Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: vakcina protiv gripa
PostPoslato: Sub Okt 15, 2005 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 15, 2005 6:10 pm
Postovi: 4
Lokacija: bg
Koliko je dobro vakcinisati djete protiv gripa i da li cekati Torlakovu vakcinu ili dati ovu Pasterovu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 15, 2005 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2005 8:56 pm
Postovi: 47
Nasa doktorka savetuje da se vakcinisu deca samo ako oboljevaju vise od 3-4 puta od gripe u toku zime.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 16, 2005 2:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Dete starije od sest meseci treba vakcinisati.
Ja mojoj deci dajem Pasterovu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Zar ne treba pustiti malu decu da im organizam sam stekne imunitet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 3:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Imunitet se stice vakcinacijom.
Naravno, vakcina protiv gripa nije u obaveznom kalendaru vakcinacije, ali preovladjuje misljenje da ako se nesto moze spreciti, da se tako i uradi. Problem je i u tome sto svake godine drugaciji soj virusa izaziva grip, tako da i ako jedne godine prelezite grip postoji mogucnost da ga sledece godine opet dobijete...
Znaci, ne mozete da steknete imunitet na grip i zbog toga se svake godine vakcinacija ponavlja.
I jos samo da naglasim da je vakcinu potrebno primiti dva puta u razmaku od mesec dana ako se vakcinisemo prvi put, ili ako smo vakcinisani npr. prosle godine, onda je dovoljna samo jedna doza vakcine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Moja cerka ima 19 meseci i ima dijabetes vec osam meseci iz istih razloga pitali smo njenog pedijatra endokrinologa iz Tirsove bas vezano za vakcinu jer kao sto znate svaka bolest steti svima pa i dijabeticarima.On je rekao:" Ne nikako pa ni kraljevic marko nije primao vakcinu protiv gripa i pio sumeci c vitamin pa ne treba ni ona.Dajte joj voce i povrce koje sadrzi isti i bez brige!"Pa kazite vi meni ko je ovde lud?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 5:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Duskoo je napisao:
Pa kazite vi meni ko je ovde lud?


He, ,he, pametni odbijaju da odgovore na to pitanje :) Duskoo, imaš sreću da je tvoja ćerka baš kod tog pedijatra.

Doktorka je zaboravila da napiše da vakcina protiv gripa još uvek sadrži punu dozu tiomersala (timerasola, kako ko voli da ga zove) tj. žive. Ko voli nek izvoli da, direktno u krv, ubrizgava sebi i svojoj deci taj i brojne druge otrove. Živimo samo za danas, šta nas briga za sutra :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 9:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
HVALA PUNO !Sta sve treba od fakulteta da zavrsimo da bi bar nekako opstali u ovom svetu?JOS JEDNOM HVALA PUNOOOOOOOOOOOO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 9:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Draga Duskoo,
zao mi je zbog tvoje cerkice.

Ali, mi vise ne zivimo u vremenu Marka Kraljevica. Tako da je komentar vaseg endokrinologa prilicno, pa, neprimeren.

Preporuka je da se deca izmedju 6 meseci i 2 godine vakcinisu. Jer se najozbiljnije komplikacije gripa i javljaju u ovom periodu. To nisam izmislila ja i ne pravim se pametna (ni luda). Narocito se to odnosi na decu obolelu od hronicnih bolesti (diabetes itd.).

Da li imate srecu ili nesrecu da vas taj pedijatar leci - ne znam. Ja samo iznosim preporuku Sveteske Zdravstvene Organizacije. Naravno da cete poslusati savet vaseg pedijatra.

Pasterova vakcina ne sadrzi timerasol vec dve ili tri godine.
Vecina ostalih vakcina koje se daju deci ga sadrze. Kao i act HIB, za kojim je zavladala prava pomama nakon smrti deteta od bakterijskog meningitisa. Na zalost, i to je moglo biti spreceno da je dete vakcinisano.

Stvarno ne vidim sta je tu smesno. :(
U svakom slucaju, postoji kalendar vakcinacije, i to su zakonski obavezne vakcine. Vakcina protiv gripa to nije, pa je to vec stvar izbora roditelja i preporuke pedijatra.

Naravno, uvek mozes da das detetu 5-6 kg svezeg, nezagadjenog voca (ne znam samo gde ces ga naci) i povrca dnevno. I vratiti se u vreme Marka Kraljevica. :cry:

Veliki pozdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 11:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Duskoo je napisao:
Sta sve treba od fakulteta da zavrsimo da bi bar nekako opstali u ovom svetu?


Ništa , samo koristiti zdravu seljačku pamet :)

Sve vakcine protiv gripa sadrže timerasol (osim Flumist, koja nije inekcija već sprej). Ostale "dečije" vakcine (mislim na najnovije) sadrže timerasol u tragovima :roll: (npr. protiv hepatitisa B, vakcina "5 u jednoj" protiv difterije, tetanusa, dečije paralize, HIB i magarećeg kašlja, itd.).

A svako može da se uveri i sam: http://www.vaccinesafety.edu/thi-table.htm (Pasterova vakcina za decu od 6mes. do 3 godine takođe sadrži timerasol u tragovima)

ili http://www.cispimmunize.org/pro/pdf/Inf ... -29-05.pdf za svaku vakcinu protiv gripa posebno.

Slažem se da, ako nešto može da se spreči, onda to svakako treba i uraditi. Način na koji ćemo to uraditi, na sreću, biramo sami.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 09, 2005 12:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Ja sam svoju decu redovno vakcinisala svim preporucenim vakcinama ukljucujuci i hepatitis B i act HIB, naravno po preporuci naseg pedijatra.

Sto se vakcine protiv gripa tice, nas pedijatar ih ne preporucuje, osim kod dece sa ozbiljnim problemima.

Jedne godine sam vakcinisala starije dete tom vakcinom (bila sam u drugom stanju pa sam se bojala svih virusa, zbog trudnoce).
Moje dete je te zime imalo 4-5 virusnih infekcija sa visokom tempraturom, pa nisam imala utisak da je ta vakcina nesto olaksala.

Ove godine necu vakcinisati decu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 09, 2005 12:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Nataš@ je napisao:
Ništa , samo koristiti zdravu seljačku pamet :)



Sreca te imamo ove zdrave seljacke pameti... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 09, 2005 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 09, 2005 2:09 am
Postovi: 1
Imam 17 godina i već dugo sam dijabetičar. Meni su svi lekari sa kojima sam razgovarala rekli da vakcinu protiv gripa obavezno primim, i ja tako i radim već više godina unazad. A moja sestra, koja je pedijatar, svake godine vakciniše svog klinca koji sada ima 6 i po godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 04, 2006 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 04, 2006 1:10 pm
Postovi: 1
....iako prepiske na temu vakcinacije pocinju da lice na nase politicke- kontakt emisije, ne mogu a da ne dodam da stetnost vakcina kod male dece se svakim danom sve vise dokazuju. Na zalost vec postoje cvrsti medicinski dokazi da vakcina DTP je jedan od uzrocnika jednog tipa leukemije kod dece, sto je ove godine na godisnjem simpozijumu onkologa u Kanadi nas veliki strucnjak na polju decije onkologije-hematologije izlozio. Sada se samo ceka korak Svedske Zdravstvene Organizacije da promeni kalendar vakcinacije. Ja, licno jedinu vakcinu koju sam u svom zivotu primila je BCG na rodjenu, a u mojim 30-tim god. mogu da kazem da sam do sada bila izvrsnog zdravlja, tako da definitivno nije vreme Marka Kraljevica, ali ni HI-TECH se nije pokazo na polju medicine kao idealno resenje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 04, 2006 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Lepe informacije ja jos samo mogu da dodam da ne znam osobu koja je primila vakcinu a nije u roku od 15 dana dobila grip.Evo posto zivim u zajednici (svekar,svekrva,dever,dete,muz i ja;)prvi dvoje su se vakcinisali i od tad do danas imali grip vec tri puta mi ostali ni jednom........pa vi sad vidite....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: