Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kontracepcija....
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 2:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Mame,koji vid kontracepcije koristite????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 7:46 pm
Postovi: 26
Lokacija: Skopje Makedonija
Pa meni ne treba to jer nemamo ni vreme pa ni snage za ta fina i opustujuca posla. Ali planiram da stavim spiralu jer moja mama to nosi vec 20god. i prezadovoljna je. A do tada ako nesto se desi kondomi mislim klasika. ja sam tek sada dobila menzis nakon 7 mes. posle porogaja pa ce mi lakse biti da racunam na plodne i neplodne dane. Lep provod i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
E pre neki dan sam pomislila da otvorim temu sa ovim naslovom, pa reko da ne pogresim nesto mozda je to vise stvar ginekologije, ali eto marija se setila. Svaka cast! Ja sam sto se kontracepcije tice totalni laik. Nista nisam koristila do sad osim ono plodni i neplodni dani posto su mi ciklusi jako uredni. Posle porodjaja sam dobila vec u trecem mesecu iako sam dojila do 13-og. Sad me pomalo hvata panika od pomisli da bih mogla ostati trudna jer ne planiramo drugo dete. Sto se "finog i opustajuceg posla" tice trebalo nam je vremena da se vratimo u "formu" i da sve bude kao pre porodjaja. Cula sam od vise zena pozitivna iskustva u vezi spirale, ali ima i onih tipa: jedna ostala trudna i pored spirale, drugoj ispala u WC, trecoj urasla u zid materice - strava i uzas! Meni se teoretski najvise svidja spirala ali koji sam baksuz ko zna kako mi se primi.. Ne volim da idem kod ginekologa kao naravno i vecina zena, pa to nekako odlazem ali moracu uskoro da preduzmem nesto.
Zanima me koji tip spirale i od kojeg proizvodjaca je da kazemo najbolji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 11:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Joj,ne znam,ta spirala...ma meni su te "mehanicke" stvarcice nekako nepouzdane (jedna moja rodjaka je stvarno ostala trudna preko spirale,i to u poznijim godinama!!),a i cula sam od zena koje ih imaju da menstruacije pod njom znaju biti bolnije i obavezno obilnije (a meni su i bez nje katastrofa obilne) tako da spirala kao opcija otpada najverovatnije..."Plodni i neplodni dani"-to tek nema sanse:ciklusi mi se krecu izmedju 26 i 34 dana!!!Prezervativ???Joj,ma on mi je bez veze za nas u braku...Ne znam,ja dajem uvek prednost spontanosti i opustenom uzivanju (a ne da pre toga prvo razmisljam da li ga imamo i gde je a onda ako je tu ,onda ajde na nastavimo a ako slucajno nije onda nikom nista??Ma bez veze....)Jedino mozda tablete...Pre trudnoce sam pila Legravan (lecila sam i izlecila ciste na jajniku ali sam vremenom upoznala jos dobrih strana tih tableta,ha,ha,ha)Mada,hormoni su to...Joj,ne znam ni sama...Kako se vi borite sa tom "vecito aktuelnom" temom?POZDRAV MILKIC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 10, 2006 2:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
marija, hvala ti na savetima za bolnicu, al evo nekih porazavajucih podataka na ovu temu... Ne zelim da unosim paniku u "nase,zenske redove",ali ne bi bilo lose naci nesto na tu temu, znas i sama da se po bolnicama mogu cuti razne price, a jedna od takvih je sledeca: ALI STROGO PONAVLJAM,PRICE SU U PITANJU, NISAM NIGDE STRUCNO PROVERAVALA,cula sam da je masa zena koje boluju od ciroze jetre(nisu alkoholicarke, nemaju HCV ili bilo sta slicno)dugo godina koristilo pilule za kontracepciju!!??!! Da li imas ideju gde bi to moglo da se proveri????
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 10, 2006 1:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Iskreno,nemam pojma!A i ta prica mi je bas neverovatna!!!Tragikomicna!!Ne mogu da verujem da kontaceptivne pilule dovode do ciroze jetre??Pa nije to mala stvar...Ma, ne verujem...
Pazi,u kontraindikacije (stanja kada se odredjeni lek nikako ne sme koristiti) spadaju izmedju ostalih:trudnoca,ishemijska oboljenja srca,infektivni hepatitis,zutica i TESKA OBOLJENJA JETRE...Mozda su neke zene ne znajuci da imaju neki problem sa jetrom (ko od nas moze da se zakune da u svekom trenutku zna 100 posto kakvo mu je stanje u celom organizmu???Pretpostavljam niko...) uzimale oralne kontraceptive i vremenom svar nacinilejos gorom.Pazi,ja sad nagadjam ali jedino tako nesto mi se cini logicnim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 10, 2006 3:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Nemam pojma, i ja sam ostala u soku kada sam cula te price(ne jednu, o vise slucajeva je rec), ovo sto si ti napisala deluje bar malo utesno, jer sve mi, mislim na zene, u nekom svom zivotnom dobu koristimo pilule(mozda ne bas sve, ali vecina), a takodje se zna da je nepisano pravilo i saveti za iste " ne uzimajte ih na svoju ruku,vec u dogovoru sa svojim ginekologom", ja sam ih uzimala 2-3 god, ne secam se vise bilo je davno, u dogovoru sa svojom gin.ali to je bio samo usmeni dogovor, bez ikakvih prethodnih analiza u Domu zdravlja(krvi ili bilo cega drugog), tako da tvoja prica moze da ima smisla, tacnije vrlo je moguce da si u pravu.
Ko ce znati....?!???! Ali nije ni malo naivno.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 10, 2006 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
mame dajte tatama po peskiric pa nek to privode posao kraju jeste da je njima kao najlepse da sve ostane kod nas ali ipak mislim da je to najbolja kontracepcija......i nema sanse da im se omakne to rade namerno a koja poznaje svog partnera moze i sama da primeti......pa eto vi se odlucite ja samo tu vrstu kontracepcije upotrebljavala od kad upraznjavam te lepe i slatke stvari i nikad nisam ostala trudna sem onda kada sam to zelela a to je bilo u junu tacnije na moj rodjenda pre tri godine
pa sretno svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 15, 2006 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:08 pm
Postovi: 3
Morala sam da se ukljucim u ovu pricu o spirali, jer imam "bogato" iskustvo.
Kad je moja cerkica imala 7-8 meseci, otisla sam u Institut za majku i dete u njihovo savetovaliste za kontracepciju, gde sam pricala sa jednom divnom starijom doktorkom koja je iskreno preporucila spiralu (ona je promenila vec nekoliko, od kad je odlucila da ne ma vise dece) i rekla mi koju da kupim (postoje razlicite velicine i proizvodjaci). Kupila sam svajcarsku Multiload i ta doktorka mi je nju stavila. Isla sam redovno na kontrole i sve je bilo sjajno a onda posle 6 meseci ostala u drugom stanju!!! Bila sam u soku, ali mi je moja doktorka koja me je i poradjala rekla da se i njoj to desilo, ali da je u principu uzasno retka pojava. Uradila mi je i prekid trudnoce (na zalost morala sam to da uradim jer se trudnoce pored spirale uvek prekidaju jer moze da dodje do raznih problema...) Preporucila mi je spiralu Mirena (proizvodjac je Shering) koja ispusta i malu kolicinu hormona lokalno u matericu i najsigurnija je kod zena koje su "plodne" kao ja npr. Stavila sam je i imam je vec 1.5 godinu. Odusevljena sam jer taj hormon ima i dejstvo da smanji obilnost menstruacije kao i bolove koji su kod mene uvek bili veoma jaki.
Jedini "problem" kod Mirene je njena cena koja je oko 150 eura i sto se tesko nabavlja u Srbiji.
Shering ima i website gde se mozete detaljno informisati o Mireni.
Malo sam oduzila, ali mislim da bi zenama koje hoce da stave spiralu ovo bila korisna informacija.

p.s. Jos 2 moje drugarice su stavile Mirenu i nemaju zamerke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 2:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 1:10 am
Postovi: 24
Lokacija: centar grada beograda
najsigurniji vid kontracepcije je kao sto smo se moj muz i ja podelili jedan spava sa jednim detetom drugi sa drugim u razlicitim sobama a fine stvari jednom u dva meseca kad se sretnemo u dnevnoj sobi i ako nismo preumorni. Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 9:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
dusice lazic, apstinencija jeste najbolja kontracepcija :D , i kod nas je slicno, doduse svi smo u istoj sobi, pa je malo guzva, ali treba razmisljati jer ce devojke uskoro u svoju sobu, ja sam za peskiric, iskreno, toliko godina mi je to bio izbor kontracepcije tj od kad sam sa mm, i sve je bilo ok, pre toga sam bila za kondom. Jesam dobila preporuku da stavim spiralu, ali o tome cu razmisljati, kad budem malo vise odmorna, pa mi sex i bude redovniji, za sad je ovako :D

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 10, 2006 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 1:10 am
Postovi: 24
Lokacija: centar grada beograda
jeste slazem se da je varijanta peskiric dobra, ali i ja sam tako radila pa dobila blizance. :o :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: