Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 11:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Nasla sam slicne teme na forumu..ali nisam nasla odgovor, pa ponovo postavljam slicnu temu.

Moj sin ima dve godine i deset meseci. Pre tri nedelje smo se ''skinuli'' sa flasice. Mislila sam da je odvikavanje sisanja dojke teze, ali sad vidim da je flasica gora. Dojila sam ga 13 meseci i odvikavanje je tajalo 5 dana bez problema...zadnje, evo sad ce jos malo dve godine, on pije na flasicu uvece i ujutru i ponekad danju...i to iskljucivo trazi danju samo kad smo kod kuce...kad negde idemo normalno pije iz flase (flasice) ..case itd. Kupili smo mu staklenu flasicu sa cuclom, pala mu je na beton i razbila se...sto je bio super povod, ''vidis razbila se, i nema druge''...on je sam rekao ok, nema druge...prvih dana je bilo za neverovati super, da bi posle tih nedelju dana krenulo ''ludilo''...postao je nervozniji, ne moze uvece da zaspi pre 11 ( a do tada je legao u 8 i spavao do 6-7)...popodne nece da spava( a spavao je redovno min. dva sata)...i sve u krug...to traje vec dve nedelje...stalno je nervozan, jer nije naspavan...onda mu se vratila faza ''necu'' i sve mora po njegovom, ako nije, baca se i vristi...to nikad nije radio ( mislim jeste plakao..ali nikad ovako)...i onda trazi krisom od svih flasicu i kaze dajte mi malo da mama ne vidi...uh, dodje mi da mu vratim flasicu..ne znam da li moze da ostane neki psihicki trag...

uvece trazi da spava sa nama...ne branimo mu ( a spavao je sam u svojoj sobi bez problema i uspavljivanja)..
Tacno se vidi da mu flasica nedostaje i da ne moze da prevazidje to,iako je proslo tri nedelje...moj muz je za to da mu vratimo flasicu jer on ne vidi nista strasno u tome ako dete malo duze sisa...moje jedino protiv je to sto ce pokvariti zube, inace nemam nista protiv..neka deca ranije neka kasnije sazrevaju ...

ne znam sta da radim...a bojim se za dete da ne ostavi nekog traga na njemu...

da li je neko imao iskustvo sa slicnim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Neznam kako da te posavetujem jer se moja malena nakon razbijenih čaša sa poklopcem i prosipanja vode i soka vratila da pije na flašicu. Uveče mleko pije iz flašice, a i od drugarice dete sa skoro pet godina isto uveče pije mleko iz flašice. I ja sama sam imala faze da pijem iz flašice kao već velika devojčica, čak su morali da mi je ponovo kupuju jer se stara bacila. Nadam se da će se neko javiti ko je rešio bolje problem. Ja ću ponovo da kupim čašu sa poklopcem pa ćemo da vidimo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Unka, hvala na odgovoru...uh, mi nemamo problem sa pijenjem i case..on super pije i iz flase koja nema pipak, ne prosipa nista..znaci problem je u uspavljivanju..sinoc smo legli u pola devet...i on sa nama..da bi rekao idem u moju sobu, i mi super...mi zaspali...i negde oko 11 ja cujem iz njegove sobe da se on igra, a mi komirani...ja dodjem kod njega on ne moze da zaspi...i onda se ujutru probudi oko 8 kao ''drogiran''...popodne izgubi sat vremena blejuci u krevetu da bi odspavao 45min...razmisljam da mu dam cuclu, jer ako mu vratim flasicu, napijace se vode ili mleka, pa onda piskenje ( a odavno ne nosimo pelenu nocu)..i sve u krug...sad me hvata panika sto ne spava koliko treba, a zna se sta san tj. ne spavanje moze da napravi odraslom coveku, a kamoli detetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Moj mali sad ima isto kao i D.J. in a i sisali su isto stim da sam ja odvikavanje od flasice uvela uzajamno sa odvikavanjem od sisanja posto mi je pedijatar to savetovao a u isto vreme smo se skidali i sa pelena.Sto se tice flasice ona je nevidjeni neprijatelj zubica i D.J istraj ne daj muzu da kvari plan morate oboje biti cvrsti bolje da ti bude kenjkav i tri nedelje nego da mu poispadaju zubici do cetvrtog rodjendana.Ako ti nemozes da ubedis mm povedi ga na redovnu kontrolicu kod detetovog stalnog zubara pa neka mu on lepo objasni uticaj nocnih flasica na zube.Mi imamo no spil Nubi sa cistom vodom u krevetu ako dete uvece ozedni i to mu je dovoljno a preko dana pije iz case .Ne samo za zubice nego i za stomak nije dobro da u toku noci pije nesto sem vode.Sad je malo kasno i nezgodno zato sto ova necu faza traje do oko 5 godine barem tako kazu i ja znajuci kako je ovaj moj sada svojeglav i kako je poceo da se baca kada nesto negoduje ne znam kako bi se izborila sa njim da nismo to jos tada sredili.Drzim vam fige naoruzajte se zivcima i drzite se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Čet Mar 31, 2011 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja cera puni u junu 4 tu godinu i uvece se jos uvek popije mleko iz flasice. Pitala sam zubarku jer sam zabrinuta zbog toga, ali mi je ona rekla da je to normalno. Oni do 4-te godine imaju taj reflex sisanja. Mi to resavamo tako sto pijemo mleko (koje je vise ritual nego bilo sta drugo) i onda lepo operemo zubice i to je to. Mozda sam slaba sto joj tolerisem to u ovom uzrastu ali meni se cini da to i nije neki bauk. Bitno je samo da se posle toga operu zubici da se ne bi pokvarili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Sub Apr 02, 2011 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Dea nisam mislila na decu koja veceraju mlekce i moj pije mleko kakao,jogurt sve jedno nakon vecere kao dezert i posle toga peremo zubice mislim da je problem i to velik kod dece koja ne mogu da zaspu bez flasice odnosno nisu ni odvikavana a takvih ima dosta, nije bitno da li godinu dana ili cetiri starosti nego to sto dete sa malim mlecnim i osetljivim zubicima spava bez adekvatne higijene i ti zubici su oblozeni bakterijama koje uz mleko,zasecereno mleko itd lude u toku noci.Cak ima i dosta roditelja koji ne znaju da se dete vodi u prvu posetu zubaru kada niknu zubici i da se ti isti peru.Dosat roditelja u nasim jaslicama je padalo u nesvest kada sam postavila pitanje upotrebe cetkice u jaslicama.Pitali su me odakle mi ideja da perem detetu zube to je opasno :).Nazalost zbog takve informisanosti mozete videti decu sa tri-cetiri godine koja imaju vec karjes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Sub Apr 02, 2011 3:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Mi smo decaka odbili od zaspevanja sa flasicom tako sto smo poceli da mu dajemo vodu umesto mleka, i prvo se malo bunio (nekoliko veceri), cak je i cvileo, glumio da place, ali je prestao. Sad mu ponudimo flasicu sa vodom kad krene na spavanje, ali on najcesce ni ne uzme vec legne, drzi je u rukama i ispusti cim zaspi. Kad se u toku noci probudi, dodam mu flasicu i on povuce gutljaj, dva i nastavi da spava.

E, zato ujutru, kad se probudi ranije nego obicno, navikli smo ga da popije malo soka (pomesano pola-pola sa vodom) iz flasice i nastavi da spava jos sat-dva.

Inace leze oko 21h i budi se oko 7-8.

Poslednjih dana uvece ga stavljam bez flasice, on malo negoduje, onda malo poprica sam sa sobom i zaspi. Bez ikakvih problema.

Jedva sam cekala da se odviknemo od flasice, jer se jezim toga sto je pio mleko posle opranih zuba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Sub Apr 02, 2011 10:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ja mojoj ceri, ako za vreme ispijanja mleka zaspi i posle toga operem zube (ne spava ona jos cvrsto pa komadu otvori usta izvede iako vec drema).
Inace Melita ja sam bila jako razocarana sto u nasem obdanistu nema tog pranja zuba. U drugim (doduse manjim) je svako dete imalo svoju cetkicu i prali su posle dorucka/rucka zubice. Moja mala je u velikom obdanistu i to je izgleda tamo neizvodljivo.
Inace mi smo bili sa godinu i po kod zubara i idemo na kontrole svakih sest meseci. Mislim da je to super fora da se deca priviknu na odlazak zubaru, pogotovo sto sad jos nema nikakvih popravki i slicno, pa prolazi sve super (zubarka ima skrinju sa blagom, pa svi koji su bili hrabri na pregledu mogu da izaberu igrackicu - mislim igrackice iz kinder jajeta i slicno, ali kod klinaca super pali).
Inace ja sam probala i tu foru sa razblazenim mlekom/vodom i kod nas nije upalila. Isto je tako cuckala i vodu, ko sto rekoh sigurna sam da je u pitanju ritual a ne zedj/glad....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Pon Apr 04, 2011 9:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
evo i ja da se javim...veceri nam prolaze sve bolje i bolje...jedino imam borbu sa mojim muzem i mojom mamom ( sad je kod nas posto kreci) kako sam mogla da mu uskratim takvo zadovoljstvo...pa nisam mu ja to odjednom...
elem, prosle nedelje smo bili na sistematskom pregledu...pa smo isli i kod zubara...zubarka mu je rekla da su mu zubici super, pa je jos pred njim rekla ''verovatno nema flasicu''...pa joj je on objasnio kako se njegova polomila...itd. i sav je bio ponosan sto su mu zubi super...a inace srecom , voli da pere zube... pa ih peremo sem uvece i ujutru...skoro uvek posle jela..valjda ce ga to drzati dugo...
u svakom slucaju, flasica mu sve manje nedostaje...uvece zaspi oko pola deset umesto u 11...ide polako...ali ide...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Pet Apr 08, 2011 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
Joj bas mi je zao sto kroz to prolazite vidim da ce nama tako biti sa dudom, ima 21 mesec i jos ne moze da zaspi bez dude. Flasice smo se resili sa 10 meseci i presli na meki kljun za vodu i sok a sa 14 na tvrdi za vodu i sok. Sisala je do 17 meseca, i onda mleko pila na tvrdi kljun sto je trajalo kratko jer sad pije i melko i sok na slamku (melko na silikonsku a sok na obicnu plasiticnu). Imam utisak da bi mi bilo dosta lakse da sam je odvikavala od dude pre prvog rodj. . Sto su stariji sve vise znaju pa onda cirkus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 7:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam moju probala kao malu da odviknem od dude-bezuspesno. Imali smo cirkus 7 dana i onda sam posto je od silnog stresa pocela i da gubi na kilazi vratila dudu. Sa dve godine i par meseci je to proslo bez vecih drama, gundjanje od par dana, ali samo gundjanje i hvala bogu na dudu se vise nismo vracali. Evo vec tri dana za redom i flasicu smo smanjili nadam se da smo na dobrom putu da je izbacimo....
Ono sto je meni bitno je da nista ne radim na silu, jer kad su oni spremni za odvikavanje (ili privikavanje) na nesto sve to ide brzo i lako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 11:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Moj mali nije bio lud za dudom pa zato nisam skroz merodavna sa savetima al ovo sto cu vam reci sam dobila kao savet od starije mame koja je to radila sa svoje troje dece veoma uspesno a i kod nas je upalilo za samo nedelju dana pa probajte i vi.Duda se prvo zasece dnosno napravi se mala rupica pa deci ne prijanja u ustima lepo kao pre pa pocinje da im ne prija svaki drugi dan dosecite rupicu i nikako ne priznajte detetu odnosno neradite to pred njim da nemisli da ste vi krivi sto se duda pokvarila neka sami dodju na tu ideju da se duda pokvarila.Hrabrite dete da je veliki decak ili devojcica i na ulici im pokazujte male bebe sa dudama jer one i jesu za male bebe a ne za velike decake i devojcice.Meni je uspelo relativno brzo kazem, za samo 7 dana dete je samo odbacio dudu je r nevalja vise.Prijateljici je trajalo malo duze pa je na kraju od dude ostalo samo oko 1 cm ali su uspeli.Ima puno pozitivnih komentara na ovu tehniku ,pa probajte.naravno dudu morate detaljnije oprati i dezinfikovati jer sada pljuvacka ulazi i unutar silikona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
melita keller je napisao:
i nikako ne priznajte detetu odnosno neradite to pred njim da nemisli da ste vi krivi sto se duda pokvarila neka sami dodju na tu ideju da se duda pokvarila.



E, slatko se ismejah. :D

Mi smo to uradili sa flasicom, jer je nasa starija devojcica bila vrlo vezana i nije htela da zaspi bez flasice, a trebalo je da krene u vrtic. Meni je bilo mnogo odvratno da nosi flasicu tamo, jer sam zamisljala kako se deca razmenjuju sa flasicama, kako pada po tepihu i ostalo i jedno vece sam je slomila nogom, (bila je plasticna, jako sam zgazila i ona se ulubila na pola). onda sam posla sa flasicom u dnevnu sobu kod nje i supruga, inscenirala sam svoj pad bas preko flasice i kolenom se naslonila na onaj ulubljeni deo. Dete je sve to gledalo i svi smo govorili "Jao, sto je mama smotana, pa kako pade? Pa kako slomi flasicu?" i sve tako... (Sad kad se setim, mozda je mm mogao da bude i blazi u ismevanju! :evil: ) ali upalilo je!

Dete je danima pricalo "Nema flasice! Mama pala i slomila!" i pred spavanje smo pricali o tome kako sam smotana i smejali se zajedno tome i ona je to tako prihvatila. Imala je u tom trenutku 2 god i tri meseca. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 9:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Cao svima,

evo malo da se vratim na ovaj post...znaci odbijanje od flasice..hm, traje jos uvek i posle 4 meseca...mislim nije bas odbijanje, on vise nece flasicu, ali je spavanje poremetio skroz na skroz i prosto ne znamo sta da radimo. Uvece nam je nocna mora kad treba da spava. Ne zaspi NIKAD pre pola 10 ( a spavao je normalno od 8 do 8). Imamo istu rutinu, vecera i kupanje, ali on jednostavno trazi nas da spavamo sa njim. Boji se duhova.Ne zna ni sta znace niti kako izgledaju, ali ih se boji...ok, ostavljamo mu upaljeno svetlo...ali jednostavno nece da legde dok mi ne legnemo i to sa njim...+ cesto se desi da besni do iznemoglosti,place i dere se da nece da spava, pa hoce mleko, pa hoce ovo, pa hoce ono...pokusavali smo sa raznim tehnikama i nema pravila...spava celu noc , ne budi se, to nije problem..samo uspavljivanje..

Pitanje, kako dovesti dete u red za spavanje? On sad ima 3 godine. Imajte na umu da objasnjavanje sa njim traje i po sat vremena, na sve ima odgovor. Sto vise objasnjavate , to on vise izmislja i produzava vreme leganja/spavanja.

Da samo dodam , da popodne bez problema ide na spavanje . Pokusavali smo da izbacimo popodnevno spavanje, ali bude jos gore. ne moze da izdrzi , i onda nastaje pakao, zaspi oko 17h, i onda se komira...tako da smo nasli modul da zaspi oko pola 1 i da spava oko sat vremena, kao neka dremka...i to mu ogovara.

Pomagajte!

Pozdravcic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odbijanje od flasice
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 9:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Vidim da se pojavio znak 8)

mislila sam od 8 do 8


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: