Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ovikavanje od pelena
PostPoslato: Sre Jul 20, 2011 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Pa normalno je valjda, da dete ponekad nastavi nocu da mokri u krevet, u periodu kad mu se tek skinu pelene??!! Doduse, ja imam iskustvo sa mojim dvema devojcicama koje su onog dana kad su prestale da nose pelene, prestale da i nocu piske u krevet, ali u mom okruzenju o tome ne pricam, jer sve do jedne majke imaju iskustvo da deca i nocu nastave neko vreme s tim. Ja o tome cutim, jer mi ne veruju, pa zvucim kao neka svekrva ciji je sin "sa sest meseci piskio na nosu" kako da ne, jos je govorio i "molim te, dodaj mi nosu, zelim da piskim!".


Nista ne brini, nemoj mu davati mnogo tecnosti uvece, probudi ga i ponudi mu da piski, a to ce vrlo brzo prestati.

I, meni su rekli, da dete do puberteta "ima pravo" da se u proseku jednom mesecno upiski u krevet, u snu. DA je to prosek koji se smatra sasvim normalnim, i kod skolske dece.

Tako da, nista ne brini. Sve jo ok. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ovikavanje od pelena
PostPoslato: Čet Sep 08, 2011 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 4:36 pm
Postovi: 17
Mi smo krenuli sa odvikavanjem od pelene pre 5 dana...inace moj sincic ima 2 god. Bila sam iznenadjena da je vrlo lako prihvatio nosu i poceo da piski u nju bez problema, samo 2-3 puta smo imali nezgode ali to je bilo prvi i drugi dan. Skroz smo skinuli i nocnu, ujutru je suv pa cim ustane ide na nosu i sve lepo obavi. Nas veliki problem je sto nikako ne moze da se opusti da kaki, dete nije kakilo 5 dana, iako je oduvek kakio bar jednom dnevno. Sada se suzdrzava,a vidi se iz aviona da mu se kaki, pocrveni, steze se i samo prducka ali da se opusti i kaki NE. U iskusenje sam da mu vratim pelenicu da kaki jer ovo stvarno nije zdravo, ali se plasim da cu ga zbuniti i sav ovaj trud ce da padne u vodu. Imate li savet, molim vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ovikavanje od pelena
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
cici78 bravo za pametnog malisu druga godinica je naj bolja za odvikavanje jer tada deca vec shvataju verbalna objasnjenja.Nekima polazi i sa godinu dana da stave dete i ako uspeju da uhvate momenat kada dete treba da izvrsi nuzdu pa ona dospe nekim cudom u nonu+nagradica+bodrenje i stice se navika mada dete tada jos nije svesno ono ima naviku u odredjeno vreme da sedne na nonu ali to nije to.A druga godinica je ekstra kod vas se malo ornulo uglavnom deca imaju vise prolema sa regulacijom mokrenja kod odvikavanja nego sa kakom.Ne znam kakve su mu ranije bile navike praznjenja moguce je jednostavno da se naruckao sa necim sto mu je steglo stolicu da oseca bol u stomacicu i da se jednostavno uplasio praznjenja.Prvo mu dajte da rucka ono sto regulise tvrdocu stolice kifla sa lanenim semenom, sljive, smokve izbegavajte cokoladu,pirinac, beli hleb, slatkise.Kada primetite po licu ono sto ste rekli da se vidi da bi da kaki capite dete sa nekim fazonom koji voli tipa avion auto, provozajte ga do velike vc solje da se auto ili avion isprazni a posle cete mu dati gorivo koje voli sokic ili..stavite dete bez adaptera da bi mu guza sto vise usla u solju i samim tim kako ga drzite za ruke svojim nogama ce vrsiti pritisak na stomacic pa ce se lakse isprazniti.Bodrite ga svo vreme kako je on sada veliki skoro ko mama i tata kako sedi na velikom vc-u kao veliki momak itd.Kada se iskaki obavezno nesto odvalite da se dete nasmje slatko pa ce na kraju sve to shvatiti kao salu a ne kao obavezu i rado ce ici na vc.Mi smo u pocetku pravili dvoglede od vc rolne , vozili brodice u lavoru sa malo vode trista cuda sa dve godine i cetiri -pet meseci kada smo se vratili sa raspusta u jaslice nikada vise nije piskio ili kakio u gace glasno kaze ili jednostavno ode i sam uzme nosu ili se popne na mali vc.Sada nam je naj veci problem sto je on veliki momak od tri godine i zeli sam da brise guzu ne zelim da ga sputavam ali je mali zato a on tvrdi da je veliki i netreba mu mama da mu brise guzu:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ovikavanje od pelena
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
cici78 bravo za pametnog malisu druga godinica je naj bolja za odvikavanje jer tada deca vec shvataju verbalna objasnjenja.Nekima polazi i sa godinu dana da stave dete i ako uspeju da uhvate momenat kada dete treba da izvrsi nuzdu pa ona dospe nekim cudom u nonu+nagradica+bodrenje i stice se navika mada dete tada jos nije svesno ono ima naviku u odredjeno vreme da sedne na nonu ali to nije to.A druga godinica je ekstra kod vas se malo ornulo uglavnom deca imaju vise prolema sa regulacijom mokrenja kod odvikavanja nego sa kakom.Ne znam kakve su mu ranije bile navike praznjenja moguce je jednostavno da se naruckao sa necim sto mu je steglo stolicu da oseca bol u stomacicu i da se jednostavno uplasio praznjenja.Prvo mu dajte da rucka ono sto regulise tvrdocu stolice kifla sa lanenim semenom, sljive, smokve izbegavajte cokoladu,pirinac, beli hleb, slatkise.Kada primetite po licu ono sto ste rekli da se vidi da bi da kaki capite dete sa nekim fazonom koji voli tipa avion auto, provozajte ga do velike vc solje da se auto ili avion isprazni a posle cete mu dati gorivo koje voli sokic ili..stavite dete bez adaptera da bi mu guza sto vise usla u solju i samim tim kako ga drzite za ruke svojim nogama ce vrsiti pritisak na stomacic pa ce se lakse isprazniti.Bodrite ga svo vreme kako je on sada veliki skoro ko mama i tata kako sedi na velikom vc-u kao veliki momak itd.Kada se iskaki obavezno nesto odvalite da se dete nasmje slatko pa ce na kraju sve to shvatiti kao salu a ne kao obavezu i rado ce ici na vc.Mi smo u pocetku pravili dvoglede od vc rolne , vozili brodice u lavoru sa malo vode trista cuda sa dve godine i cetiri -pet meseci kada smo se vratili sa raspusta u jaslice nikada vise nije piskio ili kakio u gace glasno kaze ili jednostavno ode i sam uzme nosu ili se popne na mali vc.Sada nam je naj veci problem sto je on veliki momak od tri godine i zeli sam da brise guzu ne zelim da ga sputavam ali je mali zato a on tvrdi da je veliki i ne treba mu mama da mu brise guzu:(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: