Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 12:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Ovo sam pitanje postavila na endokrinoligiju...medjutim odgovora nema...pa sam se ponadala da cu ga mozda ovdje dobiti.
Imam sina od 11 mjeseci...na rodjenju su mu radjeni nalazi ( kod nas to svim bebama rade) i otkriveno je da mu je povecan TSH. Tada je iznosio 10,19. Kad je napunio 20 dana ponovljen mu je ponovo, i tad je iznosio 8,32. Nije mu prepisana nikakva terapija, nego je raceno da kad napuni 2 mjeseca ponovo uradimo nalaze, sto smo i uradili. Tad je bio cak 22,13... I dr je dala uput za snimanje stitne zlijezde, kod drugog dr, i nalaz je dio uredu... Medjutim, ona ipak prepisuje mom sinu terapiju letrox 25mg dnevno... Posto smo od dr koji mu je snimao stitnu zlijezdu dobili odgovor da ako je zlijezda u redu ne moze TSH biti povisen, mi na svoju ruku ponavljamo bebi nalaze...koji iznose 8, 56...to se sve odigralo u par dana. Da li je moguce da nalaz ovoliko varira u tih nekoliko dana? Ili je u pitanju greska laboratorije? Taj nalaz smo odnjeli ovoj dr, koja nije htjela da nas primi, nego je rekla da je ona prepisala terapiju...posto znamo da posledice mogu biti velike poceli smo sa davanjem terapije...i naravno, jos mu je dajemo. Moj sin nije imao nikakve pokazatelje, sem sto je povremeno plazio jezik...to vidim da sve bebe rade. Isto tako, nemamo u porodicu nikakvih bolijesti... Mene plasi to da ako mom sinu nisu potrebne ove tablete, moze li njemu nesto da se desi ako pije terapiju koja mu nije potrebna, i to jos ovakvu terapiju...
Pomozite mi, zabrinuta sam, nije prosao ni jedan dan a da se ne pitam ovo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 7:23 pm
Postovi: 39
Maja82 moj savjet ti je, ako si u mogućnosti da potražiš mišljenje drugog ljekara svakako ! Ne razumijem se u te hormone ali sam imala iskustva sa drugim problemom, pa sam išla u BG na institut za majku i dete. Znam kako ti je, plašiš se i da mu daješ terapiju a plašiš se prestati... Vjeruj mi, ti najbolje znaš šta je dobro za tvoju bebu ! Ne znam koliko vjeruješ u čajeve ali možda da potražiš nekog fitoterapeuta?! Ja sam svojoj curici e.colli izbacila kozijim mlijekom i čajem !!!
Samo hrabro i srećno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Čet Avg 27, 2009 10:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
maja82 je napisao:
Tada je iznosio 10,19. Kad je napunio 20 dana ponovljen mu je ponovo, i tad je iznosio 8,32. Nije mu prepisana nikakva terapija, nego je raceno da kad napuni 2 mjeseca ponovo uradimo nalaze, sto smo i uradili. Tad je bio cak 22,13... I dr je dala uput za snimanje stitne zlijezde, kod drugog dr, i nalaz je dio uredu... Medjutim, ona ipak prepisuje mom sinu terapiju letrox 25mg dnevno... Posto smo od dr koji mu je snimao stitnu zlijezdu dobili odgovor da ako je zlijezda u redu ne moze TSH biti povisen,

Na ultrazvuku stitne zlezde ne moze se videti sve sto je potrebno da bi se tvrdilo da je sa njom sve ok.Eho stitnjace radjen je da bi se videlo da li beba uopste ima stitnu zlezdu i da li je ima celu.Na srecu Vasa ima,i da nema,nije nista strasno posto se to sada otkriva na vreme!!!Za toliki TSH letroks je obavezan!!!

maja82 je napisao:
mi na svoju ruku ponavljamo bebi nalaze...koji iznose 8, 56...to se sve odigralo u par dana. Da li je moguce da nalaz ovoliko varira u tih nekoliko dana? Ili je u pitanju greska laboratorije?

Ako ste u medjuvremenu poceli sa letroksom ovaj nalaz se ocekivao,ako niste,moze biti laboratorijska greska ,ali je i dalje visok!

maja82 je napisao:
dr, koja nije htjela da nas primi, nego je rekla da je ona prepisala terapiju...posto znamo da posledice mogu biti velike poceli smo sa davanjem terapije...i naravno, jos mu je dajemo.

Morate davati,posledice nedavanja su nesagledive zaista,i sami znate koje su...,ali Vam predlazem da lekara promenite,jer neko ko prati hronicne bolesnike,(Vase dete ce se kontrolisati celog zivota,kako se pubertet priblizi i dok je u pubertetu jako cesto,bice potrebne korekcije doza leka u zavisnosti od tezine,bavljenja sportom,reakcije na lek...),mora da ima strpljenja,da bude zainteresovan i duzan je da Vam sve objasni!!!

Moj savet Vam je da radi svoje sigurnosti i mira uradite detetu ponovo,bez ikakvog prekidanja terapije,osim tog jutra kad vadi krv,nek terapiju popije posle vadjenja,TSH,Ft3,Ft4(nisam videla da ste to uopste radili),tireoglobulin,kalcitonin,pth,albumine,kalcijum i jonizovani kalcijum.Ako imate mogucnosti ovo mozete uraditi i privatno u laboratoriji za koju ste se odlucili,ne menjajte laboratoriju!!!,pa onda ove nalaze odnesite nekom ozbiljnom lekaru!
Ubedjena sam da je Vasem detetu potreban Letroks,ali doza se ne kontrolise samo preko TSH!!!


[
maja82 je napisao:
Moj sin nije imao nikakve pokazatelje, sem sto je povremeno plazio jezik...to vidim da sve bebe rade. Isto tako, nemamo u porodicu nikakvih bolijesti... Mene plasi to da ako mom sinu nisu potrebne ove tablete, moze li njemu nesto da se desi ako pije terapiju koja mu nije potrebna, i to jos ovakvu terapiju...
Pomozite mi, zabrinuta sam, nije prosao ni jedan dan a da se ne pitam ovo...


Za pokazatelje je suvise rano,pogotovo ako dete ima delimicno ocuvanu funkciju stitnjace!!!Mnogo je veca steta od nedavanja leka,eventualno mu je potrebna manja doza,ali eventualno!!!
Ne brinite i ako je tako ni ova mu nece nastetiti!
Da li se dete kontrolisalo i kada?Kakvi su bili rezultati na kontroli?

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Čet Avg 27, 2009 4:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
larisabg, mnogo vam hvala na odgovorima...ne mogu da vam opisem koliko ste mi pomogli...
Da, isli smo na kontrolu poslije uzimanja terapije, tri puta, i radjen je TSH, i sva tri puta je bio u granicama normale, znaci prvi put 3, 16, drugi put 2, 94, i zadnji put, koji je bio prije par dana 3, 19. Takodje mu je radjen Ft4, ali ja to nisam napisala, izvinjavam se, moja je greska. Ne sjecam se koliko je iznosio tih prvih puta, ali znam da je bio od pocetka u granicama normale. Zadnji put je bio 19,37, to vam mogu reci, jer sam zapamtila. Inace, ostali nalazi koje ste nabrojali mu nisu nikad radjeni... E sad, sto se tice zamjene dr...pa, vjerovali ili ne, koliko smo se mi raspitali, a raspitivali smo se jako puno, u CG postoji jedna jedina dr koja se bavi time...i ona radi u drustvenu bolnicu, i to je to, niko vise...i mi idemo kod nje. Inace, moram da napomenem da nam je dr rekla da ce pokusati da iskljuci terapiju kad napuni dvije godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 10:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
maja82 je napisao:
tri puta, i radjen je TSH, i sva tri puta je bio u granicama normale, znaci prvi put 3, 16, drugi put 2, 94, i zadnji put, koji je bio prije par dana 3, 19.

To su odlicne vrednosti ,zaista je dobra doza.Vazno je da ne bude ni premali,da bi postojala ikakva prirodna stimuacija stitne zlezde,sto je ovde slucaj,a nikako previsok,jer je to znak da dete upada u hipotirozu!

maja82 je napisao:
Takodje mu je radjen Ft4, ali ja to nisam napisala, izvinjavam se, moja je greska. Ne sjecam se koliko je iznosio tih prvih puta, ali znam da je bio od pocetka u granicama normale. Zadnji put je bio 19,37, to vam mogu reci, jer sam zapamtila.

Normalne vrednosti Ft4 dok je na terapiji su apsolutni dokaz da je terapija detetu potrebna,jer da nije vrednosti bi na terapiji bile previsoke,ne malo vise,nego ogromne...To je dobra vest,da nemate vise dileme u vezi sa tim! :D

maja82 je napisao:
ostali nalazi koje ste nabrojali mu nisu nikad radjeni..

Ne razumem zasto!Ovi nalazi su rutinski protokol koji se radi svima,i odraslima i deci(endokrinolozi za odrasle,stede pare,pa kao na osnovu iskustva salju tek po nekog da ovo odradi,na zalost to je masovna pojava u Bg).Deci se ovo mora obavezno bar jednom uraditi jer su moguce udruzene bolesti stitne i parastitne zlezde(takodje se lako leci),i do sada nisam videla da decji endokrinolozi ne ispostuju ovaj protokol.Nisam do sada videla ni jedno dete koje ima oba poremecaja,nije cesto,ali se iz predostroznosti svima radilo!

[quote="maja82"]jedna jedina dr koja se bavi time...i ona radi u drustvenu bolnicu, i to je to, niko vise...i mi idemo kod nje. Inace, moram da napomenem da nam je dr rekla da ce pokusati da iskljuci terapiju kad napuni dvije godine.
Dobro,kad je situacija takva...,sto se zamene tice...
Sto se ukidanja terapije tice,nadam se da ce Vasem detetu uspeti da se hipofiza i stitna zlezda dovedu u balans,ali ni to do sada nisam videla,ni cula,osim sto sam o tome u literaturi citala,ali niko od mojih kolega nije imao takav slucaj.Na zalost mnogo je vise razocaranih roditelja,jer im niko nije predocio,da je jaaaako mala verovatnoca da do ukidanja terapije moze da dodje.
Ovo je bolest koja se odlicno leci,tacnije,kad se lepo izdozira,osoba je potpuno zdrava,bez ikakvih problema.Kod dece je to malo zahtevniji posao ,u smislu da se, iz razloga koje sam Vam prethodno navela,mora cesce kontrolisati,ali uz dobru dozu,to su apsolutno zdrava deca!!!
Lakse je imati hipotirozu nego nositi naocare!!! :D


To je deo koji se odnosio na Vasa pitanja,a ja bih predlozila da se urade ostale analize,koje sam vam nabrojala,ako mozete privatno,ako ne,probajte da dr,ako nije mnogo sujetna,to predlozite,ako jeste,posto je jedina....,ne znam sta da Vam kazem pametno....

Sa godinu,godinu ipo,uradite detetu NMR glave sa posebnim osvrtom na hipofizu,obavezno to naglasiti,radi se u opstoj anesteziji,sa kontrastom i to je takodje deo rutinskog protokola za decu koja imaju delimicno ocuvanu funkciju stitne zlezde,a visok TSH.
9o% dece nema nista specijalno,ali postoji i 10% dece koji imaju problem sa hipofizom,sto se takodje lako leci!!!

Sa godinu ipo treba mu iskontolisati i ove hormone> ACTH,FSH,LH i LTH
Ni to verovatno nece pokazati promenu,i te promene,ako bi eventualno postojale se lako lece,(ne celog zivota,vec jako brzo i uspesno),ali metabolizam nije igracka,i bolje je iz predostroznosti uraditi jednom dobru,kompletnu dijagnostiku,nego se pitati da li je nesto propusteno,i cekati da se pojave eventualni pokazatelji!

Svi ovi problemi koliko god rogobatno zvucali,zaista nisu nesto cega se treba plasiti....!!!
Ako jos u necemu mogu da pomognem slobodno pitajte!
Pozdrav!


_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Sub Avg 29, 2009 5:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Imala bih jos pitanja...oprostite sto vam oduzimam vrijeme, ali postoji tako mnogo pitanja u mojoj glavi...mozda ce vam se naka ucinjeti glupa, ali vas molim da mi oprostite...na neznanju, prvenstveno...
Zbog cega to nastaje? Da li je to nasledna bolijest? Da li moze imati to neke veze sa tim sto sam ja imala jako tesku i stresnu trudnocu? Da li ja mogu nekako biti kriva za to, da li sam ja mozda nesto pogresno uradila u trudnoci, mozda nekih vitamina nisam dovoljno unosila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Sub Avg 29, 2009 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 6:36 pm
Postovi: 13
@larisa
Sa godinu,godinu ipo,uradite detetu NMR glave sa posebnim osvrtom na hipofizu,obavezno to naglasiti,radi se u opstoj anesteziji,sa kontrastom i to je takodje deo rutinskog protokola za decu koja imaju delimicno ocuvanu funkciju stitne zlezde,a visok TSH.
9o% dece nema nista specijalno,ali postoji i 10% dece koji imaju problem sa hipofizom,sto se takodje lako leci!!!

Larisa, taj pregled trazi lekar specijalista, mislim da ne biste trebali da dajete specijalisticke savete posto se vec izjasnjavate kao pedijatar. Pregled sa kontrastom i sami znate da nije rutinski. Odnosno,kada neko ko se prvi put susrece sa ovom bolescu od vaseg teksta samo covek da padne u ocajanje

@maja82
mama, da liste radili hormone vase stitne zlezde i antitela? Mozda bi trebali.
Inace moguci uzroci urođene hipotireoze su: poremećaji u embrionalnom razvoju štitne žlezde, genetske greške koje imaju za posledicu defekt u sintezi hormona, poremećaj centralne regulacije funkcije žlezde, toksično dejstvo joda ili pojedinih lekova za lečenje hipertireoze - datih majci u toku trudnoće, i nedostatak joda u hrani
U svakom slucaju nemojte sad da brinete o tome, budite srecni sto ste otkrili na vreme. Ako ste u mogucnosti otidjite kod jos jednog decijeg endokrinologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 10:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
[quote="misssunshine"]@larisa
Sa godinu,godinu ipo,uradite detetu NMR glave sa posebnim osvrtom na hipofizu,obavezno to naglasiti,radi se u opstoj anesteziji,sa kontrastom i to je takodje deo rutinskog protokola za decu koja imaju delimicno ocuvanu funkciju stitne zlezde,a visok TSH.
9o% dece nema nista specijalno,ali postoji i 10% dece koji imaju problem sa hipofizom,sto se takodje lako leci!!!

Larisa, taj pregled trazi lekar specijalista, mislim da ne biste trebali da dajete specijalisticke savete posto se vec izjasnjavate kao pedijatar. Pregled sa kontrastom i sami znate da nije rutinski. Odnosno,kada neko ko se prvi put susrece sa ovom bolescu od vaseg teksta samo covek da padne u ocajanje

Pregled hipofize je kao sto verovatno i sami znate nemoguce kvalitetno uraditi bez kontrasta.Rutinski je za ovaj tip bolesti.Namerno sam objasnila kako se radi da bi roditelji znali kako ce se tacno raditi.Pedijatar je jos uvek specijalista :wink: ,decji endokrinolog subspecijalista... :wink: ...
Meni se cinilo da je majka ocajna,time sto je postavila najosnovnija,ali najosnovnija,pitanja o bolesti deteta na net u,sto govori da odgovore nije dobila od nadleznog lekara.Ne vidim sta je u mom odgovoru zastrasujuce,ne vidim sta nije osnovna informacija koju bi roditelji morali da znaju...Ostala sam vrlo jasno otvorena za sva pitanja,no kako god...

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 10:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
maja82 je napisao:
Imala bih jos pitanja...oprostite sto vam oduzimam vrijeme, ali postoji tako mnogo pitanja u mojoj glavi...mozda ce vam se naka ucinjeti glupa, ali vas molim da mi oprostite...na neznanju, prvenstveno...
Zbog cega to nastaje? Da li je to nasledna bolijest? Da li moze imati to neke veze sa tim sto sam ja imala jako tesku i stresnu trudnocu? Da li ja mogu nekako biti kriva za to, da li sam ja mozda nesto pogresno uradila u trudnoci, mozda nekih vitamina nisam dovoljno unosila?

Nikako ne mozete biti krivi!!!Ne zna se tacan uzrok bolesti!Sve navedeno od strane missunshine je tacno,ali nije dodato najvaznije!Nemate veci rizik za ovu bolest u sledecj trudnoci od drugih majki...
Trebalo bio da proverite svoje hormone i antitela zaista!Cak i da imate problem sa stitnom zlezdom niste ni na koji nacin Vi odgovorni i krivi,i u tom slucaju druga trudnoca ne nosi povisen rizik od ove bolesti!!!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 1:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Hvala Vam puno, zaista ste mi mnogo pomogli...
Nadam se da cete mi dozvoliti da se i ubuduce mogu Vama obratiti za bilo kakva pitanja vezana za ovo.
Jos jednom hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 6:36 pm
Postovi: 13
larisa
oooopssss da naravno da je pedijatar specijalista, ali vi znate na cega sam misllila 8)
pracenje novorodjenceta sa konatalnom hipotireozom uglavnom podrazumeva tsh i ft4 na svaka 2meseca do prve godine,potom na tri meseca...
posto majka nije rekla da li i ona ima AITD, vrlo je moguce da je rec o prolaznoj kon,hipothyreozi gde majcin TRab ,usled AITD, transplacentarno prelazi u novorodjence...tu je isto compensata sa L-T4 do 3.god i onda se vrsi lab...
nije receno da li je radjen ultrasonografski nalaz, moguce je i totalno odsustvo stitnjace
bilo kako bilo, ne razumem zasto raditi tako malom detetu ACTH,FSH,LH,nmr glave ako bude dobro napredovalo telesno i dusevno...da li to mozete da objasnite?
...no moje licno misljenje je da uvek treba potraziti bar jos jedno strucno glediste pre nego sto se roditelji odluce za dalji tok lecenja i dijagnostikovanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
misssunshine, oprostite, ne razumijem se u strucne izraze, skracenice... Mozete li mi reci sta znaci AITD? I da li mi mozete pojednostavtiti ovo sto ste napisali, jer nista ne razumijem...
Inace, totalno sam zaboravila da napomenem da je meni radjen ultrazvuk stitne zlijezde, i da je nalaz dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 6:36 pm
Postovi: 13
AITD-oboljenje stitnjace majke.Kada ste radili ultrazvuk jeste li uradili i hormone i antitela? UZ i laboratorijski nalazi zajedno sluze za dijagnostikovanje bolesti.
Konatalna hipotireoza je tzv urodjena(postoji i stecena) odnosno zbog neceg je doslo do ostecanja stitne zlezede ploda i za novorodjence koje ima ovakav vid hipotireoze se kaze da ima konatalnu hipotireozu.
Takva stitna zl. moguce je da ima ostecenja a moguce je i njeno odsustvo(to se vidi na uz).U svakom slucaju zbog nedostatka hormona uvodi se lek, ja volim da ga zovem suplemenat, koji je se genericki zove levotiroksinLT-4(razliciti proizvodjaci mu daju razlicito brand name, tako se moze naci pod nazivom letroks, eutiroks itd), ciju dozu vam prilagodjava endokrinolog i nikada ne prekidate na svoju ruku. Znaci vi biste na svaka 2 meseca trebali da radite i tsh i ft4,jer oba sluze za pravlilno odredjivanje, tsh sam nije dovoljan. Terapija je uglavnom dozivotna, osim u slucaju koji sto sam opisala tj kada se kod novorodjenceta pojavi visok nivo tsh hormona jer su majcina antitela preko posteljice dospela u krv deteta(to je u slucajevima u kojima majka ima bolest stitne zlezde). Tada se isto uzima l-thyroksin do 3.godine pa se prekida i opet meri tsh i freet4.
Nadam se da sam bila jasnija :wink: . Ovo je je sve trebao da vam objasni endokrinolog odnosno vas pedijatar, i sad cu da se ponovim trazite BARjos jednog decijeg endokrinologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 9:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Da, hvala puno, sad mi je jasno.
Sto se tice drugog endokrinologa, moracemo napustiti nasu drzavu da bismo nasli drugog...mada ni to nije problem, i uradicemo tako.
Ja nisam radila ni hormone ni antitjela, niti sam znala da to treba ja da radim, sad kad znam, nista me ne kosta da i to provjerim.
Jos jednom, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povisen TSH kod bebe
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 6:36 pm
Postovi: 13
Kad uradite lab., bilo bi dobro da i vi sami odete kod endokrinologa ,pogotovo ako nesto odstupa od ref.vrednosti. Nije mi jasno, ko vam je radio uz stitnjace :o Za pocetak mozda biste trebali da uradite TSH,FT4,TPOab,TGab,TRab...
pisite ako vam jos nesto nije jasno :wink: ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: