Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kako navesti dete da jede zdravu hranu?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 10:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
deca obicno vole da jedu u drustvu druge dece, samo pretpostavljam da je to tesko cesto obezbediti, ali tada uglavnom jedu sta im se god da :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako navesti dete da jede zdravu hranu?
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 12:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ovo za drugu decu je stvarno tacno. Mi kad odemo u goste kod nasih prijatelja koji imaju ceru istog uzrasta krka se samo tako. Moje dete inace jede onako. Ima dana kada se pitam na cemu zivi a ima i dana kada jede bas lepo. Zavisi dosta od fizicke aktivnosti. Kad je u pokretu onda super jede, a sad kako sedi....brlja i to bas bas....
Zato ako nemate drustvo druge dece, dobro je i da se vijaju sa drugarima po parku....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako navesti dete da jede zdravu hranu?
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 9:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
jelenaa1985 je napisao:
deca obicno vole da jedu u drustvu druge dece, samo pretpostavljam da je to tesko cesto obezbediti, ali tada uglavnom jedu sta im se god da :D


E, ovo je super tačno!!!!
Ja nisam nikad imala probleme sa mojom vragolankom, za koju sam na trenutak pomislila da je rodila remi, ali u poslednje vreme ima izjave kao što su: "nije jepo!" "ne siđa se", i onda neće da jede to što joj je u tanjiru.
U vrtiću uredno pojede svoju porciju + još koji ostatak ili repete, tako da sam sa te strane mirna.
Stvarno sam se nekoliko puta pitala šta bih da neće da jede. :roll:
Citiraj:
Sipam za jedan obrok kravicu u flašicu - OK popije je, drugi put -popije manje od pola, treći put - neće ni da okusi a iz aviona se vidi koliko je gladna. A neće ni kašicu. Napravim joj bebelac, neće ni njega - vidi ista flašica nešto belo u njoj - ne vredi ubeđivanje da je to njeno mleko. Baba (njena) ubeđuje me da nije gladna da će piti kada zaista ogladni. A ona plače li plače i tako u tom plakanju slučajno povuče sadržaj iz boce - shvati da je to njeno mleko i smaže za manje od minut i nema više plakanja.


To ti kažem!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako navesti dete da jede zdravu hranu?
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 9:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Evo ovako, da odgovorim Remi, u komsiluku imam bebca koji je mesec i po dana stariji od mog i jede sve zivo.Mali non stop nesto mulja, mada je po mom misljenju komsinica pogesila jer ga je sa dva i po meseca pocela hraniti kasicama sto je po meni bilo pogresno i ja sam joj to rekla, ali Boze moj, njen izbor, nije htela da prihvati da je pogresno.Ono sto je ona meni tada savetovala je i da ja pocnem ali ja nisam htela.Njeno obrazlozenje, videces posle ces imati problema birace hranu.On sada stvarno mi nesto kao bira hranu, do godinu dan je pio bebelac, jeo sve drugo, ali bebelac smo mu bukvalno uvaljivali samo u snu.Nije hteo ovako da vidi, a sad place da mu se da mleko,kad vidi flasicu hoce da izadje iz krila, a nece drugu hranu :o Znaci, haos, odvedem kod malog komsije, gleda u njega kako jede i smeje se, tera po svome.Pocela sam da mu pravim sama vocni jogurt, umutim jogurt sa breskvom, bananom, grozdjem...jer jogurt hoce, voce nece....Licim sebi na Dejvida Koperfilda vise....Ne znam vise sta da radim,kada bi neko mogao da mi da savet , kako ga privoleti da jede iono sto ja spremam, grasak, pasulj, boraniju, meso....Napominjem,pojede on to ,ali bukvalno tri cetiri male kasicice, jedina mi je uteha to sto mu je krvna slika dobra, a streptea sam kad dok sam cekala rezultate.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako navesti dete da jede zdravu hranu?
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 9:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Citiraj:
sa dva i po meseca pocela hraniti kasicama


:o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako navesti dete da jede zdravu hranu?
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 11:29 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa sigurna sam da to sto je pocela da ga hrani sa dva meseca kasicama ne moze biti zdravo. Mislim da to ne utice na kasnije voljenje ili ne voljenje hrane. Svako dete je individua za sebe i nema bas nekog zlatnog pravila kako ih nauciti da jedu zdravu hranu.
Mi smo upoznali da tako kazem bebu koja je sa 6 meseci imala 15 kg. Tako nesto (mislim da su sva deca lepa, ali ovo stvarno....videti tako malo a zadriglo stvorenje) je TUZNO. Moje dete je u tom trenutku imalo godinu i po i 10 kg. Dete mi je normalno, mada vise vuce na Cica Glisu, ali to je zbog toga sto kroz svoju fizicku aktivnost potrosi vise energije. Njena vrsnjakinja sa kojom se rado igra ima samo 2 kg vise i vidi se vec da u igri ima manje kondicije, da ne moze da skakuce uokolo sa lakocom. Mislim da sto su deca (a i mi odrasli) deblji to su tromiji i manje spremni za fizicke aktivnosti.....A fizicka aktivnost je stvarno bitna!

Mislim da ne treba da ga teras da jede grasak, pasulj i sl. kao takvo ako nece. Voli li npr. nudle? Ja kupujem testeninu od integralnog brasna, onda pravim sos: izdinstam povrce (mozes ubaciti i malo graska, koje zrno pasulja, moje dete obozava kukuruz recimo), dodam (ne uvek) neko mesance, uglavnom piletinu i malo slatke pavlake da to dobije sosasti izgled. Na taj nacin pojede i povrce i meso, a provuceno je pod motom Nudlice!
I nedavno ovde bi jedna afera sa mlekom i piletinom. Toliko ih kljukaju hormonima da bi dobili bolje rezultate da devojcice koje se ucestalo hrane time dobijaju mnogo ranije ciklus i ulaze brze u pubertet.
Mi smo jos na Hippovom mleku za decu posle godinu dana, mada jede jogurt i ostale mlecne proizvode....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: