Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ime za dete
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 12:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Mozda nije bas za ovo mesto, ali me zanima kako birate ime za bebu?

Imate li spremno ime kad saznate pol, ili cekate posle rodjenja bebe da je "upoznate"?

Ko bira ime: mama, tata, kum...

li dajete imena po babama, dedama...?

Koje vam je najlepse zensko i musko ime?

Hajde bas neka ima jedna tema za razbibrigu... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 12:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Naravno, ako moderatori misle da tema treba da se premesti na neko drugo mesto, neka to urade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 12:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam dala svojoj ceri ime (tj. dva ovde to moze). Jednostavno su mi se svidela, i cim smo saznali da je devojcica tako smo je zvali dok se jos ritala u stomaku. Muz je imao nekoliko predloga ali mi se ni jedno nije dopalo.... tako da je posle porodjaja kada sam ja rekla kako samo klimnuo glavom. To se zove demokratija ;o)
Imam par prijatelja koji su imali vise opcija pa kada se beba rodila videli su koje najbolje pristaje. Moja cera meni bas odgovara njenim imenima (pri tom je i blizanac u horoskopu pa taman za svaku njenu licnost po jedno ime), a sto je najbolje njoj se isto svidja....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 1:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Dea je napisao:
Ja sam dala svojoj ceri ime (tj. dva ovde to moze). Jednostavno su mi se svidela, i cim smo saznali da je devojcica tako smo je zvali dok se jos ritala u stomaku. Muz je imao nekoliko predloga ali mi se ni jedno nije dopalo.... tako da je posle porodjaja kada sam ja rekla kako samo klimnuo glavom. To se zove demokratija ;o)


Svidja mi se princip, i u nasoj kuci se primenjuje ista takva demokratija... :)


Dea je napisao:
Moja cera meni bas odgovara njenim imenima (pri tom je i blizanac u horoskopu pa taman za svaku njenu licnost po jedno ime), a sto je najbolje njoj se isto svidja....


Moze li da se zna ime (na) ili je previse licno... :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 1:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
mi smo u 14 nedelji saznali pol. Tako je Pavle dobio ime jos dok je bio u stomaku. Ime sam ja smislila, a moj dragi ce za drugo dete, kad dodje vreme.

Nikad ne bih pristala da mi neko drugi bira ime, kum ili babe, dede... To mi je bas bzv. Dobio je ime po liku iz romana Milosa Crnjanskog (mama veliki fan ovog pisca) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 1:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Moja koleginica sa faksa je dobila ime Larisa po knjizi Dr Zivago, jer je mama obozavala tu knjigu...

Bas mi je romanticno takvo davanje imena... :)

Moje ime je posledica toga sto je moj kum voleo devojku tog imena u momentu kad sam se rodila.

Dajte sad neki predlog za musko ime.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 5:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Meni je za devojcicu mnogo lepo ime Helena,a mnogo je lepo ime zensko ime Ekaterina, ali svesna sma da je nikada niko ne bi zvao tako, jer je dugacko i bilo bi Eki, eka, ili tako nesto, tako da se ne bi ususdila jer ne volim izvrdavanje.Milsim da deteu treba dati ime koje posle nece moci neko da skracuje ili tome slicno.Nasi prijatelji su sinu dali ime Konstantin, i sad ga svi zovu Kole :-?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Dolce-vita, deca obicno dobiju neki nadimak, bez obzira na ime. Meni zato "Paja" nije bila prepreka da detetu dam ime koje mi se dopada. Majka mog dragog je uvek insistirala da joj sina zovu Dusan jer joj se nisu dopadali nadimci koji obicno proizlaze iz ovog imena i zaista ga niko nije zvao ni Dule, ni Duki, ni Duca, ali zato su mu drugovi dali nadimak Zika. Po prezimenu. :) To ne mozemo da kontrolisemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 6:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ok, ali neka imena nuzno iziskuju nadimak, koji nije ni upola lep kao ime.To je ona prica o imenu Ekaterina, neobicno ime, ali je niko nebi zvao Ekaterinaaaaaa :P Meni su isto lepa neobicna imena, ali ne volim ni izvikana imena, iskreno, sad npr.ako neko krene jedno, onda nastane pendemija e, i ja cu, i ja cu...Sofija mi je lpeo ime,lepo ime je i Atina, tako se zvala i cerka Dzeki Onazais, ali ju je i cerki dala jedna poznata pevacica koju ne gotivim :-?Katarina je lepo ime, Milica, lara, Anja, Ena, Lana, Za decake Luka, mada volim i stara Pravsolvana imena, je li raktikujete da detetu date ime po Svecu, napr ako se rodi na Svetac? E, i prelepo je ime Anika, kao po knjizi Ive Andrica.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 8:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja sam mojoj ćerki htela da dam ime Una, ali muž nije hteo ni da čuje. Ako drugo bude bilo žensko ima da dobije to ime :D , onda neću popustiti!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 9:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
dolce-vita je napisao:
Ok, ali neka imena nuzno iziskuju nadimak, koji nije ni upola lep kao ime.To je ona prica o imenu Ekaterina, neobicno ime, ali je niko nebi zvao Ekaterinaaaaaa :P Meni su isto lepa neobicna imena, ali ne volim ni izvikana imena, iskreno, sad npr.ako neko krene jedno, onda nastane pendemija e, i ja cu, i ja cu...Sofija mi je lpeo ime,lepo ime je i Atina, tako se zvala i cerka Dzeki Onazais, ali ju je i cerki dala jedna poznata pevacica koju ne gotivim :-?Katarina je lepo ime, Milica, lara, Anja, Ena, Lana, Za decake Luka, mada volim i stara Pravsolvana imena, je li raktikujete da detetu date ime po Svecu, napr ako se rodi na Svetac? E, i prelepo je ime Anika, kao po knjizi Ive Andrica.


Kod moje devojcice u vrticu, bilo je 12 decaka i 13 devojcica. Od 12 decaka, imali su 4 Luke. Onda su morali da im smisle nadimke, a jednog ili dvojicu su zvali po prezimenu.

Anika je prelepo ime, i vrlo internavionalno.

Ja volim da dete ima ime koje se bez nesporazuma cita na engleskom. Ruzno mi je da se dete zove Minja, jer bi to mogle da se cita MINDZA.

Ne volim ni kratka imena Ina, Ena, Ela, Una... ozbiljnije mi je kad dete ima ime koje kad se izgovori uliva strahopostovanje. Kad se covek predstavi pa kaze Dimitrije Pavlovic zvuci ozbiljnije nego kad kaze Aca Peric. :-?

Isto za devojcice Anamarija, Natalija, Leontina, Anika, Andjelija, Zvezdana... Zvuci mi lepse nego Una, Mia, Ela... Mada, sve je stvar ukusa.

I podrzavam da za dete ime treba da bira onaj ko ga rodi. Znaci majka. :) A ne babe, kumovi, komsije, starija deca...

I ne dajem imena po pokojnoj rodbini. Svaka cast svima, ali hvala lepo... Da se dete zove Zivorad, Milojko, Persida ili Tomislava... da me mrzi ceo zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 11:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Mojoj devojčici je tata dao ime. I samo to je bilo u opciji.
Ja sam htela neko od: Sofija, Katarina, Nataša (zapostavljeno), Dunja, Danica, ali on je za svako imao primedbu.

Ako drugo bude dečak, zvaće se Vukašin ili Damjan.
Ili Kosta.
Ili Bogdan.

Tata, naravno, opet ima primedbi, ali sad je red na mamu!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 2:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nedaj se Vanjina mamice, :D Lepo je ime Bogdan, moja jedna poznanica je dala sinu ime Bogdan jer ga je rodila na Bozic :) I, to je bas lepo osmisljeno.Lepa su mi i nasa stara imena poput Ilija, Vasilije,Nikola, zalosno je sto su ta imena zapostavljena....Lepo je ime Vuk, Jovan...Sto kaze Iisidora da uliva postovanje...

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Lepa su muska imena: Vasilije, Nikola, Bogdan (mnogo lepo zvuci, ali malo mi smeta "bogom dan", no dobro), Kosta...

Lepo je Aleksandar, kad bi mi neko obecao da ga nece zvati Aca... Aca mi je grozno... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ime za dete
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 7:23 pm
Postovi: 39
Dea je napisao:
Ja sam dala svojoj ceri ime (tj. dva ovde to moze). Jednostavno su mi se svidela, i cim smo saznali da je devojcica tako smo je zvali dok se jos ritala u stomaku. Muz je imao nekoliko predloga ali mi se ni jedno nije dopalo.... tako da je posle porodjaja kada sam ja rekla kako samo klimnuo glavom. To se zove demokratija ;o)
Imam par prijatelja koji su imali vise opcija pa kada se beba rodila videli su koje najbolje pristaje. Moja cera meni bas odgovara njenim imenima (pri tom je i blizanac u horoskopu pa taman za svaku njenu licnost po jedno ime), a sto je najbolje njoj se isto svidja....



Kod nas je bilo kao kod Vas, bila je Sara u opciji ali cim sam je vidjela , doktorica me pitala kako se zove ja sam odgovorila Stasa kao iz topa, muzu sam rekla za ime on se nasmijao i rekao, ZNAO SAM DA CE SE TAKO DESITI NISAM NIKOM NI GOVORIO IME !
To je nesto nevjerovatno, kad sam je pogledala onako sitnu , maju... Odmah mi ime palo na pamet, a inace nismo do 8-og mjeseca trudnoce mogli odabrati ime.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: