Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 12:31 am
Postovi: 61
isidora je napisao:
Arijela je napisao:
Od jutros su mom bebcu testisi nekako spljosteni, kao da su smanjeni. Jel neko od vas ima takvo iskustvo sa bebom?


I ja sam primetila da nekad lice da su "prazni". Kao izduvani. Suprug mi je rekao da je sve ok, i zaista prilikom sledeceg menjanja plene sve bude normalno. :)

E, da, to. Bolje je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 9:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Sinoc sam primetila da mu je pisa crvena i da ima onih belih gomuljica, mada mu svako vece navlacim kozicu i ispiram vodom pisu. Danas dobio temperaturu, odvedem ga kod dr i kaze da ima upalu. Dala mu je cefaleksin antibiotik i preporucila ispiranje kamilicom. Nije trazila uzorak mokrace, ni krvi. Ja sam sad u nekom mozda bezveznom tripu i mota mi se po glaci eserihija coli. Jel znate koji su simptomi te bakterije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 9:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da je lekar posumnjao na esherihiju OBAVEZNO bi trazio analizu urina, tako da uzivajte, ispirajte, hidrogen, redovno pranje posle kakanja, kamilica nikad nije na odmet i redovno dajite terapiju i obavezno na kontrolu posle terapije!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Uh, hvala,nadam se da je tako.Imao je infekciju pupka u bolnici,nakon rodjenja, esherihija je bila u pitanju, pa smo zaglavili u bolnici 10 dana. Najgore je sto su nas otpustili kuci sa infekcijom i patronazna je primetila sledeceg dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 11:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako cete biti mirniji naravno da uvek mozete da uradite bris kitje i dajte urin na analizu.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 4:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Nov 10, 2008 3:33 am
Postovi: 56
Ti se to Ksenija plasis da ti odgovorim jel heheh :lol: pa brze bolje retorika jel ajte molim vas, i ti i babyboom bi trebali prvo pazljivije da citate sta drugi pisu pa da se udostojite tek onda da odgovarate da ne kazem,lupate,jer da ste malo pazljivije citale primetile bi da nigde nisam spomenula virtuelne doktore daleko bilo niti bih ikada pitala za misljenje iste,mozda za sebe ali za dete nikada,moja lekarka,tj lekarka mog deteta,prava,znaci ziva zena,mi je rekla da se detetu pisa nikako ne dira,jos manje da se ubacuju strana tela tipa stapica krema itd u cilju ciscenja jer ce se izazvati samo kontra efekat,dovoljno je blago ispiranje,naravno ima dece kojima se zaista kozica ne moze spustiti te stoga moraju i na neku intervenciju,ali hvala Bogu to u nasem slucaju nikada nije bilo,sve se odvija normalno i nikada,ama nikada nisam primetila bilo kakvu skramu,prljavstinu itd,i da jesam ne bih,zavrtala,gurala i cistila to vec samo blago ispiranje,no kao i sto vec jedna zena rece ovde svako ima pravo na svoje misljenje,mene samo nerviraju zene koje skacu na svaku onu rec koja se ne slaze sa njihovim misljenjem,pobogu,lecite svoju sujetu negde drugde,ovo nije mesto za to.....pozzzzzzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
blondica je napisao:
Ti se to Ksenija plasis da ti odgovorim jel heheh :lol: pa brze bolje retorika jel ajte molim vas, i ti i babyboom bi trebali prvo pazljivije da citate sta drugi pisu pa da se udostojite tek onda da odgovarate da ne kazem,lupate,jer da ste malo pazljivije citale primetile bi da nigde nisam spomenula virtuelne doktore daleko bilo niti bih ikada pitala za misljenje iste,mozda za sebe ali za dete nikada,moja lekarka,tj lekarka mog deteta,prava,znaci ziva zena,mi je rekla da se detetu pisa nikako ne dira,jos manje da se ubacuju strana tela tipa stapica krema itd u cilju ciscenja jer ce se izazvati samo kontra efekat,dovoljno je blago ispiranje,naravno ima dece kojima se zaista kozica ne moze spustiti te stoga moraju i na neku intervenciju,ali hvala Bogu to u nasem slucaju nikada nije bilo,sve se odvija normalno i nikada,ama nikada nisam primetila bilo kakvu skramu,prljavstinu itd,i da jesam ne bih,zavrtala,gurala i cistila to vec samo blago ispiranje,no kao i sto vec jedna zena rece ovde svako ima pravo na svoje misljenje,mene samo nerviraju zene koje skacu na svaku onu rec koja se ne slaze sa njihovim misljenjem,pobogu,lecite svoju sujetu negde drugde,ovo nije mesto za to.....pozzzzzzzzzz


Verovali ili ne, ovaj post je napisan u jednoj recenici! Jedna jedina recenica?! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 11:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Nov 10, 2008 3:33 am
Postovi: 56
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
I to je od zivotnog znacaja............da... :wink:
Al'je tebi lepoooo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sub Dec 05, 2009 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Biohemijska analiza urina u privatnoj laboratoriji, ako je imate u blizini, kosta 200din i gotova je isti dan. Na osnovu nje moze se videti da li je u pitanju urinarna infekcija. Ako ima dosta bakterija, ponovo dajte urin za urinokulturu. Ako posumnjate da vase dete ima urinarnu infekciju (povisena T, pisa se zacrveni), to je najbrze i najlakse uraditi.
Na zalost nisu svi pedijatroi savesni da daju odmah uput za analizu urina. Ovo govorim iz naseg iskusta. Beba nam je imala mesec dana kada smo ga zbog temperature odveli kod dr, koja je samo rekla, neki virus jer je sve bilo cisto. I onda ja ( jer sam hvala Bogu upucena) pitam jel treba urin...Kaze: ako 3 dana traje temperatura!!! Naravno, mi isti dan odnesemo, kad ono infekcija i odmah u bolnicu gde smo bili 7 dana. Znaci, doticna dr bi pustila da napreduje infekcija tri dana, a urinarne kod beba nisu naivne. Ne bih ni ja znala sta treba raditi da nasi prijatelji nisu prosli kroz isto sa nesavesnim pedijatrom. Pedijatri nisu bogom dani i kamo srece kada bi svi roditelji mogli da znaju neke osnovne stvari o stvarima koje ih mogu zadesiti, cisto da ne postanu zrtve nesavesnih lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 1:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Dimirije ima 3 dana temperaturu, i to periodicno Podigne se, pa se spusti. U ponedeljak idem kod dr po uput za analizu urina. Necu nista unapred da tvrdim , niti da osudjujem, ali ako je infekcija, a nije poslala na analizu, ne znam gde joj je savest!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ne znam zasto cekate da sami date urinokultru...to dete nista ne boli, a posto treba tri dana da se dobiju rezultati...dajte odmah , sem naravno ako postoje neke druge indikacije...Poucena iskustvom, ako vidim da kaslje i da ne jede, odmah vodim na bris grla...temperatura brzo poraste i brzo spadne...odmah urinokulturu...analize nisu skupe...a zasto odmah, jer kao sto sam rekla ceka se tri dana...a naravno za krv,to porazgovaram sa doktorom kad i sta...
Mislim naravno da ne kazem da ga normalno vodim kod doce na pregled u svakom slucaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 8:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Dimedej, Kako je dete? Je li urinarna?
Nadam se da nije...Ne znam zasto ste cekali 3 dana da uratite analizu urina. Sve sam gore napisala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 8:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Nije mogao da radi urinokulturu, jer pije antibiotike. E sad novo je da se osuo, izgleda od antibiotika, pa ih vise ne pije. Temperatura je prosla, pisa nije crvena, ali ipak cu dati urin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
U zavisnosti od antibiotika-da li imaju produženo dejstvo poput hemomycina ili ne, trebalo bi da prođe 5-7 dana od popijenog leka da bi se ponovio bris ili bilo koja analiza. U tim situacijama, prvo odvedem dete u privatnu laboratoriju, uzmu mu bris i tek ga onda vodim kod lekara. Čula sam da je odličan čaj protiv urinarnih infekcija za trudnice i decu od Josifa Pančića.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Dec 15, 2009 9:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam naisla na problem, vec neko vreme pokusavam malom da navucem kozicu do glavica ali on negoduje,Prvo kada pocnem polako on se nasmeje, alinakon toga kada malo vise povucem kozicu,on se povlaci, bezi... :-?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: