Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Uto Jun 30, 2015 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 04, 2013 8:41 pm
Postovi: 6
Poštovani,

Molim vas za pomoć. Moj problem je počeo pre dva meseca kada sam imala prehladu. Sve standardno, bol u grlu, temperatura 37,1, kašalj. Sedimentacija mi je bila 60, CRP 8,9.Ta temperatura je trajala 13 dana i posle treće kutije antibiotika, koju mi je lekar prepisao, ona je spala. Posle toga više nisam obraćala pažnju na to, do pre mesec dana, kada sam slučajno izmerila temperaturu ponovo i bila je 37,1. Za ovih mesec dana sve vreme je bila oko 37,1, samo jedan dan mi je skočila na 38,2 da bi se ponovo vratila na 37,1. Takođe, pre desetak dana je 5 dana za redom uopšte nisam imala, da bi se posle toga vratila na isto. Sadašnji rezultati krvne slike pokazuju povišenu sedimentaciju eritrocita, koja iznosi 28.0 i povišen fibrinogen od 4.5, a referenta vrednost je 2.0-4.0. Sve ostalo što se tiče krvne slike je u redu. Mokraća je u redu, bris grla takođe. Druge simptome nisam primetila, osim što mi je pre nekoliko dana počelo zujanje u ušima i ubrzan rad srca. Takođe osećam kao da me nešto žulja u donjem delu stomaka sa leve strane, ali ništa ne osećam na dodir, nikakav bol.
Još samo da kažem da sam žensko, imam 25 godina i do sada nisam imala većih zdravstvenih smetnji.
Ako neko ima ideju šta bi sve ovo moglo da znači, molim vas za odgovore i pomoć, jer ne znam uopšte šta da mislim. Hvala svima puno unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Sre Jul 01, 2015 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Очигледно имаш неку упалу. Треба проверити и ЦРП и леукоцитну формулу да би се нешто више сазнало.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Sre Jul 01, 2015 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 04, 2013 8:41 pm
Postovi: 6
CRP je 0.3 (referentne vrednosti 0.0 - 10.0), a i leukociti su u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Čet Jul 02, 2015 9:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Онда би требало да провериш коксаки. Не знам да ли још неки вирус даје сличне симптоме, па провери.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Čet Jul 02, 2015 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 04, 2013 8:41 pm
Postovi: 6
U redu, proveriću. Hvala na odgovoru. Ne znam više šta da mislim, niti šta treba da proverim, a temperatura je i dalje tu. I ovo zujanje u ušima, od kojeg počinjem da ludim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да одеш код инфектолога да ти напише шта све да провериш. Осим коксакија мислим да и цитомегало вирус даје сличне симптоме. Има их још али не знам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 04, 2013 8:41 pm
Postovi: 6
Pokušaću onda da dobijem uput za infektologa. Inače se osećam dobro, ta temperatura me uopšte ne lomi. Poslednjih dana sam počela malo teže i da dišem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 8:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Још ће на крају да испадне да имаш упалу плућа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 04, 2013 8:41 pm
Postovi: 6
Da li je normalno da se osećam dobro i normalno funkcionišem, a da bude upala pluća? Ne kašljem, takođe. Malo mi je uveče zapušen nos, ali ništa strašno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 4:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 21, 2014 9:24 pm
Postovi: 68
Moja keva je imala upala pluca a da nije imala nijedan simptom dok joj na kraju jedan dan nije pozlilo na poslu i zavrsila u urgentnom gde su snimili pluca i nasli upalu.Ona je to vukla a da se nijednom nije zakasljala,osim povremene temperature i curenja nosa nije imala nikakve simptome,bukvalno se nije 2 puta nakasljala.Otkrivanje uzroka dugotrajne temperature je mucan i dug proces koji zahteva lecenje kod infektologa i jos brdo pregleda od rendgena pluca,uz abdomena,srca itd.Pritom se na infektivnoj rade i opsirne analize krvi na par strana,dobija se uput i za ORL,imunologa,hematologa itd.Izmedju ostalog radi se i kompletna virusologija..Ako su sve odradjene analize u redu onda nista drugo ne preostaje nego da se ceka da se organizam sam izbori,tj da temperatura prestane sama od sebe.KOKSAKI NEMOJ DA RADIS UKOLIKO NEMAS PROBLEMA SA SRCEM,TO CE TI RECI SVAKI NORMALAN INFEKTOLOG,A PRICE SA FORUMA KAKO GA IMAS CEO ZIVOT KAKO SE LECI GODINAMA KAKO LJUDI UMIRU OD TOGA BATALI.MOZDA CE TI NEKI LEKAR I DATI DA RADIS ANALIZE,ALI SA TIM POZITIVNIM REZULTATIMA MOZES DA OBRISES D* JER TEMPERATURE POSLE KOKSAKI INFEKCIJE UGLAVNOM BUDU SAMO PRODUZENA REAKCIJA ORGANIZMA.INFEKCIJA TRAJE 10-15 DANA MAX,AKO NEMA SMETNJI NA SRCU SVE OSTALO JE NEBITNO.
I zapamti,dugotrajne temperature se istrazuju na infektivnoj klinici,prvo na obicnom odeljenju a onda na odeljenju za nejasna febrilna stanja.Uput moras da dobijes jer je svaki lekar opste prakse duzan da te posalje na infektivnu kliniku ukoliko temperatura ne prestaje posle vise od 20-tak dana i nema poboljsanja posle konzumiranja antibiotika.I sve ovo ti pricam zato sto i sam imam problem 7 meseci sa temperaturom,i vise sam napamet naucio procedure.Kod mene se evo zavrsilo operacijom krajnika,sad cekam da vidim da li ce se emperatura vratiti u normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Andrea9 je napisao:
Da li je normalno da se osećam dobro i normalno funkcionišem, a da bude upala pluća? Ne kašljem, takođe. Malo mi je uveče zapušen nos, ali ništa strašno.

Рекла си и да теже дишеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
Pozdrav,

Subfebrilne temperature ceste su kod zena u ovulatornom ciklusu. Ovo je samo jedna od mogucnosti i ako zelis mozes i to lako da proveris mereci T svakog dana. Ako spadne prvog dana ciklusa a pocne da raste pred ovulaciju i odrzava se sve do pocetka ciklusa, znaci da je hormonalna. To se desava vecini zdravih zena u reproduktivnom periodu, samo nekima je bazalna temperatura npr 36.3 pa im poraste na npr 36.8 a tebi je recimo bazalna T 36.9 pa ti u toku ovulacije naraste na 37,4 ili vise. To je dakle sto se tice regularnih subfebrilnih odstupanja.

Sto se tice svega ostalog, najbolje i najbrze sto mozes da uradis i spasis sebe 25 cekaonica, je da uzmes uput za Infektivnu kliniku, javis se kod njih tamo u "karantin" i kazes da si hitna i da se osecas lose i iscrpljeno i ako mogu da ti vade krv sto pre. I onda ce malo da te iscede ali ces da imas za 7 dana spisak duzine 2 metra na sta su ti sve radili testove.. jer oni najvise vole subfebrilce, to ja ovako iz iskustva. Ne pustaju dok ne nadju sta je. Ako ti oni kazu da si zdrava, ostaje jedino da radis imunologiju, oni ce te uputiti na Institut da se vidi da nije nesto auto-imuno, a u 99,99% nije.

Bila je jedna odlicna doktorka mislim Ivana Pavlovic na infektivnoj, probaj da mozda nadjes nju tamo u karantinu.

Srecno ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Čet Feb 23, 2017 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2017 3:37 pm
Postovi: 7
Postovanje! Ne znam tacno na koju temu da pisem ali pokusacu ovde,ako neko ima odgovor za moj problem. Naime vec nekih 8 meseci imam povisenu temperaturu oko 37,5. Spusti se po nekad i na 37 ali je skoro svakodnevna. Retko koji dan je nemam. Radila sam analize za razne viruse. Sve je uredu. Krvna slika odlicna. Crp normalne vrednosti. Jedino sto imam vodenu cistu na jajniku ali ne verujem da moze da bude od toga. Koje jos pretrage da vrsim. Odakle da krenem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Čet Feb 23, 2017 4:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Какви су ти зуби, синуси и крајници? Да ли те је некада ујео крпељ односно да ли си проверавала борелију?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajno povišena temperatura!
PostPoslato: Čet Feb 23, 2017 5:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2017 3:37 pm
Postovi: 7
Zubi su ok. Krajnici mi nikada nisu bili oteceni. Grlo me ne boli. Nikakva fizicka bol. Nikada me nije ujeo krpelj. Stvarno ne znam sta je samnom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: