Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Donja ledja, zivci
PostPoslato: Sub Jul 12, 2014 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2014 6:50 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima.

Jedan problem 36 godisnjaka koji nije bas sportski tip, ali nije ni da ne mrdam. Imam problema sa neugodnim stanjima donjih ledja vec 5-6 godina, ali prosle godine u maju me je toliko napalo da sam prvi put morao da ostanem kuci u krevetu.. i trajalo je to 10-15ak dana.

Radio sam razne pretrage, racunajuci i RTG slikanja (vrat, kicma) i magnetnu rezonancu lumbalnog dijela kicme. Nalazi su uredni bez konkretnih vidljivih poremecaja koji bi uzrokovali moje neugodnosti.

A kod mene je problem sljedeci. Konstantna neugodnost u desnom dijelu donjih ledja, sa kao nekim impulsom koji niz nogu silazi sve do malog prsta u nozi. Kada legnem npr na ledja (iako se to desava i u drugim polozajima) mali prst kao da je non stop napregnut preko tetive i pomjera se prema vani. Gledam ga i ne pomjeram ga ja, kao da se sam pomjera. Kada odredjenu tacku na desnoj strani donjih ledja stimulisem taj pokret malog prsta je sve izrazeniji.

E sad, sam pokret malog prsta nije niti bolan niti me to toliko brine vec koliko me muci taj NEPREKIDAN osjecaj slabosti u desnoj strani donjih ledja koji se siri do prsta i sa kojom ne znam kako da se borim.

Problemi su naglaseniji u mirovanju nego u pokretu. Inace idem na posao i zavrsavam svoje obaveze, ali pocelo je da utice na moje odluke da li cu da nesto (u slobodno vrijeme) radim ili ne jer se jednostavno fizicki ne osjecam spremno za zahtjevnije akcije.. odlazak u planinu naprimjer.

Ima li neko savjet, slicno iskustvo... doktori uglavnom slijezu ramenima jer ne mogu da crno na bijelo dobiju dokaz sta je uzrok mom stanju. bojim se da mi ne ode zivce i nervozu jer dugo traje to stanje.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donja ledja, zivci
PostPoslato: Ned Jul 13, 2014 4:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Pa sve ukazuje na lumboisijalgiju i to na leziju L5-S1 nivo s obzirom da se bol siri ka malom prstu, i to sto se siri ispod clanka mislim da iskljucuje sindrom piriformisa kao razlog.
Neobicno je da su vam svi nalazi uredni, ali ocigledno problem negde postoji.

Mislim da vam najvise mogu pomoci fizijatar i fizkalna terapija.

Sve najbolje i nadam se da cete uskoro resiti svoj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donja ledja, zivci
PostPoslato: Sre Jul 16, 2014 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
pokusaj prvo sa masazama-najbezbolniji i najbolji nacin-veruj mi..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: