Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pentaxim vakcina
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Pitam zbog bebe moje kume, dobila je pre neki dan pentaxim vakcinu po savetu pedijatra, prvu. Nije imala ni temperaturu ni bilo kakvu reakciju. Medjutim, sutradan i dva dana kasnije, bas je lose volje, stalno place, inace je dobra beba. tesko je smiruju, moja kuma je kasno dobila bebu i sva je u panici. Da li je to neka reakcija na tu vakcinu. Ja ne mogu da joj pomognem posto u vreme moje bebe toga nije bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 9:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
ja mislim da ta vakcina moze da izazove reakciju bez obzira...I, mislim da moze u roku od 24h isto, e sad, ako se ospe, mora da prijavi, ako ima t neka joj da febricet, ili eferalgan.A, mozda je najbolje da pozove dz i kaze za da ima reakcije ako su neke bas jake, ili halo bebu.Ne znam iskreno bas mnogo o pentaxim vakcini, ali znam da moze da izazove reakcije.Uvek moze da pozove halo bebu.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 7:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Ja bih volela da čujem šta su rekli doktori tvojoj kumi. Verovatno nešto kao "Takve su male bebe, plaču i to sigurno ne može da bude od vakcine..."

Opisuješ klasičnu neurološku reakciju na vakcinu (koju doktori ne priznaju), a za koju je odgovorna komponenta vakcine protiv velikog kašlja (stric google: Kreni, sad!).

Sada više ne može da popravi, šta je urađeno je urađeno. Ali može da prestane sa vakcinacijom ili bar da je odlaže godinu, dve (unedogled :) ). Njenoj bebi očigledno ne prija i sve dalje je samo još veći rizik.

Srećno, kako god da se odluči.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
naravno da su pedijatri rekli da plac nije sigurno od vakcine, ali da je mozda ipak malo boli to mesto (butinica) pa je zato nervoznija. Bebica se treci dan od vakcine smirila i sada je ona stara umiljata beba. Ne znam kako da kazem kumi da prekine vakcinaciju, zar to nije obavezno kod nas, jedino se danas roditelju ostavlja da bira klasicne vakcine ili te pentaxim. Vidim da pedijatri u poslednje vreme savetuju pentaxim zbog manjih reakcija od klasicne. da li je bolja klasicna ili ova, i da li beba koja je ovu prvu sa 2,5 meseca dobila pentaxim moze li revakcinacije da budu klasicne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 7:21 pm
Postovi: 25
Lokacija: beograd
Mislim da Pentaxim vakcina ne izaziva nikakva nezeljena dejstva. Kada sam mom detetu davala tu vakcinu doktor mi je rekao da se ponasam kao da dete nije primilo vakcinu. Da su nezeljena dejstva zabelezena, doktori bi morali upozoriti roditelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Čet Apr 15, 2010 1:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
misty je napisao:
Ne znam kako da kazem kumi da prekine vakcinaciju, zar to nije obavezno kod nas, jedino se danas roditelju ostavlja da bira klasicne vakcine ili te pentaxim.

Hm, razumem nedoumicu. Ali obično kada se postavlja pitanje u ime nekog drugog onda sve što možeš da uradiš da preneseš odgovore pa se ta osoba odluči sama. U ovom slučaju imaš tri odgovora, naročito je treći utešan, pa tako kuma nema mnogo da razmišlja, osim ako.... moj crvić ne počne da radi svoje :wink:

Vakcinacija je obavezna i kod mene pa sam se ja odlučila da prestanemo s tim. I to je jedina stvar za koju svesno kršim zakon i znam šta me čeka ako me neko od doktora prijavi (još nisu). Nije baš da nemamo izbor, samo što nije legalan. Niko neće vakcinisati dete na silu (osim na Malti po informacijama koje ja imam).


misty je napisao:
Vidim da pedijatri u poslednje vreme savetuju pentaxim zbog manjih reakcija od klasicne. da li je bolja klasicna ili ova, i da li beba koja je ovu prvu sa 2,5 meseca dobila pentaxim moze li revakcinacije da budu klasicne.

U uputstvu za Pentaxim doduše piše da nema dovoljno podataka o zamenljivosti vakcina, ali sam sigurna da će svaki doktor reći da nema neke veze da li je dete vakcinisano vakcinom istog ili drugog proizvođača (samo da je vakcinisano :roll: ).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Čet Apr 15, 2010 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Taj plac koji se javio kasnije moze biti zbog reakcije na vakcinu. Naime, ne znam da li su Vam rekli da iako beba nema temperaturu, a stalno place treba da joj se da febricet pola kasicice iz razloga sto ce je rukica boleti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Ned Apr 18, 2010 5:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ne, niko nije rekao za febricet, znacemo za drugi put, samo nije u pitanju rukica vec nogica, butinica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Sre Mar 02, 2011 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:20 pm
Postovi: 2
Ja sam sa ćerkicom prošla sve vakcinacije sa Pentaximom i zaista sve pohvale. Nismo imale nikakve nuspojave, zaista smo se ponašali kao da dete nije ni primilo vakcinu. Jedino smo bol u ruci rešavali paracetamolom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Ned Sep 11, 2011 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 10:41 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,
Zanima me jedna inormacija u vazi sa Pentaxim vakcinom,a to je da li se ta vakcina daje ISKLJUCIVO u nogu?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 9:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Vecina mojih prijateljica je vakcinisala bebe sa pentxinom i nije bilo nikakvih problema , ja da sam znala za tu opciju sigurno bih je odabrala da ne mucim bebca sa toliko bockanja jer pentaxim objedinjuje neke vakcine pa se beba kako sam ja razumela bocka 3 puta manje, i da sve bebe su dobile prvu bocu u butinu a cini mi se ostale u rame.Sto se tice zakona a ovo vam govorim po iskustvu moje kume od prosle godine ona i njen muz su odlucili da ne prihvacaju vakcinaciju i da ih niko na to ne moze naterati jer su oni utuvili u glavu da je to zapadnjacki otrov za nasu decu(sto je najgore ovo dvoje ljudi ima diplomu fakulteta da nemislite da su neki zatucani) i posle puno prepucavanja sa pedijatrom oni su rekli svoje i mislili su da ce to tako ostati.Mesec dana nakon toga dobili su poziv na sud na koji se nisu odazvali jer su mislili da je sala.Nedelju dana nakon toga policija je dosla na vrata i odvela ih pred sudiju koji je u skracenoj verziji rekao da ili ce vakcinisati dete ili ce neko od roditelja odlezati kaznu i jos ce biti pod kontrolom socijalne sluzbe.Kraj je bio vakcina naravno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 10:41 pm
Postovi: 2
Ja mislim da svako treba da odlucuje sam da li ce da vakcinise dete ili ne,a ne da takve stvari budu uredjene zakonom....
takodje verujem da vakcine koje nasa deca ovde primaju mogu vise da naskode nego sto ce da pomognu jer iz par slucajeva koje licno poznajem a i preko novina saznala sam o katastrofalnim posledicama od tih "bezazlenih" vakcina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 10:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Delimicno se slazem sa vama jer sam se preznojavala danima kada je moj bebac primio MMR vakcinu nakon sto sam procitala sta sve moze poci po zlu, evo recimo vakcinu protiv svinjskog gripa niasm dala ni bebcu ni sebi jer je sam grip naspram kontra indikacija vakcine izgledao bezazlen al opet sa druge strane bolesti od kojih stite ove vakcine su mnogo ozbiljnije i smatram da vakcinacija jeste dobar izbor ali opet ne da vas neko primora nego da se informisete i da imate pravo da sami odlucite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 11:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
A mene interesuje da li ti sto smatraju da decu ne treba vakcinisati daju deci antibiotike i ostale lekove.
Mislim da zakon treba da bude jos strozi po pitanju vakcinacije, jer tu vise nije rec samo o onima koji filozofiraju, vec ugrozavaj8u zdravlje drugih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pentaxim vakcina
PostPoslato: Čet Sep 15, 2011 9:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Pa mislim da je zakon dovoljno strog jer ne vidim kako moze biti stroziji ako onaj ko odbije vakcinisanje zavrsi pred sudijom.Ne slazem se sa vama da onaj ko ne vakcinise dete dovodi u opasnost svoju okolinu , to nije logicno jer su u okolini svi vakcinisani pa se ne mogu dovesti u opasnost ali mislim da ne vakcinisanjem dovode svoju decu u opasnost ali sva sreca pa je to reseno zakonom.Ali opet iako sam pristalica vakcinisanja ne da mi djavo mira a da ne mislim o tome kako bih ja reagovala kada bi me neko terao da mi dete primi sumnjivu vakcinu kao sto je bilo sa vakcinama protiv svinjskog gripa al sva sreca takva vrsta vanrednih vakcinacija jos nije zakonom resena pa mogu da odahnem do daljnjeg.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: