Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Osip od sunca
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 2:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Da li je neko imao sličan problem? Moja malena se u subotu osula bila je dosta u dvorištu iako sam je namazala zaštitnom kremom. Počela je sa se osipa i osip se širi po celom telu. Izbegava se izlazak s njom na sunce maksimalno, i u kući je na vrućini, ali bez obzira osip joj uveče izgleda jako strašno. Ima li neka krema specijalno protiv osipa. Molim savet.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da li dete pije neke lekove ili vitamine? Paracetamol? Chime se hrani poslednjih dana? Jagode? Neke drugo voce? Jaja?

Fotosenzibilizacija je svakodnevna pojava kod svih ljudskih bica koja su izlozena suncu, pa chak i bez obzira na kreme i losione sa zashtitnim faktorima! Pege, fleke, crvenilo ce javlja na kozi izazvano hemijskim promenama, sunce trigeruje promenu supstanci u organizmu i manifestuje se promenama na kozi, kod dece jeste vishe izrazeno poshto im imuni sistem i nervni sistem nisu u potpunosti 'zavrsheni'.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 3:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Lekove ne pije, pije probiokid imuno. Jagode nije jela ovih dana jaja možda kao sastojak u nekim namirnicama. Pečena ili kuvana jaja jako retko jede. Bila je negde do rođendana do 26 maja na antibioticima jer je imala bakteriju u nosu, sad nije. Imala je pre nedelju dana proliv izgleda da je malo poručkala zemlju, pa je pila smectu i sad pije probiokid da joj se malo ojača imuni sistem. Da li je to neki nedostatak vitamina pa se manifesovao osipom?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 3:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pre ce vishak nekih vitamina i minerala da izazive osip nego nedostatak!

Obichno su antibiotici koji izazivaju takve promene, ali proshlo je dosta od 26 maja.

Malo vishe o fotosenzibilizaciji! Da bude malo jasnije!

Fotosenzibilizacija je neuobichajena reakcija koze na sunchevo zrachenje, pre svega UVA ili VIS dela spektra, u prisustvu odredjenih supstanci. Ova pojava je poslednjih decenija sve chesca, a broj supstanci koje je izazivaju sve veci.

Fotosenzibilizacija se javlja u vidu nenormalno burne reakcije - svraba, osipa, plikova, otoka, pojachčane pigmentacije koja moze ostati trajno ili neochekivano jake opekotine. Reakciju izazivaju supstance koje potchu iz organizma ili one koje u organizam dospevaju putem hrane, preko koze, lekovi itd.

Chak oko 230 lekova moze izazvati reakciju fotosenzibilizacije, ukoliko se osoba koja ih koristi izlaze suncu. Obichno se prestankom uzimanja leka i ovaj problem povlachi, ali su zato, tokom terapije, potrebni oprezno izlaganje suncu i maksimalna zashtita.

Chest uzrok fotosenzibilizacija su i hemikalije koje dolaze u kontakt sa kozom: sredstva za chishcenje u domacinstvu, industrijske hemikalije, komponente dermo-farmaceutskih i kozmetichkih preparata. Chak i neki UV filteri, osnovne komponente preparata za zashtitu od sunca, mogu izazvati ovu reakciju.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 10:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sav deca u ulici gde mi zivimo, od nekoliko mes.pa do 3 godine uzrasta su se osula.Moj deckic isto ima svuda po telu, mazem mu sebamed protiv osipa i ojeda ali se opet pojavljuje...

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Mi smo imali isti problem, tusirali se po 5 puta dvevno, mazali pantenol.... nista nije pomagalo. Pitala sam drugaricu iz Indije sta rade tamo, posto je tamo bas vruce, a dala mi je savet koji je resio problem za nas. Mozda jos nekom pomaze. Pasta od turmerica (kukurma na srpskom, ali u zdravoj hrani se prodaje bas kao "turmeric"), mesano sa soda bikarbonom. Znaci, stavi se pola kukurme, pola soda bikarbone, malo vode da bude kao pasta, i to se namaze gde je osip. Istina da malo cudno izgleda (kukurma je zuta!) ali bas pomaze protiv osipa. Svojoj deci sam stavila tu pastu na par sata, dok su se setali po kuci gola (jer ostavi fleke na odece). Zatim smo se tusirali, lepo to sve skinuli, i nema vise osipa. Sada se opet razvija osip pomalo, tako da cu ponovo da stavim to.

Ovo sam procitala na forumu rdoitelj portal, jedna mama je to napisala.Takodje, ja cus utra da kupim acidi borici da mu vaticom cistim, aza kukurm prvi put cujem iskreno, i mozemo da probamo Unka draga, ne moze da steti :)

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 10:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Tamara,

Moj deckic pije pikovit , da li mozda i taj multivit.preparat moze uticati na povecan osip?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
evo imam ja jedno pitanje za tamaru. .
pijem letizen zbog alergije na polen i par dana mi je bilo bolje pa ga nisam popila. u medjuvremenu sam dobila sitan osip ali samo na jednoj ruci koji mi je bas licio na alergiju na sunce :roll: kao mali, sitni, crveni plikcici.
s' obzirom da sam pila tih dana antibiotik, najpre sam pomislila da je od njega alergija i prekinula sam uzimanje.
zanima me sledece . . . kada smo na lekovima protiv alergije mi zapravo i ne znamo da li smo na neki lek koji pijemo alergicni ili ne. da li je normalno da smanjujemo imuni odgovor? kako se nas organizam oseca kad mi pijemo nesto sto nam ne prija "na silu", "uz pomoc" lekova protiv alergije, a mozda ne bi trebalo da to radimo?
mozda sam malo konfuzna, nadam se da si uspela da shvatis sta sam htela da kazem?
izvinjavam se ostalim ucesnicima na temi sto sam upala na pedijatriju :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Sre Jun 16, 2010 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Kod nas se svako u komsiluko osuo barem bebci tj deca.

Mada moj sin dosada uopste nije patio od osipa ali bogami sada i on. Ma znoji se uzasno pa i mi sami nije ni cudo sto se osipaju pogle ti ovo vreme uzas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Čet Jun 17, 2010 8:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Drage moje,
Juče sam zvala ambulantu i pitala za savet. Rekli su mi da je često tuširam i da je ne mažem uopšte i trebalo bi da bude dobro. I za dosta dece sam čula da su se osuli izgleda da je od vremena ili to što smo zagađeni. Ako se ne povuče, onda ćemo morati ići do lekara.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Čet Jul 01, 2010 6:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moje dete se isto osipalo kad je bilo manje (mada nikad nisam bila sigurna dal od sunca ili od znoja), ali evo sa tri godine....nista.... Mozda to vremenom prodje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Osip od sunca
PostPoslato: Pet Jul 02, 2010 1:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
i moja mala se osipala, kada su bile jake vrucine.
Nista joj nisma davala jer to je od znoja
kada su temperature pale, proslo joj je, sto ne znaci da se opet nece vratiti.
U savetovalistu sam nam rekli da mogu da je kupam u blagom rastvoru hipermangana, ali premda ona ima suvu kozu, nisam to uradila. Proslo je samo od sebe. tako da nije nista strasno, samo sto ruzno izgleda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: