Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vežbe za lenje bebe
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Ima li neko linkove sa vežbama za bebe?
Bebac je star devet meseci i opasno je lenj i hvata na buku.
Doduše, ima podršku starijeg brata koji misli da ga mučim kada mu stavim igračku na dohvat ruke i očekujem da se sam protegne i uzme je... :wink:
Hvala
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 4:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Postoji nekoliko faktora koji su me ometali u "vežbanju" sa bebom u slučaju da me tamaraft okrpi da sam lenja mama. :lol:

-starije dete koje je burno i plačno reagovalo na svako bebino negodovanje kad hoću da ga stimulišem da protegne ruku za igračkom pa sam još ispadala "nekakva mama" koja muči bebu.
-sigurnije mi je bilo da ga držim u ogradici jer tako nije bio na dohvatu ruke gore spomenutom starijem detetu koji ga obožava ali je i malčice ljubomoran i sposoban da ga od silne ljubavi/ljubomore ugnjavi.
-do sada je razvučen trosed bio poligon za džigljanje a sa dolaskom bebe bio me je stra' da ih obojicu držim na gomili.
-zbog komplikovanog porođaja nismo dobili do šestog meseca zeleno svetlo da uspravimo bebu-zbog kukova tako da u startu kasnimo za vršnjacima.
-pouzdano znam da ću prestati da govorim u množini kada izađemo iz pelena :wink:

Inače, na svim kontrolama kod pedijatra je prolazio bez zamerki i niko do sada, osim mene, nije registrovao da kasni u motornom razvoju.
E, sada, da li neko zna postoji li negde na netu, osim suve teorije, slikovit prikaz vežbica uz pomoć kojih ću navesti mog bepca da se do devetog meseca samostalno okrene? O sedenju, propuzavanju...ih, po njemu ima vremena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 5:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Ksenija72 je napisao:
-pouzdano znam da ću prestati da govorim u množini kada izađemo iz pelena :wink:

Bas si me nasmejala...


http://www.centarsm.co.yu/ProgramBebeSire.htm

mozda ovo pomogne.Ima nesto o puzanju,okretanju,prohodavanju.pozz

PS Ako nije problem,i pod uslovom da si o tome citala na netu,prosledi mi stranu gde se govori o tome da bebe sa sest meseci ne poseduju enzim za varenje mesa(pretpostavljam da je rec o pepsinu),procitala bih malo opsirnije o tome...Unapred hvala

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 5:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Hvala ti Luka na linku.
Što se tiče enzima, nisam o toj tematici čitala na netu...objašnjenje sam dobila od supruga koji je farmaceutski tehnolog.Tačnije, šturo objašnjenje pošto sam u svađi sa hemijom još od sedmog razred pa nije ulazio u detalje. No, videću da iščačkam neki link.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vezbe
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 7:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
http://urosevic.net/misc/vezbe/



Ja mom bebcu radim ove vezbe.Samo nesto slabo pomazu, stavim ga na nogice i on covek samo stoji, nece ni korak da napravi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Čuj, za prohodavanje je rano. Ja sam fan puzavaca. Recimo, moja prijateljica i ja smo rodile klince u razmaku od mesec dana. Njena malecka je preranim postavljanjem na noge i prohodavanjem prohodala sa devet meseci preskočivši fazu puzanja. E, sada, dete je hodalo dok ne sedne...i tu bi nastajao problem jer nije umela da ustane, niti da dopuzi do oslonca uz koji bi se podigla i pustila u dalje hodanje.
Moj sin je bio puzavac do 13-og meseca i tada je prohodao sigurno i bez zanošenja i padanja.
Drugo, razlika između puzavaca i prerano prohodalog deteta je u razvijenim odnosno nerazvijenim mišićima-probaj ti da puziš po sata i fasovaćeš kompletnu upalu mišića. Dakle, puzavcima su sve grupe mišića fenomenalno razvijene.
Treće, puzavci umeju da se prilikom pada dočekaju na ruke-jer su puzali i imaju razvijenije reflekse, za razliku od nepuzavaca koji najčešće padaju direkt na glavu k'o sveće.
Dakle, ne forsiraj prohodavanje-potrudi se da mu ostvariš uslove za puzanje i imaćeš stabilnog i sigurnog hodača.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vezbe
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 10:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sve to stoji, ali on ni ne puzi bas pravilno, vec puzi potrbuske.To sam vec pisala.Ali, on ima sada 9,5 meseci i ok propuzace,do skoro sam bila zabrinuta, ali onda sma i ovde procitala da nemma razloga za brigu.


Ma samo neka su nam zivi i zdravi, kad prohodaju, prohodaju. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 8:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
mojoj drugarici je decak prohodao jako rano, sa 10-11 meseci vec je hodao uz namestaj, a dosta pre prvog rodjendana je hodao potpuno sam. Zbog toga sada imaju problem sto mu se nogice krive na "O" i rekli su im da ce mozda morati da mu se stave gipsevi, da mu fiksiraju noge u prav polozaj...

Mada ga zaista niko nije forsirao, date je prohodalo samo, to ipak nije bas dobro... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Majko mila,jel cuo ovde neko za fizijatra,fizioterapeute,vezbe za motorni razvoj,odlazak u specijalizovane ustanove na obuku....!!!!????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re vezbe
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
dolce-vita je napisao:
http://urosevic.net/misc/vezbe/



Ja mom bebcu radim ove vezbe.Samo nesto slabo pomazu, stavim ga na nogice i on covek samo stoji, nece ni korak da napravi.



Moram priznati da vam se divim,ovo ni ja ne bih uspela da izvucem iz deteta posle 22.god iskustva u radu sa bebama u motornom razvoju,a kako vi uspevate ne mogu cak ni da zamislim.Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re vezbe
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 4:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
terapeut je napisao:
dolce-vita je napisao:
http://urosevic.net/misc/vezbe/



Ja mom bebcu radim ove vezbe.Samo nesto slabo pomazu, stavim ga na nogice i on covek samo stoji, nece ni korak da napravi.



Moram priznati da vam se divim,ovo ni ja ne bih uspela da izvucem iz deteta posle 22.god iskustva u radu sa bebama u motornom razvoju,a kako vi uspevate ne mogu cak ni da zamislim.Pozzz


Sta vam to znaci?Ako primecujete da nesto nije u redu,zasto ne kazete, ja sigurno ne mogu znati bolje od vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 5:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
terapeut je napisao:
Majko mila,jel cuo ovde neko za fizijatra,fizioterapeute,vezbe za motorni razvoj,odlazak u specijalizovane ustanove na obuku....!!!!????


Vi kao da ne živite u ovoj, našoj lepoj zemlji...pa ste se našli u čudu.
Pa, rek'o da vas opoznam sa situacijom.
Da biste došli do lekara specijaliste fizikalne medicine potreban ti je uput od pedijatra koji najčešće nije obučen da primeti zastoj u motoričkom razvoju-što zbog brzine pregleda, što zbog nezainteresovanosti ili mišljenja da je beba bucko ili naprosto lenja i tako ostaješ bez uputa.
E, sada, ako insistiraš i dobiješ isti, suočavaš se sa novim problemom-da jednu smenu pokrivaju samo dva terapeuta koji rade sa fakat, ozbiljnijim slučajevima, poput ljudi koji su oduzeti nakon šloga ili su se polomili ili...
što je najčešće, da terapeut zbog bolničke politike nije poslat na obuku, nema licencu za rad sa bebama pa je istu platio iz svog džepa i veoma je rad da dolazi svakodnevno po ceni od 15 evrića.
Priča da ćeš za svoje dete da iznedriš tih 15e je neumesna iz prostog razloga što većina, makoliko se trudila i grcala nema te pare.
E, sada dolazimo do situacije drage nam dolce-vite koja radi sa svojom bebom onako kako zna i ume a vi se manite malicioznosti i ako mislite da te vežbe iz nekog razloga nisu dobre, na osnovu svog iskustva, onoliko koliko dozvoljava ovaj virtuelni svet komunikacije-objasnite joj tj. nam.
Ah, da, ja vodim svoju bebu kod terapeuta i dobila sam termine zahvaljujući tome što su mi roditelji radili u toj bolnici, pa im je verovatno bilo neprijatno da me otkače.
Ali, isto tako verujem da nema svako tu privilegiju.


Poslednji put menjao Ksenija72 dana Sub Apr 18, 2009 6:01 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 5:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Poslednja opaska, u vezi sa privilegijom, je čista ironija, da me neko ne shvati pogrešno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 8:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Klinika za rehabilitaciju "Dr Miroslav Zotovic"Sokobanjska 13,Beograd.
Ambulanta;

ponedeljak dr Aleksandra Sekulic
utorak dr Srbislav Stevanovic
sreda dr Ljiljana Markovic
cetvrtak dr Danijela Vukicevic
petak dr Ljiljana Markovic

zakazuje se na tel. 011 2062 549

14 potpuno obucenih i licenciranih terapeuta.
Cena pregleda bez uputa oko 450 din.
Privatne posete inace kostaju 20 e,samo za one koje ne zele da dolaze na obuku na kliniku.Pozdrav.....


Isto mozete dobiti i u zavodu za cerebralnu paralizu ali za njih nemam informacije o radu...pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re vezbe
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 9:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Evo ovako,

Ja sam shvatila da je ovo forum gde majke, ocevi, babe, dede i ostali kojim je stalo do nihovog ceda razmenjuju iskustva.Medjutim, izgleda da sma se jako prevarila, ovde postoje samo pojedinci koji su spremni da pomognu nama majkama i ostalima koji zelimo svojim najmilijima najbolje.Ostali, to ne rade, sta rade ostali, kritikuju nas kako se glupiramo i radimo deci neke glupave vezbe, kako oni za svojih 22 godine rada nisu tako nesto videli.Vredjaju nas, kakao ne umemo da dojimo decu, kako nismo culi za terapeuta, kako smo ludi jer vakcinisemo decu...E, sad da je nesto svima kazem, ovo je forum gde se razmenjuju iskustva!!!!!!!Ako ja nesto znam, kazem onima koji ne znaju ili su u dilemi, ako ja nesto radim pogresno j rfedu je da me neko ispravi , ali tako kako vi radite...Ako smatrate da te vrste vezbi nisu ok, recite koje jesu, jer ovak forum sluzi za to!!!!!!!!!!!Drugo, sto se tice, drage nam sokobanjske, reci cu vam i to da sma tamo isla zbog bebinog tortikolisa i nisu iuradile nista!!!!!!!1Naime, izvesna fizioterapeut Milena je radial veuzbe mom bebcu i nije uradila nista, a da ne pricam o tome sto je bila ne ljubazna.Tako da vas molim, ugledajte se na osobe koje su mnogo duze od nas i vas cinicnih na ovom forumu, i koje su pre svega spremne da pomognu.To su:Isidora, Luka 0407, drBgd, Ksenija 72, izvinjavam se ovim putem onima koji nisu nabrojani a, zasluzuju da se nadje medju njima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: