Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 206 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Molim strucno misljenje o vakcinisanju... hvala
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 11:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Имам неколико питања и констатација.

Отворили сте врло контрадикторну тему и томе сам се најмање надао. Мислио сам да су вакцине неки нормалан лек, кад одједном пре неки дан предамном је «пукао» читав један нови свет који се супротставља тим лековима. То је врло, врло чудно и тражи да се човек посвети овако важном питању! Ако је само делић овога истина, онда је то врло опасно играње људским судбинама.

Почео сам да се распитујем и скупљам информације. Од званичних мишљења нема ништа ново, осим нових реклама за вакцине и лекове, само се понављају већ напамет научене . Доктори не знају пуно, то сам открио. Они се понашају као шараф у једном систему. Питао сам доктора који је састав једне од најпознатијих вакцина, он није знао, искрено није знао, јер га «не интересује».... «он верује»?! Коме да верујем, бре?! Па једино Богу можемо веровати, а људима и поготово овима који имају добре интересе, никада.
Ови што су се јавили да су против вакцинација, заправо нису усамљени, пронашао сам много таквих који се противе. А ја сам мислио да је много другачија статистика, са се ради о неколицини. Значи постоје ти људи, постоје, а ја нисам знао за њих.

Питао сам куму која је из Русије за ову тему, она каже да у Русији вакцина није обавезна?! Друго, да људи ни не примају вакцине. И треће, можда и најважније, да Руси праве своје вакцине, које сигурно од већег поверења, а тек у последње време се појављују западњачке вакцине.

Пошто супруга и ја треба ускоро да добијемо бебу, није ми било логично мишљење да ћемо ми бити неки «лоши» родитељи ако не вакцинишемо дете. Па најмање пола Русије то не ради!!! Један Србин мање више.

Исто тако сам овде чуо један нелогичан аргумент да не треба пустити дете које није вакцинисано у забавиште са вакцинисаном децом. Па зашто? Јел те вакцине делују или неделују? Ако делују, зашто је онда то «потенцијално» болесно дете опасност за друге? Оно је опсасно за себе, али не и за вакцинисану децу, зар не?
Ја сам примио те све вакцине и опет сам имао и заушке и све могуће богиње... Не знам да ли сам примио те вакцине, али ако јесам, како то да сам добио болести? Морам то још да проверим.

Зашто вакцинишу децу у том узрасту, првих месеци, кад оно још увек сиса и кад сва антитела прима од своје мајке и тако јача свој заштитни систем? Чудно ми је и то да је највеће смртност баш у том узрасту?

Ви сте отворили тему, до тада нисам ни размишљао о томе, али сад ћу вала добрано да размислим. Ако је истина да у неким вакцинама постоје ћелије мртвих фетуса?! Онда завршавам причу. Никакво вакцинисање не долази у обзир, јер смо моја супруга и ја активисти «Покрета за живот» који се бави афирмацијом живота, а не културе смрти.

Сад ћу да контактирам др Галину Червонскају, најбољег вирусолога из Русије, позната је и пише по интернету, гостује по електронским медијима као др Хоровиц у Америци.

Чуди ме да се овај форум зове доктор.цо.ју а да се не јављају доктори по овом питању?

Поздрав


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Steta!!!! Ovoliki trud i pisanje da nam objasnite vas problem, a mi nista nemozemo da razumemo. Interesuje me samo gde mogu da se nadju svi ovi akcenti, koji nama u pismu nedostaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 6:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
gagi15 je napisao:
Steta!!!! Ovoliki trud i pisanje da nam objasnite vas problem, a mi nista nemozemo da razumemo. Interesuje me samo gde mogu da se nadju svi ovi akcenti, koji nama u pismu nedostaju.


Naviknite se na cirilicu... to je jedino srpsko pismo. Dosta je bilo odrodjavanja od srpskog stabla.

Evo za one koji slabije barataju saljem i na latinskom pismu pa ko se snadje da procita...:

Imam nekoliko pitanja i konstatacija.

Otvorili ste vrlo kontradiktornu temu i tome sam se najmanje nadao. Mislio sam da su vakcine neki normalan lek, kad odjednom pre neki dan predamnom je «pukao» čitav jedan novi svet koji se suprotstavlja tim lekovima. To je vrlo, vrlo čudno i traži da se čovek posveti ovako važnom pitanju! Ako je samo delić ovoga istina, onda je to vrlo opasno igranje ljudskim sudbinama.

Počeo sam da se raspitujem i skupljam informacije. Od zvaničnih mišljenja nema ništa novo, osim novih reklama za vakcine i lekove, samo se ponavljaju već napamet naučene . Doktori ne znaju puno, to sam otkrio. Oni se ponašaju kao šaraf u jednom sistemu. Pitao sam doktora koji je sastav jedne od najpoznatijih vakcina, on nije znao, iskreno nije znao, jer ga «ne interesuje».... «on veruje»?! Kome da verujem, bre?! Pa jedino Bogu možemo verovati, a ljudima i pogotovo ovima koji imaju dobre interese, nikada.
Ovi što su se javili da su protiv vakcinacija, zapravo nisu usamljeni, pronašao sam mnogo takvih koji se protive. A ja sam mislio da je mnogo drugačija statistika, sa se radi o nekolicini. Znači postoje ti ljudi, postoje, a ja nisam znao za njih.

Pitao sam kumu koja je iz Rusije za ovu temu, ona kaže da u Rusiji vakcina nije obavezna?! Drugo, da ljudi ni ne primaju vakcine. I treće, možda i najvažnije, da Rusi prave svoje vakcine, koje sigurno od većeg poverenja, a tek u poslednje vreme se pojavljuju zapadnjačke vakcine.

Pošto supruga i ja treba uskoro da dobijemo bebu, nije mi bilo logično mišljenje da ćemo mi biti neki «loši» roditelji ako ne vakcinišemo dete. Pa najmanje pola Rusije to ne radi!!! Jedan Srbin manje više.

Isto tako sam ovde čuo jedan nelogičan argument da ne treba pustiti dete koje nije vakcinisano u zabavište sa vakcinisanom decom. Pa zašto? Jel te vakcine deluju ili nedeluju? Ako deluju, zašto je onda to «potencijalno» bolesno dete opasnost za druge? Ono je opsasno za sebe, ali ne i za vakcinisanu decu, zar ne?
Ja sam primio te sve vakcine i opet sam imao i zauške i sve moguće boginje... Ne znam da li sam primio te vakcine, ali ako jesam, kako to da sam dobio bolesti? Moram to još da proverim.

Zašto vakcinišu decu u tom uzrastu, prvih meseci, kad ono još uvek sisa i kad sva antitela prima od svoje majke i tako jača svoj zaštitni sistem? Čudno mi je i to da je najveće smrtnost baš u tom uzrastu?

Vi ste otvorili temu, do tada nisam ni razmišljao o tome, ali sad ću vala dobrano da razmislim. Ako je istina da u nekim vakcinama postoje ćelije mrtvih fetusa?! Onda završavam priču. Nikakvo vakcinisanje ne dolazi u obzir, jer smo moja supruga i ja aktivisti «Pokreta za život» koji se bavi afirmacijom života, a ne kulture smrti.

Sad ću da kontaktiram dr Galinu Červonskaju, najboljeg virusologa iz Rusije, poznata je i piše po internetu, gostuje po elektronskim medijima kao dr Horovic u Americi.

Čudi me da se ovaj forum zove doktor.co.ju a da se ne javljaju doktori po ovom pitanju?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 8:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Samo ću se kratko osvrnuti na ovo jer beba čeka na uspavljivanje.
Farmaceutska industrija je tako jaka, setite se samo leka Tamiflu, panike oko ptičijeg gripa i koliko je lek koštao.
11% majki u Srbiji doji svoju decu (podatak iz 2006.), a samo 1-2% majki zaista ima neku fizičku prepreku dojenju, ne postoji loše ni slabo majčino mleko i ne može ga biti premalo. Zašto se takve stvari ne čuju? Zašto to neko ne kaže našim pedijatrima ako već ne žele sami da se potrude da saznaju? Zašto je u našim porodilištima tako mala podrška dojenju? Jer je dojenje besplatno i na njemu niko ne može da zaradi. Setite se koliko ste puta u pedijatrijskoj ordinaciji videli reklamu, kalendar, blok za adaptirano mleko.
Moje dete koristi platnene pelene, nemamo dude niti flašice, sterilizatore, ne kupujemo kašice niti veštačko mleko, vlažne maramice, kremice ni mirišljave šampone. I verujte mi osećam se oslobođeno.
Vrlo slično je i sa vakcinacijom. Pomislite samo koje su pare tu u igri. A svi znamo da pare ljude kvare...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 9:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
I ja samo kratko:
wiseslawa,odlicno je to sto tvoje dete sisa i ja bih volela da je kod mene bilo tako ali ne osudjuj brzopleto: moje dete je rodjeno pre vremena i ja pet dana nisam imala mleko kada sam ga dobila ono nije htelo da sisa a mislis da sam probala samo jednom??? I pored svega ja mleka nisam imala dovoljno svega 30-40gr u pocetku a kasnije je bilo sve manje i manje i ako sam se svojski trudila samo da ga povecam. Mislis da majke ne bi htele da doje svoju decu? Pa ko bi pre davao novac za mleko nego da koristi ono sto ima?Flasice i cucle jednostavno idu uz to... :-? a volela bih da sam imala i sterilizator jer bi mi to stvarno dobro doslo ...
O pelenama i kako kazes mirisljavim samponima,maramicama i kremicama necu da raspravljam :roll: .Mislim da je glupo uporedjivati sve to sa vakcinama sto je po meni nebo i zemlja.Pa svuda u svetu se to koristi i zbog cega je sad to lose?
I ti kazes posle svega da si oslobodjena...u redu ako tako osecas i verujes a sto mislis da majke koje sve ovo gore pomenuto koriste nisu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
kaca33 ja sam pričala o doktorima i o njihovoj NEPORDŠCI dojenju, ne znam zašto ste se vi našli prozvanom? Da ste imali pravu podršku doktori bi vam, ako je to bilo moguće, stavili bebu na grudi odmah posle porođaja, omogućili da što više budete pored svoje bebe (ako već niste mogli stalno). Takođe bi vam doktori objasnili da količina izdojenog mleka nema puno veze sa tim koliko ga ima u dojkama, ja na primer, ne mogu da izdojim više od 20ml iz obe ali uspešno dojim već godinu dana.
Kad sam rekla da se osećam oslobođeno to je zato što agresivan marketing napada roditelje sa svim što bi kao morali da kupe za bebu, niko ne priča o štetnosti nekih stvari pa tako i vakcina. Pampers je must have a šta ima u onom fantastičnom plavom gelu i zašto nigde ne piše njegov sastav? To što ih koriste svi meni baš i nije neki razlog da ih i ja koristim.
No otišla sam daleko od teme. Sve moje kritike bile su upućene doktorima i onima koji dozvoljavaju da se stvari koje su štetne po zdravlje naše dece nađu na tržištu, onima koji dobijaju novac da nam ih preporuče kao "najbolje".
A to nismo mi mame, koje se trudimo da izaberemo najbolje za našu decu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 12:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
A o vakcinama kopiram moj raniji post na drugoj temi:
Pedijatri su obavezni da obaveste roditelja (pre vakcinacije) o SVIM mogućim posledicama (od crvenila na mestu uboda do ev. zaraze) a većina ih to ne radi. Takođe bi trebalo da sve nuspojave prijavite pedijatru (crvenilo, grudvice na mestu uboda, temepraturu ili detetovu nervozu, osip...) jer su oni dužni da o tim nuspojavama vode zapisnik.
Posle vakcinacije protiv polia u bebinoj kakici postoji količina koja može da zarazi nekoga ko nije vakcinisan tako da se mora paziti (dobro prati ruke i sl.). Takođe posle vakcinacije MMR-om neka deca jedno vreme mogu biti zarazna pa trudnice moraju da paze pri eventualnom kontaktu sa tom decom zbog rubeole.
Inače pedijatrica nam je rekla da ni jedna vakcina ne garantuje 100% niti doživotnu zaštitu i da je po njenom mišljenju MMR najupitniji jer štiti prvi deo života a po neki istraživanjima zaštita slabi posle 15-tak godina. Ona smatra da bi se MMRom trebalo vakcinisati u kasnijoj dobi jer je rubeola najopasnija u trudnoći a zauške kod mladića. I da je prirodni imunitet mnogo bolja zaštita (kad deca preleže tu bolest) a nemoguće ga je steći jer su upravo u toj dobi zaštićena vakcinom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 12:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ako je u ovom prvom postu cirilica onda sam ja monika beluchi! :o

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 2:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
tamaraft je napisao:
ako je u ovom prvom postu cirilica onda sam ja monika beluchi! :o


Ево ја опет да напишем нешто српском ћирилицом. До сада нисам имао проблема на форумима... свима је било читљиво.

Ne znam ko ti je ta Monika, nadam se da niste u srodstvu.

Kaze Kaca>Mislim da je glupo uporedjivati sve to sa vakcinama sto je po meni nebo i zemlja.Pa svuda u svetu se to koristi i zbog cega je sad to lose?

Svuda u svetu se mnogo sto sta lose desava, pa to ne znaci da treba i kod nas u nasoj Srbiji da se desava. Kakva je ovo logika?

Zeleo bih da pohvalim Wiseslawu sto nastoji da pojednostavi svoj zivot i divno je kada bi se tako mnogi oslobodili svega suvisnog. A toliko toga nas opterecuje i toliko su ljudi bombardovani sa svih strana i preoptereceni da taj bes prosto izbija iz njih na svakom koraku. Ta tenzija je zabrinjavajuca.

Ali da ne skrecemo sa teme. Ja sam mislio da ovde ima nekih stucnih lica sa kojima bi mogao da se konsultujem posto sam naisao na brdo argumenata protiv vakcinisanja. I sam sam se zacudio jer jos prekljuce nisam nista znao o tome, niti me je interesovalo. A onda smo supruga i ja culi na vasem forumu da se vakcinacije dovode u pitanje. To nas je odvelo na istrazivanje po americkim i ruskim sajtovima. Ljudi, ako niste pokusali, probajte. To su citava brda literature i naucnih istrazivanja. Gomile doktora i farmaceuta stoje iza tvrdnje da je vakcina nesto najgore sto se moglo desiti ljudskoj populaciji jer navodno unistavaju prirodni imunitet. Dakle, ovo nije jedini argument. Na primer, nama je puno znacio i moralni i religijski argument, ali ima i mnogo drugih argumenata. Mi prosto sada ne znamo odakle da krenemo.

Posto nam se priblizava porodjaj, pokusacemo da odlozimo to vakcinisanje, po svaku cenu, jer tu nisu cista posla. Samo ne znamo kako to da izvedemo. Ne zelimo da vakcinisemo dete dok ne proverimo ove navode do kojih smo dosli. Vec odavno ne idemo kod doktora jer ne verujemo u tu savremenu medicinu, vec se sami lecimo, ali hvala Bogu, vec godinama nismo imali nikakvih ozbiljnijih bolesti.

Tako da ni po ovom pitanju ne mozemo da verujemo doktorima, ali zelimo da im damo sansu da nam objasne, posto je to njihova eticka i profesionalna obaveza, sve moguce aspekte vakcinisanja. Mi imamo mozak pa cemo lepo da razmislimo. Ako zaista u tim vakcinama nema nista nemoralno i bolesno, i ako ti doktori budu imali smirenja da lepo objasne prednosti i mane, onda cemo odmah da vakcinisemo bebu i jos cemo i sami da poturimo ruku ili guzicu, gde se to vec bode... ne znam tacno.

Posto ne koristimo ove farmaceutscke lekove, ne znam zasto bismo koristili vakcine? To je nas argument, ali verovatno dosta ljudi ipak pristaje na te moderne lekove, pa im je i vakcina odmah "prihvatljiva".
Nisam nikada video nekoga da pre nego sto popije nesto, proveri sastav, i posledice... vec ne znam samo po kom osnovu veruju ljudima koji uglavnom ne znaju sta rade, koji zapravo tapkaju u mraku. Svaka njima cast sto su se mucili godinama da poloze ispite, ali i mi ostali smo isto tako, i imamo mozak i sposobnost rasudjivanja. Mi mozemo eventualno da se savetujemo sa doktorima, ali da im verujemo nikako. Niko normalan valjda ne bi trazio da mu drugi veruje po pitanju zdravlja i zivota.

Ako se ispostavi da u nekoj od tih vakcina ima zivotinjskih delova ili delova mrtvih fetusa... onda nema te sile koja ce nas naterati da primimo tu necistotu u sebe. Ajde da nas truju nekim otrovima, pa da to shvatimo kao mucenje i nasu zrtvu, ali ako ti neko ubrizgava delove mrvih fetusa, zar to nije ludacki bolesno?!

Moramo mi to dobro da proucimo. Pa zato molim nekoga stucnog da se javi na forum. Valjda zato i postoje forumi. Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 9:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
Postovani,

ja sam se porodila u Sloveniji i moje deca (blizanci) u porodilistu nisu primili vakcinu protiv tuberkuloze kao sto primaju deca u Srbiji, prosto jer je tuberkuloza u Evropi iskorenjena, ali ako idemo za Srbiju moraju se vakcinisati. Jel znate da postoji Dan borbe protiv tuberkuloze? U Srbiji je broj obolelih od ove bolesti smanjen za 1/4 pa su dobijene pohvale od svetske zdrastvene organizacije. STRASNO!!! A znate zasto je jos ima? Zato sto se ne vakcinisu svi.Moja baka je kao devojka bolovala od tuberkuloze, jako dugo bila u sanatorijumu i na kraju joj je jedno plucno krilo zakrzljalo i uopste nije imalo funkciju, ceo zivot je teze disala i brzo se zamarala. Da li zelite to svom detetu, da li ste 100% ubedjeni da ce imati odlican imunitet i nece biti sanse da slucajno oboli? Mozda nece biti apsolutno zasticeno ali ce sigurno mogucnost oboljenja biti drasticno smanjena.

Vakcine koje se dobijaju su koktel, izmedju njih je i zastita od decje paralize, koju moj otac kao beba nije bio u mogucnosti da primi. Mozda nije ni postojala, ne znam. Njegov stariji brat je umro od toga, a mom ocu je noga tj. deo lista ostao nerazvijen i tanak, a stopalo deformisano i citav zivot copa.

Govorim samo o primerima koji su iz moje najblize okoline, a ko zna koliko ih uopste ima.

Da li ste spremni na taj rizik?

Ja nisam.

Puno pozdrava!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Mislim da niko strucan nece da vam se javi jer vi prvo treba nesto da odlucite: da li verujete strucnima ili ne? Vase pismo je dosta konfuzno a procitajte ga pazljivo pa cete i sami to shvatiti:
Vec odavno ne idemo kod doktora jer ne verujemo u tu savremenu medicinu, vec se sami lecimo, ali hvala Bogu, vec godinama nismo imali nikakvih ozbiljnijih bolesti.
Tako da ni po ovom pitanju ne mozemo da verujemo doktorima, ali zelimo da im damo sansu da nam objasne, posto je to njihova eticka i profesionalna obaveza,
Ako zaista u tim vakcinama nema nista nemoralno i bolesno, i ako ti doktori budu imali smirenja da lepo objasne prednosti i mane, onda cemo odmah da vakcinisemo bebu i jos cemo i sami da poturimo ruku ili guzicu, gde se to vec bode... ne znam tacno.
Svaka njima cast sto su se mucili godinama da poloze ispite, ali i mi ostali smo isto tako, i imamo mozak i sposobnost rasudjivanja. Mi mozemo eventualno da se savetujemo sa doktorima, ali da im verujemo nikako. Niko normalan valjda ne bi trazio da mu drugi veruje po pitanju zdravlja i zivota.
Dakle vrlo konfuzno...sa jedne strane ne verujemo ni jednom doktoru a sa druge verovacemo ako nas ubede :o kakva je to tek logika?

Ne panicite i ne unosite nemir i nervozu svojoj zeni koja treba uskoro da se porodi.
Raspitajte se vi malo bolje i sredite svoje misli pa nastavite temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kakva paranoja!

Teorija zavere, truju nas vakcinama, umrecemo svi aaaaaaaaaaa

Mislim, zaista, ako smo svi mi pa i vi i vasha supruga odrasli i zdravi a primili ste sve te vakcine i eto sad treba da dobijete potomstvo, gde je problem?

Ne pravite od brda planinu i zaista nemojte svoju suprugu plashiti ovakvim paranojama!

I ne pravite od vasheg deteta posebno dete, jeste posebno vama i vashoj supruzi i porodici ali nemojte dozvoliti da vam dete bude bolesno od kojekakvih bolesti samo zato shto VI ne verujete u struchnjake, od kojih ovde trazite pomoc!

Chini mi se da trazite ne struchnjake nego istomishljenike!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
kaca 33 je napisao:
Mislim da niko strucan nece da vam se javi jer vi prvo treba nesto da odlucite: da li verujete strucnima ili ne? Vase pismo je dosta konfuzno a procitajte ga pazljivo pa cete i sami to shvatiti:
Vec odavno ne idemo kod doktora jer ne verujemo u tu savremenu medicinu, vec se sami lecimo, ali hvala Bogu, vec godinama nismo imali nikakvih ozbiljnijih bolesti.
Tako da ni po ovom pitanju ne mozemo da verujemo doktorima, ali zelimo da im damo sansu da nam objasne, posto je to njihova eticka i profesionalna obaveza,
Ako zaista u tim vakcinama nema nista nemoralno i bolesno, i ako ti doktori budu imali smirenja da lepo objasne prednosti i mane, onda cemo odmah da vakcinisemo bebu i jos cemo i sami da poturimo ruku ili guzicu, gde se to vec bode... ne znam tacno.
Svaka njima cast sto su se mucili godinama da poloze ispite, ali i mi ostali smo isto tako, i imamo mozak i sposobnost rasudjivanja. Mi mozemo eventualno da se savetujemo sa doktorima, ali da im verujemo nikako. Niko normalan valjda ne bi trazio da mu drugi veruje po pitanju zdravlja i zivota.
Dakle vrlo konfuzno...sa jedne strane ne verujemo ni jednom doktoru a sa druge verovacemo ako nas ubede :o kakva je to tek logika?

Ne panicite i ne unosite nemir i nervozu svojoj zeni koja treba uskoro da se porodi.
Raspitajte se vi malo bolje i sredite svoje misli pa nastavite temu.


Ne shvatam sta je tu nejasno?!
Samo sam rekao da ne idemo bas cesto kod doktora je nemamo zasto a i ne verujemo bas u tu zvanicnu medicinu.

Ali to ne znaci da apsolutno nemamo nikakve kontakte. Pa bas i zelimo misljenje doktora da bismo mogli da imamo vise informacija. Ako jedni tvrde jedno, a drugi drugo, za nas je dobro da cujemo obe strane.
Od doktora zelimo savet, informaciju, saznanje... ali ne mozemo da slepo verujemo u "sve sto sija". Ni jedan doktor ne moze bolje da zna o bolesti od coveka, ali doktor moze da da savet ili da podeli saznanje.

Moja supruga uopste nije nervozna i ne oseca nemir. Ona je i pokrenula ovu pricu i zamolila me da istrazim kako je moguce da postoji ovolika velika kontroverza u stavovima po tako vaznim pitanjima.

Ako do perioda vakcinacije ne saznamo neki dobar kontraargument protiv ovih saznanja o stetnosti vakcinacije, onda je stvar jasna. I mi se sad trudimo na raznim stranama, PA i kod raznih doktora i istrazivaca da cujemo neki kontrargument.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
tamaraft je napisao:
Kakva paranoja!

Teorija zavere, truju nas vakcinama, umrecemo svi aaaaaaaaaaa

Mislim, zaista, ako smo svi mi pa i vi i vasha supruga odrasli i zdravi a primili ste sve te vakcine i eto sad treba da dobijete potomstvo, gde je problem?

Ne pravite od brda planinu i zaista nemojte svoju suprugu plashiti ovakvim paranojama!

I ne pravite od vasheg deteta posebno dete, jeste posebno vama i vashoj supruzi i porodici ali nemojte dozvoliti da vam dete bude bolesno od kojekakvih bolesti samo zato shto VI ne verujete u struchnjake, od kojih ovde trazite pomoc!

Chini mi se da trazite ne struchnjake nego istomishljenike!


Apsolutno ne trazimo istomisljenike, jer smo otkrili da takvih ima izgleda koliko hoces... samo malo prosurfaj po internetu. Nego bas trazimo neki dobar kontrargument.
Moja supruga mene plasi a ne ja nju. Otkud vam ta slika, zaista ne znam. Pa mi zajedno ucestvujemo u ovom istrazivanju.

Ova druga strana upravo kaze da nismo primili vakcine, bili bismo mnogo zdraviji. Mozda se na nama nisu pokazali stetni efekti iz nekih razloga, ali na mnogima jesu. E tu je problem. Mozda ja nisam dobio secer ili alergiju, ali neko jeste!

Mi odgovaramo za svoje dete do punoletstva, a i kasnije. Zasto bi nase dete dobilo neku bolest ako se ne vakcinise? Kao da ga ta vakcina moze zastiti od bolesti? Pa upravo ova druga strana tvrdi da te vakcine NE MOGU da zastite ljude od bolesti, nego ih cine ranjivijim na mnoge, mnoge druge bolesti. Zato, trazimo kontraargument na to.

Da li vakcine ZAISTA stite od te konkretne bolesti i da li ZAISTA ne proizvode stetne efekte. Sta ce nam vakcina koja unisti jednu bolest a proizvede osetljivost na 10 drugih bolesti?! A pogotovo ako je ta bolest koju sprecava... retka. To nama nije logicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
vedo je napisao:
Postovani,

ja sam se porodila u Sloveniji i moje deca (blizanci) u porodilistu nisu primili vakcinu protiv tuberkuloze kao sto primaju deca u Srbiji, prosto jer je tuberkuloza u Evropi iskorenjena, ali ako idemo za Srbiju moraju se vakcinisati. Jel znate da postoji Dan borbe protiv tuberkuloze? U Srbiji je broj obolelih od ove bolesti smanjen za 1/4 pa su dobijene pohvale od svetske zdrastvene organizacije. STRASNO!!! A znate zasto je jos ima? Zato sto se ne vakcinisu svi.Moja baka je kao devojka bolovala od tuberkuloze, jako dugo bila u sanatorijumu i na kraju joj je jedno plucno krilo zakrzljalo i uopste nije imalo funkciju, ceo zivot je teze disala i brzo se zamarala. Da li zelite to svom detetu, da li ste 100% ubedjeni da ce imati odlican imunitet i nece biti sanse da slucajno oboli? Mozda nece biti apsolutno zasticeno ali ce sigurno mogucnost oboljenja biti drasticno smanjena.

Vakcine koje se dobijaju su koktel, izmedju njih je i zastita od decje paralize, koju moj otac kao beba nije bio u mogucnosti da primi. Mozda nije ni postojala, ne znam. Njegov stariji brat je umro od toga, a mom ocu je noga tj. deo lista ostao nerazvijen i tanak, a stopalo deformisano i citav zivot copa.

Govorim samo o primerima koji su iz moje najblize okoline, a ko zna koliko ih uopste ima.

Da li ste spremni na taj rizik?

Ja nisam.

Puno pozdrava!!!


Spremni smo jedino na rizik da detetu ne damo vakcinu ako ce ga to zastiti od 10 drugih bolesti koje vakcine prouzrokuju kao nuspojavu.
Na taj rizik smo spremni. Ako izlecis jednu a dobijes 10 drugih zbog kontraindikacija... koja je onda tu racunica?

Nekome moze i klavir da padne na glavu sa sprata... ali kolika je verovatnoca... ali ako legne po sred puta (a po ovim strucnjacima u svetu vakcina to pravi od coveka) onda ce ga svaka bolest pregaziti... i uvek ce se naci neki doktor da reklamira svoj lek za izlecenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 206 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: