Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Glavobolje i pritisak u glavi posle fizickog napora.. POMOC!
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 4:59 pm 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Uto Okt 25, 2011 3:49 pm
Pre 10-ak dana dok sam vezbao u teretani, iznenadno mi se javio jak pritisak u glavi, glavobolja u svim delovima, pomucenje vida i vrtoglavica, kao i gusenje u predelu grudnog kosa i po nekad jako (ne brzo) lupanje srca. Posle tog treninga nekako sam uspeo da dodjem kuci i odah sam izmerio krvni pritisak i bio je normalan. Bol nije prestajala to vece. Nakon tog dana posle svakog bezazlenog fizickog napora (a kasnije i bez razloga) javljaju se isti simptomi. Odmah sam se obratio lekaru i poslat sam na dnevno lecenje na neuroloskoj klinici. Radjene su mi skoro sve moguce analize: Krvna slika-normalna; EEG-normalan; CT mozga-normalan; Ocno dno-normalno; Dopler krvnih sudova vrata-normalan uz ukocene misice; EKG- ne bas najbolji ali doktor kaze da nije nista ozbiljno; EHO srca-takodje ne najbolji ali sve u nekim granicama normale; Neuroloski pregledi svi uredni... Jos mi je ostalo da uradim Magnetnu rezonancu ali za to treba da se ceka dosta... Od terapije primam u vidu infuzije ringerov rastvor, ranisan i deksazon i injekciju diklofena po potrebi. Terapija mi pomogne trenutno ali posle nekog vremena sve se vraca na staro. Niko da mi kaze o cemu se radi a meni se simptomi ne povlace, samo su mi recene pretpostavke "e mozda te je promaja udarila" i slicno..... MOLIM VAS, ako se nekom nesto slicno nekad desilo da napise svoje iskustvo ili sta vec i stvarno bi mi mnogo znacio strucan savet, jer glavobolje su vise nepodnosljive a ne zelim vise da se trujem diklofenima i ostalim anesteticima.
P.S. Imam 18 godina, i pre ovoga nisam ni od cega znacajno bolovao osim virusne mononukleoze...i da, moja porodica ima puno problema sa kardiovaskularnim bolestima...
HVALA UNAPRED!

Vrh

Tema posta: Re: Glavobolje i pritisak u glavi posle fizickog napora.. POMOC!
PostPoslato: Pet Okt 28, 2011 9:11 am 
Novi član
Novi član
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre Okt 26, 2011 3:40 pm
CEsto osobe koje vezbaju u teretani pate od tenzionih glavobolja koje nastaju zbog prekomerne kontrakcije misica vrata. Takodje, ukoliko Vam je krvni pritisak bio normalan kada ste dosli kuci, ne znaci da je bio u redu tokom perioda vezbanja. Moj savet je da malo odmorite od teretane, bar dok ne dobijete sve rezulteta.

Pozdrav

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata