Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 6:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Zavisi koliko dete ima godina. Na samom pakovanju tih tabletica pise od 4 godine....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Sre Sep 23, 2009 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ok je to , mali ima 6 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Sre Sep 23, 2009 8:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 6:09 pm
Postovi: 71
ja sam majka troje dece sa najstarijim sinom imam puno zdrastvenih problema...hemo terapija zracna i tako ...nazalost ali kao sto cesto sebi ponavljam Bice bolje Mora...p.s proslu zimu virus nije smeo da ima niko u kuci a sin srednji sedmi razred i cerkica cetiri godine u vrticu..,svi smo uzimali sledece ;cveklu izdubite u sredini sipate kascicu meda uvece i to ujutro se uzima na prazan zeludac moze i bebica od sest meseci pa na dalje, i noni djus orginal sin sto ima problema pije deci do dva dnevno zavisno od k.s a svi mi ostali 0.3dcl.i niko nije bio ni malo prehladjen pre dvadesetak dana nisam im nista davala i svi su zakacili malo virusa cera iz vrtica castila bracu krenuli smo odmah po starom kijavica bez temperatuire za dva do tri dana je nestala...zastititi decu i sebe obavezno treba nista se neprepusta sudbini jer zivot je jedan a zdravlje dece najvece blago cuvati ga i paziti i nista ne prepustiti sudbini ...pozdrav za sve mame sa foruma...dace bog da i ova moja nocna mora se zavrsi pa da samo zbog saveta lepog prosetam po forumu ...poz.i puno zdravlja..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Sre Sep 23, 2009 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
thanks Verice, ali nisam sigurna da sam dobro skontala onaj deo sa cveklom, izdubim svezu cveklu i u tu rupu sipam kasikicu meda pa mu je onda ujutro dam, ispravi me ako sam pogresila.A Noni, zar se on sme davati deci mladjoj od 12 godina, ja sam jednom pre 2 godine htela da ga kupim, pa sam na pakovanju u apoteci procitala da nije preporucljiv deci mladjoj od 12g., u cemu je stvar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Sre Sep 23, 2009 9:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I ja da pitam sveza cvekla ili kuvana? Koliko toga treba da se pojede ujutru (cela polovina ili???) Pitanje je kakvog je to ukusa i kako ja da na teram svoje dete da to pojede ako joj se ne svidja (ionako se ujutru svadjamo oko hrane).
Da li je Noni dobar za mladju decu ne znam, ali sam ga ja koristila pre par godina i istina, te zime nisam bila prehladjena ili tako nesto slicno. Ja sam ga pila zbog Kronove bolesti, tu mnogo pomogao nije....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 8:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Cekamo Verica70 da nam se javi sa detaljima sa cveklom.
A ostaje i pitanje mala deca i NOni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 10:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Znam da Noni sme da se pije u trudnoci, ne znam zasto ne bih onda mogla i deca da ga koriste, ali iskreno brosure sam pobacala kad sam prestala da ga koristim (najvise sam prestala jer mi je iskreno bio skup a za moju bolest nije davao dugotrajne rezultate)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 1:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Evo sredjivala sam sto pa nadjoh i cedulju iz Ecomerovog pakovanja. Koga zanima:
Ecomer ulje iz ajkuline jetre
Sastojci Ecomer je procisceno ulje iz ajkuline jetre (artickog mora). Ne sadrzi vitamine A i D, omega 9,6 ni squalene, nema holesterola. Necistoce DDT i PCB, teski metali i sl. potpuno su eliminisane.
Glavne aktivne supstance su Alkilgliceroli - to su supstance kojih ima i u majcinom mleku, jetri, slezini i kostanoj srzi. U prirodi najveca koncentracija ove supstance je bas u ulju ajkuline jetre.
Ecomer ne sadrzi nikakve mlecne, psenicne, glutenske, sojine,kvasne, niti kukuruzne konzervanse.
Stimulise imunitet (povecava proizvodnju belih krvnih zrnca do normalnog nivoa i podstice stvaranje antitela).
Jak imuno sistem pomaze telu da se bori sa raznim bolestima.
Poboljsanja kod dijabetesa, visokog k.pritiska, alergija, astme, bronhitisa, reume, atritisa, leukemije, u tretmanu kacera, multipleks skleroze.
Alkilgliceroli uspesni i u borbi protiv raznih bakt, virusnih i gljivicnih infekcija.
Sigurna zastita od prehlada i gripa.
Najbolje je koristiti ga preventivno, jer se tada postizu najbolji rezultati.
Moze se koristiti neograniceno a mogu ga koristiti odrasli, deca, trudnice i bebe, zdravi i oboleli.
1 do 2 kapsule dnevno preventivno ili 1-2x2-3 puta dnevno kod obolelih.


Naravno ja uvek ovakve podatke uzimam sa rezervom. Nedavno je bilo na TV da recimo riba a pogotovo ajkula (doduse meso) uopste nisu dobre za ljude jer sadrze neku supstancu(ne od zagadjenja nego u svom telesnom sastavu) koja na nase telo deluje kao otrov. Juce kod zubara procitah da su vestacki vitamini potpuno nekorisni nasem telu i da mogu da prouzrokuju vise stete nego koristi. KAo recimo i da su antioksidanti stetni (vestacki uneti u telo).

Dakle moj moto je da je istina negde na sredini. Svom detetu pokusavam da imuni sistem drzim fit sa dosta voca(vise) i povrca (manje ali samo zato sto nece da jede) - mislim da je ono nezamenljivo bilo kakvim tabletama, ali povremeno dajem i nesto tipa ovog ulja (u slucaju kao sto smo imali proletos - kasalj 3 meseca).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
hvala na informaciji, da li je taj Ecomer skup,znam da Noni jeste, ako je u kapsulama to ajkulino ulje kako da ga popije klinac, da li moze da se otvore kapsule


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 9:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 6:09 pm
Postovi: 71
poz.za sve mame evo objasnjenje za cveklu npr.veceras uzmete svezu cveklu dobro je operete ne cisti se samo se izdubi ,nozem' gde je koren ,srce' i stavite u solju ili casu zatim se sipa jedna kascica meda u cveklu gde je izdubljena i ostavi do jutra kada ce pustiti prelep sok bas ukusan jer i moja cerkica je veoma teska na hrani a kascicu cvekle sada uzima bez problema mada sam pre morala da joj drzim usta i stavim da proguta,ako nesto znam da je zdravo i da ce da pomogne mora da se nadje nacin kako detetu dati na najlaksi nacin i verujte nije tesko sve je lako kada oko nas trckaraju zdrava i srecna deca.,ujutro opet sipam kascicu meda i ona stoji do sledeceg jutra ,i opet kascicu da popie a ostatak mame tate braca ,jedna cvekla moze da se koristi i tri cetiri dana to ocenite sami pocne da se susi i sokic nije tako crven ujutro,i onda se uzme sledeca cvekla i tako od jeseni pa sve do aprila kada postoji najvise opasnosti za prehladu..noni dus ali orginal piju bez ikakvih problema cerkica i srednji sin u manjoj kolicini sto sam vec napisala starij puno vise sada deci- dva dnevno a inace je pijo par puta udarne doze 4 dana po litru 4 dana po pola litre i posle za cetiri pet dana litru sto i danas radi jer jos uvek prima hemo terapiju i hvala milom bogu ide na bolje i dobro je podnosi,prvi put kada sam kupila u apoteci rekla mi je orginal i da se pije po kasika dnevno ...medjutim u bolnici upoznam mame koje su svojoj deci davale tako velike doze da sam se ja grozila jer sam probala moj i bio je jak da i nisam ja mogla vise popiti a ne dete...i normalno ispostavi se da je moj bio koncentrovan i da se pije tako kako mi je rekla u apoteci a sve te mame ili su bile uclanjene ili kupovale od onih koje su bile uclanjene jer taj djus noni orginal se prodaje kao nekad aloja [preko distributera 3.600 litra sada sam se i ja uclanila preko pedijatra mog sina i jednu flasu mesecno dobijem besplatno jer smo veci potrosaci a porodica koja nema nikakvih problema a pije samo radi zastite organizma ili ako je u porodici bilo malignih oboljenja pa radi preventive moze po malo samo da pije mesec ili dva da ima flasu i da se nesekira na internetu ima puno o njemu i ja sam bila do pre godinu dana protivnik teski svega osim prirodnog ali kada se hvatamo za slamku tada trazimo nesto u sta bi verovali nesto sta ce nam dati snage i vere da nastavimo dalje,i tu veru sam nasla u noniju...dace bog da ce biti bolje ...mora...da sam malo samo verovala pre u nesto mozda se nebi desio recidiv nakon toliko godina ...mozda,nikad se nezna...i zato cuvajte decu od svega zastitite maksimalno nista se sudbini ne prepusta i da nijedna mama nezivi dva minuta mog zivota jer i to je puno a griza savesti neizleciva rana sam sto sam bila skepticna na sveee...DECA SU BLAGO NAJVECE NA SVETU SACUVAJTE IM ZDRAVLJE...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ako se dobro secam tabla Ecomera (ne znam koliko je bilo na tabli,ali pila ga je bar mesec dana) je bila oko 700 dinara. Noni sam narucivala iz Amerike jer mi je bio tako drasticno jeftiniji (dobar odnos $-E i jos smo imali komsiju Amerikanca koji nije placao postarinu za Evropu nego kao da je u USA) nego da ga kupujem u Nemackoj preko distributera (a isti proizvod). On je bio cini mi se ok 30-35 eura flasa (bese davno mozda i gresim).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Hvala puno Verici70, a sto se tice Ecomer i nije tako skup probacu da ga nabavim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 9:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 6:09 pm
Postovi: 71
da ekomer smo isto davali sinu 600 dinara 30 tableta, lili' apoteke u sklopu sa parfimerijom su najjeftinije a noni ja placam 3.600dinara.

veliki poz. za sve mame...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 9:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
D ali dete od 15 meseci sme ecomer, i ja mom bebcu nesto moram da dajem, nista en jede, pa je i podlozniji svim tim virusima..Dajem mu pikovit za apetit, ali opet ne jede najnormalnije.Ovo za cveklu, vredi probati, ja sam procitala u nutriciji sledece:

za imunitet:
500 gr cvekle, 500 gr limuna, 500 gr .sargarepe, 250 gr.meda,800 ml vode, ocistiti i izrendati cveklu i sargarepu a , od dva limuna iscedite sok dodajte 800l vode i poklopljeno ostaviti da stoji 24h na hladnom .Nakon toga procedite a dobijenom soku dodajte cmesavinu meda i soka od preostalog limuna.Promesajte da se izjednaci pa sipajte u boce i ostavite u friyideru

Koktel se pije 1x dnevno 50-100ml.pre jela.Sluzi kao vitaminski dodatak koji sadrzi vise razlicitih antioksidanasa.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preventivno protiv gripe
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
svidja mi se ovaj domaci recept, verovatno je delotvoran, samo vitamini vise nisu jedini koji treba da nas stite od gripa i ostalih bolestina, treba nesto da stimulise odbrambeni mehanizam..bla,bla, zato sutra kupujem Ecomer


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: