Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Podocnjaci
PostPoslato: Pet Feb 03, 2006 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 03, 2006 12:12 am
Postovi: 3
Moja cetvorogodisnja kcerkica ima izrazene podocnjake i to me jako brine. Volela bih da znam koji su potencijalni uzroci toga. Moram napomenuti da to nije trenutno stanje,vec nesto sto nas prati poslednjih godinu-dve dana. Nas pedijatar smatra da je to normalno,ali ja sam i dalje zabrinuta. Da li treba raditi neke analize i koje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 03, 2006 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Pa sad .. ti si ocigledno mnogo iskusnija mama s obzirom da cera ima 4 godine ali ja mislim da obavezno treba uraditi krvnu sliku ako vec niste jer je to znak anemije 90% ako su crni podocnjaci a trebalo bi i bubrege iskontrolisati. Oo naravno govorim kao laik uz literaturu i sta bih ja uradila. Vuletu su se pojavili mali podocnjaci i ja mu zivadim krv kad hemoglobin manji nesto malo ali manji....
Ako imalo sumnjas u pedijatra nadji drugog ili bas pitaj za drugo misljenje. Mislim da ih uvek treba proveriti 8)

Nadam se da nije nista strasno....

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 03, 2006 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 03, 2006 12:12 am
Postovi: 3
Pedijatra ne bih menjala,jer imamo poverenje u njega. Vodimo nasu devojcicu od rodjenja kod njega,ali eto on smatra da nemamo razloga za brigu. Otici cu ovih dana ponovo da porazgovaramo,pa ako nista trazicu da uradimo nalaze na nasu inicijativu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 04, 2006 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 28, 2005 11:14 pm
Postovi: 8
Podocnjaci mogu da budu i od treceg krajnika posto dete dise na usta poprimi karakteristican izgled


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 04, 2006 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Smatram da nije nista ozbiljno jer i anemija i oboljenje bubrega jesu praceni izrazenim podocnjacima ali ne samo njima!Pa ima tu jos simptoma,itekako!A ne verujem da bi svi drugi simptomi bili bas prikriveni godinu ili dve?!Razumem vasu zabrinutost,kao majka majku,i mozda samo zbog toga mogu da preporucim da uradite laboratorijske analize,cisto da bi se smirili...Mada ja smatram da objektivno i nema razloga za tim.Videcete,sve ce biti u redu!Srdacan pozdrav! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 05, 2006 12:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Ako nema bas nikakvih drugih simproma (zamor) moze da bude cisto nasledna stvar..Ja sam nasla podatak da i manjak kalcijum moze izazvati pojavu podocnjaka ali dete u tom slucaju bude bezvoljno i lako se umara.
Proveri ipak krvnu sliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 06, 2006 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 03, 2006 12:12 am
Postovi: 3
Hvala vam puno na komentarima i savetima. Ove nedelje cemo najverovatnije uraditi analize,pa cu biti spokojna. Inace moja kcerkica ima jako svetao ten,pa su podocnjaci verovatno i zbog toga izrazeniji. Sto se tice njenog ponasanja,izuzetno je aktivna,gotovo da nikad nisam ni primetila zamor. Nisam panicar,ali eto...majka kao majka,mozda sitnicama pridajem preveliki znacaj.

Hvala jos jednom i nadam se da cu vam se javiti sa dobrim vestima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 22, 2006 11:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Podocnjaci mogu da se jave i ako dete pije previse kravljeg mleka. Smatra se da je optimano oko pola litre.

Inace, i ovde su diskutovali na tu temu, a korisno je to sto odgovara pedijatar (nick je chouchou):

http://www.roditelj.com/forum/viewtopic ... podocnjaci

Inace, sta je bio sa analizama?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: