Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
Ma samo opusteno :lol: :lol:
Rossi, ovo je samo deo recepata, ja vise nemam na kompu, ali sve sto jos pronadjem stavljam, nisam ja se nikada preterano time zanimala, pa nisam ni cuvala :)
Eeeee, Iksic polako sa tim domacicama :lol:
Da, inace za brzu hranu tu je FORNETI od visnje, kajsije i slani stapici, a da i onaj pizza ukus, zatim starkove napolitanke, kao i one nove, VIP, ima i posnih palacinaka, na ribi u gradu imate divne sendvice na teraijama na pocetku prolaza ka Nusicevoj...a od slanih dzidzabidza isto ima svacega...samo ce nas Majjce ubiti, to nije zdravo :lol: :lol: :lol:
kisssssssssssssssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
a sad opet :lol: :lol: komp mi je u gorem ludilu nego ja :lol:
Minjaaaaaaaa pa de si nam ti??Nema te da svrnes, nadam se da si dobro!!
Bas sam mislila na tebe, moram ti reci!
Jedan veliki :lol: :lol: :lol: i kissssssss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Tweeticeeee i meni je komp odlepio, mislim da ce da umre :( . A do tada, tu sam.[/u]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 3:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Е другари и домаћице :D . Сад нам је баш Normaly убацио неке нове интересантне податке о соји http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=16833

Citiraj:
ovo sam s mukom procitao
ali eto

ovako
soja u sebi sadrzi fitoestrogene
sojino mlijeko je novija izmišljotina, namijenjena zapadnom svijetu koji guta sve što je s istoka , na istoku se jedu vrlo male kolicine soje i to najčešće u fermentiranom obliku (tofu, tempeh, shoyu, tamari, miso, ...) što nije loše radi male količine ženskih hormona.
ALI, za vrijeme trudnoće sojino mlijeko može dovesti do blokiranja stvaranja majčinog mlijeka.
Ako tada majka počne hraniti dijete s nadomjesnim proizvodima na bazi soje i sojinim mlijekom, mogući su i gastrointestinalni poremećaji djece, a kod dječaka se u kasnijoj dobi može razviti gynecomastia, iliti povećanje grudi zbog previše ženskih hormona (fitoestrogeni).
Nadalje se u tom slučaju javlja i problem prekomjerne konzumacije mangana i aluminija, kojih ima puno u soji. Naveo bih i brojke, ali one nisu bitne. U principu, oko 100 puta više aluminija od netretiranog kravljeg mlijeka. Način dobivanja mlijeka iz grahorica je također užasan.
Ostale posljedice povećane konzumacije soje, a posebno sojinog mlijeka su: znatnije hormonalne disfuncije, uključujući i nemogućnost začeća, hipotiroidizam, pa čak i rak štitnjače.
Soja ima i svojih dobrih strana, ali samo kad se konzumira na način kao što istočnjaci rade: fermentirani proizvodi, do 2-3 dkg tjedno.

pa samo nek se uzima
peace



Не би било лоше растчати се по интернету и ово проверити.

Citiraj:
Collectively, these data provide evidence that soy protein with low or high isoflavone content may have therapeutic significance in reducing severity of diabetes, MS, and renal disease as demonstrated in this preclinical model.

http://content.karger.com/ProdukteDB/pr ... Doi=100820

Citiraj:
Women with the highest intake of soy isoflavones showed a significant higher bone mineral density compared to women with lower soy isoflavones intake. The menopausal symptoms palpitation, backaches and aching joints were significantly less severe in the group with the highest isoflavones intake. Other menopausal symptoms were less severe in the high isoflavones group but the differences were not significant.

http://www.isoflavones.info/isoflavones ... e-symptoms

http://www.pubmedcentral.nih.gov/articl ... id=1276816

Citiraj:
Diet did not alter serum estradiol and testosterone concentrations or epididymal and testicular sperm counts. Organ weights and histologic indices did not differ among treatment groups. Mammary gland histopathologic and histomorphometric analysis revealed no abnormalities and no indication of gynecomastia. We found no evidence of an adverse effect of soy isoflavonoids at physiologically relevant doses within the reproductive organs of adult male macaques
http://jn.nutrition.org/cgi/content/abstract/137/6/1390


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Jefi, sad si me bacila na razmisljanje (i googlanje). Eh, nauka je takva, nikada nismo nacisto sa njom, no, istorija ce pokazati, pa je najbolje biti umeren u svemu, za svaki slucaj :wink: :D
(bila si u pravu za neurologiju :wink: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Iksa je napisao:
Jefi, sad si me bacila na razmisljanje (i googlanje). Eh, nauka je takva, nikada nismo nacisto sa njom, no, istorija ce pokazati, pa je najbolje biti umeren u svemu, za svaki slucaj :wink: :D
(bila si u pravu za neurologiju :wink: )


Za neurologiju... da je laka, da će ti se svideti i da ćeš je razbiti :wink: :D Jupiii

A što se te soje tiče u zadnjem članku koji sam citirala kažu da nije dovela do ikakvih promena kod muških majmuna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 9:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Jefimija je napisao:
Za neurologiju... da je laka, da će ti se svideti i da ćeš je razbiti :wink: :D Jupiii


Bas to! :wink:

Citiraj:
Dr James said Far Eastern women who ate a lot of soya products, had lower rates of cancer than western women.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 1:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Iksa je napisao:

Bas to! :wink:



E to me baš raduje, Bogu hvala! :) Ja se nešto ne snalazim sa ovom pedijatrijom. Knjiga baš nije mnogo iskoristiva. :( Jesi li čula za neku bolju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 1:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Mi smo ucili iz neke skripte, i odlicno prolazili sa istom. :) Knjigu nisam ni otvorila. A pedijatrija je bas lepa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 110 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: