Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povisen bilirubin kod bebe
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 10:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
Moja beba danas ulazi u 6 nedelju. U porodilistu je imala fiziolosku zuticu, bilirubin 240 pa je bila na fototerapiji 13 sati. Na otpustu je imala bilirubin 169, tezina an rođenju 3330 na otpustu 3250 ove nedelje smo isli kod pedijatra na kontrolu, sve je u redu, dobila je preko kilogram (4280)i 6,5cm na visini. Ishrana iskljucivo dojenje. Pedijatar kaže malo mi je nešto zuckasta, da proverimo bilirubin. Juče smo vadili krv, nalaz
Bilirubin Total gen 2 : 158,5 umol /L referentne vrednosti su 0.0 do 20
Bilirubin direct : 12,59 umol /L refernetne vrednosti su 0.0 do 6
ne znam da li se ove refernetne vrednosti odnose samo na odrasle.
Radili smo i krvnu sliku
wcb 5,9
rbc 3,79
hgb 119
hct 0,354
mcv 93,4
mch 31,4
mchc 336
plt 336x10na9

Ima vise stolica na dan, boje senfa, osrednje gustine, urin svetao.
Pedijatar misli da to nije ništa strasno i da ćemo za mesec dana da ponovo proverimo nivo bilirubina. Stavila je dijagnozu Hiperbiluribinemija. Citala sam nešto po internetu i negde kažu da je to normalno za decu koja doje, da oni koji jedu formulu vrlo brzo dobiju nivo bilirubina kao kod odraslog coveka, s druge strane sam procitala da visok nivi bilirubina može da utice na razvoj mozga i da ostavi ozbiljne neuroloske posledice, sto me je bacilo u veliku paniku.
Da li je imam razloga za brigu? Da li je neko imao slično iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen bilirubin kod bebe
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 11:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
jelr je napisao:
Moja beba danas ulazi u 6 nedelju. U porodilistu je imala fiziolosku zuticu, bilirubin 240 pa je bila na fototerapiji 13 sati. Na otpustu je imala bilirubin 169, tezina an rođenju 3330 na otpustu 3250 ove nedelje smo isli kod pedijatra na kontrolu, sve je u redu, dobila je preko kilogram (4280)i 6,5cm na visini. Ishrana iskljucivo dojenje. Pedijatar kaže malo mi je nešto zuckasta, da proverimo bilirubin. Juče smo vadili krv, nalaz
Bilirubin Total gen 2 : 158,5 umol /L referentne vrednosti su 0.0 do 20
Bilirubin direct : 12,59 umol /L refernetne vrednosti su 0.0 do 6
ne znam da li se ove refernetne vrednosti odnose samo na odrasle.
Radili smo i krvnu sliku
wcb 5,9
rbc 3,79
hgb 119
hct 0,354
mcv 93,4
mch 31,4
mchc 336
plt 336x10na9

Ima vise stolica na dan, boje senfa, osrednje gustine, urin svetao.
Pedijatar misli da to nije ništa strasno i da ćemo za mesec dana da ponovo proverimo nivo bilirubina. Stavila je dijagnozu Hiperbiluribinemija. Citala sam nešto po internetu i negde kažu da je to normalno za decu koja doje, da oni koji jedu formulu vrlo brzo dobiju nivo bilirubina kao kod odraslog coveka, s druge strane sam procitala da visok nivi bilirubina može da utice na razvoj mozga i da ostavi ozbiljne neuroloske posledice, sto me je bacilo u veliku paniku.
Da li je imam razloga za brigu? Da li je neko imao slično iskustvo?




Nemoj da panicis, moj beban je imao 280 :-? Bili smo 9 dana u bolnici, i takodje je bio na fototerapji, i na infuziji.Bilirubin mu je posle 9 dana konacno pao, takodje na 169.Kada smo dosli kuci, takodje je bio zuckast ali nam je babica u porod.rekla da moze beba da ima zuckastu boju u licu a da ima dozvoljenu granicu bilirubina u krvi.Naime, ide bilirubin i do 340, i tada moze da ostavi posledice takve vrste.Pojite ga i dojite, mozete malo i kod dnevnog svetla da premestite krevetac ili da ga jednostavno malo drzite kraj prozora.Moj bebac je bio na formuli, mozetemisliti kako je nama bilo :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 11:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Evo i ovo sam nasla na netuna nekom forumu.

Nista se ne brinie,nas sin kad se rodo imao je bili rubin 350 a nakon dva dana 400,to nam je prvo dijete i kad nismo ja i muz poludjeli,lezao je u inkubatoru 2 sedmice i hvala bogu spalo sve ,to nije nista strasno kod vase bebe,kod nase je bilo malo opasnije a i rodio se 2 sedmice ranije,prema tome nista ne brinite


_____________________________

Svi ranjavaju,posljednji ubija!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 2:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 11:33 am
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Kod beba povisen Bilirubin je siguran znak za zuticu,nije za paniku ali ako dete i posle 6 nedeja ima problem sa zutilom,trebalo bi se obratiti paznja na to i pored toga sto beba dobro napreduje.Izlazite dete svetlosti kad god je moguce,ponovite krv za 7 dana,i otidjite kod pedijatra(drugog po mogucstvu)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: