Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Salb apetit i odbijanje hrane
PostPoslato: Ned Sep 11, 2011 7:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 3:45 am
Postovi: 3
Htela bih da vas pitam za savet, moja cerka ima 19 meseci i od prve godine mnogo slabo jede, to je sedenje uz kompjuter da se zagleda ili necim da se zalaze kako bi joj gurnuli hranu u usta.Od mene pa hoce nesto ali vrlo slabo jede. Molim vas za pomoc ko je imao slicne situacije, kako da joj podstaknem apetti i lepo i normalno da sedi da jede? Pored toga, posto sam pocela da radim kod drugog ko je cuva nece nista da jede pa pije mleko sa dodatkom i sokove? Molim za pomoc i savet.
P.s> Odbija da jede kasicicom vec hranu dajem prstom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Salb apetit i odbijanje hrane
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 9:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Prvo i naj bitnije ukinite tu zanimaciju tipa tv i komp zanimacija za vreme jela treba da bude jelo.Cak i deca koja slabo jedu imaju hranu koju vole pa probajte da mesate ako je to jabuka dodajte jabuku vecinu obroka u kombinacijusa mesom, sa povrcem i sl.Sokice i mleko sa raznim sladunjavim dodacima ukinite jer nisu zdravi a jos i varaju stomak.Kada pripremate hranu seckate cistite ,blednate ,ukljucite dete u taj proces da vam pomaze u kuhinji.Dajte mu tacnu plastican noz igracku i sargarepu ili sta vec spremate i objasnite joj kako je ona mamin pomocnik i kako ona sad kuva rucak pa treba da vam nesto isecka, opere i sl.Deca obozavaju da budu korisna i naravno kada je jelo gotovo obavezno naglasite nekoliko puta de je to ono sto je ona kuvala.Ako spremate hranu obavezno je napravite da bude zanimljiva recimo ako je to neka gusta yelena kasa sa malo jogurta ili pavlake iscrtahte cvetic ili oci ,usta,nos i sl.Redjajte hranu na tanjir u nekom obliku.Sve ovo iziskuje vremena i tesko je postici kada majka radi ali verujte mi isplati se i naravno nemojte zaboraviti neizostavnu nagradu jeste da je to vid ucenjivanja ali dete to nece tako shvatiti recimo ako ste ukinuli sokice ostavite ipak jedan dnevno(po mogucnosti od pravog voca) kao nagradu ako recimo lepo ruca prvo naj bitnije sto ce dete tada taj sokic shvatiti kao nagradu i bice sretno za tim jednim u toku dana a nece steci naviku da se kljuka njime umesto vode.Istu tehniku mozete primeniti za dve godine kada na zalost budete poceli davati detetu slatkise kao sto je bombona, lizalica nemojte preterivati i zadrzite prednost da sa tim malim sitnicama i tek kako mozete izmanipulisati vase dete gde cete vi dobiti sta zelite a dete ce pri tom biti zahvalno na nagradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Salb apetit i odbijanje hrane
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Moram dodati jos jednu stvar ako vam dete i dalje sedi u zasebnoj stolici za hranjenje ukinite i to dete stavite za sto da se ne bi osecalo odvojeno takodje uskladite vreme njegovog rucka sa vasim niko ne voli da jede sam pa cak ni malo dete.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: