Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bakterijske infekcije nakon histerektomije
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Da li postoji mogucnost da se resim stalnih bakterijskih infekcija nakon histerektomije i zavrsene hemoterapije? Bakterije se pojavljuju naizmenicno: eserihija, pa proteus, pa opet eserihija....
Od vaginaleta sam koristila vaginalete sa Sinacilinom, sa Amoxicilinom, Mac Miror, Betadin i sada koristim vaginalete od kantariona.
Inace nemam nekih simptoma tipa pojacanog sekreta, svraba, crvenila. Jedino je seksualni odnos prosto nemoguc od bolova.
Uspeli smo iz inostranstva da nabavimo lubrikant kremu pa se nadamo da ce to barem eliminisati neprijatnosti usled suvoce.
A sta sa bakterijama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 7:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Verovatno DA ali tek nakon stabilizovanja imuniteta (zbog primarnog procesa i hemio-Th).
Dotle Th samo po antibiogramu i maksimalna higijena oba partnera!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Imunitet
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Koliko je, otprilike, potrebno vremena da se vratim na staro stanje stvari?

Zbog kontrole kod endokrinologa vadila sam ove nedelje krv. Sve je bilo ok sem: holesterol 6.05, direktni hdl 2.09, gvozdja 10,6, fibrinogen 5,5, sedimentacija 36, TSH 6,6. (Sedmentacija mi je u toku hemo bila 80).

Poslednju hemo (TAXOL + carboplatina) primila sam pocetkom novembra i jos uvek imam jutarnju ukocenost i bolove u sakama, a osecam i ostale velike zglobove (kolena, kukovi). Bolovi u sakama su se pojavili od 4 hemo terapije, a u kolenima i kukovima vec nakon prve.
Da li je moguce da je potrebno cca 5-6 meseci da svi citostatici izadju iz organizma?

Pre citave ove horor price nisam imala problema ni sa kostima ni sa bakterijama u vagini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 27, 2008 3:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Hemio je teska, sa mnogobrojnim propratnim nezeljenim dejstvima, niko vam ne moze prognozirati koliko je potrebno da se organizam vrati u "normalu"...to je ozbiljan protokol i svakako ne moze se imunitet vratiti u prvobitno stanje preko noci. Preciznije podatke ne verujem da moze da vam da ni lekar koji vas vodi ali svakako je upuceniji u vase stanje od nas na forumu!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 294 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: