Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 10:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 9:36 pm
Postovi: 25
Pozdrav svima!
Da li mi neko moze preporuciti decijeg psihologa?
Nemam nekih konkretnih problema. Imam cerkicu sad ce 6 godina a pre neki dan mi se rodio sin. Voleo bih da se malo posavetujem zbog novonastale situacije (nove clana porodice) i potencijalne ljubomore.
Inace iz Beograda sam

pozdrav jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
A mogu da pomognu i iskusni, visestruki roditelji. :wink:

Ispravno bi bilo, i pretpostavljam da ste taj deo vec obavili, da mesecima pre srecnog dogadjaja pripremate dete. Da mu pricate, da se zajedno radujete, da zajedno iscekujete...

Moja starija devojcica je imala oko 2 godine (malo vise) kad joj je stigla sestra. Neki pametni ljudi su mi preporucili da je dobro da joj pri izlasku iz bolnice sa malom bebom, poklonimo nesto sto je zaista zelela, a sto smo kupili pre toga i sakrili, jer joj je to navodno, bio poklon od sestre. Ispitali smo i rekla je da bi volela neki odredjeni bicikl, i kupili smo ga.

Kadf smo joj ga poklonili, bila je bas, bas odusevljena, i naravno rekli smo da je to poklon od bebe.

Vrlo brzo je i sama skontala da to ne moze biti bas poklon od bebe (koja je mala i ne zna nista :) ) ali je prihvatanje bilo ok.

I jos nesto: ja sam se u pocetku trudila da bebi poklanjam minimum paznje, a njoj svu ostalu paznju: bebi je na pocetku i tako malo potrebno (osim hranjenja, presvlacenja i ostalog) a mazenje, grljenje, ljubljenje samo kad starija nije tu, ili zajedno sa njom.

Eto. Nadam se da ce bar nesto koristiti. A vi svakako pricajte i sa nekim kompetentnim.

pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 9:36 pm
Postovi: 25
Hvala na savetu.
Pripreme sm obavljao po osecaju .. ali svakako me interesuje i strucno misljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 1:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Ne znam da li ste do sada pronašli dečijeg psihologa...Ja sam psiholog radim na dorćolu,psihoterapiju sa decom sa ovim i sličnim problemima. Ukoliko ste zainteresovani za eventualnu saradnju moj kontakt telefon je 063460782. Pozdrav Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 9:36 pm
Postovi: 25
Хвала. У међувремену сам нашао.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2012 1:16 pm
Postovi: 5
da li neko moze da mi preporuci decijeg psihologa iz beograda. imam cerkicu od 5 godina i bila bih zahvalna ako bi mi neko preporucio psihologa cijim je radom zadovoljan ili da je cuo za dobrog decijeg psihologa. moje dete je cini mi se u poredjenju da svojim vrsnjacima (poredim sa decom iz vrtica i decom nasih prijatelja) stidljivo, nesigurno i tesko ostvaruje kontakt sa drugom decom. kao da je uplasena, da joj je jako nelagodno ili da ima neki veliki strah od odbijanja. vise voli da je sa odraslima a sa druge strane vidim da ima potrebu i za svojom vrsnjackom grupom posto stalno trazi da zovemo neke drugare kod nas. medjutim kada treba de se odvoji od nas i krene recimo na neki sport ili radionici uvek se povlaci...meni se cini da je to prenaglaseno posto se tako ponasa i kada odlazi u vec poznato okruzenje. ide u vrtic vec 2.5 godine i i dalje joj je jako tesko da ostane u vrticu i kada bi imala izbor nikada ne bi isla. sve mi je to tesko da shvatim posto je deca vole i rado se igraju sa njom, niko je ne zeza ili odbacuje pa da mogu da kazem da se zato ta nelagodnost i strah stvorio kod nje, a jako je izrazen. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Sub Jan 24, 2015 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Jelena K. Andjelkovic 063460782


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 02, 2016 6:14 pm
Postovi: 7
Ne znam da li ste našli nekog dečjeg psihologa, ali ja sam skoro bila kod jedne žene koja se bavi savetovanjem roditelja. Bila sam na nekoliko njenih treninga i baš sam zadovoljna savetima koje sam dobila u vezi mog deteta. Moje dete je inače vrlo nemirno i nikad ne mogu da budem mirna sa njim. Posle jednog njenog treninga, dosta stvari mi je bilo jasnije i, zaista, ti saveti koje mi je ona dala su delovali.
Zove se Nikolina i evo njenog sajta gde sam saznala za nju: http://www.koucingzaroditelje.rs/
Eto, nadam se da sam pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka za decijeg psihologa
PostPoslato: Čet Avg 27, 2020 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 02, 2016 6:14 pm
Postovi: 7
Dragi svi, ja da se opet javim. Meni je ponovo bio potreban dečiji psiholog u međuvremenu za moje mlađe dete i probala sam da nađem Nikolinu ponovo, ali je nisam našla na ovom linku koji sam pre par godina ovde postavila :( :( :( . Kad bi ste znali u kakvoj sam panici bila :o !
Međutim, uspela sam da izguglam i našla sam njen novi sajt: http://www.nikolinamil.com i ima stranicu na instagramu @siguranroditelj.
I sa mlađim detetom mi je pomogla. Vrlo je temeljna i divna u radu i sa roditeljima i sa decom. Na instagramu baš ima mnogo korisnih saveta i baš sam se prijatno iznenadila kada sam je pronašla tamo.

Ako nekom treba baš ozbiljan dečiji psiholog, onda je ona definitivno moja najtoplina preporuka, i evo, i drugi put je preporučujem!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: