Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: [b]VAKCINA Hepatit B da ili ne
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
CAO DRUGARI!
Da li neko KONACNO I DEFINITIVNO zna i moze da mi kaze, svoj stav u vezi pomenute vakcine.Znaci, ja sam kontaktirala sa vise pedijatara i dobijala razlicita misljenja.Jedan tvrdi da OBAVEZNO treb DATI VAKCINU, A DRUGI ne!mOJ MLADJI SIN (KOME JE 3. MESECA) je primio tu vakcinu, a stariji (3. godine).....jos uvek nije, jer tada ona nije bila aktuelna.
HELP


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 7:46 pm
Postovi: 26
Lokacija: Skopje Makedonija
Samo da ti kazem da u Makedoniji poceli su da je primaju i veca deca sa obzirom na to da je taj hepatit pa i c dosta zastupani u svet i da nije nista strasno da je primi. Moja je drugarica dobila hepatit b kod zubara i zivot joj se promenio. Pa ti vidi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Moj odgovor je NE!

Vakcina koja ima najmanje (bolje bi bilo reći skoro ništa) istraživanja iza sebe, koja sadrži tiomersal u tragovima, koju čak i proizvođač u svom uputstvu povezuje sa multiplom sklerozom (iako je "medicina" sprovela istraživanja i tvrdi da ne postoji ama baš nikakva :roll: veza između te vakcine i MS; pa treba odlučiti kome verovati :wink: ). U Francuskoj su 1998. godine tu vakcinu skinuli sa programa obaveznih zato što se 15000 roditelja udružilo i potpisalo peticiju protiv nje. Hepatits C je još gora bolest od hep. B ali protiv njega nema vakcine :roll: I šta ćemo sada?

Moja preporuka ipak, ne veruj ni meni ni drugima :D . Sakupi sve moguće informacije o samoj bolesti , o vakcini, odmeri sve + i - i na kraju se odluči SAMA, jer samo ti si odgovorna za svoje dete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 2:02 am
Postovi: 28
pa ja preporucujem da je date detetu.i ja sam je uzeo jer doktori recimo spadaju u rizicnu grupu.a mislim da je kod nas po zakonu sad i obavezna kod dece od ove godine.naravno svaka vakcina moze imati nus pojave ali ja nisam primetio nista.posto sam razumeo da roditelji sami kupuju,mozete uzeti Euvex-ovu vakcinu (francuska i jako dobra)
a evo i par razloga zasto mislim da je treba uzeti:hbv je jako cest virus iako vecina ljudi to ne zna (npr 7 puta je cesci od hiv-a),a druga je stvar sto je taj virus veooma otporan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2006 3:44 pm
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Moje dete je primilo i vakcinu protiv hepatitisa i protiv meningitisa u tri doze (bila je mladja od godinu dana, tacnije prvu dozu je dobila sa 6 meseci) i te vakcine do prosle godine nisu bile obavezne jedino u Albaniji i kod nas, ali od ove god. je hepatitis obavezan. Raspitivali smo se i dobili informaciju da su te vakcine "najcistije" do sada i da nema nikakvih propratnih pojava posle njih (za przliku od regularnih vakcina posle kojih se javlja temperatura, ne uvek ali se javi).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .
PostPoslato: Pon Feb 27, 2006 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
Hvala svima na odgovorima ! :roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Definitivno DA. Oboje dece su primili i mislim da im moze samo korostiti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 10:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Da li neko od vas zna da li da primi vakcinu protiv B osoba koja vec ima C??
Misljenja su veoma oprecna po tom pitanju... :-?
Od toga da bi trebalo obavezno, zato sto vec ima C, pa kada bi zakacio i B, to bi bila katastrofa, do misljenja da bi se samo jos veci haos napravio u organizmu oji vec ima C, jer unosom antitela (ili cega vec, od cega se vakcina satoji) B, moze da dobije i njega...po principu: svaka vakcinacija se obavlja kada je organizam potpuno zdrav (da se nema cak ni kijavica, a kamoli ovako opasan virus)??!!

Verovatno je pitanje srece da do sada nije zakacio i B, s'obzirom na to da ga ima vec ko zna koliko godina unazad, a da to nije ni znao, a sada od kada zna, vise vodi racuna o SVEMU, iako se nikada ne moze voditi dovoljno racuna, bar ne kada sa svih strana vreba taj opasan virus???

Molim vas, da mi odgovorite, ako iko zna nesto na ovu temu!!

Hvala, pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 21, 2005 4:32 pm
Postovi: 12
Lokacija: holandija
i ja sam za.ovde u holandiji tu vakcinu dobijaju samo deca koja napustaju zemlju-to bas i ne razumem ali moja cerkica je primila zato sto idemo na odmor u srbiju i mislim da je ipak bolje da se primi jer to nije nista u poredjenju sa bolesti kasnije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: