Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 5:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
A o Vasoj strucnosti u vezi dece ,samo cu citirati jedan vas post koji me je posteno nasmejao i dokazao koliko ste Vi "strucni" :lol:

" Vasa cerka ima skoro 7 godina i pise dnevnik!!!???
Sa skoro 7 godina ona zna:
1.)da pise
2.)da oblikuje misli i formulise ih kroz recenice
3.)da istrajno i svakodnevno zapisuje svoja oscanja


Ne znam za ostale ja bih se bogami debelo zabrinula....."

E,pa,eto,ovo je napisala Terapeut! :o Cudi se sedmogodisnjem detetu koje zna da pise!Ko je sad tu debil i slucaj za ispitivanje,pitam se ja!? :roll:

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
"Ovaj forum se zove DOKTOR i ovde ljudi traze strucnu pomoc,ako hocete da vas neko drzi za ruku i govori koliko ste divne majke,dosli ste na pogresan forum.Pozdrav svim prisebnim majkama,sludjene su tako out.... "

Evo ja cu svaku "sludjenu mamu "da drzim za ruku..Niste drage moje na pogresnom mestu!
Pre ce biti da je gospodja terapeut koja zeli da je doktor pogresila...
Strucna pomoc...ahahahahha...pa ne nadjoh ni jedan vas post koji izgleda kao strucna pomoc!
I nikako da kazete,imate li dece?

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 7:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Za fizioterapeute znam iz ličnog višegodišnjeg iskustva. Nagledala sam se svega i svačega u tzv. salama za vežbanje. U jako retkim slučajevima medicinski radnici bi se prihvatili da vežbaju sa pacijentima i to uglavnom, u 99,9% kada su u pitanju pacijenti sa očuvanom pokretljivošću ali privremeno onesposobljenim mišićima (npr. posledica saobraćajke). Ostalo: Dobar dan, dolazite prvi put - dajte da Vam pokažemo vežbe a posle se snalazite; Dobar dan, a opet Vi - znate već šta treba da radite.
Svi su uglavnom radili iste vežbe vezano za određeni zglob i/ili grupu mišića, bez obzira na stepen oštećenja.
Ja od rođenja imam problema sa kukovima i za 3 cm kraću desnu nogu, ali nikome nikada nije palo na pamet da bi možda trebalo da mi pokaže vežbe za kičmu i kolena.
Doduše, nije tu samo njihov propust: Oni rade ono što im kaže - napiše doktor sportske medicine, a za ostalo ih baš briga.
Nagledala sam se i roditelje kako rade vežbe sa svojom decom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 8:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
sludjena mama je napisao:
Jos jednom:sludjenih mama ima i previse!Onih prisebnih...hhhmmm imate li Vi dece?Mislim da nemate ,cim ste misljenja da ima onih prisebnih!
Zasto smo sludjene-zbog takvog medicinskog osoblja kao sto ste Vi!Ako ste uopste i medicinski radnik!Sve mi se cini da samo volite da se igrate Boga!Vi bezgresni tttcccc :lol: :lol: :lol:


ja ne znam zasto se vi ponosite time da ste "sludjena mama"? i ja sam mama, uskoro trostruka, pa nisam sludjena. vrlo sam prisebna, i kad mi se cini da cu da postanem "sludjena" ni slucajno ne dozvoljavam da to dete (ni drugi) primete.

nikome ne koristite kad ste sludjeni, samo unosite nemir.

pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 10:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Ne mislim da je sluđena mama zaista sluđena...
samo se našalila...

No, da vratimo priču na početak.
Sa bebom idem svakodnevno na vežbice i ruku na srce ne vidim napredak. Rotacije su mu loše, odnosno radi ih u bloku uz moju malu pomoć. Još uvek ne može samostalno da se okrene sa stomaka na leđa i obratno. Juče mi je terapeutkinja pokazala vežbe na pilates lopti i nije bila zadovoljna kako pruža ručice kada ga zaljulja naglavačke.
I sve vreme plače i totalno je isprepadan.
Ne znam. Kažu da se iscimao tokom porođaja i da moraju da mu " reprogramiraju" reakcije.
Jbg, nisam pametna.
Inače je zlatna i vesela beba.
Idem da se spremim, pa na vežbice, pa ću se javiti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 10:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ksenija72 je napisao:
Ne mislim da je sluðena mama zaista sluðena...
samo se našalila...

No, da vratimo prièu na poèetak.
Sa bebom idem svakodnevno na vežbice i ruku na srce ne vidim napredak. Rotacije su mu loše, odnosno radi ih u bloku uz moju malu pomoæ. Još uvek ne može samostalno da se okrene sa stomaka na leða i obratno. Juèe mi je terapeutkinja pokazala vežbe na pilates lopti i nije bila zadovoljna kako pruža ruèice kada ga zaljulja naglavaèke.
I sve vreme plaèe i totalno je isprepadan.
Ne znam. Kažu da se iscimao tokom poroðaja i da moraju da mu " reprogramiraju" reakcije.
Jbg, nisam pametna.
Inaèe je zlatna i vesela beba.
Idem da se spremim, pa na vežbice, pa æu se javiti...


ma znam da nije sludjena, ne znam ni sto se mesam u ovu bezveznu raspravu...

zao mi je zbog klinca, videcete da ce biti sve ok. zao mi je sto kazete da je isprepadan, grozno. nadam se da cete napredovati.

pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 11:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
isidora je napisao:
sludjena mama je napisao:


ja ne znam zasto se vi ponosite time da ste "sludjena mama"?



Licim li Vam stvarno na nekog ko je sludjen?licim li Vam na nekog ko kad dete kine,dolazi na forum s pitanjem "jaooo,dete mi je kinulo!!!Sta mu je??"
:lol:

A lici li vam terapeut na nekog ko je strucan da procenjuje samo na osnovu postova ovde na forumu koliko je neko dobra majka i da li neko upropastava svoje dete? Pa da,s obzirom na svoju "strucnost" toboze s ecudi deci koja pisu,majkama koje iz svoje zabrinutosti,sludjenosti i ko zna cega ,dolaze na forum i postavljaju pitanja!Jos im s ei podsmeva i umesto da ,ako zna ,pomogne a ako ne,cuti,ona s podsmehom,zlobom ili ko zna cime nastupa na forumu!
Svakog ko je strucan i voljan da pomogne cenim!One koji bi da se prave pametni i bezgresni -spusticu na zemlju!takva sam u prirodi ,takva sam na forumu!
I za razliku od mnogih drugih,prvo procitam sve postove nekog forumasa pa na osnovu toga procenjujem,kad vec nemam drugih mogucnosti za to!
Objasnjenje za one neupuicene:sludjena sam zato sto imam dvoje dece (4 i 2 godine),od prvog dana se sama brinem o njima,bez bukvalno icije pomoci,sama prolazim kroz krize,bolesti i prehlade s njima!Sama ih kupam,oblacim,hranim!Hiperaktivni su i pucaju od zdravlja!Steta pa nam tata non stop na poslu i ne krivim ga zbog nemogucnosti da vise vremena provodi s decom!
Inace sam zavrsila visu medicinsku skolu pa s te strane i nisam bas sludjena ,bar sto s e tice raznoraznih,decijih boljki! ali opet,ne ponizavam one majke koje postave neko ,pa makar i smesno pitanje a sve zato sto nemaju veze sa medicinom a ipak s ebrinu z asvoje dete!
Prisebni ste,kazete?da li bi ste bili prisebni da Vam dete padne i slomi ruku?da li bi ste u sekundi znali sta da radite?da li bi ste znali sta da radite da vam s edete onesvesti ,iz cista mira,pred vasim ocima? Ili bi ste se uplasili,potresli,zaledili i na trenutak izgubili?I na trenutak postali sludjeni?

Ovoliki roman samo da bih rekla da su mi ogavni roditelji koji kazu-moja deca su prohodala jos u porodilistu,progovorila sa pet meseci,nikada im nos nije curio,nikada nisu pravila problem oko jela i sl.kao i navodni,medicinski radnici koji umesto da pomognu nastupaju u stilu-pobogu covece,znate li vi sta pricate?Mislim- ZAR JE TESKO BITI FIN?

ooo definitivno napustam forum pun savrsenih majki,nevinih pedesetogodisnjaka,fizioterapeuta koji su umislili da su bogovi i strucnjaci za nuklearnu medicinu,iskusnih dvanaestogodisnjaka iii....ma,nema svrhe...
Mislim,shvaticete! izvinjavam se na opsirnosti!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 11:37 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
Ksenija,Isidora i ostale mame-nema ovaj gore post nikakve veze s vama vec sa pojedinim likovima koji mi svaki put pomere zeludac s mesta!Mrzim pokondirenost i nadmenost!To je sve!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Zaista ni meni nije jasno kada neko pocne, jao moje dete se sa dva meseca okrece sa ledja na stomak, sa cetiri prica, sa pet hoda, jao sa godinu dana racuna maltene, sa godinu i po zna tablicu mnozenja :lol: Ljudi, pustite decu na miru i majke cija deca nisu napredna kao vasa, neka su nam samo svi zivi i zdravi.Moj bebac ima deset meseci, i jos ne puzi kako treba, sto se mene tice, neka prohoda i sa 18 meseci do krajnje toleratnog roka, samo neka mi je ziv i zdrav.


Zao mi je sto se ova tema pretvorila u neko medjusobno prepucavanje, ne sumnjam da u dobre majke i Isidora,i Luka i Sludjena, ja opet kazem sve mi imamo majcinski instikt.Jos samo nesto da kazem gospodji terapeut, ja ne padam u nesvest sto ne dojim dete, krivo mi jeste, ali necu cutati kada me neko zbog toga nazova sebicnom i lenjom.Eto vidite, i vi niste dojile svoje dete, znaci kako rece Keti sebicni ste i lenji.Zbog toga sam i povela onda raspravu, jer ako ista mrzim to je vredjanje, pogotovo, zbog necega, oko cega se svi trudimo i zbog cega zivimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 11:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ksenija72 je napisao:
Ne mislim da je sluđena mama zaista sluđena...
samo se našalila...

No, da vratimo priču na početak.
Sa bebom idem svakodnevno na vežbice i ruku na srce ne vidim napredak. Rotacije su mu loše, odnosno radi ih u bloku uz moju malu pomoć. Još uvek ne može samostalno da se okrene sa stomaka na leđa i obratno. Juče mi je terapeutkinja pokazala vežbe na pilates lopti i nije bila zadovoljna kako pruža ručice kada ga zaljulja naglavačke.
I sve vreme plače i totalno je isprepadan.
Ne znam. Kažu da se iscimao tokom porođaja i da moraju da mu " reprogramiraju" reakcije.
Jbg, nisam pametna.
Inače je zlatna i vesela beba.
Idem da se spremim, pa na vežbice, pa ću se javiti...


Predlog. Probaj da ga kotrljaš na krevetu (još ako imaš francuski ležaj...), većina dece to obožava. Kao i raznorazno prevrtanje po rukama. Izazivaj ga raznoraznim igračkama. Ne znam gde živiš, ali po bolje opremljenim prodavnicama sa igračkama mogu da se nađu kuca i/ili maca na povodcu, pa iskoristi maštu (cena je negde oko 700din). Videćeš kako će početi da je juri. Možeš da uključiš i starijeg sina u igru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 12:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Ksenija72 je napisao:
Ne mislim da je sluđena mama zaista sluđena...
samo se našalila...

No, da vratimo priču na početak.
Sa bebom idem svakodnevno na vežbice i ruku na srce ne vidim napredak. Rotacije su mu loše, odnosno radi ih u bloku uz moju malu pomoć. Još uvek ne može samostalno da se okrene sa stomaka na leđa i obratno. Juče mi je terapeutkinja pokazala vežbe na pilates lopti i nije bila zadovoljna kako pruža ručice kada ga zaljulja naglavačke.
I sve vreme plače i totalno je isprepadan.
Ne znam. Kažu da se iscimao tokom porođaja i da moraju da mu " reprogramiraju" reakcije.
Jbg, nisam pametna.
Inače je zlatna i vesela beba.
Idem da se spremim, pa na vežbice, pa ću se javiti...

Draga Ksendzi :) a sta mislite o tome da mesec-dva batalite sa svime i radite pomalo sa detetom kod kuce,onako sasvim opusteno.Ni jedno dete koje je isprepadano nece da saradjuje.
Da ti ispricam moj dozivljaj iz savetovalista na kontroli kad mi je Luka napunio dve godine.
Mesec dana pre kontrole primio je prvi put injekciju za temperaturu(jer smo kretali na neodlozan put a on se razboleo pa mu je dr dala da ga"pokrije" tri-cetiri sata).Do tada nije reagovao kad odemo kod lekara-hvala bogu samo na redovne kontrole-ali od tada...uzas...
Kako smo se pojavili on se privio uz mene bukvalno me grcevito stezuci svom svojom malenom snagom.Kada je "jedna fina" medicinska sestra htela da ga izmeri on nikako nije hteo,otvorih usta da joj kao kolegenica kazem da se moze to i drugacije kad vec nece da sedne,a ona me prostreli pogledom i rece hladno:"Izadjite napolje!"
Sta mi je bilo,i sada se pitam,tek,ja pognute glave izadjoh...Stojim u hodniku,slusam kako mi dete vristi i histerise...a drugi roditelji me gledaju kao da sam ja opicena a dete sram ga bilo nevaspitano kad tako moze da vristi...Eto,to sam im videla u ocima.A za to vreme slusam sestru kako ponavlja"ajde,ja sam uciteljica,sine,ja sam uciteljica..."Zaboga,pitam se ja,otkud dete u dve godine zna sta je uciteljica...
Zeludac mi je bio u grlu!Kad vec nisam mogla da podnesem vrisku,uleteh unutra al srecom sestra ga je nekako izmerila.Naravno on i dalje place i ne da nikom sem meni da mu pridje...Kazem dr da dodjemo drugi dan kad ona viknu kao sta vi mislite,vidite kolika je guzva itd te ostadosmo.
On ne prestaje da place...Dr ga gleda,i kaze mrtva ladna "Ajde sine,kazi mi neku pesmicu".
Kakvu bre pesmicu,mislim se,pa on jedva sad i ime da zna...A ucila sam ga,znao je gomilu pesmica...
Vrhunac:"Hajde,kaze dr,stavite ga da hoda.
Spustam ga bosog na ledeni beton,dal od betona ili od straha,moje dete hoda kao da su mu to prvi koraci u zivotu!E tu mi je vec doslo da se smejem :D
Uz sve to kaze mi dr da mi je dete po visini iznad gornje granice i da to nije dobro :o te da mu je iako izgleda mrsavo tezina takodje iznad gornje granice i to takodje nije dobro :o :o :o Ja kazem,mislim,pogledajte mene,a i otac mu je veoma visok,a ona kaze nema to veze,ipak je presao granicu!
Ko postavlja te granice,pitam.A ona se samo cinicno nasmeja,kao ja sam toliko ispod njenog nivoa da nece uopste da se trudi da mi odgovori!
Izadjem,kazem :'Hvala lepo na ljubaznosti,cinicno se nasmejem xaxaxax,zalupim vrata i veooooma glasno opsujem:Ma mrs u pi**u materinu!
I zarekla sam se,ne vodim ga vise u savetovaliste!
Kad pomislim da nesto nije u redu,trk kod privatnog pedijatra,bar ce da nas ljube u d***,i mene i moga lepog,pametnog i naprednog sina!

Elem,izvinite svi zbog verovatno puno pravopisnih gresaka(emocije a i uticaj juga :lol: :lol: :lol: ),hocu samo reci da dete kad je uplaseno ne moze da saradjuje i da majke moraju slusati i svoj unutrasnji glas.

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 2:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
isidora je napisao:

ja ne znam zasto se vi ponosite time da ste "sludjena mama"? i ja sam mama, uskoro trostruka, pa nisam sludjena. vrlo sam prisebna, i kad mi se cini da cu da postanem "sludjena" ni slucajno ne dozvoljavam da to dete (ni drugi) primete.

nikome ne koristite kad ste sludjeni, samo unosite nemir.

pozdrav.



:lol: :lol: :lol: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
terapeut je napisao:
isidora je napisao:

ja ne znam zasto se vi ponosite time da ste "sludjena mama"? i ja sam mama, uskoro trostruka, pa nisam sludjena. vrlo sam prisebna, i kad mi se cini da cu da postanem "sludjena" ni slucajno ne dozvoljavam da to dete (ni drugi) primete.

nikome ne koristite kad ste sludjeni, samo unosite nemir.

pozdrav.



:lol: :lol: :lol: :wink:


Niska, zlurada, neprofesionalna reakcija jednog zdravstvenog radnika.
Reakcija koja ne dolikuje vašim godinama.
Pri tome, Isidorinom dobronamernom savetu menjate kontekst i koristite ga kao svoje zlobno poentiranje.
Sramotno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 2:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ksenija72 je napisao:

Niska, zlurada, neprofesionalna reakcija jednog zdravstvenog radnika.
Reakcija koja ne dolikuje vašim godinama.
Pri tome, Isidorinom dobronamernom savetu menjate kontekst i koristite ga kao svoje zlobno poentiranje.
Sramotno.



:lol: :lol: :lol: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
O.K, ko se smeje, zlo ne misli.
Nadam se da je to slučaj i sa vama.
Ipak ste vi terapeut.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: