Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim vas hitno je
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 5:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
molim vas, imam klinca od 5 godina, primetila sam da cudno okrece glavu kada gleda tv, vodila sam ga kod oftamologa. Iz provincije smo i osudjeni na jednog lekara ne bas mnogo ljubaznog. Pregledao je dete, nista mi nije rekao vec da treba da mu stavljam 4 dana po 3 kapi Atropin.sol za sirenje zenica i da ga dovedem posle ponovo. MOj problem je, tj. pitanje: DA li ce dete jasno videti kada mu budem stavljala kapi i da li moze da ide u vrtic ili da ja izostajem sa posla sto nije bas popularno u mojoj firmi. Molim vas da mi sto pre odgovorite, da li moze u vrtic i da li postoji metoda za bryo sirenje zenica i kako se do nje dolazi. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas hitno je
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 7:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 7:17 pm
Postovi: 75
Za sirenje zenica je potrebno oko pola sata.
Meni su bezbroj puta sirili zenice na raznim pregledima jos od detinjstva (pet godina pa nadalje, a sada sam 37 godina matora). Nikada im nije trebalo vise od pola sata, nakon davanja kapi, da se rasire dovoljno za pregled. Svoju decu vodim kod ocnog jednom godisnje i ista prica.
Nekoliko sati posle sirenja zenica oci su osetljive na jako svetlo i obavezno se nose tamne naocari sa dobrim UV filterom, mada mogu da posluze i one za jednokratnu upotrebu koje se dobiju kod doce. Ja sam kao dete uvek izostajala iz skole nakon ocnog pregleda - ali samo taj dan, posto bi mi tada sve bilo malo mutno, pa da se ne mucim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas hitno je
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 8:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
thanks, ali ipak mi nije jasno zasto sam onda dobila Atropin kapi da mu stavljam tri puta na dan 4 dana ,pa tek onda da dodjemo. Cak sam i na nekim sajtovima nasla kako se deci par dana stavljaju te kapi pre detaljnog pregleda ociju, ja bih to da izbegnem. Ako bas mora par dana onda me interesuje da li ce on dobro videti tih dana do pregleda, ne znam da li neko ima iskustva sa takvim sirenjem zenica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas hitno je
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 10:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 7:17 pm
Postovi: 75
Citiraj:
ali ipak mi nije jasno zasto sam onda dobila Atropin kapi da mu stavljam tri puta na dan 4 dana ,pa tek onda da dodjemo

Pa verovatno zato sto mnogi oftamolozi jos uvek smatraju atropin za najbolji kada je potrebno sirenje zenica pre refraktivnog pregleda i kada sumnjaju na dalekovidost. Nevolja je samo sto po protokolu za decu mladju od sest godina se kapi daju tri do cetiri dana pre pregleda.
Mada, nas doca koristi druge kapi, mislim da se zovu Cyclogyl ili tako nesto (bas sam gledala na poslednjem pregledu - nije bio atropin), a to siri zenice brzo i deluje samo nekoliko sati. Stvarno ne znam kakva je razlika u pogledu 'kvaliteta' sirenja zenica - to mora doktor da Vam odgovori. Ipak mislim da bi trebalo ili bi bilo lepo od Vaseg doktora da Vam lepo sve objasni zasto i kako i da Vam da neke opcije.

macence


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: