Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Da li ćete se vakcinisati protiv novog gripa A/H1N1?
Da 16%  16%  [ 42 ]
Ne 84%  84%  [ 215 ]
Ukupno glasova : 257
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Jan 17, 2010 12:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
kacmins je napisao:
majja je napisao:
kacmins je napisao:
@wiseslawa
Takodje se ne možeš razboleti od novog gripa zbog vakcine, jedino ako ga zakačiš pre nego što ti organizam razvije anti-tela od vakcine.

Zaboravljaš da virus mutira brzinom svetlosti??!!


:roll:

Ovaj soj će sigurno biti dominantan u narednih pola godine-godinu dana i trenutno nema bolje zaštite od vakcine. Lično sam je primio zato što putujem u Aziju i zadržaću se tamo bar mesec dana, tako da želim da smanjim riziki nepotrebnog ležanja u krevetu 10 dana...


Ajd dobro ako ti tako kažeš. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Jan 18, 2010 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 18, 2010 5:14 pm
Postovi: 89
Moja porodica je primila vakcinu.Dvoje od nas smo u rizicnoj grupi,i ne zelim da strhujem da li cu ga dobiti ili ne dali ce biti laksi ili tezi oblik itd.Sve u zivotu nosi neki rizik,i kako se hranimo i da li pusimo,kakav vazduh udisemo a oko ove vakcine su digli takvu medijsku kampanju da je to strasno.Po meni vazno je da su vakcine dostupne ,oni koji su zaduzeni za to su nam dali objasnjenje a na svkom od nas je da odluci u svoje ime da li ce je primiti ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Jan 19, 2010 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 19, 2010 4:09 pm
Postovi: 2
Mi se necemo vakcinisati :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2007 1:14 pm
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
SnezanapP je napisao:
Moja porodica je primila vakcinu.Dvoje od nas smo u rizicnoj grupi,i ne zelim da strhujem da li cu ga dobiti ili ne dali ce biti laksi ili tezi oblik itd.Sve u zivotu nosi neki rizik,i kako se hranimo i da li pusimo,kakav vazduh udisemo a oko ove vakcine su digli takvu medijsku kampanju da je to strasno.Po meni vazno je da su vakcine dostupne ,oni koji su zaduzeni za to su nam dali objasnjenje a na svkom od nas je da odluci u svoje ime da li ce je primiti ili ne.


Slažem se sa vama Snežana. Ja recimo nisam rizična grupa ali moja mama jeste. Vakcinisali smo se i otac i ja da bi smo nju zaštitili jer ona ne sme da primi vakcinu zbog lekova koje uzima.
Ono što mene zanima, da li je neko od bolesnika iz rizične grupe mogao da se izleči od novog gripa? Svi nas bombarduju lošim vestima a ja tako želim da čujem da li je neko izlečen, ako je na vreme odreagova i javio se lekaru!? Ako nekom ima bilo kakvu informaciju, bio bih zahvalan ako bi je podelio sa mnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 7:56 pm
Postovi: 2
Ne bih se vakcinisao ni u ludilu. Sve su to marketinske fore velikih kompanija kako bi se zaradjivali milioni evra na neduznom narodu. Vakcina ni slucajno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 9:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Prosle godine se nisam vakcinisala, a ove godine me dr. na brzinu bocnuo pre nego sto sam stigla da se opametim (vakcinacija na sezonski grip gde je ove godine vec ukljucen i svinjski). I naravno iako smo ga prosle godine prelezali pokupili smo i ove neku gadnu mutaciju (gadniju od proslogodisnje), ostatak mojih ukucana koji nisu vakcinisani su bolovali dva tri dana, a ja bogme evo ulazim u 10-ti i ne mogu da kazem da mi je bolje....toliko o vakcinaciji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 8:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
jel' su to one vakcine sto im je istekao rok trajanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 6:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nisu, u Nemackoj to ne sme da se koristi, ali i od ove kojoj nije prosao rok trajanje, nikakve koristi (rekla bih samo stete!). Ko mi kriv kad se zbunih kod dr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 6:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
to kod mene ne bi proslo,jel' vama doca rekao o cemu se radi,da ima i za jedan i drugi grip vakcine?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 11:00 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ovde se vise ne vakcinise zasebno (posto je Ah1n1 bio aktuelan prosle godine - oni to odmah ugrade u ovogodisnju vakcinu). One proslogodisnje su "fino" prodali dalje. Ranije sam inace primala kod mog dr. svake godine te vakcine (sem prosle) i zaista sam bila manje bolesna (sto verovatno nema veze sa vakcinacijom, nego vise sa cinjenicom da ranije nisam imala dete, a i kad jesam bilo je malo i nije islo u obdaniste).
Prosle godine nismo hteli da se vakcinisemo posto nam se cela prica uopste nije svidela ( i prelezali smo ga za nedelju dana).
Ove godine ja odoh na kontrolu i posto je ovaj dr. jedan od retkih lekara u koje imam poverenje, nisam iskreno u tom trenutku nesto ni razmisljala (o svinjskom- u svakom slucaju ne). I tako primih vakcinu. I bila sam bolesna odmah po primanju ali nista dramaticno. Sad par meseci kasnije - evo 14 dana od pocetka cele price i dalje kasljem i smrcam i jedan dan mi je bolje pa onda opet losije.
Dete i dragi koji nisu primili vakcine pregurase celu pricu za 4-5 dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 11:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Ovo je tema o kojoj se raspravlja uzaludno od prvog dana.Zasto uzaludno zato sto su informacije koje dolaze do stanovnistva uvek naklonjene onima koji ih izdaju.Ako se radi o tome zato primiti vakcinu dobicete hiljadu i jedan razlog od kompanija koje ih prave a od onih koji su izgubili clana porodice od vakcine ili se bore protiv nepresusnih monopolistickih kampanja istih proizvodjaca dobicete hiljadu i jedan razlog protiv.Ja licno sam odlucila da se ne vakcinisem kao i ostali moji clanovi i to u konsultaciji sa zdravstvenim radnicima i pomocu informacija nadjenih na netu.Ono sto mi je pomoglo pri odluci jeste to sto puno ljudi na zalost nije upoznato da slucajevi koji su putem medija kao i njihovo brojcano stanje objavljivani vecinom nisu dokazani zato sto je test na novu gripu jako skup i retko se radi, tako da su pacijenti za koje je receno da boluju od novog gripa u stvari odokativno dijagnostifikovani i proglaseni bolesnim od novog gripa .Isto tako od jednog mog dobrog prijatelja koji je lekar opste prakse i vazi za dobrog strucnjaka sam saznala da je jako puno pacijenata koji su prosli kroz ordinacije od pojave novog gripa sa simptomima gripa postojala opsta sumnja da je u pitanju novi grip i ti isti pacijenti nisu bili obavesteni o tome da se ne bi dizala nepotrebna panika. Zbog svog opsteg dobrog zdravstvenog stanja prelezali su gripu uz klasicno kucno lecenje i oporavili se od nje kao i od svake druge.Ja sam zajedno sa svojim detetom pocetkom prosle godine imala gripu sa svim klasicniim simptomima gde se ja nisam ni obracala lekaru al je dete mm nosio kod pedijatra i na kontroli je pedijatrica izjavila da veruje da smo oboje upravo prelezali novi grip i da sumnja da je vecina pacijenata koja je pocetkom godine prelezala gripu bila upravo ta doticna nova.Ne znam da li gresim al uglavnom ljudi koji su umrli od posledica su imali i druge teske zdravstvene probleme koji su pridoneli smrtnom ishodu sto se desava i kod klasicne gripe.Ovo sve me dovodi do zakljucka da nova gripa nije nista strasnijja od obicnog sezonskog gripa sem za one koji imaju vec nekih problema sa zdravljem i da sama vakcinacija nema neki ucinak ali sa sobom nosi dosta rizika, pa sad covek treba biti pametan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 8:03 pm
Postovi: 3
NE VAKCINISEMO SE ODAVNO, MISLIM NA CLANOVE MOJE PORODICE. VERUJEMO U DOMACE VEKOVNE LEKOVITE NAMIRNICE, TIPA BELI LUK, KISEO KUPUS, CITRUSNO VOCE, IZBEGAVAMO SUMNJIVO KIJAVICAVO DRUSTVO. PROVETRAVAMO PROSTORIJE, DEZINFEKCIJA RUKU I RADNOG PROSTORA, VEDRO I RASPOLOZENO GLEDAMO NA ZIVOT SA PUNO SMEHA, RADOSTI I OPTIMIZMA. NISAM SARKASTICAN VEC NAJOZBILJNIJE PISEM STO I MISLIM. A ST SE TICE VAKCINA, TOLIKO SAM SUMNJICAV DA VISE VERUJEM DA IMAJU POGUBNO NEGO KORISNO DEJSTVO. :D :lol: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Feb 09, 2012 10:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Moje dete je rodjeno sa kongenitalnim cistama pluca.Operisan je 2 puta kao beba.Pulmolozi su nas 2009 god. ubedili da ga vakcinisemo protiv H1N1 virusa gripa rekavsi da su vece posledice ako se razboli od tog gripa,jer on napada na pluca,a kao beba zbog pneumotoraksa,posle obicnog virusa,zavrsio je na vestackim plucima (respiratoru).

Nisam bila za to da ga vakcinisemo,ali strah i njihovo ubedjivanje su pobedili,pa smo ga ipak vakcinisali.Sad mi je zao zbog toga,jer je imao uzasne reakcije,temperaturu 39,malaksalost,sve simptome pravog virusa. Kad su nas pozvali na revakcinu,nismo se pojavili.

Kasnije su lekari rekli da su sva deca koja su primila tu vakcinu imala reakcije,jer su vec bila pod nekim virusom.

Ako izuzmemo tu reakciju,ono sto sam cula za tu vakcinu je da ostavlja trajne posledice,koje ce se kasnije u zivotu manifestovati.Ako to bude tako,KOGA DA TUZIMO? KO CE ODGOVARATI?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 135 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: