Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izbijanje zubica????
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 5:30 am
Postovi: 11
Drage mame...

Imam cerkicu Saru koja za koji dan puni 3 meseca, ali nesto mi je cudna ovih dana...Pocela je mnogo da mi bali, rukicu ne vadi iz usta posto jos uvek uspeva samo nju uspesno da stavi u usta. (Igrackice neuspesno pokusava ali i ne svidjaju joj se materijali :wink: ) Cak, posto je od samog pocetka na adaptiranom mleku, imam problema vec dva tri dana da je nahranim, gura non stop flasicu nazad i place. Jedino joj prija cajic kada joj dajem. Stolica joj je isto te vodenija te gusta. Pa ne znam da li je vec poceo proces sa izbijanjem zubica...mada nekako mi je rano za to.

Kakvo je vase iskustvo sa izbijanjem zubica? Kako to uopste krece i kako izgleda ??

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 1:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
MOJE DETE, JE DOBILO, SA TRI MESECA DVA ZUBICA, MESEC DANA KASNIJE POJAVILI SU SE OCNJACI.STARIJI SIN JE TAKODJE RANO DOBIO ZUBICE...NISTA STRASNO, JEDINO DECA KOJA IH RANIJE DOBIJU IMAJU VECE PREDISPOZICIJE da im se brze kvare isti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Moje iskustvo?Uh.....Kada sam svog sincica kada je imao tri meseca odvela na kontrolu i kada me je doktor pitao:"Jel on to vec bali?" ja sam sva ponosna to potvrdila ocekujuci da ce mi reci kako ce uskoro zubici.Medjutim,covek mi je rekao kako obicno ako ranije krene da bali to ce zubi nici kasnije.To mi nikako nije bilo logicno,maltene sam se nasmejala...Sad bi me verovatno pitala kad se pojavio prvi zubic?Javicu ti....Naime,jos nemamo nijedan!!!!!A prekosutra punimo-deset meseci!!!!Uh........ :cry:

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 7:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
Moja Nina ima 19 mjeseci,pocela je da bali oko 2 i po mjeseca a oko 5 su joj izbila dva zubica,jedinica gore i jedinica dole.pravi sou,samo je skripala zubicima,onda su naglo krenuli ostali evo sada krecu i petice mada neki kazu da je za njih jos rano ali to nema veze.Samo smo dosta nagrabusili sa zubicima,nije imala temperaturu ali je stalno kenjkala.Mazali smo joj svim i svacim ali joj je najbolje pomoglo bijelo vino.

A ovo sto gura flasicu van iz usta,mozda je bole usi ili grlo. moja nije htjela da jede kada su je bolile usi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 25, 2006 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 5:30 am
Postovi: 11
Hvala svima na znatnoj podrsci i savetima :D

Juce smo otisli kod pedijatra na redovnu kontrolu i rekao nam je da zubici nisu jos krenuli... :roll: ... A to sto bali i trpa sve sto stigne u ustasca je samo posledica oralne faze kod dece sto imaju potrebu da opipaju sve ustima (za balenje navodno sto joj nije jos proradio refleks gutanja)

A to sto mi nije jela nekoliko dana kaze da joj je jednostavno bio takav period ( kaze mozda goste sto smo imali da je vide joj nisu prijali i da ne voli guzvu) Inace sada je sve super super klopa nema nervoze..A desni joj nisu ni crveni ...

Hvala vam puno..Javicemo kada budu krenuli :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
meni je starija beba pocela da balavi sa 3 meseca a prve zubice je dobila sa 6 meseci, a mladja nije balavila ni jednog dana ali su joj izbile obe jedinice na dan kad je napunila 4 meseca, za gornje jedinice obe su imale jako retku stolicu i to bas cestu, malte ne na sat vremena, i starijoj je temperatura bila cak 39, medjutim sve ovo je trajalo nekih 12h i cim su izbili i temp je spala i prestale su da imaju retku stolicu, dvojkice sam slucajno videla, nisu imale nikakve reakcije, inace gornje jedinice i gornja dvojka su im izbile skoro istovremeno, mladjoj sa 9 meseci i 3 nedelje, starijoj sa 10 meseci

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: