Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: vratni deo
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 12:52 am
Postovi: 2
mene zanima ko neko moze da mi kaze vratni deo mi kicme svaki prsljen se pomera blagim tako receno pomeanjem ruku i imam bolove ako neispucam kicmu od bolova u ruku ramenima poludim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 10:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
mrphVlada je napisao:
Garfield je napisao:
Cenim Vasu struku


Kao što ja cenim Vašu, i mogli ste da primetite da se nijednog trenutka nisam uključivao u bilo koju temu koja je vezana za dijagnostiku ili tumačenje koje daje lekar.

Garfield je napisao:
ali dozvolite da i mi lekari ponesto znamo vezano za lekove i njihovu primenu; umece njihove primene nije ekskluzivno pravo farmaceuta, a osim toga, teorijsko znanje idikacija i prakticna primena lekova u medicinskoj praksi mogu znatno odudarati


Ja Vam ništa i ne zabranjujem. Ali primena lekova zahteva da Vi kao lekar prepišete lek, a da ja kao farmaceut taj lek izdam, sa svim potrebnim proverama, a moje teorijsko znanje, kako kažete, je poslednja kontrola pre nego što pacijent počne sa terapijom.
Vi i ja smo već imali sličnu diskusiju, a ja ću ponoviti da je zdravlje pacijenta naš zajednički cilj.
Garfield je napisao:
bez obzira sta im pise na mnalenom papiricu u kutiji u kojoj se zdaju


A da malo počnete da vodite računa o načinu na koji izražavate svoje mišljenje?
Ova rečenica je važna jer ste prethodno ustvrdili da se anksiolitici koriste kao miorelaksansi.
Jasno Vam je da su čitaoci ovog sajta, oni koji traže informacije ili pomoć ljudi bez medicinskog iskustva? Kako treba da ovo protumače: "to što piše nije važno, boli me vrat uzeću ovo što su rekli na sajtu".
Autoritet titule koju nosite Vas obavezuje ne samo u ordinaciji već i za sve što javno iznosite a u vezi je lečenja.



Vi sa Vasim teorijskim znanjem a i bez njega, kako god, nemate nikakav izbor da prepisani lek ne izdate ako je recept uredno napisan. Nije Vase, ni sa znanjem ni bez znanja da proveravate sta je pacijentu, niti zasto mu je ispisan recept, vec da izdate lek za koji je prepisan recept, ukoliko je recept validan, odnosno ukoliko se zakonski na njemu svi parametri poklapaju, i da to naplatite ili ne naplatite u odnosu na kojoj se liosti nalazi pomenuti lek.
I da, za pacijenta to sto pise u kutiji uopste ne mora da bude vazno: ono sto jeste vazno za pacijenta (koji moze biti i nepismen, zar ne?) je da prati doslovna uputstva koje mu je lekar dao povodom uzimanja prepisanog leka.

Ukoliko pak smatrate (uzimajuci anamnezu u apoteci, valjda?) da je pacijentu prepisan pogresan lek, ili neadekvatno prepisan lek, to mozete pacijentu reci ili mozete podneti prijavu protiv lekara zbog ugrozavanja zdravlja i zivota pacijenta (ako ste to anamnestickim podatcima i podrobnim pregledom istorije bolesti pacijenta utvrdili), a pacijent ukoliko smatra da mu je prepisan neadekvatan lek, to moze reci lekaru, ili moze podneti prijavu protiv lekara ukoliko smatra da ga neadekvatno leci ili su nastale posledice neadekvatnog lecenja..

I jos, da, odredjeni anksiolitici se zaista i koriste u cilju postizanja miorelaksacije kao sekundarnog efekta, kod misicnih spazama izazvanih anksioznoscu i stresom. Ne znam koji Vam deo tu nije jasan pa ste oko toga poceli da se sporite samnom?

Kosa mi se dize na glavi od Vasih kolega po apotekama od kojih mi se vrate pacijenti sa potpuno drugim lekovima od onih koje im prepisem i recima 'Rekli su mi da je Zoloft mnogo JAK lek"?!?!?!

Mislim da je glupo voditi raspravu na ovu temu (koju ste Vi otpoceli loveci me u necemu za sta ste sebi fiksirali da je indikacijska - greska?!), a posto je rasprava na strucnom (profesionalnom) nivo stvarno ne mislim da treba opterecivati ovu temu istom; mozemo je nastaviti i na PPu ako za tim imate potrebu. Posle prvog komentara koji je bio potpuno neprimeren i bespotreban u odnosu na sve napisano i na istinska svojstva i delovanje pomenutog bromazepama, mogli ste i morali ocekivati repliku; nakon sto ona nije usledila vec na recenicu o anksioliticima i fobijskim poremecajima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 10:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Milan 86:

ne razumem tacno sta je pitanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 3:52 pm
Postovi: 5
samo da napomenem. Bromazepam mi je predpisao psihijatar, jer sam imao problema sa spavanjem. to nije bila terapija fizioterapeuta.on mi je bio prepisao tetrazepam uvece pred spavanje.pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 12:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 5:37 pm
Postovi: 82
Garfield je napisao:
Ukoliko pak smatrate (uzimajuci anamnezu u apoteci, valjda?) da je pacijentu prepisan pogresan lek, ili neadekvatno prepisan lek, to mozete pacijentu reci ili mozete podneti prijavu protiv lekara zbog ugrozavanja zdravlja i zivota pacijenta (ako ste to anamnestickim podatcima i podrobnim pregledom istorije bolesti pacijenta utvrdili)


Prvo je trebalo da pročitate:

mrphVlada je napisao:
mogli ste da primetite da se nijednog trenutka nisam uključivao u bilo koju temu koja je vezana za dijagnostiku ili tumačenje koje daje lekar


Garfield je napisao:
I jos, da, odredjeni anksiolitici se zaista i koriste u cilju postizanja miorelaksacije kao sekundarnog efekta, kod misicnih spazama izazvanih anksioznoscu i stresom. Ne znam koji Vam deo tu nije jasan pa ste oko toga poceli da se sporite samnom?


Zbog ovoga:

Garfield je napisao:
A sto se samog bromazepama tice, osim sto je anksiolitik on je i vemoma potentan miorelaksans i nije retkost da ga daju lekari kada dodje do spazma vratnoramenog misicnog pojasa, za relaksaciju.


Da li ste u ovoj rečenici pisali isto što i u prethodnom navodu?

Garfield je napisao:
Kosa mi se dize na glavi od Vasih kolega po apotekama od kojih mi se vrate pacijenti sa potpuno drugim lekovima od onih koje im prepisem i recima 'Rekli su mi da je Zoloft mnogo JAK lek"?!?!?!


Ovo je bilo za privatnu poruku. Sada više nije.

Garfield je napisao:
Mislim da je glupo voditi raspravu na ovu temu (koju ste Vi otpoceli loveci me u necemu za sta ste sebi fiksirali da je indikacijska - greska?!), a posto je rasprava na strucnom (profesionalnom) nivo stvarno ne mislim da treba opterecivati ovu temu istom; mozemo je nastaviti i na PPu ako za tim imate potrebu. Posle prvog komentara koji je bio potpuno neprimeren i bespotreban u odnosu na sve napisano i na istinska svojstva i delovanje pomenutog bromazepama, mogli ste i morali ocekivati repliku; nakon sto ona nije usledila vec na recenicu o anksioliticima i fobijskim poremecajima.


Vi volite reči kao što je "glupo", ili konstrukcije kao što su "Vi sa Vasim teorijskim znanjem a i bez njega, kako god", ili "necemu za sta ste sebi fiksirali" i to možda "pali" na nekom drugom mestu. Prošli put sam prestao sa raspravom jer ona više nije imala smisla sa temom, sada prestajem jer ne želim da zbunjujemo pacijente.

Ukoliko i sami imate neko pitanje vezano za primenu lekova u terapiji, neželjene efekte ili interakcije ili jednostavno želite da se konsultujete sa kolegama farmaceutima, to možete uraditi na našem sajtu.

_________________
stručni saradnik na www.*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 2:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Pacijente ste do sad sasvim dovoljno zbunili, ali cenim sto smatrate kao i ja da ovoj diskusiji nije mesto na ovoj temi.

Divcha: psihijatar ti je sasvim adekvatno prepisao lekove, sa idejom da ne mozes da spavas zbog napetosti, da te vrat i ramena bole takodje od napetosti koja izaziva misicni grc, i da ce lekom koji deluje i na napetos i na relaksaciju misica pokriti obe stvari.

jedino sto je bez veze u celom nasem sistemu pa i u tvom lecenju jeste sto lekari medjusobno ne komuniciraju oko istog pacijenta pa si dobio dva relativno slicna leka od dva sasvim razlicita lekara, a po meni vaznije je bilo definitivno ustanoviti da li se radi o psihickim simptomima, kada bi Bromazepam bio adekvatna terapija (bar delom), ili o fizijatrijskom problemu (kada bi tetrazepam bio adekvatnija). Ne verujem da je kombinacija ova dva leka bas najsrecnije resenje. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 2:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 5:37 pm
Postovi: 82
Garfield je napisao:
Pacijente ste do sad sasvim dovoljno zbunili


Mislim da ste samo Vi zbunili. Kad god imete nešto što treba da razjasnimo, kao što je očigledno bilo u ovom slučaju, molim Vas posetite nas na našem sajtu. Iznad svake naše sujete je zdravlje i bezbednost pacijenta.

_________________
stručni saradnik na www.*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 2:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ja bih ispričala jednu piču iz života, ako mi ne zamerite.

Dakle dete je imalo već neko zapaljenje srednjeg uha. Od specijaliste za otorinolaringologiju je dobio kao terapiju jedan odredjeni lek. Kad je dete došlo do pedijatra, pedijatar je smatrao da taj lek ipak nije pogodno izabran, jer bi eventualni neželjeni efekti doveli do bla, bla, bla. Majka tog deteta je jedva ubedila pedijatra da joj ipak prepiše lek koji je Orl prepisao. Dalje, šalter. Sestra koja upisuje broj knjižice na recept, generalije, datum ili šta već... dodaje svoje mišljenje kako bi na to trebalo dodati i još jedan drugi lek, a možda i kapi... Majka ponovo gubi vreme i energiju, objašnjavajuči sestri da ona ipak želi da sestra ispiše to što treba i hvala joj, ali ona bi ipak da posluša onog Orl lekara.


Apoteka. Farmaceut ( pitanje da li jeste, pošto ima toliko apoteka, da verujem da ponekad stave i tehničara da izdaj lek). Dakle sad farmaceut počinje da ubedjuje majku ovog nesrećnog i izmučenog deteta, da bi stvarno trbalo da uzme u obzir neki novi preparat, ajkulino ulje..trista čuda...Majka ponovo se ubedjuje sa farmaceutom da joj ipak da ono što piše na receptu. A pri tom, gospodja iz reda iza nje... sa punim pravom govori da taj lek ništa ne valja, jer je njen sinovac dobio osip, i da jedino čuvarkuća sitno isitnjena i pretvorena u ulje, propisno zagrejana lokalno aplikovana u učni hodnik... može izlečiti ovog nesrećnog dečaka.

majka konačno dobija svoj lek, posle mnogo vremena ubedjivanja, i sa uzdahom odlazi kući.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 3:52 pm
Postovi: 5
Garfield:
Imam pitanje. da li je moguce da se covek toliko optereti da na nervnoj bazi izazove grc misica vrata i da uslede sve nus pojave ( mantavost, mutnjikav vid, bolovi ramena vrata, knedla u grlu, pa cak i trnci ponekad u nozi )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 10:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Divcha je napisao:
Garfield:
Imam pitanje. da li je moguce da se covek toliko optereti da na nervnoj bazi izazove grc misica vrata i da uslede sve nus pojave ( mantavost, mutnjikav vid, bolovi ramena vrata, knedla u grlu, pa cak i trnci ponekad u nozi )


Apsolutno. Stres, odnosno anksioznost, mogu da dovedu do svega nabrojanog, a deo toga moz3e nastati zbog spazma vratnoramene muskulature (glavobolja, vrtoglavica, , bolovi vrata i ramena). Knedla u grlu, osecaj gusenja, lupanja srca, trnjenje ekstremiteta, i strah da bi se nesto dramaticno moglo dogoditi (kao srcani ili mozdani udar, gubitak kontrole, padanje u nesvest ili slicno), kamen temeljac su za poremecaj koji se naziva fobicnim poremecajem.......

Jefimija: da narocito ovaj deo iz ordinacije pedijatra (ili opste prakse) i apoteke me uvek iznova razveseli..... :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 12:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ja sam na jednom mestu to pokušala da kažem, ali mi nije uspelo-pogrešno sam shvaćena. Još jedan slučaj. Pacijent sa depresijom i samoubilačkim idejama. Psihijatar mu je prepisao lekove i uputio pored toga i na psihoterapiju. Pacijent je već po nekoj preporuci, ili iz oglasa pronašao nekog transakcionog analitičara, koji je mrtav ladan, ubedio pacijenta da prekine sa terapijom i sa njim potpisao neki ugovor, o tome da se neće ubiti. ( to je valjda neki metod u transakcionoj). Znači ovde govorimo o jedinoj po život opasnoj situaciji u psihijatriji.

E sad, meni se nameće pitanje. Ja sam razumela da je psihoterapija jedan od načina lečenja u psihijatriji. I koliko shvatam, ako psihijatar kaže da neko treba da pije i lekove, onda treba da pije lekove. Tačka.

No, recite mi .. pošto stvarno ne razumem do kraja. Koji je redosled pregleda pacijenta za kojeg se posumlja da ima neki duševni poremećaj. Vidim da lekari uglavnom upućuju kod psihologa (valjda će se osećati pacijent manje ludim :roll: ) . Ali jesu li ti psiholozi dovoljno kompetentni da procene kojim će se vidom lečenja pacijent lečiti. Unapred hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 9:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ne, nisu dovoljno kompetentni, i da - neophodno je da suicidne pacijente pregleda lekar specijalista psihijatrije.

A sto se tice toga da neko - a posebno ako nije lekar - bilo ko, ukida tudju terapiju tek tako, bez konsultacije sa kolegom, pacijentu koji je suicidan ili ozbiljno bolestan i nalazi se na kontinuiranoj terapiji lekovima - za to uopste i nemam teksta. A ni podteksta. Ne znam sta bih rekla na takvu neprimerenu bahatost, bezobrazluk, neprofesionalnost i nebrigu o pacijentu.....

Pacijent moze da odluci da PROMENI lekara, moze da ga leci i transakcionista (ukoliko je psihijatar po vokaciji!) ukoliko se pacijent ODLUCI za promenu lekara, ali NIKO ne bi trebalo da dozvoli sebi da menja tudju terapiju sem u slucaju da potpuno na sebe preuzme odgovornost lecenja pacijenta i tako te odgovornosti oslobodi onoga sa kim je do tog trenutka pacijent bio u terapiji.

Inace, antisuicidni ugovor, u usmenoj ili pismenoj formi, sklapa se sa suicidnim pacijentima koji se lece u otvorenim (vanbolnickim) uslovima, i u psihijatrijskoj, i u psiholoskoj i u psihoterapijskoj ordinaciji, bez obzira o kome se radi. ALi taj ugovor nije OBAVEZUJUCI po pacijenta (sem na psiholoskom niovou!) i potpuno je neozbiljno i besmisleno zameniti medikamentoznu terapiju ozbiljno suicidnoj osobi potpisivanjem antisuicidnog ugovora. Kao sto rekoh, nemam ni teksta ni podteksta za slicne postupke. Inace, da se razumemo, psihoterapija nije uvek ni metod izbora niti obavezno indikovana u svakoj vrsti psihijatrijskog lecenja (postoje razne vrste poremecaja, i razne vrste lecenja, i najzad razne vrste psihoterapijskih metoda). Ali nista ne iskljucuje mogucnost kombinacije psihoterapije i medikamentozne terapije, i da - pod pretpostavkom da nismo u paranoidnom ubedjenju kako psihijatar nezna svoj posao i ne obavlja ga savesno i namerno truje pacijenta, ako psihijatar kaze da su lekovi metod izbora u lecenju, onda treba piti lekove. Tacka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 10:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Divcha je napisao:
samo da napomenem. Bromazepam mi je predpisao psihijatar, jer sam imao problema sa spavanjem. to nije bila terapija fizioterapeuta.on mi je bio prepisao tetrazepam uvece pred spavanje.pozdrav


A sta da radi pacijent kome jedan dr prepise dijazepam, drugi bromazepam, treci tetrazepam, cetvrti, peti, sesti....... "pentazepam".............?????????????

Da li sve ovo treba da gutamo??!! :o :o :o

Logicno je da ce svaki iole "normalan"/edukovan farmaceut da upita: "Ko je vama sve ovo prepisao??" :o

I to sa punim pravom.

Upravo mi se desila slicna situacija: zbog vrtoglavica, tahikardije, trnjenja ekstremiteta i sl stvari, kardiolog mi prepisuje verapamil i bromazepam, ali kaze mi da je na nervnoj bazi (MOZDA), te mi preporucuje psihijatra, psihijatar mi prepisuje Zoloft, ja onda "kopam malo po netu" pa uradim hormone stitne i antitela i dodjem do dg: Hashimoto tireoiditisa - ali jos uvek ne za terapiju. -tako kaze dr, nego mi prepise Xanax.

Znaci da sumiram:

- Verapamil
- Bromazepam
- Zoloft
- Xanax

Imam jedva 40 kg i normalan pritisak oko 90/60 (nekada padne i na 75/45).

Sta bi se desilo sa mnom da progutam sve ove lekove??!! :o :o :o

Po meni je logicno da me farmaceut ako je iole "prisutan" na svom radnom mestu, kad mu "srucim" sve one recepte na pult, upita "A za koga je sve ovo, molicu lepo??" :o

I logicno mi je da se "slogira"!!

Koga onda poslusati!!??


Hvala, majja :wink:


EDIT: I da, da napomenem, nisam anemicna (gvozdje 19, ghb 138),nemam ni virus koksakija, ni "jednog hepatitisa" nemam, nemam hlamidije, nemam sidu.........ma sve je ok, krvna slika za 10 :lol: , vitamini, minerali i ostale stvari.....kao za priredbu, sto kazu ljudi - "sitna ali dinamitna" a meni je lose........vrti mi se sve u krug........(usi, oci, ocno dno, neuroloski sve ok, svi moguce dopleri kolor i crno beli :lol: - "sljakaju kao ludi"........ :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 10:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ma sta se farmaceut petlja gde mu nije mesto,treba doci ovde pa da vidi kako se radi!
Ovde jedinu stvar koju te farmaceut pita je imate li kakvu alergiju i da li bi zeleli da vam nesto kazem u vezi leka ili ste ga prije koristili pa znate.
Imate li kakva pitanja?
To je sve..........ostalo nemaju pravo da komentarisu jer su kulturni i ne glume lekare.
Mogu da daju savet ako ih neko pita ALI DA sami komentarisu NE!Savet sto se tice kako uzimati lek,kakve su nus pojave itd ali da ce pobiti doktorovo misljenje ne.
To je sasvim uredu JER JA PRVA ne bih poslusala farmacistu nego lekara koji me leci i zna moje stanje.Pa zato i je lekar,ali nazalost vidim kod nas u zemlji da farmacisti rade kako ne treba.
Uostalom ja verujem da to nije slucaj u svim apotekama!

Lekar je lekar i tacka


Lek na slobodno moze da komentarise ali lek na recept ne!
Jer on ne zna ni vasu dijagnozu niti ima nalaze da bi mogao i imao pravo da osuduje nekoga od lekara.
Pa koliko bi onda ovde ljudi bilo uplaseno i zbunjeno kada bi farmacista delio svoje misljenje?
Pa svi bi onda napali na doktora i jednostavno bi prestali ici jer bi bili preplaseni!
Ali........tipicni Balkanci! :lol: :lol: :lol:

P.S.
Majo,ne odnosi se na tebe! :wink:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ma sta se farmaceut petlja gde mu nije mesto,treba doci ovde pa da vidi kako se radi!
Ovde jedinu stvar koju te farmaceut pita je imate li kakvu alergiju i da li bi zeleli da vam nesto kazem u vezi leka ili ste ga prije koristili pa znate.
Imate li kakva pitanja?
To je sve..........ostalo nemaju pravo da komentarisu jer su kulturni i ne glume lekare.
Mogu da daju savet ako ih neko pita ALI DA sami komentarisu NE!Savet sto se tice kako uzimati lek,kakve su nus pojave itd ali da ce pobiti doktorovo misljenje ne.
To je sasvim uredu JER JA PRVA ne bih poslusala farmacistu nego lekara koji me leci i zna moje stanje.Pa zato i je lekar,ali nazalost vidim kod nas u zemlji da farmacisti rade kako ne treba.
Uostalom ja verujem da to nije slucaj u svim apotekama!

Lekar je lekar i tacka


Lek na slobodno moze da komentarise ali lek na recept ne!
Jer on ne zna ni vasu dijagnozu niti ima nalaze da bi mogao i imao pravo da osuduje nekoga od lekara.
Pa koliko bi onda ovde ljudi bilo uplaseno i zbunjeno kada bi farmacista delio svoje misljenje?
Pa svi bi onda napali na doktora i jednostavno bi prestali ici jer bi bili preplaseni!
Ali........tipicni Balkanci! :lol: :lol: :lol:

P.S.
Majo,ne odnosi se na tebe! :wink:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 191 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: