Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 11:48 pm
Postovi: 10
pa baš u tom i jest problem što ima 150 000 načina brojanja tih koljena... i sad ti svatko kaže drugačije... fućkaš ti to... po rimskom, tj. kanonskom smo u 8. ti kažeš u 4. po onom načinu, mislim da je to germanski... a medicina ima drugačije brojanje... i sad je pitanje koje je to koljeno... a to da mu neka žena koja mu nije ništa u rodu može rodit malog majmuna je isto činjenica... al kao, ovak postoje više šansi da rodim žabu... nema tu logike... samo genetsko ispitivanje može meni dat odgovor što u hrvatskoj dođe oko 1000 kuna koliko sam čula... a sad trenutno nemam ni 5 kuna a kamoli 1000...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 8:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
idm je napisao:
pa baš u tom i jest problem što ima 150 000 načina brojanja tih koljena... i sad ti svatko kaže drugačije... fućkaš ti to... po rimskom, tj. kanonskom smo u 8. ti kažeš u 4. po onom načinu, mislim da je to germanski... a medicina ima drugačije brojanje... i sad je pitanje koje je to koljeno... a to da mu neka žena koja mu nije ništa u rodu može rodit malog majmuna je isto činjenica... al kao, ovak postoje više šansi da rodim žabu... nema tu logike... samo genetsko ispitivanje može meni dat odgovor što u hrvatskoj dođe oko 1000 kuna koliko sam čula... a sad trenutno nemam ni 5 kuna a kamoli 1000...


Najsigurnije ti je medicinsko brojanje, mislim, jer bi trebalo da bude zasnovano na genetici.

Razmislite sada ovako (oboje, i ti i on): Bili ste u vezi, bili ste intimni i šta da se desila neželjena trudnoća? Da li bi "mladi gospodin" samo oprao ruke ili bi preuzeo i odgovornost? Kao, nije znao da ste u rodu pa se plaši frankenštajna? Odjednom je sada postao prosvećeno biće?

Genetsko ispitivanje može pojedinačno da vam da odgovor koliko ste genetski zdravi pojedinačno, ali nije nikakva garancija za buduća pokolenja. U pitanju je samo verovatnoća. Obožavam školski primer verovatnoće - bacanje novčića. Pošto postoje dve strane, glava i pismo, da bi se dobio jedan od ta dva rezultata verovatnoća je 50%. Ali, to ne znači da će od 10 bacanja pet biti glava i pet pismo, već mogu da budu sve glave, samo jedna glava, 8 glava, ... Magični odnos 50:50 dostiže se velikim brojem bacanja, a opet veća je verovatnoća da će bacač pre zaraditi teniski lakat od bacanja novčića nego što će taj odnos biti 50:50.
Ne kažem da je genetsko ispitivanje čista glupost, bacanje para. Ono može biti jako korisno ukoliko je osoba nosilac neke teške genetske bolesti, pa bolje je da ostane bez potomstva nego da rodi dete bez ikakve šanse za srećom.
Druga stvar, pošto ste rođaci i znate zajedničkog pretka i veliki deo rodbine, potekle od tog zajedničkog pretka ili njegovih rođeni braća/sestara, i ako nema "kritičnih" slučajeva, onda bi se mogli smatrati sigurnim i bez genetskog ispitivanja. Uostalom, to su pitanja koja će te oboje, zajedno ili potpuno odvojeno, pri odlučivanju na potomstvo, dobijati u cilju procene rizika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2009 11:48 pm
Postovi: 10
Ja sam od početka bila za to ispitivanje, ipak je sigurnije nego čisto brojanje koljena... Stvar je u njegovoj glavi da je bolje spriječit nego liječit i zato je on i prekinuo... A s obzirom da je meni bilo stvarno savršeno s njim ja ću sad svijet preokrenut naopačke samo da ne budem bez njega još mjesec dana jer mi je to predugo :) e da on ovo čita... :) al nemamo isto mišljenje o tome i nekak mi se čini da ću ipak morat nastavit bez njega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:07 am
Postovi: 27
Imam slican problem! Nisam mogao da verujem! Slupao sam nov auto koliko sam bio nervozan,hteo sam da se pojedem ziv! :( Vec sam 9 godina sa devojkom (verenicom) i pre neki dan je dosao njen deda iz inostranstva,koji nam je pricao kako smo,ja i ona u srodstvu.Tj,jesmo! :( Ovako stoje stvari,moj deda( ili pradeda,nisam tacno zapazio!! ja mislim da je deda) je BRAT od strica sa njenim dedom ( pradedom )....I sad ne znamo sta da radimo..Molimo da pomognete nekako.Procitao sam predhodnu situaciju u kojoj se nasla "idm" i ako bi mogli da mi objasnite kako se racunaju ta kolena ( i jedan i drugi nacin ) i kolike su sanse da dete ispadne nakaza? :( :( Hvala svakome ko odgovori!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Dosta ste daleki, mislim da nemate brige... U svakom slucaju idite u genetsko savetovaliste. I bitno je da li je deda ili pradeda, ima uticaja na daljinu, ne znam kako najbitnije nisi zapamtio!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:07 am
Postovi: 27
Ovde imas sliku,i da,pradede su nam bili rodjena braca,valjda,provericu pa javljam,ali mozda su i po stricu ili slicno,a ako je tako to je daleko i nema potrebe za brigu.Ja msm. .. ( pitanja-odgovori/incest-pomoc-t39196.html ) Pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Pet Jun 03, 2011 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 03, 2011 11:38 am
Postovi: 4
Zoran42 je napisao:
Ovde imas sliku,i da,pradede su nam bili rodjena braca,valjda,provericu pa javljam,ali mozda su i po stricu ili slicno,a ako je tako to je daleko i nema potrebe za brigu.Ja msm. .. ( pitanja-odgovori/incest-pomoc-t39196.html ) Pozdrav! :wink:



Hej zanima me kako ste rjesili problem!! :) imam isti slucaj, pa ako bi mogamo napisati sta su ti rekli u savjetovalistu. Usput po ovoj posljednjoj semi srodstva koju si poslao vi ste 12 stepen krvnog srodstva, jer svako rodjenje predstavlja novi stepen. Tako su mi rekli u klinici, a i u crkvi. :) pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sub Jun 04, 2011 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2011 2:07 am
Postovi: 27
Pricao sam ja i sa popom,rekao je da posle 4 kolena moze da se uzmemo..a po meni smo daleki rodjaci..nisam se mnogo raspitivao jer ona trenutno nije tu ;) Javi ako saznas nesto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 10:26 am
Postovi: 1
Pozdrav. I ja imam isti problem. Sa curom sam dve godine, a onda smo saznali da su moja baka (sa mamine strane) i njen djed (sa mamine strane) rođaci. Onda su moja majka i njena neki drugi rođaci, nikada se nisu videle i ne poznaju se. Tako da nas dvoje ispadamo treći rođaci po toj logici ali ko ni ga više znao. Ja kontam da to kada ide preko majkine linije nije toliko jaka veza. Koje smo onda mi koljeno i da li da se plašimo za decu, jer sam i o braku razmišljao. Stvarno su žalosne ove stvari. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 5:32 am
Postovi: 2
cbrg je napisao:
Pozdrav. I ja imam isti problem. Sa curom sam dve godine, a onda smo saznali da su moja baka (sa mamine strane) i njen djed (sa mamine strane) rođaci. Onda su moja majka i njena neki drugi rođaci, nikada se nisu videle i ne poznaju se. Tako da nas dvoje ispadamo treći rođaci po toj logici ali ko ni ga više znao. Ja kontam da to kada ide preko majkine linije nije toliko jaka veza. Koje smo onda mi koljeno i da li da se plašimo za decu, jer sam i o braku razmišljao. Stvarno su žalosne ove stvari. :cry:

Meni su baba i djed bili rodjaci po 4 koljenu... I nikakav problem nije ispao ni dan danas, citava porodica je sasvim zdrava i normalna...

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 19, 2011 11:13 am
Postovi: 2
Pa evo i ja imam problem!!! Naime jedan decko i ja se nismo videli 18 god., slucajno smo se sreli i desila se ljubav...mi smo neki rod ali ne znam koje koleno. Ide ovako: imamo istog pradedu. Pradeda ima 3 sina...2 sina (mog dedu i njegovog rodjenog brata) ima sa jednom zenom koja je umrla a treceg je dobio sa drugom. Taj treci je deda mog decka. Koje smo mi koleno...sve mi je ovo spetljano. Znaci moj deda i njegov deda su bili polubraca. Sta su onda moj otac i njegov? sta smo onda on i ja? ovo je sve zbunjujuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Mar 13, 2013 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 13, 2013 12:15 am
Postovi: 1
ljudi...treba mi pomoc...U vezi sam sa jednim deckom...E sad da malo pojasnim pricu...imam rodjenu sestru i ona ima decka,a ja sam u vezi sa njegovim bratom od rodjene tetke....molim vas ako neko nesto zna,da li to ima veze sa krvnim srodstvom i dali ce nam deca biti zdrava.Jako se lepo slazemo,ali se ja jako bojim....hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Mar 13, 2013 1:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@plavooka13,
ukoliko roditelji vasih momaka nisu u srodstvu sa vasim roditeljima - vi naravno niste u srodstvu

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Mar 20, 2013 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 20, 2013 10:02 am
Postovi: 5
Imam devojku dugo smo zajedno planiramo nesto ozb. ali mi imamo zajednickog pradedu koji nas povezuje. bili smo u crkvi i crkva je rekla da smo 8stepen racunjana. zanima me kad bi imali decu da li bi bilo problema sto se tice zdravlja? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: brak među rodbinom/ bolesti djece
PostPoslato: Sre Mar 20, 2013 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Зар то није превише близу? Заједнички прадеда?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: