Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako prestati sa nocnim sisanjem
PostPoslato: Čet Apr 20, 2006 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 10:07 am
Postovi: 2
Moj sin ima 8.5 meseca i jos uvek u ustaljenim terminima nocu, pocinje da se meskolji i ukoliko mu ne dam da malo sisa, on pocinje da place, najpre onako u snu, a kasnije se i probudi. Pokusala sam da mu dajem vodu umesto mleka. To ponekad i uspe, ali za kratko. Cak sam ga prenela da spava pored mene po citavu noc, no problem blizine ipak nije bio u pitanju... Pomozite sa savetima, MRTVA SAM NEISPAVANA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 20, 2006 1:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Draga Mirjana moj sin ima 1.5god i jos uvek se budi nocu dva puta da bi pio mleko! Mozes da zamislis kako sam tek ja mrtva umorna.
Sisao je do 13meseci, a onda sam isprobala sve moguce varijante kako bih ga odvikla od nocnih obroka, ali nisam uspela.. :oops: .
Probaj sa mlakom kamilicom moja prijateljica je uspela. Ja sam mu ceo mesec davala kamilicu kad bi se nocu probudio medjutim nakon sat vremena ponovo se budio, piiio, piiio i piiio, a onda opet za sta vremena budjenje i tako do jutra. Pocela sam nocu da ga prepovijam posto pampers vise nije uspevao da upije toliku tecnost, a onda sam odlucila da se vratim na mleko jer ovo vise nije imalo smisla. Sad popije pre spavanja oko 9 2dcl, probudi se oko 2 opet 2 dcl i onda oko 6 jos 2dcl.
Kako kazu ako ne mozes da ga pobedis, a ti mu se pridruzi!!
Verovatno se budi zato sto je gladan, a mozda tvoje mleko vise nije dovoljno hranljivo za njega. Probaj sa Humanom, mozda izdrzi duze..

Pozdrav uz zelju da sto pre prespavate noc. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 20, 2006 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
E sad tek vidim koliko sam srece imala...Moj sin od svog desetog DANA zivota spava celu noc...Neverovatno....Zalila sam se pedijatru zbog toga,plasila se da nesto mozda nije u redu,ali rekao mi je da ga nikako ne budim,da ga pustim...(Tvrdio je da sigurno nece trpeti glad...)
I ispao je u pravu...I dan danas je tako...

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 21, 2006 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 10:07 am
Postovi: 2
Uh! Dva potpuno razlicita iskustva!...

Evo i nocas me budio dva puta. Kao nesto malo sisa, vise se meskolji. Jednom sam mu dala i vodu. Popio samo 20 ml. Cini mi se da on otprilike toliko i posisa. Mali mis, tek da me muci!

Pokusacu sa kamilicom nocas.

_________________
27.07.2005. Gavrilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 24, 2006 8:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
U principu, sta god eksperimentisali, oni uglavnom pobede i teraju po svome...
Moj sin je sisao do 11 meseci. Kako je prestao da sisa, tako je prestao i da se budi nocu. Mozda ce tako biti i kod tebe. Ipak je on jos uvek mali, pa je to razumljivo. A drugo, mislis da ces kasnije da se naspavas? Moj sin sada ima 15 meseci, uspavam ga u 9, mene posle cekaju obaveze (sudovi, sredjivanje loma koji on napravi i sl.), ja uvek legnem u 11-12, a on se budi u 7 ujutru, nekad i ranije. Odmah krene sa brbljanjem, izmotavanjem, pa hoce da izadje iz kreveca, pa ga ja prebacim kod nas, on onda krene da nas maltretira i obavezno sidje sa kreveta i krece u akciju. Znaci, moram da ustanem cim ustane i on. I dalje sam hronicno neispavana. Pogotovo sto je on sada "dete od akcije".
Sve u svemu, spasavaj se ko moze!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 25, 2006 3:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Alexandra je napisao:
U principu, sta god eksperimentisali, oni uglavnom pobede i teraju po svome...

Skroz si u pravu! Vec puno puta do sad sam se uverila da je tako. Sad sam digla ruke, ne mogu vise da se borim s njim jer naravno uvek mama izgubi! Kao da mu sad vise nije toliko interesantno da se inati kad ja ne obracam paznju, ali..trebalo je stici do ove faze..

Alexandra je napisao:
A drugo, mislis da ces kasnije da se naspavas? Moj sin sada ima 15 meseci, uspavam ga u 9, mene posle cekaju obaveze (sudovi, sredjivanje loma koji on napravi i sl.), ja uvek legnem u 11-12, a on se budi u 7 ujutru, nekad i ranije. Odmah krene sa brbljanjem, izmotavanjem, pa hoce da izadje iz kreveca, pa ga ja prebacim kod nas, on onda krene da nas maltretira i obavezno sidje sa kreveta i krece u akciju. Znaci, moram da ustanem cim ustane i on. I dalje sam hronicno neispavana. Pogotovo sto je on sada "dete od akcije"

Draga Alexsadra ovo mi zvuci kao da si opisivala mog sina, jedina razlika je sto on ima 18 meseci.
Reci mi molim te kako stojite sa ishranom-mi katastrofa! Virsle, pohovana piletina, grasak-zrno po zrno, kuvana sargarepa-ponekad, pomfrit, kompot od jabuke, suvo grozdje, banana i hleb. Nista kasikom, samo sto moze svojom rukom u usta da stavi. Sto god je stariji umesto da prosiruje jelovnik on ga suzava-na kraju cemo zavrsiti na virslama i vodi!!
Znam da nisu zdrave ali njih ili nista drugo! Toliko je uporan i tvrdoglav u stanju je da gladuje ceo dan i kad mu ponudim nesto sto ne voli samo se uzasno rasplace i ni zalogaj u usta ne stavi!

Pozdrav!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 28, 2006 11:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Sto se hrane tice, tu bar nemam problema. Vasilije OBOZAVA da jede! I to je pod obavezno. Sve drugo moze da nestane, ali hrana nikako. Primer, ustajanje oko pola 8, cim se docepa kuhinje, odmah pruza rukom i vice "Da, da, da...", trazeci da mu postavim da jede. Neku hranu nece samo ako sam je mnogo forsirala, odnosno cesto spremala. Tako na primer, za Uskrs nije hteo ni da pomirise kuvano jaje, jer smo to stalno jeli za dorucak. Ali, evo par dana mu ne dajem, pa ce sigurno to ponovo da jede bez problema. Viljusku je takodje izbacio iz upotrebe. Taman se naucio, ali sada je isuvise gladan da bi bio kulturan, pa jede prstima. I jos nesto radi, sto me posebno nervira, a to je da jede samo hleb, ako mu se to sto je u tanjiru ne svidja,a ako mu se svidja, onda jede bez hleba. Mada, moram da priznam da dosta znaci imati neku strucnu literaturu, sto se ishrane tice. Ja i dan danas spremam Vasi po receptima iz knjige " Od prvog obroka do skolske uzine".
Sve u svemu, snalazenje na sve nacine...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 29, 2006 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Blago tebi! Daj Boze da tako i ostane!
U nasem slucaju ne pomazu ni kuvari ni razna strucna literatura -dzaba sve kad on ne zna da cita :lol: . Mami je savrseno jasno sta je zdravo i sta bi trebalo jesti ali ne i njemu...
Nadajmo se da ce jednog dana popustiti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Malo kasno, ali mozda ti pomogne.
Imala sam isti problem, sisao je skoro po celu noc, onda sam ga jedva navikla na cucu varalicu, i problem je resen, stavim ga pored mene, dam mu malo caja ili sokica. stavim cucu i spavanjac!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: