Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dijagnoza rtg i ct pluća
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 07, 2010 11:13 pm
Postovi: 1
Na RTG pluća konstatovano je sledeće:U projekciji
desnog hilusa ovalna promjena ,veličine 4x3 cm,jasno ograničena prema lateralno nejasno i neoštro,intenziteta mekog tkiva,nehonogena.U plućnim poljima nema znakova infiltracije i konsolidacije.Nakon toga urdio sam CT gdje u zaključku stoji:CT nalaz torakalnih organa ukazuje na infiltrativni proces u području donjeg dijela desnog hilusa paravertebralno široke dif.dg.:sekundarni depozit,aspergilom,manje vjerovatno postupalni nodus i sl.
Nakon ovoga vršene su mi dalje pretrage na klinici,gdje je konstatovano:stanje kod otpusta-poboljšan,dijagnoza:infiltratio paracardialis pulm.l.dex.e causa ignota C34.Sadašnj bolest bez nekih većih tegoba od strane respiratornog trakta.Kod prijema afebrilan,eupnoičan u miru, na plićima fizikalno pojedinačni suhi bronhitični krkori.RR:130/80mmHg.Sputum na BK mikroskopski negativan ,kulture u radu.Lab.nalazi:SE7/23.RTG pulmo:desno hiloparakardijalno okruglasto inhomogeno zasjenjenje(prosijava pl. perenhim) oštro ograničeno koje se na desnom boku prezentira u apikalnom segmentu donjeg režnja.Bronhološki nalaz uredan.Napominjem da mi je UZ abdomena uredan,i da se pominjana sjena u odnosu na prvobitni snimak ,kako kaže ordinirajući ljekar, smanjila za oko 0,5 cm i razrijedila.
U otpusnom pismu na kraju piše preporuka da se javim u Kliniku za plućne bolesti radi eventualne TTP.
Moje pitanje je vaše mišljenje,otkuda u dijagnozi C34 jer su mi i tumor markeri bili uredni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: