Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 329 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 7:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Konačno je bila doktorka koja je mami prvo dala aminofilin, da bi joj tek nakon toga izmerila pritisak koji je bio 60/40 i puls 118!!!!!! i uz to je dobila isto i.v. i Dexazon. Valjda će lakše disati noćas od toga, ali se jako plašim ovog pritiska

Šta li će dalje biti, ja pojma nemam.

Ostavili su mi infuzije, sada čekam sestru da dodje da mi da jedan kratak kurs o tome-prvi put ću baš da se unesem i gledam to, pa eto, da naučim i tu lekciju.

Zoki, pitala sam dr o tvom tzv usisivaču - pojma nema o tome.

U infuziju će staviti i Gentamicin, to od sada umesto Bactrima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 8:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
:lol: :lol: :lol: preskočite ovaj deo o Zokiju i usisivaču hahaha :lol: :lol:


E ovaaakooo........sada mi je bila med sestra, dala je mami infuziju sa vitaminom C i i.m. Gentamicin.
Nikada od mene medicinar biti neće, oči su mi ispale gledajući brzinu davanja injekcije :o a za infuziju i njen sistem sam glupa kao noć!! :lol: (fizika mi nikada nije bila jača strana :lol: )

Mami se pritisak digao malo, sada je oko 90/60 puls 114, valjda će i on da se reguliše??!

Jao bože, ovo sada je kao naša mala klinika. Infuziju smo okačile da visi na lusteru i to gumicom za jaja sa sve olovkom!! :o :lol:

Ne znam odakle mi snage da se malo i nasmejem, sve mi se pomešalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 9:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Majjo,lakse ce biti ako infuziju vezete zavojem.Iz iskustva Vam to govorim. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 9:25 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Majo - moramo se smejati: d anije tako ne bi preziveli! NEGO - NE RAZUMEM OVO "SVE SA OLOVKOM" (izvinte za slova, ovaj lap op nije bas najzgodniji za brzo tipkanje). Drste se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ludjakinja je napisao:
Majjo,lakse ce biti ako infuziju vezete zavojem.Iz iskustva Vam to govorim. :lol:

Ma snašli smo se, hvala!! :wink:

Garfield je napisao:
Majo - moramo se smejati: d anije tako ne bi preziveli! NEGO - NE RAZUMEM OVO "SVE SA OLOVKOM" (izvinte za slova, ovaj lap op nije bas najzgodniji za brzo tipkanje). Drste se.


:lol: :lol: :lol: Olovka drži gumicu da se ne odveže.


Mama samo spava, kad je u stanju neke polubudnosti vidim da joj oči beže (zriki), levo oko joj je skroz crveno, potpuno su popucali kapilari, diše za sada ok, ništa od hrane i vode joj ne dajem, jer se za sada nije ko čovek ni razbudila. Pogled joj je sinoć bio jako uplašen. :cry:

Kasnije će sestra doći da joj uključi infuziju, evo upravo se javila.

Najvažnije od svega mi je da mama sada mirno spava, pa ako Bog da, neka otplovi iz ovog stanja, nesvesna svega....... :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 4:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Sestra je uključila infuziju, otišla i desetak minuta nakon toga, dok sam bila kod nje, taman je poljubila i zastala na par trenutaka mama je počela da cima usnama. Nakon toga je počelo celo lice da joj se grči, celo telo takodje. Ispuštala je neke krike, koje bih ja prevela kao "jao jao", zgrčila joj se i desna šaka za koju sam je držala.

Da li je to šlog ili epi napad??

Dva dana joj već ne dajem Mazepin zbog cele situacije kakva jeste (sa davljanjem i nemogućnosti gutanja), da li je to posledica toga??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 8:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Napad se ponovio otprilike sat vremena nakon onog prvog. Od tada mama spava.

Definitivno glas koji ispušta dok to traje je JAO JAO!!! :cry:

Dok to traje, prvo žmuri a onda gleda totalno preplašeno. Celo lice joj se zgrči i opušta, telo odskače i cima se. Ma to je strašno.

Sebe u ogledalu ne mogu da prepoznam.

Garfield, sinoć sam se komirala i preskočila Xanax, ali sam ga zato popila sada. Valjda je to ok?! I dalje sam na 1/4 jer me totalno obori.

Imam neki čudan osećaj, mislim da mi samo trunka fali da "odlepim i izraz lica mi je drugačiji, kao da to nisam ja. Sve mi je nekako čudno. Nisam u panici, nego u nekom...hmmm... ne znam ni ja, kao da sam u nekom beztežinskom stanju. Čitah ranije neke pojmove iz Vaše struke, pa bi najbliže opis ovoga mogao biti svrstan pod pojam "depersonalizacije" (ovo Vam pišem da Vam bolje dočaram ovo svoje stanje). Baš se nekako čudno osećam. Imam utisak kao da mi razum visi o tankom koncu koji svakog časa može da se prekine. :roll:

Gledam u svoje ruke, noge, opipavam se, ali kao da nisu moje. Lice takodje. Možda je sve ovo od današnjeg šoka, jer sam se jako prepala oba puta. :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Majo ne znam sta da ti kazem, citam ovo i grci mi se stomak. Zao mi je sto nema Garfild da ti odgovori, ona te najvise utesi.. Doci ce uskoro, nadam se.
Jesi li zvala lekare posle napada? Mozda mogu da joj daju nesto da joj bude bolje :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Jao, evo me, pokvario mi se racunar a onda su mi instalirali Explorer 7 a onda sam morala da se logujem ovde a zaboravila sam svoj password, pa se mucim ko Isus vec dva sata i tek sam se sad setila kako mi je pass! DEBIL!!!!!!

Majo: ne znam sta da kazem za te male napade, ne lici mi na slog, a opet ni na epi...joj ne znam, kozda da pokusate da joj date taj mazepin u spric pa da probate...mada ja stvarno ne mislim d aje od toga....Boze, ne znam zaista, ali stvarno mi ne lici ni na jedno od pomenutih....A sto se Vas tice, da, to sto opisujete lici na depersonalizaciju odnosno na disocijativno ponasanje: kad stvari postanu previse za coveka dogodi se da se telesni i psihicki dozivljaj sebe pocepaju, kako da kazem, pa se cini coveku da vise nije u svom telu, kao da je izmesten....Znam o cemu pricate vrlo dobro. NEka ste uzeli Xanax, preko vam je potreban.....Joj, idem sutra popodne za Sloveniju, necu biti tu do utorka, bas mi je zao.....Ali ne dajte se, i zovite patronazu i hitnu i sedite im zavrat ako treba.....Cujemo se jojs sutra prepodne, ne dajte se.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 11:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Bili su lekari, ali kao i da nisu........ Sutra će se konsultovati sa neuropsihijatrom, nije mi jasno zašto sa njim, kada je ovo više neurološka stvar...........

Garfield je napisao:

Majo: ne znam sta da kazem za te male napade, ne lici mi na slog, a opet ni na epi...joj ne znam, kozda da pokusate da joj date taj mazepin u spric pa da probate...mada ja stvarno ne mislim d aje od toga....Boze, ne znam zaista, ali stvarno mi ne lici ni na jedno od pomenutih....A sto se Vas tice, da, to sto opisujete lici na depersonalizaciju odnosno na disocijativno ponasanje: kad stvari postanu previse za coveka dogodi se da se telesni i psihicki dozivljaj sebe pocepaju, kako da kazem, pa se cini coveku da vise nije u svom telu, kao da je izmesten....Znam o cemu pricate vrlo dobro. NEka ste uzeli Xanax, preko vam je potreban.....Joj, idem sutra popodne za Sloveniju, necu biti tu do utorka, bas mi je zao.....Ali ne dajte se, i zovite patronazu i hitnu i sedite im zavrat ako treba.....Cujemo se jojs sutra prepodne, ne dajte se.....


Garfield, a na šta Vam liči?! Mama moje drugarice kaže isto to i kaže mi da joj to liči na "poslednje trzaje mozga"-šta god to značilo.

Večeras sam oko pola 9 nalepila mami Durogesic flaster, po savetu lekara i nakon toga je potpuno mirno zaspala, bez jauka i stenjanja. U jednom se momentu probudila i počela da plače, da jeca, baš onako tužno, pretužno :o :o :o :o Iz toga je opet utonula u san. Ja se sada trzam na svaki šum.

Ijao Garfield putujete...... :cry:

A šta da se radi? Srećan Vam put a ja ću preživeti valjda. Mislim, hoću sigurno, ali ovo što danas videh, ovo se ne vidja ni u hororu ni u naučnoj fantastici. Mislim da će mi te slike i zvuci zauvek ostati u sećanju. :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 10:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Majo, ma jok bre, kakvo poslednje trzanje mozga, sta vam je?! :o

Lici mi (po opisu) da je nesto zaboli pa se grci a posto vise ne moze ni jednim drugim delom tela onda mimikom to pokazuje....Moguce da je bole i ti dekubiti...JAo sto mi je zao, stvarno.....
A sto se tice neuropsihijatra, to je pretpostavljam iz Doma zdravlja: tamo nema neurologa nego ima neuropsihijatara koji se predominantno bave neuroilogijom, pa zato njega (neurologa ne mogu da dovuku, morali bi sa klinike a to nema sanse niko da Vam dodje). NE verujem da ce oni tu bilo sta da pronadju. A moguce je isto tako da se javljaju grcevi i trzajevi misica (svuda mogu da se jave) od tako velike anemije.....NE znam sta ta kazem, ne znam kako je to izgledalo, ali mogu samo da zamislim kako je Vama.....Boze stvarno mi je zao sto nikako ne mogu d aVAm pomognem...volela bi da nesto konkretno mogu da ucinim.....

Drzite se, vracam se u utorak......Uzimajte taj Xanax da Vas ne opali neki srcani udar, i kolko mozete u datim okolnostima brinite i o sebi......Topli pozdrav. PIsemo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 11:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ijao al me utešiste sa ovim srčanim udarom!! :o :o :o

Kakva sam blesava popiću sa celu tablu ne bih li ga predupredila. Šalim se, naravno da neću.

Bila je dr, treba da mi javi da li da joj stave u infuziju i Bensedin koji će verovatno dovesti do depresije disanja. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 5:59 pm
Postovi: 27
Draga,sasvim slucajno pronadjoh tvoju temu ovde...budi mi jaka,drzi se...moras da mislis na sebe. ja sam isto uzimala xanax kad god sam osecla potrebu,covek u tim trenutcima utrne od bola i sve stvari radi mehanicki. Ja sam imala vise problema sa spavanjem,znala sam i jutro budna da docekam. A tragovi svega toga ostaju,ja ni danas 3 meseca posle mamine smrti ne mogu da izbrisem onaj njen tuzni pogled iz glave.
Cuvaj sebe i budi jaka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 6:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
veca vestica je napisao:
Draga,sasvim slucajno pronadjoh tvoju temu ovde...budi mi jaka,drzi se...moras da mislis na sebe. ja sam isto uzimala xanax kad god sam osecla potrebu,covek u tim trenutcima utrne od bola i sve stvari radi mehanicki. Ja sam imala vise problema sa spavanjem,znala sam i jutro budna da docekam. A tragovi svega toga ostaju,ja ni danas 3 meseca posle mamine smrti ne mogu da izbrisem onaj njen tuzni pogled iz glave.
Cuvaj sebe i budi jaka


Jooj, moja mama je poslednjih dana uglavnom imala prepadnut pogled. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Majjo,
Kako ste danas? Kako se odvija stanje?
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 329 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: