Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Eritromicini i želudac
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 12:57 pm
Postovi: 15
Lokacija: Pančevo
Zbog crvenog grla i šmrcanja lekar mi je pre višeo od mesec dana prepisao eritromicin. Meni je bilo malo bolje ali sam imao od njega dijareju. Lekar je verovao da je potrefio dijagnozu pa mi je dopisao još jednu dozu eritromicina tako da sam ukupno popio 4 kutije eritromicina od po 500 mg.

Sada imam jake bolove u stomaku, konkretno u želudcu i ne mogu da se skoncentrišem ni na šta. To može da bude problem jer radim na testiranju novog softvera pa mi je koncentracija neophodna.

Kada sam se požalio istom lekaru i rekao mu da nekad čak imam osećaj da ću povratiti, rekao mi je da će ti simptomi proći za koju nedelju i prepisao mi je renisan koji na mene ne deluje uopše. Prijatelj mi kaže da bi trebalo da odradim gastroskopiju jer može da bude nešto ozbiljno. Da li zaista može da bude nešto ozbiljno?

Možda je bitno navesti da sam pre ovih problema često pio CocaColu i Fantu, ali nisam imao nikakve probleme sa stomakom.


Znam da nije za poređenje, ali sam pročitao na netu da tegobe od antibiotika u stomaku obično nisu ništa strašno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 4:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Hoce od Eritromicina takve tegobe. Taj je jako pametan kada vam je na diarealni sindrom dodao jos jednu turu antibiotika i potpuno vam unistio saprofitnu floru! Svaka mu cast!
E sada, malo Omeprola, Probiotika i spazmolitika pp dok se situacija ne normalizuje. Ukoliko se i nakon terapije ne povuku simptomi, dodatno ispitivanje.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 6:12 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Isti problem imam i ja i jedino što vam mogu savetovati jeste da prekinete sa eritromicinom na duži period.( ja ga neću koristiti barem tri godine) Sada je neophodno da vam se oporavi ceo sistem. Znam kako vam je, sve sam to prošla. Poslušajte savet za terapiju od draganavma. A grlo lečite čajem od žalfije i crnog sleza. Ja sam bila na gastroskopskom pregledu i za mene je toliko strašan da odmah osetim strah čim se setim.Svaka čast ko može. I da, pazite i na slične lekove npr. Hemomycin jer mogu da vam izazovu slične tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 4:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Za sada nije neophodna skopija a ukoliko se simptomi ne povuku, VMA-gastroduodenoskopija u anesteziji.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 12:57 pm
Postovi: 15
Lokacija: Pančevo
Hvala na odgovorima. Probiotik koristim tri dana, ne osećam još uvek neke promene. A šta je Omeprol i šta su spazmolitici (pp-verovatno znači po potrebi)? Nisam baš toliko stručan ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 12:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
tako da sam ukupno popio 4 kutije eritromicina od po 500 mg.



E, svaka mu cast - tome ko Vas je tako lecio!?? :o :-?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 8:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 12:57 pm
Postovi: 15
Lokacija: Pančevo
Dakle uništio mi je stomak i sad sam na bolovanju. I naravno, još uvek slinavim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 4:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Lekove sam samo naveo, doze ne i nije dozvoljeno ovde propisivati terapiju.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 10:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
draganvma je napisao:
Lekove sam samo naveo, doze ne i nije dozvoljeno ovde propisivati terapiju.


Ok. Konsultovaću se sa lekarom (ali ne ovim koji me je sredio Eritromicinom, tražiću second opinion)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 11:54 pm
Postovi: 1
Ja sam pila eritromicin 4 nedelje...Posto sam prvo imala obicnu prehladu koju nisam lecila tako je dosao i bronhitis pa malo i na pluca,a s obzirom da sam alergicna na peniciline eritromicin je jedan od lekova izbora...
Za te 4 nedelje mi je bilo mega muka i zeludac me boleo a poslednjih dana sam imala i osecaj krvi u ustima... a zatim i hemoptoju
I sve zbog eritromicina...I dan danas posle 6 medeci imam probleme za zeludcem...uzas....
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 10:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Ja imam slične probleme sa stomakom i lekar na VMA mi je dao Runac jer se lakše podnosi a ubija više bakterija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 17, 2008 12:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Bar danas postoji neogranicen spektar antibiotika sirokog spektra dejstva, koji nisu na bazi penicilina :wink:
To bi dr trebalo da znaju :roll:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 139 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: