Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 12:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Чим ти се ствара секрет то значи да имаш упалу. Које је боје секрет?

Једино могу да ти препоручим ензимске таблете Химорал и препарат за имунитет који се прави од белога лука и комовице. Рецепт имаш на мом сајту w w w . a c a . r s под Савети, Здравље, Имунитет.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 14, 2013 12:19 pm
Postovi: 2
Sektet mi je belicaste boje,ali ima problem da ga izbacim.I odredjeno vreme posle razbijanja (kada se ocisti) opet se pojavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 8:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Знам да боја секрета у распону од жућкасте, преко зелене па до сиве, показује степен бактеријске упале. Шта је узрок белог секрета, не знам. Да ли тај секрет има неки мирис?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Sre Feb 05, 2014 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 05, 2014 6:12 pm
Postovi: 1
E pa ovako....
Pre tri godine, tacnije Februar 2011. sam iznenada dobila povisenu temperaturu, koja se kretala izmedju 37-37,4 max. Mislila sam da je prehlada u pitanju i nisam obracala paznju. Ali ona se vremenom nije smanjivala ili ti nestajala. Samo sam ustanovila da svakim kretanjem ona padne ispod 37, ali cim sednem....odmah se poveca iznad 37.
Posle 2 meseca sam se sjatila da odem lekaru, i lekar mi je dao razne analalize i pregleda da odradim da se vise ni ne secam sta je sve bilo u pitanju. Ako me secanje dobro sluzi, sedimentacija je bila na granici, mozda koji stepen visi od dozvoljenog ali se ne secam sada tacnih vrednosti.
Sve ostale analize su bile vise nego odlicne.
Posle tog prvog kruga analiza, sam poslata kod inektologa koji je dodatno odradio sve sto je on mislio, zajedno sa HIV-om (za svaki slucaj) i sve je bilo kako treba OOOOSIM sto koksaki je prisutan ali u malim vrednostima. Za Koksaki znam vec godinama u nazad, i zivim sa njim bez da razmisljam da ga imam. Jedino je to sto se brze umaram ali verujte mi da uopste ne marim za to. Jer koksaki je virus koji napada samo kada je imeni sistem oslabljen i od kada sam saznala da ga ima (tada kada sam se bas bila razbolela), to je poslednji put da sam zaista bila bolesna. Ne dopustam nikada vise da imunitet opadne i zivi se dalje.
Mnogi mozda sada kazu da mi je temperatura od koksakija. Ali svi lekari su rekli da nije od njega ali da NE ZNAJU od cega mi je ta temperatura.
Da ironija bude veca. Ispostavilo se da posle tih 3 meseca koliko je trajala svakodnevna ta temperatura, da je ona jednostavno nestala onog trenutka kada sam se odselila iz Srbije.
Zivim sada u Irskoj i od kada sam tu, nikada vise nisam imala ni jednu temperaturu. Ali se bar dva puta desilo da po poseti Srbiji, dobijem tu istu malu temperaturu. I cim se vratim sve bude opet normalno.
DO evo sada, od nekih pre manje od 30 dana. Od kada sam se vratila iz Srbije gde sam dobila temperaturu ali ona je bila zbog virusa koji hara Srbijom jer svi su u mom okruzenju bili zestoko bolesni. Ja sam je dobila isto i kao lecila se medom i djumbirom i kao proslo me za dva dana svi ostali simtomi, osim te temperature koja ne prestaje vec evo 30 dana.
Sada sam je merila i 37,0 je. Osecam se malo slabije ali tu slabost pripisujem mozgu sto zna da imam temp. pa se mozda malo prenemazem kako se slabo osecam. Jer da je to zaista slabost, onda ne bih mogla da radim jako tezak i aktivan fizicki posao, koji radim skoro svaki dan, i uspevam. Ali bila bolesna ili ne, posle svakog tog radnog dana, ja se osecam umorno, sto je normalno.
Poenta price cele je ta, sto verujem da u telu imam neki uzrocnik koji mi eto s`vremena na vreme pravi probleme, tako sto povisuje tu temperaturu. Ja iskreno verujem da su uzrocnici KRAJNICI koji i ako su radjeni testovi i brisevi, gde je sve u redu, oni mi jako smetaju, nisu mnogo bolni ali iz njih svaki dan izlazi nesto tako odvratno i smrdljivo, da ja vise ne znam kako da se zivim sa tim. Pocele su i neke izrasline da se pojavljuju oko njih ali ni jedan lekar ne reaguje na to sto vide, potom svako jutro i ooobavezno vece, ja njih moram fizicki da cedim kako bi to nesto izaslo iz njih, gde mi je za to jedan lekar rekao da obavezno radim, a drugi, NI SLUCAJNO to da radim>????<
Ja ih cedim jer je i meni tako lakse. Inace svi su rekli da je sve to bezopasno i da je moja odluka da li hocu i kada hocu da ih operisem. Ali za tako nesto moram brdo testova da uradim i moram da budem u Srbiji dok to radim, a to je nemoguce.
Tako da evo od sutra pocinjem i ovde da se cimam da vidim sta ce ovde da mi kazu tu moju temperaturu i krajnike. Mada me iskreno i zanima jer ovde im je jako cudan nacin lecenja. Jer skoro (novembar `13) sam posle 2 meseca neprestanog bola u uhu (vise svraba) napokon otisla kod lekara, gde lekar opste prakse i usi pregleda, nos...sta god...I receno mi je da mi je sa uvom sve u redu i da je dijagnoza bukvalno NERVOZA. Tako mi je receno...neeervoza. Dala mi kapi za uvo da mi eto olaksa taj svrab. Ali poenta je sto kapi nisu pomogle, i uvo i dan danas boli, svrbi i iritira. Tako da mora da sam jos uvek nervozna, i verovatno ce mi i za temperaturu biti ista dijagnoza...NERVOZA :)

Aj bas da vidimo....
ups, lepo se ja raspisah. Ali zanima me da li bi neko imao neki predlog za tu moju temperaturu ili jos bolje za krajnike.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Sub Nov 08, 2014 4:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2014 12:37 am
Postovi: 3
Vidim da se dugo nije pisalo na ovu temu! Ja se javljam zbog temperature koja traje sad vec 35 dana. Posle 15 dana sam otisla kod dr, uradjene osnovne labo. analize, (bez biohemije), sve ok bilo. Poslusala pluca, sve ok, grlo ok! Nista me ne boli, nemam kasalj niti ista slicno! Temperatura je najveca 37.4 i to predvece oko 6,7,8 sati. Ume da se spusti za pola sata, ujutro je nemam, ni ne merim je tada jer nemam potrebu! Merim temp. kada osetim nalet toplote, vreli obrazi i usi! Mogo da dodam da osetim predvece blagi umor! U pon idem kod lekara da zapocnem analize jer me ubi nervoza!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: