Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Da li ćete se vakcinisati protiv novog gripa A/H1N1?
Da 16%  16%  [ 42 ]
Ne 84%  84%  [ 215 ]
Ukupno glasova : 257
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
mejvis je napisao:
Ja sam ui velikoj dilemi da li da se vakcinišem?
U isto vreme i u velikoj panici jer sam trudnica....
Problem je to što nemamo informacije- od čega su sve bolovali ti što su umrli od svinjskog gripa i koliko je virus zaista smrtonosan?
Koliko je trudnica obolelo u svetu a koji % od toga su teža oboljenja i smrtni slučajevi? Pod kojim uslovima je virus smrtonosan? (isto važi i za druge rizične grupe, o kom riziku govorimo?)
Drugi problem je vakcina? Koliko često se dešavaju komplikacije i šta je sa dugoročnim posledicama? Da li će mi se dete roditi živo i zdravo ako primim tu vakcinu? Može li Tomica to da potpiše? Zašto su u Americi sve trudnice i mala deca primili "Boksterovu" vakcinu bez adjuvanta (pojačivača) koji izazivaju neželjene efekte? (a Srbiji nije odgovarala "Boksterova" ponuda jer nije bila kompletna... :o )
Ja u medjuvremenu sedim kući u izolaciji. Samo muž može da me zarazi koji ide u spoljni svet....
Čujem juče ,ako sam dobro razumela one političare, da će vakcine biti obavezne za rizične grupe....E, onda više dileme nema, samo da nas ne pobiju te vakcine....

Vidite, ko je juče na B92 gledao Repliku sve mu je jasno...Vakcine ce biti kupljene i bice OBAVEZNO da se vakcinise narod...inace, vakcina je potpuno bezbedna, ima sertifikat i vakcina ima svoje ime i prezime zove se COLUMBIA 7...rekao je doktor i sta sadrze vakcine, ali nisam popamtio...Svi ljudi koji su umrli u Srbiji su putovali, ovaj virus su DONELI IZ INOSTRANSTVA...i takvi ljudi su zarazili druge ljude...Znaci nema potrebe da budete u izolaciji...polovina medija daje NETACNE podatke ili delimicno tacne i ljudi APSOLUTNO PRETERUJU SA PANIKOM I BRIGOM.... znate sta? Ovaj grip je kao i onaj sezonski samo nešto jači, i to je sve! Ima i mnogo opasnijih bolesti poput Tumora i side i kuge pa ljudi ne zive ceo zivot u izolaciji da ne bi dobili neku od ovih bolesti....znaci ljudi pamet u glavu! Samo treba obratiti malo vise paznje na licnu higijenu i to je sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 1:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vaistinu :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 1:03 pm
Postovi: 32
Ako ne moram, necu se vakcinisati, grip je pa je grip, malo drugaciji, ali nista sto se ne moze prelezati i oporaviti se. Bio sam na univerzijadi u dodiru sa zarazenim ucesnikom bas tih dana pre i kad je dobio zescu temperaturu i nije mi nista bilo. Znaci, pranje ruku, voce i bez maske na lice :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 12, 2009 5:17 pm
Postovi: 2
Nema sanse da se ja vakcinisem...a s obzirom da je kod nas u firmi izgleda obavezno, rekla sam da sam alergicna na jaja :D :D :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 6:39 pm
Postovi: 34
ne,necu se vakcinisati.nista im ne verujem.cista komercijala.............strasno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 9:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
matej je napisao:
Nema sanse da se ja vakcinisem...a s obzirom da je kod nas u firmi izgleda obavezno, rekla sam da sam alergicna na jaja :D :D :lol:

Koja je to firma? Tj. cime se bavite kad vas uslovljavaju??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 11:08 pm
Postovi: 9
Ovom narodu treba jedna druga vakcina, da nas zastiti od ovih retardiranih politicara koji gledaju samo svoje doope, i kako da jos vise osakate ovaj narod.... Radim u jednom net-caffe-u. Svaki dan prolazi vise od 500 dece i ljudi. Jos ni jednog nisam cuo sa je kinuo i zakasljao se. Moji klinci su zakacili nesto, lekar nam nije rekao sta im je, u glavnom svako od njih troje je imao temperaturu 38.5 tri dana i gotovo.

Ovo sto se prica po TV-u je van svake pameti , preko 200 zvanicno zarazenih, nezvanicno nekoliko desetina hiljada , pretpostavka 2 miliona. I ovo su mi cinjenice na osnovu bacenog pasulja ili cega?????

Vakcina da samo ako dokazu da je sugurna i da ce da deluje - prvo trudnice, deca , zdravstveni radnici pa svi ostali .... penzioneri na kraj liste ( i eto resenja za podmladjivanje nacije, kad vec kukaju da im penzije opterecuju budzet) ( ovo je sala naravno)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Nov 13, 2009 5:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Koki95 je napisao:
mejvis je napisao:
Ja sam ui velikoj dilemi da li da se vakcinišem?
U isto vreme i u velikoj panici jer sam trudnica....
Problem je to što nemamo informacije- od čega su sve bolovali ti što su umrli od svinjskog gripa i koliko je virus zaista smrtonosan?
Koliko je trudnica obolelo u svetu a koji % od toga su teža oboljenja i smrtni slučajevi? Pod kojim uslovima je virus smrtonosan? (isto važi i za druge rizične grupe, o kom riziku govorimo?)
Drugi problem je vakcina? Koliko često se dešavaju komplikacije i šta je sa dugoročnim posledicama? Da li će mi se dete roditi živo i zdravo ako primim tu vakcinu? Može li Tomica to da potpiše? Zašto su u Americi sve trudnice i mala deca primili "Boksterovu" vakcinu bez adjuvanta (pojačivača) koji izazivaju neželjene efekte? (a Srbiji nije odgovarala "Boksterova" ponuda jer nije bila kompletna... :o )
Ja u medjuvremenu sedim kući u izolaciji. Samo muž može da me zarazi koji ide u spoljni svet....
Čujem juče ,ako sam dobro razumela one političare, da će vakcine biti obavezne za rizične grupe....E, onda više dileme nema, samo da nas ne pobiju te vakcine....

Vidite, ko je juče na B92 gledao Repliku sve mu je jasno...Vakcine ce biti kupljene i bice OBAVEZNO da se vakcinise narod...inace, vakcina je potpuno bezbedna, ima sertifikat i vakcina ima svoje ime i prezime zove se COLUMBIA 7...rekao je doktor i sta sadrze vakcine, ali nisam popamtio...Svi ljudi koji su umrli u Srbiji su putovali, ovaj virus su DONELI IZ INOSTRANSTVA...i takvi ljudi su zarazili druge ljude...Znaci nema potrebe da budete u izolaciji...polovina medija daje NETACNE podatke ili delimicno tacne i ljudi APSOLUTNO PRETERUJU SA PANIKOM I BRIGOM.... znate sta? Ovaj grip je kao i onaj sezonski samo nešto jači, i to je sve! Ima i mnogo opasnijih bolesti poput Tumora i side i kuge pa ljudi ne zive ceo zivot u izolaciji da ne bi dobili neku od ovih bolesti....znaci ljudi pamet u glavu! Samo treba obratiti malo vise paznje na licnu higijenu i to je sve!

1.Ne,vakcina nije OBAVEZNA,mozes je primiti a i ne moras.U svakom slucaju,moraces da potpises da je bilo sta od ta dva tvoja odluka.
2.Ne kazem da je vakcina neispravna ali zaista treba promeniti stav "tako kazu na televiziji i to mora da je tacno".Ne zaboravite da je televizija prigodno sredstvo manipulacije ljudima i da se time u najvece koristi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Nov 13, 2009 6:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
E pa necu!!

Alergicna sam na vecinu lekova, kao i na mnogo toga od hrane, i ne zelim da eksperimentisem bas sa ovom vakcinom - cvrsto verujem da svako od nas ima neki svoj red po kome ide na onaj svet, pa ako je moj red dosao, to ce me i bez bockanja stici, :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Nov 13, 2009 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2005 9:55 pm
Postovi: 27
Pharaoh je napisao:
Ovom narodu treba jedna druga vakcina, da nas zastiti od ovih retardiranih politicara koji gledaju samo svoje doope, i kako da jos vise osakate ovaj narod.... Radim u jednom net-caffe-u. Svaki dan prolazi vise od 500 dece i ljudi. Jos ni jednog nisam cuo sa je kinuo i zakasljao se. Moji klinci su zakacili nesto, lekar nam nije rekao sta im je, u glavnom svako od njih troje je imao temperaturu 38.5 tri dana i gotovo.

Ovo sto se prica po TV-u je van svake pameti , preko 200 zvanicno zarazenih, nezvanicno nekoliko desetina hiljada , pretpostavka 2 miliona. I ovo su mi cinjenice na osnovu bacenog pasulja ili cega?????

Vakcina da samo ako dokazu da je sugurna i da ce da deluje - prvo trudnice, deca , zdravstveni radnici pa svi ostali .... penzioneri na kraj liste ( i eto resenja za podmladjivanje nacije, kad vec kukaju da im penzije opterecuju budzet) ( ovo je sala naravno)



A jesu li tvoji stari zivi ili si primenio lapot? (mozes i ovo da shvatis kao salu)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Iskreno smo u rebusu koji pokušavamo da rešimo a sve vodi ka tome da ne ćemo primati vakcine :P :P :P

_________________
"Srce veselo krepi dušu,duh žalostan suši kosti"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 11:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Ne

1. nema podataka koji pokazuju da je ovaj grip smrtonosniji od obicnog sezonskog
2. mislim da vakcina ne deluje (to je moje licno misljenje, skeptican sam)
3. ova vakcina definitivno nije dovoljno ispitana, pa samim tim jos uvek ne znamo njena nezeljena dejstva. Inace kod vakcina nezeljena dejstva mogu da budu vrlo ozbiljna !

na internetu mozete naci dosta materijala koji govore o teoriji zavere i stetnosti vakcine:
http://vimeo.com/7298827
http://www.theflucase.com/
http://www.myapplespace.com/forum/topic ... ontroversy

Pa kako se onda zastititi od gripa?
prati ruke i ruke dalje od glave (nos, usta, oci)
maska
Vit C
dalje od ovihi sto kijaju i kaslju

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 5:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 8:06 pm
Postovi: 8
Lokacija: Bg
Necu se vakcinisati, vec je neko rekao da bi morao neko da objasni otkud im tako brzo ova vakcina a za ostale bolesti nema lek pola veka a i duze. Grip ubija i to je cinjenica, ali ne vise od srcanih napada, epilepsije, mozdanih udara, kancera, tumora, secera.. Kada bi na TV-u objavljivali kao sto objavljuju za grip koliko ljudi umire, koliko ih je u bolnici, zamislite da objavljuju koliko ih dnevno umre na kardiohirurgiji, pulmologiji, onkologiji itd, pa kuda bi ovaj svet otisao sa tim ciframa i saznanjima? To nam ne treba, ova "epidemija" je samo propaganda, nista vise. Svako do kog mi je stalo nece uzeti vakcinu jer shvata u cemu je stvar.

Jos ne daj boze zamislite, primite vakcinu, a nemate pojma da li ste alergicni na bilo koji sastojak od tih koje sadrzi? Ja se prvi ne bih zezao jer sam u vezi sa osobom koja pati od alergija, kad pogledam sta nekome moze abnormalno mala kolicina da uradi sledim se. Vakcina je opasnija od samog gripa, bolje sedeti kuci i leciti se od njega nego primiti vakcinu pa ne moci izleciti se od raznih drugih gluposti sada ili jednog dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 6:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
A sto poredite ovaj grip sa ostalim bolestima. To mi nema nikakve veze. Ja se necu vakcinisati od gripa jer mislim da je sve prenaduvano i da je vakcina opasna, a ne zbog toga sto se umire i od srcanih i drugih bolesti :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 8:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 3:24 pm
Postovi: 98
Lokacija: Novi Sad
Lord1 je napisao:
Necu se vakcinisati, vec je neko rekao da bi morao neko da objasni otkud im tako brzo ova vakcina a za ostale bolesti nema lek pola veka a i duze. Grip ubija i to je cinjenica, ali ne vise od srcanih napada, epilepsije, mozdanih udara, kancera, tumora, secera.. Kada bi na TV-u objavljivali kao sto objavljuju za grip koliko ljudi umire, koliko ih je u bolnici, zamislite da objavljuju koliko ih dnevno umre na kardiohirurgiji, pulmologiji, onkologiji itd, pa kuda bi ovaj svet otisao sa tim ciframa i saznanjima? To nam ne treba, ova "epidemija" je samo propaganda, nista vise. Svako do kog mi je stalo nece uzeti vakcinu jer shvata u cemu je stvar.

Jos ne daj boze zamislite, primite vakcinu, a nemate pojma da li ste alergicni na bilo koji sastojak od tih koje sadrzi? Ja se prvi ne bih zezao jer sam u vezi sa osobom koja pati od alergija, kad pogledam sta nekome moze abnormalno mala kolicina da uradi sledim se. Vakcina je opasnija od samog gripa, bolje sedeti kuci i leciti se od njega nego primiti vakcinu pa ne moci izleciti se od raznih drugih gluposti sada ili jednog dana.

E sa ovim se slazem u potpunosti!
Sto dizete frku?
Nas u Srbiji ima 7 miliona, 400 zvanicno obolelih, 50 umrlih i proglasena epidemaija, ne ide se u skole jer je umrlo 50 ljudi??
U Hrvatskoj ih ima 4 miliona, 2500 zvanicno obolelih, 500 umrlih, NIJE proglasena epidemija, ide se u skole!
Ljudi, grip ko grip, zivot ide dalje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: