Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem nuzde
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 8:34 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima,
sedmogodisnja devojcica ima problem sa vrsenjem velike nuzde. Taj problem traje vec duze vreme recimo 3 godine, ali sa prekidima, medjutim kako je devojcica krenula u skolu, a problem se pojavio ponovo, postalo je jos ozbiljnije. Neposredno pred polazak, problem se nije ispoljavao , roditelji su primenjivali ishranu, koje je trebla da regulise stolicu, pretpostavka je bila da ima tvrdu stolicu. U pocetku problem se ispoljavao kao neredovno vrsenje nuzde, i vrlo cesto bi vrsila nuzdu "u gace", to je bilo negde sam pocetak problema. U to vreme primeceno je u par navrata da ukrsta noge i kao da sprecava nuzdenje a posle bi se ustanoovilo da je to ipak uradila, kasnije je pocela i da sakriva dokaze, mukica bi uzela ukakane gace i zaturila ih negde. Roditelji su je vodili kod lekara al mislim da lekar nije doneo neki znacajan zakljucak sem o promeni ishrane, pracenja ponasanja, i
zakljucka da bi to trebalo da prodje kad poraste. U svemu tome, sigurno nije pomogla roditeljska nervoza proistekla iz frustriranosti usled nemoci i poslovnih obaveza.
Ono sto me intereseuje, po vasem, misljenju sta moze biti uzrok ovome, koji je najbolji nacin da se ovo prevazidje
Puno Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 9:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Da li je kod devojcice iskljuceno postojanje megakolona usled Hirschprung-ove bolesti? Sta kaze psiholog?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 8:34 pm
Postovi: 5
Hm, ne znam, psiholog se nije bavio tim problemom. Prilikom sistematskog pregleda za polazak u skolu nije uspeo da ostvari komunikaciju sa detetom, posto je stidljiva pred strancima, a kako je to jedini psiholog u kraju, roditelji su nevoljni da je povedu ponovo, svejedno pokusavam da ih ubedim.
Pomenuta bolest nije iskljucena, jer niko nije ni pominjao, takodje sam predlozio roditeljima da to provere sledeci put kad odu kod lekara.
Kakvi su simptomi te bolesti ?
Roditelji sticu utisak da je razlog tome,mozda, zanesenost usled igre. Ono cega se prisecaju sto bi moglo biti povezano je da je pre tri godine imala vrlo tvrdu stolicu sto je dovelo do krvarenja, sto je potom leceno.
Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 5:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Hirschprungova bolst je urodjen manjak ili nedostatak nerava koji u zidu debelog creva treba da poteraju glatku muskulaturu na rad. prostije - pareza dela creva, usled koje je otezano vrsenje nuzde, pa se siri debelo crevo. otkriva se kako u najranijem detinjstvu, tako i malo kasnije, do 5, 6 ili 7. godine. Cudi me da to niko nije objasnio roditeljima.

Psiholog OBAVEZNO mora da porazgovara sa detetom, ali tek posto se iskljuci postojanje organiskih oboljenja.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem nuzde
PostPoslato: Pon Jul 25, 2011 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2011 6:19 pm
Postovi: 1
Imam devojcicu koja ima 15 godina i ometena je u razvoju. Problem kod nje je taj sto vrsi veliku nudzu gotovo uvek u gace. Svakog dana joj govorim da to ne radi i da mi kaze kad sledeci put bude htela u toalet, ali to je uzaludno. Ne znam sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem nuzde
PostPoslato: Čet Okt 23, 2014 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 19, 2002 2:00 am
Postovi: 33
imam decaka od 12 godina i vrsi nuzdu u ves. konstantno svakodnevno. Trenutno se nalazi na odeljenju decije hirurgije i terapijski mu daju klistir radi ispitivanja.Doktor je zakljucio da je to psiholoske prirode bez nekog veceg pregleda .Trebalo bi sutra posle 5 dana posmatranja da izadje iz bolnice i da dobijemo uput za psihijatra i njegovo misljenje.Da li da trazim ultra zvuk stomaka jos i mozda stolicu na analizu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem nuzde
PostPoslato: Ned Okt 26, 2014 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Sandra je napisao:
imam decaka od 12 godina i vrsi nuzdu u ves. konstantno svakodnevno. Trenutno se nalazi na odeljenju decije hirurgije i terapijski mu daju klistir radi ispitivanja.Doktor je zakljucio da je to psiholoske prirode bez nekog veceg pregleda .Trebalo bi sutra posle 5 dana posmatranja da izadje iz bolnice i da dobijemo uput za psihijatra i njegovo misljenje.Da li da trazim ultra zvuk stomaka jos i mozda stolicu na analizu?

Poštovani, radim privatno sa decom sa ovim i sličnim problemima, u Beogradu (dorćol i Košutnjak). Ukoliko ste zainteresovani možete me kontaktirati 063460782 Jelena


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: