Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 12:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Vasa devojcica nije primila Act HiB , prema onome sto ste napisali . HB je vakcina protiv Hepatitis B virusa . U svakom slucaju moze je primiti sada , posto ima svega dve godine , naravno ukoliko se Vi za to odlucite .

Act HiB je obavezna vakcina od 01.01.2006. godine i zato je Vasa devojcica nije primila .

Sto se tice revakcine u uzrastu od 3.5 godine , ona bi trebalo da se odnosi na PERTUSIS , ali je ukinuta tako da ni Vase dete ne bi trebalo da je primi . U svakom slucaju moracete da konsultujete pedijatra .


DINAMIKA PRIMANJA VAKCINA

Za vakcinu ACT – HIB dinamika primanja je :
- deca 2 – 6 meseci: 3 doze u razmaku 1 – 2 meseci,
revakcinacija za 12 meseci (ukupno 4 vakcine)
- deca 6 – 12 meseci: 2 doze u razmaku od jednog meseca
revakcinacija za 18 meseci (ukupno 3 vakcine)
- deca 1 – 5 godina: 1 doza
Deca preko 5 godina se ne vakcinišu.

Pozdrav ,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
INFORMACIJE ZA SISTEM VAKCINACIJE U NEMACKOJ i to na SRPSKOM JEZIKU mozete procitati prateci sledeci link :


http://www.bzga.de/bzga_stat/pdf/11080040.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
EVO PODATAKA O VAKCINACIJI U DRUGIM EVROPSKIM ZEMLJAMA !

Pratite ovaj link http://www.ssi.dk/euvac/* SPAM */italy.html , zatim posetite link zemlje za koju Vas podaci interesuju , a potom u okviru podataka za svaku zemlju ponaosob imate link koji Vas vodi do Ministarstva zdravlja te zemlje .


OVO JE DEFINITIVNO BOLJI IZVOR INFORMACIJA OD NEPRESTANOG I BESKORISNOG PREPUCAVANJA TAMO GDE MU MESTO NIJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrav svima !


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
natasino je napisao:
Za one koji prate desavanja vezana za vakcine evo informacije da nisam JA , ''neobrazovani'' PRAVNIK , clan MENSE sa IQ 139


Inteligentnom bicu nije potreban test inteligencije da bi to dokazao,
a ponajmanje da rezultatom imbecilnog IQ testa mase kao nekim dokazom!

Draga pravnice zaplela si se ko pile u kucine da dokazes ljudima kako si u pravu.
Pogledaj malo bolje tabelu na engleskom, prebroj kolone i redove, a onda predji na sajt Ministarstva zdravlja Italije na koji te upucuju na dnu te strane pa opet izbroj redove i kolone videces da su tabele razlicite!
Ovo moze da registruje i bice sa manjim IQ.
Da se malo udubimo u ostale detalje:
Ispod tabele na engleskom:
The Italian Childhood * SPAM * Schedule as on 9 September 2004
(prevod ti ne treba), a ova na italijanskom je sasvim sveza, prevod nije azuriran 2 god!!!!
Iznad tabele na italijanskom pise:
L’attuale calendario delle vaccinazioni obbligatorie e raccomandate (obavezne i koje se preporucuju) per l'età evolutiva, il cui ultimo aggiornamento è stato effettuato sulla base del Piano Nazionale Vaccini 2005-2007, è il seguente:
Gde lepo pise da je ovo vazeci calendar vakcinacije sa obaveznim vakcinama i onima koje se preporucuju.
Neka ti sestra prevede ostatak da ne davim ostale.
Posebno obrati paznju na PCV (pneumococcico coniugato eptavalente) i Men C (meningococcico C coniugato) u napomeni lepo pise da se preporucuje vakcinacija za rizicne grupe, a ostali prema regionalnom programu.

E stvarno necu vise da gubim vreme na raspravu sa tobom-imam pametnijih stvari!

Srecno!!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Draga Milka ,


Pitanje je bilo da li Act HiB prema kalendaru za 2005-2007 sa site-a MZ Italije obavezna ili NE ?! Prevod nije neophodan !

Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 5:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Da niste toliko ''ogorceni'' procitali bi da sam stavili napomenu da se posle iscitavanja podataka predje na site Ministarstva zdravlja svake zemlje ponaosob kako bi se dobio update informacija !!!

A , to uotalom savetuje i administrator site recenicom :

[b]This summary chart is adapted from the national immunisation schedule for Italy, recommended by the Ministerial Decree 7 April 1999. More information on the childhood * SPAM * schedule in Italy may be accessed through the website of the Italian Ministry of Health (in Italian).[/b] .

Sto se tice inteligencije , odavno su se teoreticari slozili da je to POTENCIJAL , a ne potpuno razvijena sposobnost . Tu se Vi i ja u mnogome razlikujemo , jer meni kao ODMERENOM i INTELIGENTNOM bicu nije u prirodi da POTCENJUJEM nekog cije se misljenje dijemetralno razlikuje . Sta vise , neosnovano napadati nekog komentarima poput :

vmilka
Citiraj:
Neistina!!!


za nesto sto nije u kontekstu bilo kog pitanja zaista deluje krajnje neprikladno .

Nadam se da shvatate ili cete uskoro shvatiti da su sve ove informacije potpisane od strane STRUCNJAKA , a ne Vama OMRAZENE Natase !

Eminentni epidemiolog napise (DAKLE NE JA):

Citiraj:
Vakcina protiv meningitisa - zapaljenja mozga i moždanih opni koji kod dece u 30 do 40 odsto slučajeva ostavlja trajne posledice, a negde i sa smrtnim ishodom, kod nas i dalje nije obavezna. Daje se samo na osnovu preporuke pedijatra, dok je u Evropi u obaveznom programu imunizacije.


A Vi odgovarate kako je to NEISTINA !!! pozivajuci se na Italijanski kalendar vakcinacije . Dakle , da zakljucimo Evropu cini jedna drzava i to Italija !!!

UBUDUCE , ako zelite da se cinjenicama nametnete posetiocima ove teme , odnosno izvucete iz kucine upleteno PILE tj. MENE , PAZLJIVO , ALI ZAISTA PAZLJIVO citajte sta pise u postovima , posto cu sledeci put vidjena Vasim ocima verovatno biti u zivom blatu !

Ne vidim potrebu da se toliko zestite oko linka koji sam ja postavila , obzirom da ce on mnogim roditeljima dati detaljna uputstva o vakcinaciji u drugim delovima Evrope , pisete o uporedjivanju kolona , obaveznim i preporucenim vakcinama kao da je uopste neko osporio koje to jesu a koje nisu ?????????!!!!!!!!!!!!!!

Od jednostavnog pitanja da li je ili NE Act HiB po novom kalendaru imunizacije u Italji OBAVEZAN ili NE , napraviste scenario za film umesto da ste jednostvano odgovorili sa da i ne . I u kom to post-u pise da je konjugovana pneumokokna vakcina OBAVEZNA ili MEN C koji se daje samo ljudima koji putuju u ugrozena podrucja ! Zaista ne baratate cinjenicama da biste se ovako ponasali . Uostalom , stvar je kulture , ne inteligencije , kako cete se prema nekom ophoditi .

Obrazovanje nije merilo inteligencije , elementarna kultura nije u uzrocno-posledicnoj vezi sa obrazovanjem ili inteligencijom ali LJUDSKOST je definitivno osobina koju bi SVI trebalo da posedujemo jer nas ona i deli od ostatka ZIVE PRIRODE !


U svakom slucaju ja Vas iskreno pozdravljam i zelim sve najbolje u zivotu i radu , s'posebnim osvrtom na ZDRAVLJE , obzirom da smo se u ime njegovog ocuvanja i okupili na ovom forumu .


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 6:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
A jel ima neka vakcina i protiv vasiju?! Mislim, ajde da izbodemo decu protiv svega i svacega, pa da budu super-zdravi. Setite se samo kolika je psihicka trauma kada vece dete prima injekcije, a kamoli ovoliko mali kada primaju tolike vakcine. A jos sada i vakcina protiv gripa! Pa znate li da nju ne primaju alergicni na jaja, zato sto sadrzi pilece embrione!!! Pa u zivotu nece da mi padne na pamet da je primim, a kamoli deci da je dam! Sta li sadrze ove novokomponovane?...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 6:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Citiraj:
Mislim, ajde da izbodemo decu protiv svega i svacega, pa da budu super-zdravi. Setite se samo kolika je psihicka trauma kada vece dete prima injekcije, a kamoli ovoliko mali kada primaju tolike vakcine.


Ja ovu temu prvenstveno i pratim zbog toga da bih uvideo kako da dete primi svu potrebnu vakcinu sa sto manje uboda.Zato i podrzavam da se uvede Pentaxim umesto dosadasnjih jer je manje trauma za decu.Postoji i ta Hexavac ali nisam primetio da je neko to jos dao i kolika joj je cena.Sto se tice onih Polio23 i Prevenar,to nije u obavezi a Vi odlucite da li bi koristilo ili stetilo detetu.Ovde je navedeno cemu koriste te vakcine.Sto se tice Pentaxim vakcine,jeste kombinovana ali ne zaboravite da je i DTP nekada bila svaka za sebe.Neko je govorio sta mora kombinovana vakcina da ispunjava da bi bila odobrena,a ova je odobrena u Evropi i svetu,pretpostavljam,tako da verujem da ispunjava.Neko ce reci ,zasto nasi strucnjaci ne naprave tako nesto,a ja mislim da je glavni razlog novac,koga nema kod nas pa se zato i ne pravi.
Sajt koji je postavila natasino o vakcinaciji u Evropi,je vrlo interesantan pa moze da pomogne u odluci.Pentaxim sadrzi:
Diptheria, tetanus, acellular pertussis,
inactivated poliomyelitis vaccine, adsorbed and Haemophilus influenzae type b conjugate vaccine

a to je vise nego klasicna vakcinacija i prima jednu vakcinu.Niko nikoga ne primorava da je daje jer je DTP i Polio i Hib obavezna i besplatna u DZ,pa je dete u svakom slucaju zasticeno u odredjenoj meri.
Sve ovo pisem da bi nam ovaj forum posluzio kao informacija i preporuka a ne kao mesto prepucavanja i svadje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 2:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Ma uopste se ne radi o prepucavanju i svadjama. Ovde se radi o tome zasto je sve naredno najbolje od prethodnog?! I jos se uveliko pisu referati u korist toga! Ja sam majka dvoje dece i imam preveliku odgovornost za njihovo zdravlje. O svemu sto se toga tice odlucujem ja, a ne oni, a pitanje je da li ja uvek ispravno postupim?! Ja sam dugo imala jedan moto-da kada god se oko necega dvoumim bolje je da ga ne uradim nego da mi posle bude krivo. Sada sam se dvoumila oko Pentaxim vakcine, jer je to nesto novo(moj prvi sin to prosle godine nije primio), svi je hvale uveliko, kao nema nikakvih efekata, kad dete dobi temperaturu. Pa sad kazite da sam panicar bez razloga. Druga stvar je sto sestre kada su cule da cu da kupim Pentaxim one se ubise od objasnjavanja o ostalim vakcinama koje bi trebalo da primi stariji sin, koje nisu obavezne i koje se naravno placaju. Treca stvar, doktorka koja je pregledala dete i odlucuje da li dete prima vakcinu toga dana prosto me je "zavolela" jer sam jedna od retkih koja je spremna da da 10.000 din. za "pravu odluku". A ja sam samo zelela da spasim dete od silnog vristanja, jer kada je primila Euvax i ja sam plakala jer u zivotu nisam videla bebu da tako vristi. Iskreno, ne znam zasto, ali pokajala sam se, jer vidim da ovde mere vrednost zdravlja tvoga deteta po dubini tvoga dzepa, pa ce shodno tome naravno da izvedu pet miliona razloga kako je ona vakcina od 3000 mnogo bolja od one koja se dobija za dzabe. Ne shvatite me pogresno, molim vas, ja bih i kucu prodala za zdravlje svoje dece, ali samo zelim da probudim svest u majkama da ne prihvataju zdravo za gotovo sve sto im se servira jer zivimo u drzavi u kojoj se sve prihvata kao normalno, cak i kao neophodno dok se to isto u ostalim zemljama jednoglasno odbacuje. Razmislite o tome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 8:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Da ne citiram sam sebe,ali rekao sam da je Pentaxim vakcina koja ima sve sto ima i klasicna kombinacija koja se dobija u DZ.Kako sam ja razumeo,reakcije mogu da budu iste kao i kod klasicne vakcinacije samo sto je + to sto se dete manje bode pa je i trauma manja a mozda i zbog nacina aplikacije.Ima dece koja nisu imala tegobe ni posle klasicne vakcinacije.A kako sam pogledao onaj sajt gde se vidi kalendar vakcinacije u drugim zemljama,cini mi se da se svuda daje kombinovana vakcina a pretpostavljam pre svega jer je manje traumaticno za dete.Mafije ima u zdravstvu,u farmako industriji mnogo(i sam sam zdr.radnik),tako da cete se susresti sa stvarima sa kojima vec jeste,jos mnogo puta.Ja jos ne znam kako ce moja cera reagovati na vakcinu.Verovatno cu se odluciti za Pentaxim(Euvax B je primila,pa treba jos jednom,pa onda idu ove druge),a za one druge koje su i vama verovatno zapale za oko,jos cu videti i sam(polio23 i prevnar),ima vremena a i naci ce se jos neko da prokomentarise iste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 10:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Razlika izmedju vakcinacije petovalentnom vakcinom i di-te-per+polio+Act HIB + Hep B ipak postoji, a ona se ogleda u tome sto PENTAXIM sadrzi INAKTIVISANU komponentu polio virusa, dakle ne radi se o zivoj vakcini . Nasa vakcina jos uvek podrazumeva davanje POLIO vakcine ''na usta'' , dakle zive vakcine , koja se kasnije izbacuje putem stolice i time stiti u stvari i okolnu zivotnu sredinu od kontaminacije ovim opasnim virusom . Obzirom da je polijomijelitis iskorenjen u vecini razvijenih zemalja, pristupilo se izmenjenom kalendaru vakcinacije i davanjem inaktivisane polio komponente . Smatra se da je ona manje reaktogena , a dovoljna da zastiti dete i okolinu od pojave ili eventualne epidemije ove bolesti . Sanofi Pasteur proizvodi inaktivisanu polio vakcinu i pojedinacno , dakle ne samo u sastavu petovalentnog PENTAXIM-a, na site-u proizvodjaca mozete naci na site-u proizvodjaca http://www.sanofipasteur.com/sanofi-pas ... 72&lang=EN kao i mnostvo drugih informacija .


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 10:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Izvinjavam se zbog pravopisnih gresaka u prethodnom postu, nadam se da ste razumeli da prateci link proizvodjaca osim o proizvodnom asortimanu pastera mozete prateci postavljene linkove doci i do drugih korisnih informacija .

Da izbegnemo zabunu, moram samo da napomenem da je POLIO23 iz Nikolinog posta u stvari PNEUMO23 (23-ovalentna vakcina protiv streptoccocus pneumoniae) .


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Lapsus!!!
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 2:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Nije problem , desava se svima nama. Ispravila sam Vas tek da ne otvorimo ponovnu raspravu bespotrebno oko jedne iste stvari, a i naravno da se Vas lapsus ne zloupotrebi .

Pozdrav,

Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 06, 2006 5:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
natasino je napisao:
Sto se tice inteligencije , odavno su se teoreticari slozili da je to POTENCIJAL , a ne potpuno razvijena sposobnost .


Cemu onda hvala i mahanje rezultatom IQ testa?
Kome ste hteli da se nametnete?

natasino je napisao:
Tu se Vi i ja u mnogome razlikujemo , jer meni kao ODMERENOM i INTELIGENTNOM bicu nije u prirodi da POTCENJUJEM nekog cije se misljenje dijemetralno razlikuje .


Koga sam ja to potcenila?
Odmereni i inteligentni pravnik upravo to radi od kad se pojavio na forumu-naravno u rukavicama kako to struka nalaze.

natasino je napisao:
Nadam se da
shvatate ili cete uskoro shvatiti da su sve ove informacije potpisane od strane STRUCNJAKA , a ne Vama OMRAZENE Natase !


Bice da sam ja omrazena njoj posto ne prihvatam, kao ona, zdravo za gotovo sve sto napisu eminentni strucnjaci naseg vremena.
Zao mi je natasino ali nakon vremena provedenog u krugu eminentnih strucnjaka (bila sam asistent na fakultetu) shvatila sam da su i oni ljudi od krvi i mesa i da nisu vakcinisani protiv gluposti.
Sve ono sto danas propagiraju vec sutra moze pasti u vodu kada se pojave novi "eminentniji" od njih.


natasino je napisao:
UBUDUCE , ako zelite da se cinjenicama nametnete posetiocima ove teme


Za razliku od tebe moj cilj nije bio nametanje posetiocima-uostalom volela bih da mame koje mi na privatnu postu salju podrsku to urade javno-bilo bi korisnije za sve.

natasino je napisao:
Ne vidim potrebu da se toliko zestite oko linka koji sam ja postavila


Samo onaj ko se zesti koristi toliko znakova uzvika u svojim postovima kao natasino.

natasino je napisao:
Obrazovanje nije merilo inteligencije , elementarna kultura nije u uzrocno-posledicnoj vezi sa obrazovanjem ili inteligencijom ali LJUDSKOST je definitivno osobina koju bi SVI trebalo da posedujemo jer nas ona i deli od ostatka ZIVE PRIRODE !


Da, u pravu si!
Medjuti, o moralu i ljudskosti mislim da pravnici nisu merodavni da diskutuju.
U stanju ste da gledate zrtvu u lice i ubedjujete je, pred sirokim auditorijumom, da je kriva, iako znate da nije, samo zato sto vas je neko debelo platio za to! (Mozda pojednostavljeno ali se svodi na to)

natasino je napisao:
U svakom slucaju ja Vas iskreno pozdravljam i zelim sve najbolje u zivotu i radu , s'posebnim osvrtom na ZDRAVLJE , obzirom da smo se u ime njegovog ocuvanja i okupili na ovom forumu .


Ovo mi jako lici na zelju "dobre" vile iz "Trnove Ruzice"..



I dalje ne mogu da verujem da osoba koja je toliko informisana moze sa takvom lakocom da prihvati vakcinaciju cak i protiv gripa!
Boli me to sto njena prica deluje sugestivno (potkrepoljena sa bezbroj sajtova, tel. brojeva velikih strucnjaka) i sto ce ubediti mnoge da je vakcina Bogom dana stvar, a ne nesto cemu treba pristupiti sa strahom.
Poznate su nam posledice bolesti protiv kojih se vrsi vakcinacija, ali posledice vakcinacije nisu.
To sto strucnjaci nisu dokazali vezu izmedju nekih teskih bolesti i vakcinacije ne znaci da one ne postoje.
Nikada necu zaboraviti jutro kada sam mog sina ponela na prvu vakcinaciju.
Cinilo mi se da nikada vise nece biti isti kao pre nje!
Nije me brino ni ubod, ni eventualna temperatura nakon njega, ni kvrzica koja moze da se pojavi na mestu uboda, brinulo me to sto ce u svom telu za ceo zivot imati nesto sto, ne daj Boze, u kombinaciji sa nekim drugim spletom okolnosti moze dovesti do katastrofe!
A ja, MAMA sam mu "priustila" sve to!


S Bogom!

Milka

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: