Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća

Da li ćete se vakcinisati protiv novog gripa A/H1N1?
Da 16%  16%  [ 42 ]
Ne 84%  84%  [ 215 ]
Ukupno glasova : 257
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 8:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pa mora da se proglasi epidemija da bi gazda misko obavio posao sa vakcinama :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 1:13 am
Postovi: 1
Još uvek ne znam. Ne spadam u rizičnu grupu a do marta ima vremena za razmišljanje.
Nisam doktor pa ne mogu da pišem ni da je vakcina dobra ni da je loša. Inače, moj deda je bio 30 godina bolestan od raka i zahvaljujući stranim lekovima, koji su bili u fazi ispitivanja, je uspeo da dugo živi i umre u dubokoj starosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:08 pm
Postovi: 9
marta je napisao:
Pharaoh je napisao:
Ovom narodu treba jedna druga vakcina, da nas zastiti od ovih retardiranih politicara koji gledaju samo svoje doope, i kako da jos vise osakate ovaj narod.... Radim u jednom net-caffe-u. Svaki dan prolazi vise od 500 dece i ljudi. Jos ni jednog nisam cuo sa je kinuo i zakasljao se. Moji klinci su zakacili nesto, lekar nam nije rekao sta im je, u glavnom svako od njih troje je imao temperaturu 38.5 tri dana i gotovo.

Ovo sto se prica po TV-u je van svake pameti , preko 200 zvanicno zarazenih, nezvanicno nekoliko desetina hiljada , pretpostavka 2 miliona. I ovo su mi cinjenice na osnovu bacenog pasulja ili cega?????

Vakcina da samo ako dokazu da je sugurna i da ce da deluje - prvo trudnice, deca , zdravstveni radnici pa svi ostali .... penzioneri na kraj liste ( i eto resenja za podmladjivanje nacije, kad vec kukaju da im penzije opterecuju budzet) ( ovo je sala naravno)



A jesu li tvoji stari zivi ili si primenio lapot? (mozes i ovo da shvatis kao salu)


Da moji jesu jos zivi, sobzirom kako "zive" od svojih penzija bolje da nisu...... a sobzirom da vlast kuka kako mnogo daje na penzije i da ce da im i to malo smanji ovo je jedna jako dobra sala... ocigledno koju ti ne razumes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Necu se vakcinisati, kao ni moja deca, a ni moj suprug.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 7:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
Radim sa decom, neki dan su pravili spisak nas zaposlenih na kojem smo trebali da se izjasnimo sa da ili ne. Zaokruzila sam ne. Poslusala sam savet jednog lekara koga mnogo cenim...Hmm..zaista je sve ovo vezano za novi virus gripa crni humor. Zar je malo straha od raznoraznih bolestina, treba nam jos i ovo.

Ma hocu da mislim da ce me mimoici taj strasni virus!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 8:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
naravno da ne...........ovo je izmisljeno i cak je jedna zena objasnila o cemu se radi i jedan doktor koji je vrlo cenjen u svetu...
evo sta pise u danasnjim novinama u politici u satirkonu...vrlo zanimljivo,a na zalost istinito
,,Epidemija,pandemija,mama mia...U srecna vremena Srbi su bili pod gasom,a sadu su pod temperaturom.Maske koje su dosada nosili samo politicari,polako pocinje da koristi i sira populacija.Pljackasi banaka,posta i menjacnica docekali su svojih pet minuta,jer konacno mogu da se uklope u postu maskaradu.A jedini covek u zemlji Srbiji kome gripa ne moz nista,jer mu imunitet viri iz ociju jeste ministar zdravlja:
,,Oni koji se vakcinisu moraju da potpisu da su se vakcinisali,oni koji odbijaju da se vakcinisu ,moraju potpisati da su to odbili''
Pa sad vidite.Sve sto uradite uradili ste na sopstvenu odgovornost.Ako riknete zato sto niste pelcovani,samo ste krivi.Ako.pak.pandrknete od same vakcine i to ste sami trazili.Kada sve prodje i prebroje se mrtvi,ispostavice se d a je ministar bio u pravu makar u jednoj od te dve preporuke.Znaci,narode,vi u jednu ruku mozete da se vakcinisete a u drugu ne.Ali probajte bar jedn da sacuvate,kako biste zaokruzivali imena na glasalackom listicu,jer cim epidemija prodje,eto izbora.Nevolja nikada ne dolazi sama''

A i nece grom u koprive,tako da ni ja,a ni roditelji ni baba i deda nece da se vakcinisu...msm za sebe i dedu znam sigurno,a za ostale nisam nadlezna.oni kazu da nece,al koce da ga zna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Ne, ne vakcinišemo se.

Mene baš zanima ovo za potpisivanje ko ne želi da primi vakcinu. Npr kako će oni bilo koga da nateraju da dođe (gde?) i da potpiše (šta?). A onda, oni ljudi koji možda žele da se vakcinišu, a za njih neće biti vakcine, šta će oni da potpišu? Deda Mrazu na listu želja?
Po meni je sve to obično zastrašivanje naroda. A ako su argumenti na njihovoj strani zašto moraju da zastrašuju ljude?
Dalje, famozni G. Mišković, i od ovoga će da zaradi. Pa da li je moguće?
Vidim da nerado i teško prepisuju Tamiflu, čitam neki članak da ljudi kojima je stvarno trebao nikako nisu uspeli da ga dobiju na recept.
Čitam da se roditelji žale kako u nekim vrtićima deci ne peru ruke redovno. Vidim da je blago rasulo. Ne ulivaju poverenje da imaju sve pod kontrolom.
I to sa proglašenjem epidemije je vrlo zanimljivo. Ministar je prodao priču: epidemija mora da se proglasi da bi domovi zdravlja mogli da izdaju Tamiflu. A onda je mrmot zavio čokoladu u foliju....
Ovo mi je isto vrlo zanimljivo: http://www.guardian.co.uk/society/2009/ ... lu-vaccine
Ovo isto: http://www.digitaljournal.com/article/281228

A o ministru i pratećoj ekipi koja sedi u kriznom štabu za epidemiju i za to prima platu :evil:

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 12:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Zaboravih: istina je da Novartis, kao i Glaxo i ona treća farmaceutska kompanija koja pravi vakcine, odbija da snosi bilo kakvu odgovornost za eventualne neželjene efekte. To bi navodno trebale države da rade (da preuzmu odgovornost i plaćaju odštetu).

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 12:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 1:34 pm
Postovi: 84
SAMO CE SE BUDALE VAKCINISATI :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 11:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Nije mi jasno...
Postoje antivirusni lekovi koji u 99% težih slučajeva sprečavaju smrtni ishod i iskreno ja mislim da bi pre primila to nego vakcinu a antivirusni lek primaš tek ako dobiješ virus a ne preventivno kao vakcinu. Naročito mislim da je bezbedna ta "Relenca" koja se inhalira.
Ministar Tomica je rekao da će se antivirusni lekovi davati u domovima zdravlja kako bi se ubrzala procedura (oni se moraju dati u prvih 48h od prvih simptoma gripa). To u mom gradu još nije proradilo, a po ovim procedurama nema šanse da dodješ do antivirusnih lekova na vreme!!!
Ta priča je skroz nejasna...Ako neko zna kako se mogu nabaviti i koja je uopšte procedura da se do njih dodje neka napiše, da znamo šta da radimo u slučaju za nedaj bože...
Inače na HRT 1 su objavili u dnevniku snimak poljske ministarke zdravlja koja nije naručila vakcine jer tvrdi da su nebezbedne i neispitane!? Zašto to niko od naših medija nije objavio? (da ja znam nije).
Ovo mi sve liči na organizovanu akciju plašenja naroda gde se daju polovične informacije i neistine...Sigurno su i medije potplatili....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
srpkinja je napisao:
Radim sa decom, neki dan su pravili spisak nas zaposlenih na kojem smo trebali da se izjasnimo sa da ili ne. Zaokruzila sam ne.

Da ne bude zabune, nisam pitala po cijoj preporuci je spisak napravljen, verovatno je rukovodstvo skole to uradilo po preporuci ministarstva. Inace radi se o Madjarskoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 5:39 pm
Postovi: 9
Pogledajte malo po internetu...Svinjski grip nije nova bolest, kao ni vakcina koja se koristi kao zaštita od svinjskog gripa. Sam grip se pojavio jaaaaaaaaako daaaavno, a i vakcina - samo što tada nije bilo mogućnosti da se ispita u onoj meri koliko je danas sve uznapredovalo. Tako da smo mi sada pokucni kunići za te famozne vakcine - grip kao grip, Bože moj. Većina ljudi koji su umrli od gripa su imali druge hronične bolesti tako da bi im verovatno svaki pad imunog sistema mogao naškoditi (bez uvrede, nisam mislila ništa loše, samo ne shavatam čemu tolika panika među ljudima. A medije razumem - ipak se mora dići rejting tom gripu da bi se prodale sve te silne vakcine koje su proizvedene :roll: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 10, 2009 3:16 pm
Postovi: 4
Naravno da ću se vakcinisati,ja se vakcinišem se svake godine. Pokušajte da zamislite kako bi sada bilo da nije bilo vakcina, pola nas ovde ne bismo bili živi jer bismo u ranoj mladosti poumirali od malih boginja, tuberkuloze, velikuh boginja, žutice, rubele, difterije, tetanusa, velikog kašlja... A druga polovina bi imala neke posledice tih istih bolesti, jer su na sreću preživeli ali ne bez posledca. Sigurno neki od vas imaju decu i bili su svedoci koliko jedno dete primi vakcina samo u prvoj godini života. I sve te vakcine prođu sa bolovima u ruci i nozi i povremeno nekom temperaturicom koja prođe za 1-2 dana, svakako bolje nego da dobije difteriju ili tetanus. Da li iko od vas planira da ne vakciniše svoje dete, da se potpiše u karton i da br.lične karte i kaže da protivno savetu lekara ne planira da vakcineše dete? E tako isto treba da razmišlja i o ovoj vakcini. Svaka vakcina, pai ova, ima u sebi neke konzervanse i slične supstance koje je konzerviraju, pa isto to postoji i u raznim lekovima, sigurno ste bar jednom u životu pili lekove ili dobijali injekcije, da niste možda mislili da je to čista supstanca unutra, da nema raznih dodataka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 8:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ovo je nešto sasvim drugo. Malo modifikovan grip. A grip kao i svaki grip "obožava" da nas posećuje početkom i krajem svake zime, tj. onda kada nema debelog minusa a s obzirom da ga je sve manje... I ova vakcina nije jednom za ceo žiivot, već jednom za najviše godinu dana. I, koliko se ljudi uopšte vakciniše protiv običnog gripa? Ja ne. Kao ni apsolutna većina mojih poznanika. A i za one koji su se nekada vakcinisali, uglavnom je bilo: sada i više nikada. Jer, mnogi od njih su se posle vukli čitave zime od raznoraznih težih prehlada a pre toga gotovo ništa: Istrpe jedno nedelju dana i posle kao novi.
A, da: pročitala sam da se iščuđavaju što su imali slučajeve svinjskog gripa i tokom leta. Kao da je nemoguće zaraditi grip usred leta. Ja sam prva jednog leta na +40 imala grip. I, mislim da svako to zna ili bi trebalo da zna, klasične zimske boljke: grip, kijavica, kašalj, zapalenje pluća, mnogo se teže ispoljavaju i podnose leti nego zimi.
Sasvim druga stvar su tuberkuloza, velike boginje, celebarna paraliza, .... Mada i za to postoji sistem kako ih izbeći. I pored tih vakcina deca se razboljevaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:06 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Citiraj:
1.Ne,vakcina nije OBAVEZNA,mozes je primiti a i ne moras.U svakom slucaju,moraces da potpises da je bilo sta od ta dva tvoja odluka.


Kako ovo da shvatimo?
Jel to znači da onaj koji potpiše da neće da primi vakcinu, i onda se razboli, neće biti lečen? Ili da će tako postati pacijent "drugog reda"? Ko li je smislio tu budalaštinu, neka ga je sramota! A to zaista ukazuje na "pranje ruku" od svih mogućih posledica (za koje još niko i ne zna šta mogu biti).

Ne, nećemo se vakcinisati!

_________________
Posetite "ČAROBNU KUHINJU" na http://www.carobna-kuhinja.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: