekari.Inače virus je vrlo otporan i tesko se uništava i kad se nadje u spoljnem svetu kako su mi rekli.Da li možda znas kako mogu da ga izbacim posto mi je receno da pazim na ishranu i pijem vitamine da bi imunitet ojačao


Razumem te, jer sam u prici sa C!!! Da, istina je prenosi se svakako i da je svako od nas "na meti"!!

Lekari tek znaju da budu neprijatni (sto je po meni neopsrostivo!!!), laboranti...........ma uzas!! Znas koliko smo neprijatnih situacija doziveli kada moj muz ode da vadi krv, pa naravno, obavezno prijavi laborantu da ima C........neki ne zele ni da mu vade krv!! :o :o :o A nemaju rukavice......blagi uzas i katastrofa.

Zato sam ja mozda malo i preosetljiva na tu temu, jer se nekada ljudi ponasaju zaista krajnje neodgovorno, narocito ljudi u zdravstvu. Hajde, nas, obicne smrtnike i mogu da razumem, ali njih ne!! :evil:

Potrazi ovde na ovom podforumu slicnu temu, tu sam sve napisala i ostavila potrebne linkove (da ne ponavljam ovde), ai B mi nije jaca strana, tako da ces na linkovima sigurno naci vise informacija!

Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 4:27 pm
Postovi: 10
Lokacija: novi sad
ok. hvala majjo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 12:53 pm
Postovi: 6
Ovo sam kopirao sa Hepatitis B hronicni, mada je mozda trebao da ovde bude napisano:

Pozdrav
verovatno ne bih ni naisao na ovu diskusionu grupu da nisam suocen sa problemom, tj brigom o svom zdravstvenom stanju. Ukratko cu da iznesem neke stvari kooje su mi se izdesavale

Pre mesec dana sam imao simptome gripa na koje nisam obracao preveliku paznju sve dok mi kolega na poslu nije uochio zute beonjache, naravno odmah sam otisao kod lekara koji me je uputio na infektivno gde su me hospitalizovali i analizom krvi utvrdili HBsAg pozitivan nalazpri chemu su mi vrednosti transaminaza bile enormno velike AST 1044, ALT 2727 LDH 1051 Uukuoan bilirubin 167 i direktan bilirubin 121, ultrazvuk abdomena je bio uredan, primio sam 18 boca infuzionog rastvora sa vitaminima i pio lek Essentiale Forte N, otpusten sam kuci posle 3 nedelje hospitalizacije sa sledecim nalazima AST 55 ALT 157 GGT 49 Ukupan bilirubin 27 i direktan bilirubin 19,5, Dalja terapija koju sam dobio su Vitaminski preparati i dalja upotreba Essentiala forte, naravno dijeta bez masne i zacinjene hrane, posteda od posla 6 nedelja i onda ce da bude obavljena kontrola.
imao bih pitanje, da li je moguc potpun oporavak i da li kad do nejga dodje, tj kad budem HBsAG negativan mogu i dalje da budem zarazan, tj prenesem bolest na drugu osobu? Da li sam sa ovim simptomima tek u akutnoj fazi ili je u pitanju hronican oblik hepatitisa, tj dal i se ovi simptomi mogu pojaviti u poodmaklom vremenu dobijanja Hepatitisa B. Ovo mi je bitno zbog toga sto ne mogu da identifikujem tacan nacin kako sam ga dobio, posto ako je u pitanju akutna faza bolesti, u periodu inkubacije nisam imao seksualnih kontakata, ali sam bio kod kozmeticara( problemi sa bubuljicama) i koz stomatologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 3:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Poo ovako visokim transaminazama, trebalo bi da bude akutan (ali to pitaj dr), a moguce je da se dobije i kod kozmeticara i kod zubara!! :(

9 od 10 zarazenih akutnim se izlece sami
bez terapije
ali uz strogo mirovanje i dijetu
da ne bi presao u hronican

ako za 6 meseci bude + onda prelazi u hronican :(



Ali antitela ce uvek biti pozitivna (kao znak da je virus bio u kontaktu sa organizmom)


Cuti, lezi i odmaraj sto vise, pazi na ishranu, i nadaj se da ce brzo proci. :wink:

Ako ga izbacis sam, onda si negativan i ne mozes zaraziti druge!

Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 4:27 pm
Postovi: 10
Lokacija: novi sad
Moji rezultati pri prijemu u bolnicu su bili ALT 1720 AST 1295 BILIRUBIN UKUPNI 182 DIREKTNI 91 pOSLE 22 DANA I JEDNO 50-TAK BOCE INFUZIJE OTPUŠTEN SAM SA ALT 155 AST 79 BILIRUBIN UK 38 DIREKTNI 17.1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 4:27 pm
Postovi: 10
Lokacija: novi sad
pozdrav danny ns ,imamo isti problem a ako si iz Novog Sada onda smo u isto vreme otprilike i bili u bolnici.Bio sam 3.5 nedelje takođe zbog akutnog b od 31.01 do 23.02 .Ne znam da li si mogao kod kozmeticara da dobijes virus ali meni su rekli da inkubacija traje od 1-6 meseci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2007 12:53 pm
Postovi: 6
nisam iz NS-a ali nisam ni daleko :) ja sam bio u bolnici od 6-27 februara ali ne u NS-u, tako da se nismo videli, a tebi Mayo hvala na info, i samo jos jedno pitanje, da li je potrebno uzimati jos neku vrstu medikamenata ili je dovoljan Essentiale? naravno odmor i ishrana se podrazumevaju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 149 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: