Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 329 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 12:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Garfield je napisao:
Naravno da ne - jednostavno su Vam popustile kocnice i pali malo gardovi, takoreci na trenutke ostajete bez kontrole. Bilo bi lepo da ljudi u Vasem zivotu sad prepoznaju da su Vam potrebni i da malo preuzmu volan od Vas. Pustite da VAs voze jedan krug - ne morate sve sami. A i ja sam tu ako zatreba. Drzite se.


E sada mi je lakše....... :lol:


Druga stvar, plaši me to stanje-da se ne opustim previše. Znate ono "našla pa zašla". Iskreno se nadam da će ovo proći nakon nekog vremena, jer stvarno ne bih htela da se pretvorim i (p)ostanem ovakvo čudovište. :o

Hvala Vam. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Covek ste, i sve sto je ljudsko - nije Vam strano.
Ne brinite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 2:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Samo da vam se javim.............

Danas i juče mi je baš teško, često plačem, ali to je valjda ok, jer sam krenula u spremanje stvari koje je mama koristila poslednjih meseci (perem ćebad i posteljinu koju je koristila poslednjih 10 dana :cry: ) i sve me to baš potresa.
Bio mi je danas i čovek iz agencije, doneo mi je sve papire, rekao da je kremacija izvršena prošlog utorka i da mogu otići na groblje da se dogovorim oko polaganja urne.

Kada mi je rekao da je to obavljeno, kao da me je grom pogodio. :o Još juče sam sa drugaricom komentarisala kako se osećam grozno, jer ne znam kada će to da se desi, da u tom momentu mogu biti ko zna gde i osećati se ko zna kako (možda čak i smejati se) i kako mi je ta neizvesnost nepodnošljiva. I onda danas saznajem ovo...... :( :( :(

Ako sutra ne bude težak dan ići ću do groblja da dogovorim vreme. Kaže mi drugarica da je bolje da to obavim što pre. Jel se mora čekati 40 dana ili kako se to radi? (naravno ukoliko postoji slobodan termin)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 12:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Pitajte za prvi slobodan termin, nista se ne mora cekati ako ima slobodnih termina. Lai mi smo cekali skoro mesec dana (?!).
Drzite se. LOgicno je da VAm je tesko. I to je sasvim prirodno. Dajte sebi vremena i prostora za tugovanje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 1:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ok, hvala.

Nisam danas išla, baš mi je teško..... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Uto Mar 20, 2012 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 8:10 pm
Postovi: 5
Može li neko da mi objasni razliku između Roho i Saće antidekubit dušeka? Koji je bolji? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 5:07 pm
Postovi: 1
Prodajem dusek protiv dekubitusa, jako malo koriscen pod garncijom. U pakovanju dolaze dusek, elektricna pumpa sa podesavanjima i jastuce. Uvoz iz San Marina. Cena vise nego povoljna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Čet Apr 12, 2012 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2012 1:15 am
Postovi: 3
Dobar dan svima! Moja baka koja je inace ima i dijabetes je vec dve godine nepokretna. Sada su se pojavili dekubitusi. Citala sam da postoje lampe i duseci koji mogu da pomognu kod dekubitusa i pronasla sam dosta oglasa gde ljudi prodaju polovne lampe i duseke, s obzirom da su novi prilicno skupi, pa me zanima da li je neko imao iskustva sa tim lampama i dusecima? Da li neko zna da mi kaze kakva je to tacno lampa s obzirom da mi se cini da po oglasima nalazim lampe razlicitih izgleda? Osim toga baka je u Zrenjaninu, a ja bih je rado odvela kod nekog privatnog lekara ko bi joj se malo vise posvetio. Vodili smo je danas u Zrenjaninsku bolnicu, gde je cekala na pregled od 8.30 do 14.30 i na kraju su je pregledali, rekli da dekubitusi prilicno lose izgledaju, da ce verovatno morati zbog secera da joj amputiraju i jednu nogu, ali da im je glavni doktor, Savic cini mi se, trenutno na nekoj specijalizaciji i da zovemo sutra da vidimo kada ce se on vratiti. Ja bih u svakom slucaju volela da je pogleda jos neko, s obzirom da su rekli da ce odluka o amputaciji i o dekubitusima biti teska odluka...Ja cu iscitati sada celu temu, verujem da cu naci korisne informacije, ali ako neko moze da mi pomogne savetima mnogo bi mi znacilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Sub Feb 09, 2013 8:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 6:20 am
Postovi: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Trebao bih kupiti Antidekubit dušek i bioptron lampu, pa molim da mi se javite ko bi to mogao imati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Sub Feb 09, 2013 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 6:20 am
Postovi: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica
lukamen je napisao:
Trebao bih kupiti Antidekubit dušek i bioptron lampu, pa molim da mi se javite ko bi to mogao imati.

Ne napisah, da bi mi ovo trebalo Hitno, jer je već nezgodno.. otvorila se rana...
Sremska Mitrovica
063-585-629
064-82-37-211


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 3:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ja imam Bioptron koji prodajem ali Bioptron Pro, 11cm precnik!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 6:20 am
Postovi: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica
tamaraft je napisao:
Ja imam Bioptron koji prodajem ali Bioptron Pro, 11cm precnik!

izvinite, tek sam sad video da ste se javili.
možete li mi reći da li je to dobro protiv rane od ležanja i za one koje hoće da budu rane, iz koje je godine taj aparat,i da li je ispravan da može odmah da se koristi, imate li uputstvo za uporebu na srpskom, da li je aparat sa stalkom, da li to može i u ruci da se drži pilikom tog tretmana ako bude trebalo, da li možda sa njim imate i one filtere za svetlosnu terapiju, i konačno, konačni iznos cene za koju bi ste ga prodali. ako budem mogao da vam platim po toj konačnoj ceni došao bih odmah, samo ako bi znao odakle ste.
Pošto nisam siguran da li sam tu na profilu sve dobro naštimao - da mi bude sve vidno, molim Vas da mi se javite i na mejl: lukamen66 et mail tačka ru
PS:Imam utisak da bi ste mi znali reći i predložiti kako da ga koristim.
PS:Verovatno grešim, ali imam utisak da ste možda preko puta Beočina - tako da to i nije daleko.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Ned Jul 20, 2014 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 6:12 pm
Postovi: 1
Zelim i ja da podelim svoje iskustvo sa vama, a tice se lecenja i usporavanja nastajanja dekubita. Imali smo u porodici bolesnika koji je duze vreme bio vezan za krevet zbog bolesti i koliko god da je nega bila dobra, pocele su da se otvaraju rane na ledjima. Pokusavali smo razne stvari da primenjujemo, ali stanje se iz dana u dan pogorsavalo.
Nas su spasili SANUS jastuci od mikro perli koji su namenjeni ovom problemu - ANULO i CUBITO. Radi se o novim proizvodima domace firme, od nedavno su na trzistu i u prodaji, a mi smo zahvaljujuci ljubaznom rukovodstvu dobili jastuke dok su jos bili u fazi testiranja. Dekubiti su se zahvaljujuci ovim jastucima smanjivali iz dana u dan, da bismo na kraju uspeli da ih potpuno izlecimo, a novih nije bilo.
Jastuci su udobni i za sedenje i mogu ih koristiti potpuno zdrave osobe koje rade kancelarijski posao, dosta sede za racunarom i slicno, a imaju i odlican jastuk za spavanje, anatomski i antibakterijski.
http://sanus.rs/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dekubitis
PostPoslato: Pon Jul 21, 2014 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 6:20 am
Postovi: 4
Lokacija: Sremska Mitrovica
lukamen je napisao:
lukamen je napisao:
Trebao bih kupiti Antidekubit dušek i bioptron lampu, pa molim da mi se javite ko bi to mogao imati.

Ne napisah, da bi mi ovo trebalo Hitno, jer je već nezgodno.. otvorila se rana...
Sremska Mitrovica
063-585-629
064-82-37-211


Moram reći, da sam kasno došao do pravih i valjanih saznanja... koja su izrečena na ovom mestu, od ljudi koji su imali slično/isto u porodici... pa sam se nagledao kako to sve može da izgleda... izgleda, da u svakom slučaju mom ocu više nije bilo spasa ( a i to je posebna priča-ko-šta-kako-zašto).. ja se nisam predavao do zadnjeg dana... nekako sam samostalno došao do šturog saznanja oko dekubitisa - a na to mi niko od doktora nije obratio pažnju... na pogrešan put me navela jedna gospođa koja je vlasnik jedne apoteke.. kao, taj antidekubitis dušek je ništa naročito a košta puno... nigde ga nisam ni imao pozamiti... i po njenoj preporuči, kupim onaj šlauf... kad sa vedeo da je sve to uzelo maha, to je bilo strašno, i brže bolje kupim i taj dušek nov i bioptrorn lampu... al, aj nađi to nešto i gde... u stvari, prvo sam došao do lampe...i nju smo koristili nekih desetak dana... a, dušek, i još onaj sunđer.. novo.... dal je prespavo na njemu 2 dana... elem, ovo je jako dobar sajt... terba ga preporučiti da bi ljudi došli do saznanja o bolestima/poledicama, iskustvima...... i, da bi, možda već sutra znali kako da reaguju.. jer su inače sami na svetu i prepušteni nemilici zbog ne informisanosti... sad, ne bih više, već bih rekao borite se ljudi, a kao imate sreće ili dobrog poznanstva sa pravim doktorima, imaćete lične satisfakcije da ste poduzeli sve što ste mogli i bili u tom momentu u mogućnosti da učinite... i, da Vam ne bude kao meni da sam morao ovde da izučavam medicinu, šifre,... da neki doktor želi da uskraćivanjem infuzije izvrši eutanaziju....ma... pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 329 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: