Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Diazepam
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 3:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2007 3:51 am
Postovi: 1
Zelim znati koja je najveca doza diazepama koja se moze uzeti odjednom i dali mogu nakon diazepama zimati tablete za spavanje Sanval ,ima li nekih jacih od njih ,ja sam uzela deset tableta diazepam od 10mg inisam mogla zaspati. Ustvari uzela sam ih smirenja nasla sam mog tatu polumrtav.interesuje me dali diazepam u velikim kolicinama moze izazvati posledice ili smrt


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 8:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ma ovo je neka provokacija........mislim 10mg x 10...... a i ostalo iz teksta........SUMNJIVO MAKSIMALNO :-? .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ako ste uzeli 100 mg Diazepama "...i nista!" to znaci da ste tabletomanski zavisnik. Od kad, koliko dugo, po cijoj preporuci i zbog cega uzimate Diazepam, da li VAs leci neki psihijatar, da li odlazite na kontrole? Nereagovanje na ovako visoke doze Diazepama je jasan pokazatelj stvorene tolerancije na Diazepam sto je jasan znak zavisnosti, na ovaj nacin ne resavate problem ali ga svakako produbljujete: neophodno je da Vas neki psihijatar "skine" sa Diazepama (nemojte to ciniti sami jer mozete upasti u apstinencijalnu krizu koja je kod skidanja sa velikih doza benzodiazepina veoma neugodna) i da onda resavate osnovni problem koji Vas je uveo u tabletomansko koriscenje leka kao i eventulanu insomniju (nesanicu) na koju se zalite. Diazepam u dozi kolko ste ga vi uzeli, kod osoba koji nisu tabletomanski zavisnici, moze, i izaziva, duboku komu koja zahteva hospitalizaciju i detoksikaciju pacijenta. Kod zavisnika, pak, ne izaziva u toj dozi nikakve efekte, ali su visoke doze svakako ostecujuce po ceo organizam, iako ne mogu izazvati smrt, sem ukoliko se kombinuju s adrugim lekovim ili depresorima centralnog nervnog sistema (depresorima disanja, kao sto je alkohol). Zato Vam ne preporucujem koriscenje Sanvala sa Diazepamom, uozbiljite se i resavajte stres na zdraviju nacin, ovako samo mozete ugroziti i zdravlje i zivot. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 177 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: