Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oralna candida 20% !
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2011 3:43 pm
Postovi: 1
Postovani molim Vas za odgovor, moja djevojcica stara 3 godine je prije nekoliko dana imala bijele flekice u ustima, ustanovljena je candida species. Uradjena opsta analiza iz prstica krvi gdje nalaz dobar tj. super je bio jer je bila na planini mjesec dana, lijecili smo nistatinom 10 dana i to se povuklo, medzutim 11 dan opet samo malo na usnama je bilo i bris je pokazao opet prisustvo kandide 20 %. Sada je sve izlijecio dektarin gel, jos terapija traje ukupno 7 dana. E mene je sada strah kad prestanem da stavljam taj oralni gel da ce opet buknuti, jako su me isprepadali neznam dali trebam djete opet voditi da je bockaju citala sam dosta das nije imunedencija, ili imunodificijencija, jako sam uplasena, sta mi predlazete koliko terapija da traje pa nakon koliko raditi bris i dali uopste ga raditi jer ona normalno jede, spava ziva je, sve je ok nalaz krvi je ok, da li imunodencija pokazuje jos neke simptome? Hvala i izvinite na iscrpnom i zbunjujucem pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oralna candida 20% !
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 8:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Radi sprecavanja sora u ustima da ne bi doslo do candide ja sam detetu preventivno davala jednom nedeljno malo daktanol gela. I sad joj ponekada namazem u usta i dam joj malo na prst da ona stavi u usta. To treba redovno raditi do trece godine, ali mnoge mame to rade i duze. Probajte jednom nedeljno radi preventive mozda pomogne!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: