Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 4:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
i čemu osuda svih žena koje svojoj deci daju kiflice od belog brašna i po koju čokoladicu???? ako se toga pridržavas i ti svaka čast,moj si idol, ali ako pojedeš po koji sladoled i smažeš koju kockicu čokolade onda.... nemam reči


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 7:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Nemam ambiciju da budem tvoj idol. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 8:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
Kathy je napisao:
Svasta. Naravno da jede voce i sve sveze cedjeno, ali ne pije i ne jede preradjene sokove. Nikakve.
A sto se tice rodjendana i slicnih manifestacija, moja deca jedu ono sto vole. Nezdrava hrana im je strana. Inace, zaposlena sam, imam svoju karijeru, ali glavna je predrasuda da spremanje zdrave hrane oduzima vise vremena nego tradicionalne. Ja nista ne przim, a povrce dinstam ili barim za nekoliko minuta. Meso jedemo, takodje, samo dinstano, ali iskljucivo teletinu, piletinu i morske ribe. I to se spremi za pola sata. Svo voce i povrce jedemo u razlicitim oblicima i varijantama spremanja, i sve na maslinovom ulju.

Mislim, cemu osude? Ne provodim kraj sporeta vise od pola sata dnevno. I da, veci je fanatizam davati detetu smoki u sestom mesecu, pastetu u devetom i vrislu u osmom, nego probati da ga zdravo hranis. Ali, nisu majke sve zene koje imaju decu....


sto se tice spremanja hrane bez aditiva, to oduzima vreme, mom malcu sam pekla beskvasni hleb, i nije da je sve to samo pola sata,to je samo prica iz sarenih novina...
a pre nego sto bilo sta vise progovoris procitaj malo literature ili se obrati nekom strucnom licu da ti objasni sta si ti svojim rezimom ishrane uradila svojoj deci pa zato recenicu

Ali, nisu majke sve zene koje imaju decu....[/quote]

primeni dijagonalno suprotno....ono sto je za tebe zdrava hrana nije nuzno i za tvoje dete...to sto samo baris i biras posna mesa je super ali nije dovoljno za organizam koji raste...njima su potrebni lipidi da bi im se izgradio nervni sistem, cak dok su jos u stomaku glavni su izgradnju mozga....a da ne pricam kolika je iskristjivost integralnih zitarica i sl u crevima koja nisu sposobna da ih prerade i kakve komplikacije mogu od istih da nastanu...
ja pricam o balansu... obrati se nutricionisti,ljudi nisu se skolovali za dzabe...a mozda i gresim ovo je zemlja gde svi sve znaju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 9:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
blue_bear412 je napisao:
Kathy je napisao:
Svasta. Naravno da jede voce i sve sveze cedjeno, ali ne pije i ne jede preradjene sokove. Nikakve.
A sto se tice rodjendana i slicnih manifestacija, moja deca jedu ono sto vole. Nezdrava hrana im je strana. Inace, zaposlena sam, imam svoju karijeru, ali glavna je predrasuda da spremanje zdrave hrane oduzima vise vremena nego tradicionalne. Ja nista ne przim, a povrce dinstam ili barim za nekoliko minuta. Meso jedemo, takodje, samo dinstano, ali iskljucivo teletinu, piletinu i morske ribe. I to se spremi za pola sata. Svo voce i povrce jedemo u razlicitim oblicima i varijantama spremanja, i sve na maslinovom ulju.

Mislim, cemu osude? Ne provodim kraj sporeta vise od pola sata dnevno. I da, veci je fanatizam davati detetu smoki u sestom mesecu, pastetu u devetom i vrislu u osmom, nego probati da ga zdravo hranis. Ali, nisu majke sve zene koje imaju decu....


sto se tice spremanja hrane bez aditiva, to oduzima vreme, mom malcu sam pekla beskvasni hleb, i nije da je sve to samo pola sata,to je samo prica iz sarenih novina...
a pre nego sto bilo sta vise progovoris procitaj malo literature ili se obrati nekom strucnom licu da ti objasni sta si ti svojim rezimom ishrane uradila svojoj deci pa zato recenicu

Ali, nisu majke sve zene koje imaju decu....


primeni dijagonalno suprotno....ono sto je za tebe zdrava hrana nije nuzno i za tvoje dete...to sto samo baris i biras posna mesa je super ali nije dovoljno za organizam koji raste...njima su potrebni lipidi da bi im se izgradio nervni sistem, cak dok su jos u stomaku glavni su izgradnju mozga....a da ne pricam kolika je iskristjivost integralnih zitarica i sl u crevima koja nisu sposobna da ih prerade i kakve komplikacije mogu od istih da nastanu...
ja pricam o balansu... obrati se nutricionisti,ljudi nisu se skolovali za dzabe...a mozda i gresim ovo je zemlja gde svi sve znaju :lol:[/quote]

Narocito iz virsli i pasteta... Ma, vazi, samo plivaj. I puno srece! pamet ti ne treba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Vi ovde idete iz krajnosti u krajnost...
Bavljenje decom oduzima vreme, ali i ono malo vremena sto vam je na raspolaganju iskoristite pametno...Slazem se da ne treba drzati dete pod staklenim zvonom, ali isto tako ako vi jedete grickalice i cokolade, ne znaci da treba da jede i beba od godinu, dve..
Nema potrebe, ima zdravijih alternativa, a kasnije kad poraste i sam pocne da odlucuje sta ce da jede, nek se razvali od slatkisa, al bitnija mu je ishrana u periodu razvoja i dok ne zna samo sta je dobro, a sta ne...
Voca, povrca posna mesa, sve je to ok, i moze da se spremi na stotinu nacina, za zdravlje su najgora bela testa, pekare, slatkisi, grickalice... Nije problem ako dete to pojede po nekad, kad je u igri na rodjendanu i sl, ali ne morate da mu i kod kuce trpate to svaki dan..
Pogledajte uzrast dece koja se hrane u Meku, svi znamo da ne valja, al zato za njih nema svetske ekonomske krize, puno"k'o oko" stalno... Zar je to hrana, za decu u razvoju?
Imam puno prijatela sa decom tog uzrasta i gledm kako zure sto pre da ih naviknu da jedu sve sto i oni, kao da ih mrzi da se bave s njima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 10:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Vi ovde idete iz krajnosti u krajnost...
Bavljenje decom oduzima vreme, ali i ono malo vremena sto vam je na raspolaganju iskoristite pametno...Slazem se da ne treba drzati dete pod staklenim zvonom, ali isto tako ako vi jedete grickalice i cokolade, ne znaci da treba da jede i beba od godinu, dve..
Nema potrebe, ima zdravijih alternativa, a kasnije kad poraste i sam pocne da odlucuje sta ce da jede, nek se razvali od slatkisa, al bitnija mu je ishrana u periodu razvoja i dok ne zna samo sta je dobro, a sta ne...
Voca, povrca posna mesa, sve je to ok, i moze da se spremi na stotinu nacina, za zdravlje su najgora bela testa, pekare, slatkisi, grickalice... Nije problem ako dete to pojede po nekad, kad je u igri na rodjendanu i sl, ali ne morate da mu i kod kuce trpate to svaki dan..
Pogledajte uzrast dece koja se hrane u Meku, svi znamo da ne valja, al zato za njih nema svetske ekonomske krize, puno"k'o oko" stalno... Zar je to hrana, za decu u razvoju?
Imam puno prijatela sa decom tog uzrasta i gledm kako zure sto pre da ih naviknu da jedu sve sto i oni, kao da ih mrzi da se bave s njima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 9:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
dannina je napisao:
Vi ovde idete iz krajnosti u krajnost...
Bavljenje decom oduzima vreme, ali i ono malo vremena sto vam je na raspolaganju iskoristite pametno...Slazem se da ne treba drzati dete pod staklenim zvonom, ali isto tako ako vi jedete grickalice i cokolade, ne znaci da treba da jede i beba od godinu, dve..
Nema potrebe, ima zdravijih alternativa, a kasnije kad poraste i sam pocne da odlucuje sta ce da jede, nek se razvali od slatkisa, al bitnija mu je ishrana u periodu razvoja i dok ne zna samo sta je dobro, a sta ne...
Voca, povrca posna mesa, sve je to ok, i moze da se spremi na stotinu nacina, za zdravlje su najgora bela testa, pekare, slatkisi, grickalice... Nije problem ako dete to pojede po nekad, kad je u igri na rodjendanu i sl, ali ne morate da mu i kod kuce trpate to svaki dan..
Pogledajte uzrast dece koja se hrane u Meku, svi znamo da ne valja, al zato za njih nema svetske ekonomske krize, puno"k'o oko" stalno... Zar je to hrana, za decu u razvoju?
Imam puno prijatela sa decom tog uzrasta i gledm kako zure sto pre da ih naviknu da jedu sve sto i oni, kao da ih mrzi da se bave s njima...




Slazem se da treba osudjivati roditelje koje se ne bave detetom,ali ne i one koji to rade.Ako neko dete ponekad pojede cokoladicu, to nije nikakav problem.Drugo., sto se zubi tice, moj prijatelj, 1987 godiste, kao mali je jeo cokoladu, non stop maltene, sa dva i po meseca je poceo da pije k.mleko, jer nisu imali za adapt.formulu.E, sad, on ima 22 godine, prvi pute je prosle godine primio injekciju.Da, da dobro ste procitali, prvi put prosle godine.I, to je mozda ne bi ni tad primio da ne radi teski fizicki posao u hladnoj prostoriji.Naravno, nemojte detetu davti cokoladice cesto, cisto samo ponekad.Svi smo mi kao mali jeli cokoladice, kada krene u vrtic ili u skolu, nema sanse da ne jde i smoki, i coklade i tome sl.Mi smo ovde da im zdrave navike usadimo, ali nemojte misliti da kada krene u skolu da ce biti svetac i ne jesti cokladice :-? Naravno, i dojenje je najbolje za bebu, ali gore navedeni primer sam stavila da eto vidite kakvih krajnosti ima, i da ima mnogo gnetske predisponiranosti i za zube i za debljinu i tome sl.Danas vise nista nije zdravo, pocnimo prvo od toga sta mi danas jedemo, kakvo mleko pijemo, kakav hleb jedemo, kakvu vodu pijemo, kakav vazduh udisemo, pa, danas ni mleko koje dete doji vise nije sto je bilo.Nemojte molim vas....Stvarno je nepravedno os sebe praviti sveca kad to danas niko nije.Onda ako cemo tako, hajde da peremo sudje cedjom, sta ce nam hemija, pobogu kakao to peret ves praskom?????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Kathy je napisao:
Nemam ambiciju da budem tvoj idol. 8)

To samo znači da krkaš čokoladice :lol: Verovatno pojedeš sve što tvoja deca dobiju u paketićima od deda mraza :lol: Bravo!Prava si mama, nema šta! Samo nek tvoja deca jedu bareno... moja devojčica obožava slaninu i nemam nameru to da joj uskratim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Samo napred! Pa ces i ti za neku godinu da postavljas ovu temu... inace, to sto nemam ambiciju da budem tvoj idol znaci da biram obozavatelje, a slaninu nisam videla ni na razglednici... ali, kako da ti objasnim lepse: vitka sam i zgodna... ah, prednosti lepote!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Rado bih se raspravljala sa tobom tetka, ali imam pametnijeg posla u životu...što se obožavatelja tiče i njih si videla samo na razglednici draga :lol: :lol: :lol: a što se tiče svega ostalog samo napred, ljudi sa različite tačke gledaju na svet(ili sa iste tačke različite svetove..al dobro)... Ti svoju decu vaspitavaj i odgajaj kako hoćeš... vaspitavaj ih uskraćivanjem (a ne usmeravanjem)... a slaninu tetka,pošto ne znaš, predlažu i doktori naročito od svinja rase mangulica,bez štetnog holesterola...ali, kako da ti objasnim lepše... ubediti sebe da si pametna ne znači da to i jesi...ah, prednosti zdravog razuma!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 4:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
pa, i ja sam vitka i zgodna ali jedem pecenje za Bozic :D i sarmu da ne zaboravim :D Eto nisam razmisljala o tome kako je deda mraz ohol i bezobrazan, donosi deci cokoladice.HAJDE DA UCIMO DECU KAKO JE DEDA MRAZ BEZOBRAZAN I NEVALJAO :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 5:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
hehe...cudno je to sto svi debeli ljudi na planeti kazu za sebe kako vole sto su takvi :lol: :lol: :lol: kad pominjete sisanje, a mame koje nemaju mleka da doje klince? moja mama nije imala mleka ni za 1 dan da me doji, pa opet nit bolesna nit pokvarenih zuba, nit mi sta fali...


i jos nesto da dodam? koliko kosta 250ml maslinovog ulja, a koliko 1l "Sunce" ulja? nisu svi u finansiskoj situaciji da jedu maslinovo ulje i junetinu, teletinu i slicno svaki dan...kosta to... :o


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 6:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Siromastvo duha je najvece siromastvo. A neznanje i glupost najvece bolesti. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 6:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
slazem se, no, niste mi odgovorili koliko kosta maslinovo ulje? i koja kolicina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 11, 2009 6:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Potpuno je glupo da se ovde prepucavamo. Ipak su nasa deca u pitanju i svako od nas cini ono sto misli da je za njegovo dete najbolje. Istina je da je danas sve pa i vazduh koji disemo zagadjen, tako da i nase najbolje namere imaju samo pola dejstva. Ja sam za to da covek mora biti umeren i da deci neke slatke sitnice ne treba uskracivati - zbog toga uopste nemam grizu savesti.
A da kada bi kupovala samo u bio prodavnici morala bih da imam brdo para - to stoji. Medjutim znam dobro da i u tim prodavnicama ima "sumnjive" robe, nedavno sam bas snjurala po radnjama....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: