Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krvna slika i anemija
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Nadam se da ce neko moci da podeli svoje iskustvo sa nama. Naime Vukasinu smo izvadili krv kako bismo videli je li anemican. Slika je super ali je hemoglobin 103 a donja granica je 110. Doktor kaze ma sve je to super ali ja opet sumnjam. On je napredan ima 9,2 kg sa sedam meseci. Muci me to sto ne uzima zumance jer kad god ga pojede povrati. Mislim da je pedijatar prerano rekao da mu dajem i sada je razvio odbojnost. :roll:

Nadam se da neko ima iskustva sa vadjenjem krvi u ovom uzrastu i nesto nizim vrednostima hemoglobina. Takodje me zanima da li deci dajete zumance i koje druge izvore gvozdja koristite u ishrani?

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Mamita,donja granica za hemoglobin jeste 110 ali za odrasle!Za decu su referentne vrednosti ipak nesto nize...Ne brini,veruj pedijatru!Pa ne bi on prevideo nsto kao sto je anemija,budi sigurna!Sto se tice zumanceta ja sam ga skoro uvela sinu u ishranu i nije bilo problema.Doduse ja sve lepo izmiksam u blenderu i on fino rucka...Ali ako slucajno i najmanje parcence bilo cega ostane nerazmuceno i on to oseti-momentalno mu se zgadi i povrati!!!To me pomalo brine...Sedam i po meseci ima,pa dokle cu koristiti taj blender???Kako da ga naviknem na maaaaalooo cvrscu i guscu hranu??Inace,gde si se porodila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 13, 2006 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Hm.. U svakom slucaju hvala ti. Ja sam odmah otisla kod drugog pedijatra i trazila savet. Ona mi je prepisla sirup Legofer ili tako nesto. Sada mu dajem po 5 ml dnevno. Mnogo je sladak i svidja mu se. :D
Onda sam se cula sa prijateljicom koja me je ubila u pojam i rekla da to njenom sinu nista nije pomoglo i da su sada na nekin Totema ampulama gvozdja :roll:
Ne znam sta reci. Ja su ocigledno tek za 2 meseca videti rezultate jer nam je dr. rekla da pijemo 1 mesec pa onda mesec pauza - onda su tek rezultati pravi.
Sto se tice zumanceta - on sve pojede jadnicak umesano u neku kasicu. I posle dva sata kada varenje naveliko pocne on povrati. Ma ne pada mi na pamet da mu vise dajem! :evil:

Inace porodila sam se na Zvezdari na licni zahtev. Mislim trudnoca je bila super a nisam htela da idem u "tvornice" beba - Front i vesegradsku :o - o kojima sam cula sve najgore.
Bilo mi je divno. POrodila sam se za sat i pol - smestaj super, hrana cool i za dva dana kuci. Sta da ti kazem! 8)

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 13, 2006 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
I ja sam u trudnoci zbog anemije,u samom njenom pocetku pila Legofer.Doduse nimeni on nistavnije ucinio,jer sam odmah imala jezivu krvnu sliku,hemoglobin mi je u samom pocetku trudnoce bio 97 da bi posle devet meseci i pola sata nakomn porodjaja bio 47!Ali zaboga ja sam bila trudnica a tvoj sin je bebiron i ne mozemo se porediti!!!Pila sam ja i tu Tothemu(jos pamtim taj ukus,da ne kazem nesto drugo).Ma ta prijateljica te samo bezveze panici,ma tvrdim ti da touopste nije neka losa krvna slika!!!!!Mom sinu je Hg 115,i zar je to neka velika razlika???Ma nemoj se nervirati...Inace veliki pozdravcic od nas....mi smo stariji jedan dan..samo jedan dan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 16, 2006 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Samo jedan dan! :P
BAs super!

Ja sam u trudnoci pila neko nemacko gvozdje - hematopan. KOji sam jedva pronalazila i on mi je odrzavao hemoglobin na odgovarajucem nivou sve do porodjaja. Sada niegde ne moze da se nadje. Verovatno niko ne zeli da ga uvozi kraj toliko domacih preparata.

Pa eto ti poljubi naseg drugara. Sad ja kao i sve mame odmah koliko je tezak, sta najvise voli da jede? Da li mu kuhas stalno ili mu dajes i kupovne kasice? Ja radim tako da mu jos uvek kupujem kasice osim vikendom kada kuhamo razne specijalitete. Sacekacu jos malo - tako do 9 meseca pre nego pocnemo sa domacom kuhanom hranom - bez zacina naravno.

Inace koju vakcinu ste koristili domace li pentaxim?

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 5:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Mi smo odustali od zumanceta, nece nista da pojedu, a onda mi je sestra rekla da probam da im umiksujem u kasicu od breskve, jer je i njen sincic jedino tako hteo da ga jede, i sad mi upali ponekad, a pedijatar mi je rekao da je sasvim dovoljno dati ga i dva puta nedeljno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 04, 2006 6:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
ps zaboravih, za dvojicu dasa imam dve devojke rodjene 25.05.2005. na Zvezdari :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 06, 2006 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2006 3:11 pm
Postovi: 15
Ima li neko tabelu referentnih vrednosti krvne slike za bebe, ili se sve svodi na to da su te vrednosti "nešto niže nego kod odrasle osobe"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 10:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
probaj na ovom linku, ja sam tu nasla, i poprilicno me je smirilo

http://www.roditelj.com/forum/viewtopic.php?t=10054

puno pozdrava

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 6:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2006 3:11 pm
Postovi: 15
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 4:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Nema na cemu i drugi put :D

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: