Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 9:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Da, mi smo isto sprovodili strategiju "vrati na mesto igracku koja ti ne treba, pa uzmi sledecu", ali to nam na zalost uspeva tek kad ja podsetim... Kad bih pustila same da se sete, ostarila bih cekajuci... I ovako vrlo cesto kroz kucu idemo "metodom sutiranja"... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 11:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma i mi smo u fazi opominjanja koja ce verovatno da potrajeeeeeee.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 2:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Prevarila sam se, naucila je za dva dana da pre nego sto uzme novu igracku pospremi stare. Neverovatno to je juce funkcionisalo bez mog podsecanja. Sad samo da ostane tako i ubuduce (kod klinaca se to nikada ne zna!!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 8:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Dea je napisao:
Ja sam kupila zastitnike za fioke, ormare, uticnice i police tako da ne moze da otvara i gura prste gde ne treba...pogotovo mi je to bitno u kupatilu i kuhinji gde stoje sredstva za ciscenje, praskovi za ves, sudje i sl. otrovne supstance. Ne zelim da slucajno (iako svi imaju zatvarace koje deca ne mogu da otvore) bude konzumirano nesto sto ne treba....
A sto se tice igracka, mi ih imamo tonu ali se moje dete i dan danas radije igra sa kesama i slicnim stvarima. Ja deo igracaka spakujem pa povremeno iznesem. Uvek se iznova obraduje kao da ih nikada ranije nije videla.


Da dovedem moje dete da pokaže tvom detetu kako se se skidaju svi ti silni zaštitnici?? :lol: Igračke: Uglavnom je sve bespotrebno bacanje para - zanimljivije su raznorazne kutije, bočice, čaše, plastične flaše, novine, knjige (ova dva poslednja uglavnom za cepanje: ne cepa namerno, već je još uvek "smotana" za precizno otvaranje tankih listova), olovke ("hade da žvrljamo svud sem na papiru").

Skupljanje igračaka: Mislim da je tu važniji lični primer, nego sama naredba. Ako roditelji, bake, deke ne sklanjaju igračke sa puta već se zaobilaze, šutiraju, gaze, definitivno neće ni dete. Kod nas se obično organizuju akcije skupljanja igračaka, najčešće uveče, jer ih ima bukvalno svuda, u kojima je obavezno i ona uključena - nije bitno koliko će zaista doprineti, ali ono: Dodaj mi tu igračku, odnesi zeku u kutiju i sl...

Deca se najlakše razmaze kada su u okruženju više "različito pametnih osoba": pa na kraju "teraju" po svome jer ne znaju koga da slušaju.

P.S. Postala sam ekspert u razmazivanju deteta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 8:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ha ha ha.....kakvi su tvoji zastitnici, ovi su super, cak i mi neki put se pomucimo da otvorimo fijoke. Doduse imam i 2 fijoke njoj pred nosom gde nisam stavila nista (mrzelo me da dokupljujem jos) - ne secam se da ih je ikad otvorila (druge dve gde stoji je pokusavala neko vreme a sad ih isto ne primecuje).
Sto se tice igracaka tu si u pravu, ali kod nas funkcionise super, cesto i bez podsecanja...Naravno skupljanje smo naucili pod motom hajde da pomognes mami, a jos uspesnije je bilo kad joj nisam dala da uzme novu igracku dok ne vrati staru....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 10:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Citiraj:
Deca se najlakše razmaze kada su u okruženju više "različito pametnih osoba": pa na kraju "teraju" po svome jer ne znaju koga da slušaju.


Naravno da je tako, ali uvek ispadne da je mama strašna!
Pre neki dan se moja ćerkica rasplakala jer sam krenula bez nje u prodavnicu, a ona je baš htela da ide u "tupovinu u pekalu, da tupi tife". U tom ulazi moja svekrva i kaže: "Pa što plaaačeeeš? Šta ti je mama uradila?"

Majke mi ću da dovedem mamu na ovaj forum, da joj pokažem da ja nisam blesava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 8:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
E, to sta ti je mama uradila je bas bez veze.......i posle se cudimo sto njih vise slusaju...Takodje, slazem se oko igracaka, sve je vise zanimljivo od njih...Bocice, casopisi, fioke, carape iz fioke, bonbone iz cinije, a ti mama bacaj pare ne igracke.Ja kao nesto sprovodim da ih sakrijem poneke, pa posle ih iznesem kada zaboravi.Jer uglavnom se spoticem, skupljaju prasinu, prave nered, kada se ode u komsiluk tamo je sve zanimljivije.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 9:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Samo da pitam nesto vas mame, ako neka zna da mi odgovori.Posto moj bebac mnogo voli da lista bajku i pri tom mu objasnjavamo, pokazuje na muvu, zabu, cvrcak, mrav, jelen, pas, macka, krava, pile..Tako da, cula sam da postoji knjiga,gde kada se listaju stranice, i npr.okrenete na kravu, i ona muce, pas, laje,maca, mijauce, itd :D Deluje mi jako zanimljivo, smao mi niko ne govro gde imaju da se kupe te zvucne knjige.Ako neka zna, bila bih mu zahvalana da mi kaze... :D :)

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 9:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
dolce-vita je napisao:
Samo da pitam nesto vas mame, ako neka zna da mi odgovori.Posto moj bebac mnogo voli da lista bajku i pri tom mu objasnjavamo, pokazuje na muvu, zabu, cvrcak, mrav, jelen, pas, macka, krava, pile..Tako da, cula sam da postoji knjiga,gde kada se listaju stranice, i npr.okrenete na kravu, i ona muce, pas, laje,maca, mijauce, itd :D Deluje mi jako zanimljivo, smao mi niko ne govro gde imaju da se kupe te zvucne knjige.Ako neka zna, bila bih mu zahvalana da mi kaze... :D :)



U boljim knjižarama. Ima ih i u Maxi. A cena je ... uh, teško čitljiva (bar za mene), sve preko 500 din. Ima ih sa raznim temamam. Ne isplati se za malu decu sklonu nenamernom cepanju knjiga iako su stranice od debljeg i jačeg kartona - neverovatno je koliko snage mogu da ispolje malene ručice. A ima drugih knjiga za cepanje - trenutno je aktuelna moja knjiga lektire za ruski jezik iz srednje škole, ni jedne slike ali uvek uzima nju - tu su i šarene bajke, ali ruski je zanimljiviji :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 10:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mi imamo vecinu knjiga sa toliko debelim stranicama da nema sanse ni da se zavrnu a kamo li pocepaju. Od nedavno smo uveli i obicne knjigice i za sada su sve u potpuno ispravnom stanju. Ali neverovatno nekad voli da cepa novine (tj. uglavnom decije kataloge). Ne uvek, ali nekada joj je to bas gust. A taj poriv cepanja ispoljava uvek na kesama.
Skupljanje igracaka samoinicijativno je trenutno popustilo, ali za sad jos uvek deluje ako opomenem.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 9:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Mi imamo dve takve knjige sa debelim stranicama i Vanja ih obožava. Prve reči i boje. I super je kako dete prepozna kravu kad je, na primer, zelena, ili ljubičastu ovcu, i slično.
Ima tih activity knjiga, ali su, kao što kaže Remi, vrlo nečitke cene :)
Probajte sa ovim, ima ih u Toy Land-y (i još kojekude), stranice su debele i plastificirane i provereno se i klopa skida sa njih!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
E, super, a gde ima toy land?Ja znam za lavirint, ali taj toy land ne znam gde je.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Ima jedan na Bulevaru, kod Orla (odmah posle Depoa) i jedan veliki kog Grčko-kiparskog centra na Novom Beogradu.
Cena je oko 500 dinara, ali je prilično izdržljiva investicija :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Sep 28, 2009 3:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ima edicija knjiga koje se zovu "Sta se krije" koje sam kupila u knjizari u Merkatoru. Prvo sto su knjigice sa cvrstim stranama, drugo, malog formata koji je kao stvoren za decije prstice, trece imaju prozorcice koji se otvaraju a iza njih se neko krije (sto im je posebno interesantno). Plus cena je bila nesto oko 100-150 dinara....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 9:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Kupila sam knjigu sa životinjama velike slike i sa strane kako koja životinja se oglašava dala 1300 dinara na kreditnu i verujte bacila pare. Slike životinja je istrgla neke iscepala stranice uopšte joj nije interesantna.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: