Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vakcine
PostPoslato: Pon Jan 16, 2006 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Nakon svega procitanog na ovom sajtu odlucih da pokrenem i ovu temu jer mislim da je jedna od najbitnijih za nove roditelje. Zasto? Zato sto jos se nisam ni oporavila od porodjaja doslo je vreme za prvu vakcinu. Ja sam srecom imala nekoga da me posavetuje ( a nije bio pedijatar) o tome koju vakcinu da koristimo. Prva vakcina se dobija sa dva meseca a na prvoj kontroli pedijatar vam kaze da ce prva vakcina (ne racunajuci bcz u bolnici) biti za mesec dana. Posto su obicno u brzini u krivini ne kazu vam da postoji kombinovana vakcina cije su osnovne prednosti:
- dve vakcine vise koje dete ne dobija inace (decja paraliza iliti polio, i hemofilus influenca iliti bakterija koja izaziva mengitis) :roll: Ako se secate skandala oko mengitisa u vrticima! Drzava tek od ove godine prepisuje to kao redovnu vakcinu :evil:
- samo jedan ubod
- nista se ne pije jer je beba mnogo mala i sve moze da povrati a da ne govorim o tome da ne sme nista da jede pre vakcine koja se pije (svi znamo kako izgleda gladna beba!) :lol:
- nece vam se dogoditi da dodjete u dom zdravlja i da vam kazu da neku vakcinu trenutno nemaju pa da dodjete opet :o ( i jednom je dovoljan sok)

Vakcina pentaxim se moze nabaviti u svim apotekama i resava vas svih ovih muka. Zaboravite na price kako su zaboga "domace vakcine najbolje". Ma naravno! Pa zasto ih onda ne prave sve u jednoj kao pentaxim.

Ono sto ne mozete izbeci to je HIB vakcina koja te takodje dobija sa dva meseca ali u nogu (hepatitis b).

Sve ovo sam napisala kao koristan savet jer mi je vec dosta neodgovornih pedijatara koji vam kazu za vase rodjeno dete "ne morate da se trosite, dobre su i nase vakcine" - a pri tom vam uopste ne objasne kolika je razlika! :oops:

Lep pozdrav svim novim roditeljima sa zeljom da svoje male zastite na najbolji moguci nacin kako od bolesti tako i od histericnog plakanja nakon TRI uboda sa dva meseca :o
PS. revakcinacija za pentaxim je sa tri i cetiri meseca pa godinu dana posle.
Srecno!

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vakcine u italiji
PostPoslato: Pon Jan 23, 2006 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Informacije radi samo da kazem da ovde (Italija) deci daju vakcinu Hexa valente sa 3 meseca pa sa 5 i onda sa godinu dana. Ubod je samo jedan- u nogu, a sadrzane su sledece vakcine: antitetanica, antipertosse, antidifterica, antipolio, antiepatite, antiemofilo B. Sa godinu dana dobiju jos jednu vakcinu - ubod u ruku koja sadrzi antimorbilo, parotite i rosolia. Sve ove vakcine su obavezne, a postoje jos dve koje se preporucuju za decu koja idu u obdaniste: Antimeningococco i antipneumococco.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 24, 2006 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Svaka cast! Pa ne .. mislim to je jos jedan dokaz gde mi zivimo. Ovde ti i ne spominju pneumo i druge koke. Ukoliko nisi dovoljno obavesten tvoje dete pati. Mislim zvuci surovo ali tako je. Hvala Bogu na internetu!
Ovde se jos uvek primaju vakcine na nacin i selekcijom od pre 50 godina.
Nista drugo ne preostaje nego samopomoc - kako ja to zovem. Da je to barem tako samo sa vakcinama.... Nego moras da konsultujes tri pedijatra za svaku stvar i na kraju sam odlucis koga ces da poslusas. NA zalost to sam potvrdila i citajuci ovaj forum...
Pozdrav :roll:

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PNEUMO 23 i PREVNAR
PostPoslato: Pet Jul 07, 2006 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Drage moje ,


postoje i ovde sve te vakcine , verovali ili ne , samo sto su ljudi , a pogotovo pedijatri apsolutno NEINFORMISANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Onaj ko redovno cita magazine za roditelje tipa MAMA , MOJA BEBA i MOJE DETE , a od pre dva meseca i MOJ PEDIJATAR , moze da procita korisne clanke o imunizaciji dece . PENTAXIM I HEXAVAC su se vec nekako odomacili na nasem trzistu i dobili svoje mesto , medjutim PNEUMO 23 i PREVNAR , obe protiv streptokoka jos uvek biju bitku za priznavanje . PREVNAR je prvenstveno namenjen deci do drugog rodjendana , a PNEUMO 23 svima posle drugog rodjendana , ukljucujuci i odrasle . PNEUMO 23 moze se kupiti u apoteci PHARMANOVA , Kosovska ulica u Beogradu po ceni od svega 950 dinara , a PREVNAR se naracuje iz Svajcarske i recimo apoteka PRIMA ga distribuira po ceni od 80 EUR . Neko ce reci SKUPO , ali kada se uzme u obzir zastita koju pruza , IMA LI ISTA ''SKUPLJE'' OD DECIJEG ZDRAVLJA . Nazalost , Srbija je zamlja u kojoj je i hleb skup i bespotreban , a kamoli ovako jedna ''moderna'' vakcina , pa jos i Americka !!! Ne , nikako reci ce mnogi . Koliko su u pravu pokazace vreme , ja cu moja dva andjela svakako VAKCINISATI , pa makar na njoj pisalo i made in USA !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 07, 2006 9:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Zar nije malo strogo razmisljanje da nijedan pedijatar u celoj zemlji nije strucan i da nece da da osnovne informacije o tako vaznoj stvari.Pa valjda su i oni sami roditelji.Ja nemam nista protiv USA proizvoda ali bih sacekala ipak da neko strucniji od casopisa to prizna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 10:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Postovana Zorice ,


rekla bih da ste pogresno razumeli ono sto je napisano . U nasoj zemlji ima izuzetnih pedijatara i naravno da su oni upoznati sa ovim vakcinama kao i da ih preporucuju . Ova preporuka je naravno ogranicena u smislu da Vam ih niko nece preporuciti ukoliko za iste sami ne pitate , odnosno ako Vam dete nije zivotno ugrozeno , pa bi dodatna infekcija streptokokom bila pogubna . Jedan od takvih pedijatara je i ass dr Goran Vukomanovic koji se jedini usudi da javno propagira ono sto je DOBRO , NOVO , ali i ''SKUPO'' . Inace covek je otac TROJE dece !!! Osim njega ima jos vrsnih pedijatara poput dr Dragane Maksimovic , Jasminke Komnenovic www.drkomnenovic.com , itd . Ono sto moram da istaknem jeste da svoju decu vodim u njihove privatne ordinacije i na taj nacin se informisem o po zdravlje korisnim preparatima za decu , jer im je do skora bilo zabranjivano od strane Ministarstva da propagiraju uvozne vakcine , a pogotovu ove skupe od 80 EUR . Pa , zaboga ovo je ipak SRBIJA . Da nisam prakticno preko veze cula za PENTAXIM , moje dete bi dobilo torlakovu DiTePer + Polio o cijem kvalitetu ne bih komentarisala , a ni slucajno ga poredila sa Pentaximom jer je to prosto NEMOGUCE !!! Inace , da budem iskrena , a pola moje porodice radi u zdravstvu , velika vecina pedijatara leci po sistemu grlo je crveno , evo Vam antibiotik ili naravno INJEKCIJE penicilina odnosno jos goreg LINKOCINA . E , tako je to kada zavrsite fakultet , pa posle 30 godina radnog staza jos uvek lecite istim metodom , po kliseu , a ne shvatate da se sve oko Vas promenilo , pocev od bolesti pa do lekova izbora . Naravno , svako ima svoje misljenje , ali onaj ko je iole imao priliku da se upozna sa zdravstvenom zastitom dece u zemljama EU ili USA , tj . AUSTRALIJE koja definitivno tome posvecuje najvecu paznju , shvatice da mi ipak zivimo u 18. veku . Uostalom , da li Vam je Vas ginekolog rekao da ce se za mesec - dva u prodaji naci vakcina protiv cervikalnog kancera i preporucio Vam je pre nego sto obolite od istog , ili biste mozda vise voleli da zbog 360 $ njene cene , odnosno da je SOCIJALNO u Srbiji verovatno nece pokrivati ni za 100 godina , ne daj Boze prvo obolite , pa onda saznate da postoji i preventiva !!! Za mene je NEINFORMISANOST isto sto i smrt , a zatvaranje ociju pred necim sto je od ZIVOTNE VAZNOSTI katastrofa koja se moze izbeci . Opet , kazem nazalost , u siromasnim zemljama poput Srbije vrata za zapadne novotarije su cvrsto ZATVORENA . Cela EU , kao i FDA i nebrojeno drugih pedijatrijskih i medicinskih univerziteta i laboratorija su usvojile ovu vakcinu i priznale njenu 100 % delotvornost i cistocu . Da budem jos iskrenija , zvala sam i nas Zavod za zastitu zdravlja i na pitanje o PREVENARU dobila drzak odgovor nadlezne doktorke ''Da li ste Vi normalni , mi nismo priznali tu vakcinu (naravno nisu je ni ispitali jer kosta 80 eura po dozi, pa izracunajte koliko je to po detetu u 3 doze), niti sam je ja dala svojoj deci (ne znam samo kako je i mogla kad je vakcina odobrena pre 7 godina i namenjena je deci do 23 meseca , a njena imaju po 30 godina) . Toliko o strucnosti ''strucnjaka'' koji kritikuju ono sto u zivotu nisu imali prilike ni da vide !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Potkrale su mi se dve greske , prva umesto Zorice - ZORANA , a druga site je www.drkomnenovic.co.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 9:34 pm
Postovi: 78
Lokacija: Jagodina
ja sam saznala za PENTAXIM pre porodjaja!
Naravno da smo je primili kada smo napunili 2 meseca!
Nakon prvog rodjendana cemo primiti PREVNAR!
Mamita, potpisujem te skroz!
Zaista je tuzno kakve pedijatre i neonatologe imamo po domovima zdravlja (cast pojedincima, ali oni su prava retkost).
Zalosni su i pojedini roditelji koji daju komentare tipa "ma sta ce mu faliti sa onom vakcinom koju daju u bolnici", "odakle mi 3.000 din (cena pentaxim-a)"... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 9:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
natasino je napisao:
Jedan od takvih pedijatara je i ass dr Goran Vukomanovic koji se jedini usudi da javno propagira ono sto je DOBRO , NOVO , ali i ''SKUPO'' . Inace covek je otac TROJE dece !!! Osim njega ima jos vrsnih pedijatara poput dr Dragane Maksimovic , Jasminke Komnenovic www.drkomnenovic.com , itd .


Natasino,

Posalji mi molim te na pp adrese ili bar nazive ordinacija u kojima rade ovi pedijatri. Nekako mi je Goran Vukomanović najinteresantniji zbog razloga koje si navela.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vakcine
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 10:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Dr. G. Vukomanovic zaposlen je u decijoj klinici u Tirsovoj . Mozete ga kontaktirati putem casopisa MAMA , neophodno je zvati redakciju ili recimo preko ordinacije Dr. Zutic , 30 18 333 , ul. Proleterske solidarnosti 21 a . Inace , moj stariji sin je u medjuvremenu primio PNEUMO 23 vakcinu , koja pokriva 23 soja streptokoka , bez ikakvih propratnih efekata . Pozdrav ,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 8:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Imas li koga u privatnoj praksi? Videla sam sajt dr Komnenovic, ali ona je nutricionista. Meni treba bas pedijatar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 8:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Koliko ti je sincic bio star kad je primio Pneumo23?
Ja sam inace totalno zbunjena. Moja Ena traba danas na revakcinu, a dr. mi juce rekla kako se Pentaxim ne daje za revakcinu nego mora da se popije Polio i Di Te Per da bi zastita bila prava. Totalno me raspametila. Samo, nije mi rekla sta sa ostale 3 komponente koje pentaxim sadrzi i za koje mi treba revakcina u slucaju da "rasclanim" pentaxim.
Jeste li vi primali Pentaxim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 10:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Dobro jutro !


Moj stariji sin ima 7.5 godina i primio je pneumo 23 (aventis pasteur) pre 15 dana . Mladji sin ima 17 meseci i kada se vratimo sa mora dobice vakcinu PREVENAR , 7-mo valentnu anti streptokok vakcinu za decu do 2 godine (apoteka PRIMA , cena cca 80 EUR) .

Sto se tice revakcine , mi smo resili problem i dobicemo (cim se vratimo sa mora) PENTAKSIM + polio oralnu . Poenta je u tome sto pentaxim sadrzi inaktivisanu polio komponentu (znaci nije ziva vakcina) , pa se predostroznosti radi daje i POLI ORALNA koja je ziva vakcina . U svetu se ona vise ne koristi (osim u africi i ponegde u aziji) jer se smatra da je poliomijelitis iskorenjena bolest . Kod nas nazalost , koji spadamo jos uvek u nerazvijene i siromasne zemlje , poliomijelitisa ima u sporadicnim slucajevima (izbeglice sa kosova , Romi ...) i zato nasi pedijatri preporucuju di-te-per + polio . Nama je PULMOLOG , dr. Dragana Maksimovic , preporucila varijantu PENTAKSIM + oral polio i tako cemo i uraditi .


Nadam se da sam Vam bila od pomoci .


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 10:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Sto se tice dr. Komnenovic , ona jeste nutricionista ali PEDIJATAR , i to prim. dr. sci , sto bi se reklo najbolja medju najboljima . Veruj mi da nema tog novca ili pedijatra koga ne bih angazovala za potrebe svoje dece , a ona je zaista vrhunski pedijatar i covek . Ima svoju privatnu ordinaciju na Bezanijskoj kosi , i dostupna nam je bukvalno 0-24 h . Izuzetno je strucna , nista ne prepusta slucaju , a prepisivanje antibiotika i ne daj Boze injekcija su joj ''strani'' . Salu na stranu , moj stariji sin je za 7.5 godina 2 puta dobio antibiotik zahvaljujuci njenoj strucnosti , a i tad ga je dobio tek kada je kks i leukocitarna formula uz klinicke simpotme potvrdila da su u pitanju bakterijske infekcije (naravno cuvenim streptokokom) . Inace , kod Dr Zutica radi i dr. Dragana Maksimovic , i ona je isto super .


Pozdrav ,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 7:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Kupila juce lepo Pentaxim i otisla. Dobili smo da popijemo i Polio. Eto. Zamalo da dobijemo Di Te Per i jos jedno bockanje bezveze. Imali smo malu temperaturicu (37.2), a mislim da je jutros veca. Hvala na savetima!

Drago mi je zbog zdravstvenog stanja tvog sincica. Mi smo samo proslog meseca popili tri antibiotika. :cry: Ali idemo u vrtic, imamo uvecan treci krajnik i cekamo operaciju jer smo puni sekreta i slabije cujemo. Pa posto znam da i posle operacije nece svi problemi nestati zbog vrtica, itekako sam zainteresovana za imunizaciju, narocito za vakcinu protiv gripa kad joj bude doslo vreme. Je li neko dao detetu tu vakcinu? Sta mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: