Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kada voditi dete kod Ortopeda
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 10:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Imam bebicu od godinu dana jos uvek ne hoda, ali je na putu da ubrzo prohoda. Interesuje me da li dete treba voditi kod Ortopeda pre ili kad prohoda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 9:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Pa nama su rekli tj ortoped nam je rekao kada redovn prohoda onda se vidimo ponovo. Mada ako neko moze da kaze sta znaci redovno prohoda jer moj mali puso predje vec nekih 7 metara sam.

By


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Dejan27 koliko ima beban, moja ima 7 ipo meseci i dize se na noge samo sto nije pocela da pravi korake, mi je nekako sprecavamo(spustamo na pod kad krene da koraca drzeci se za nesto ili podignemo u narucje), ali necemo moci jos dugo.zakazani smo kod ortopeda za oktobar mesec(tako je to u drzanoj instituciji) , ali ne znam da li treba da je vodim ranije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 11:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
A zashto vodite dete kod ortopeda????????

Ako sumnjate na bilo kakav poremecaj dete PRVO ODVEDITE NJEGOVOM PEDIJATRU.

Ortoped je specijalista kod kog ne treba voditi decu koja josh nisu prohodala zato shto nisu stimulisana, i zato shto su lenja, pa chak ni decu koja su nepravilno nauchila da hodaju i puze, to ej posao za terapeute i roditelje.

Obaratite se pedijatru, a on ce vas uputiti eventualno fizijatru i terapeutima.

I ne bib bilo loshe da prochitate temu o motornom razvoju u ovom podforumu. I da se ne drzite slepo svega shto prochitate u knjigama, motorni razvoj je napisan da bi pomogao da se otkriju ozbiljni defekti i deformiteti, disfunkcije lokomotornog aparata ili centralni poremecaji, a ne da se svi roditelji uplashe shto im dete ne puza u 9tom mesecu.

I ne dizite dete od 7 meseci na noge, njenovi ekstremiteti i mishici nisu spremni josh uvek ni za celodnevno sedenje a kamoli stajanje. neka puza i sama se dize dok sam organizam ne shvati da nije spreman, niakko ne kupujte hodalicu i ne forsirajte stajanje i uspravljanje, dete mora to samo da uradi postepeno.

I po ko zna koji put vas sve molim da ne slushate tudje priche, babske priche i iskustva drugih mama koje imaju svo znanje ovog sveta...svako dete je pricha i organizam za sebe i tako se i ponashajte prema detetu.

Ako se neko uvredi, neka se i uvredi, ali ovo sam, kao i sve, napisala iskreno i realno, ne panichite i ne stvarajte problem gde ga nema, uzivajte sa svojom decom, igrajte se sa njima a ako posumnjate na neshto prva stanica na koju se javljate je pedijatar.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Pedijatar mi je i dao uput za ortopeda.

Bili smo i kod lekara na razvojnom koji se zacudio koliko je ona jaka i koliko je ispred svoje generacije, a vodila sam je u petom mesecu jer me je brinulo sto se ona sama dize i sedi jos od cetvrtog meseca. Nisam vise mogla po ceo dan da se borim sa njom i non stop je spustam u lezeci polozaj.
A ja zaista ne dizem dete na noge, ja je spustam svaki put kad se ona sama digne jer sam svesna da je premala za to. Cak sam probala i da je stavim na mesto gde nema za sta da se uhvati i podigne na noge, na sredinu sobe i ona je iz sedeceg presla u klececi polozaj i digla se sama bez pridrzavanja sto mi je bilo jos strasnije jer je brzo pala, bolje mi je onda da joj napravim tako da ima za sta da se hvata.
Kod ortopeda hocu da je vodim na proveru stanja kukova jer smo bili samo u trecem mesecu.
Ne stavljam je u setalicu nisam pristalica iste.

Procitala sam temu o motornom razvoju deteta koji je na ovom sajtu kao i slicne teme na nekim drugim sajtovima kao i u raznim knjigama i bas zato sto se ne drzim slepo onoga sto pise u knjigama sta bi koje dete trebalo da radi tada i tada zalim da se posavetujem sa ostalim roditeljima jer iskustvo drugih roditelja je znacajno isto toliko koliko i nauka.
Zelim da za svoje dete uradim onako kako smatram da je najbolje i da izvucem iz nauke i iskustva drugih sve sto mogu, a istovremeno prihvatim ponasanje svog deteta takvo kakvao jeste bez mnogo sputavanja i stroge discipline.

Procitala sam neke vase postove i zaista cenim ono sto radite na ovom sajtu neke stvari su mi zbog toga mnogo jasnije. Hvala vam zbog toga!
U ovom slucaju osecam se napadnuto i osecam potrebu da se branim, a ne znam zasto jer realno gledano za tim nema potrebe.
Ovde sam samo zato sto zelim da cujem ili razmenim drugacije misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Odreagovali ste upravo onako kako sam i mislila da cete odreagovati.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Moje je mišljenje da dete samo oseti kad je spremno za hodanje i da ga u tome ne treba sputavati... nama su na snimanju kukića rekli da je sve ok i da je sa 9 meseci stavljam na nogice... ona je počela sa 8 da se diže sama i da stoji a ja je u tome nisam sprečavala.. isto tako mislim da dete koje kasnije počinje da ustaje ne treba požurivati i forsirati da hoda jer očito nije spremno... a što se tiče ortopeda tamaraft je u pravu, kod njega se ide jedino ukoliko vas uputi vaš pedijatar... U Cicibanovoj prodavnici u Prote Mataje svake prve subote u mesecu dolazi ortoped i pregleda nonice (ukoliko to želite) od 13-15, tako da smo spojili kupovinu i dobili savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 3:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Moje je mišljenje da dete samo oseti kad je spremno za hodanje i da ga u tome ne treba sputavati... nama su na snimanju kukića rekli da je sve ok i da je sa 9 meseci stavljam na nogice... ona je počela sa 8 da se diže sama i da stoji a ja je u tome nisam sprečavala.. isto tako mislim da dete koje kasnije počinje da ustaje ne treba požurivati i forsirati da hoda jer očito nije spremno... a što se tiče ortopeda tamaraft je u pravu, kod njega se ide jedino ukoliko vas uputi vaš pedijatar... U Cicibanovoj prodavnici u Prote Mataje svake prve subote u mesecu dolazi ortoped i pregleda nonice (ukoliko to želite) od 13-15, tako da smo spojili kupovinu i pregled


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voditi dete kod Ortopeda
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 11:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moje dete je kasnije dosta počelo samostalno da sedi, kasnije je počela da se podiže. Kad sam sa 10 meseci pokušala da je vodam nije htela da stoji na nogama. Sporija je po tom pitanju dosta od nekih vršnjaka, međutim jako puno priča i previše za svoj uzrast. Kad je napunila 14 meseci odvela sam je kod ortopeda da vidim jeli sve uredu i ortoped je rekao da je sve uredu, da je dovedem kad bude samostalno hodala. Taj pregled je bio čisto bacanje para ali ja sam već bila jako zabrinuta što ona ne hoda pa sam htela da sprečim ako ima problem ne posle da lečim.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 5:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
tamaraft je napisao:
A zashto vodite dete kod ortopeda????????

Ako sumnjate na bilo kakav poremecaj dete PRVO ODVEDITE NJEGOVOM PEDIJATRU.

Ortoped je specijalista kod kog ne treba voditi decu koja josh nisu prohodala zato shto nisu stimulisana, i zato shto su lenja, pa chak ni decu koja su nepravilno nauchila da hodaju i puze, to ej posao za terapeute i roditelje.

Obaratite se pedijatru, a on ce vas uputiti eventualno fizijatru i terapeutima.

I ne bib bilo loshe da prochitate temu o motornom razvoju u ovom podforumu. I da se ne drzite slepo svega shto prochitate u knjigama, motorni razvoj je napisan da bi pomogao da se otkriju ozbiljni defekti i deformiteti, disfunkcije lokomotornog aparata ili centralni poremecaji, a ne da se svi roditelji uplashe shto im dete ne puza u 9tom mesecu.

I ne dizite dete od 7 meseci na noge, njenovi ekstremiteti i mishici nisu spremni josh uvek ni za celodnevno sedenje a kamoli stajanje. neka puza i sama se dize dok sam organizam ne shvati da nije spreman, niakko ne kupujte hodalicu i ne forsirajte stajanje i uspravljanje, dete mora to samo da uradi postepeno.

I po ko zna koji put vas sve molim da ne slushate tudje priche, babske priche i iskustva drugih mama koje imaju svo znanje ovog sveta...svako dete je pricha i organizam za sebe i tako se i ponashajte prema detetu.

Ako se neko uvredi, neka se i uvredi, ali ovo sam, kao i sve, napisala iskreno i realno, ne panichite i ne stvarajte problem gde ga nema, uzivajte sa svojom decom, igrajte se sa njima a ako posumnjate na neshto prva stanica na koju se javljate je pedijatar.
Tamara, kad ste vec tu, moj bebac ima 14, 5 i jos ne hoda, tj. sam se vere uz namestaj, odnosno dize se na nogice, puzi, ali nikako da se oslobodi, vodim ga za jednu rucicu, ali nikako nece sam,kada ga pustim da stoji ide mu telo ka nazad.D ali imama razloga za brigu?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voditi dete kod Ortopeda
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 8:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
dolce-vita i kod mene je sličan slučaj ima 15 meseci vodim je za jednu rukicu da puže neće, a može ja sam je nedavno sa 14,5 vodila kod ortopeda i rekao je da nema razloga za zabrinutost. I patronažna je rekla da je sasvim uredu ako ne prohoda do 18 meseci. U utorak je vodim kod fizijatra na kontrolu u dečiju bolnicu nadam se da je poslednji put i da će i tu sve da bude ok. Moja malena može da napravi nekoliko koraka sama ide u ogradici, krevetiću ali kad joj kažem ajde sama pustiću te ona seda nije sigurna.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 11:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Arijana je napisao:
Dejan27 koliko ima beban, moja ima 7 ipo meseci i dize se na noge samo sto nije pocela da pravi korake, mi je nekako sprecavamo(spustamo na pod kad krene da koraca drzeci se za nesto ili podignemo u narucje), ali necemo moci jos dugo.zakazani smo kod ortopeda za oktobar mesec(tako je to u drzanoj instituciji) , ali ne znam da li treba da je vodim ranije!


mi smo poceli da se dizemo redovno sa 11 meseci a probao je da krene posle dve nedelje a sa godinu dana je hodao samostalno kork dav tri i ne nismo ga mogli sprecavati jer on je skonto vreme mu je. Mi ga nismo forsirali nimalo to je on sam odradio. Kod ortopeda smo bili ja mislim sa 13 meseci ali to varira od deteta do deteta.

by


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: